Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM] ViperS 5.0.0 [JellyBean][Sense 5 Port]
#1

[Изображение: Screenshot_2013_11_18_13_43_44.png]

[Изображение: 6.png]
ViperS 5.0.0 в България, в Superhosting.bg

Изисквания за инсталация
1 S-OFF и Root https://www.androidbg.com/forum/topic36656
2 Firmware from 3.33 Firmware-3.33.401.6
2.1 4Ext 1.0.0.5-RC9 включен е в горния зип.
3 Ромa - Superhosting.bg
4 Full wipe за предпочитане с http://htc.vi8.info/Add-Ons/AR-HD-Super-...sation.zip
4.1 Ако идвате от предходна версия не е задължителен.

ВАЖНО: Не сменяйте ядрото! Оставете го с това с което си идва рома. Има опасност от БРИК

Начин на инсталиране:
Влизате в 4ext Touch Recovery -->
1.) Във Wipe/Format менюто избирате Wipe All Partitions Except sdcard (Изтриване на всички дялове без sdcard)
2.) В Install from sdcard менюто избирате Choose .ZIP from sdcard, навигирате до големия .ZIP и инсталирате.

samsung galaxy s7 edge 
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво за темата, имаше нужда да се раздели ICS от JB.Само една забележка, упомени, че ViperS JB All In One Mod V4, не работи на viperss 3.1.x, чака се версия 5.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#3

И при първа възможност да се смени клипчето, защото е за стара версия с неработещата камера :tease:
Браво за труда! :thumbup: :cheers:
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай
#4

Айде чакаме мнения, разсъждения, плюсове и минуси от озпробвалите РОМ-а !!! Доста ми привлече вниманието и смятам да ги изпробвам. +1 от мене :cheers:

* Phone: hTC Sensation S-OFF * ROM: ViperS 5.2.0 | Android 4.1.2 | Sense 5 * Battery: Anker 1900 mAh *
* Phone: SONY Xperia Z3 Compact (D5803) * ROOT *
* Phone: HTC 10 *
Цитирай
#5

Аз бих изказал мнение за ROM-а. Виждам Sensation-a си в най-добрата светлина с него - всичко върви гладко и мазно, програмите се отварят мигновенно, няма забивания, не съм срещал нито един бъг досега. Откъм батерия - 2 дена средно по интензивност ползване с Anker, което е на ниво с Jelly Bean 4.2.2 при мен. Просто невероятен. Камерата е на ново ниво направо - снима мигновено, качеството е по-добро от други ромове. Държа го на 1242 MHz, няма лаг, няма загряване(само след продължително играене може би). Обаче се усеща, че е портнат от One S, който е с 1 GB RAM - 1 ден след рестарт и започва да държи приложения като Facebook, Viber и т.н. изгасени, поради което не получавах известия. Обаче този проблем се реши след инсталиране на Turbo Boost Mod с 100 MB Cache + 200 MB System. Бях се навил за нов телефон, но благодарение на SebastianFM и Viper Team, ще си остана с тази конфигурация още доста време

||   Sony Xperia Z3 Black  ||
Цитирай
#6

Аз още се колебая за този "Turbo Boost Mod с 100 MB Cache + 200 MB System" ... Някои друг да изкаже мнение относно файла ?
За РОМ-а , първите впечатления са ми , че е най-добрата версия досега от серията на Team Venom. Rock
Рома е песен Smile

* Phone: hTC Sensation S-OFF * ROM: ViperS 5.2.0 | Android 4.1.2 | Sense 5 * Battery: Anker 1900 mAh *
* Phone: SONY Xperia Z3 Compact (D5803) * ROOT *
* Phone: HTC 10 *
Цитирай
#7

От Team Venom може би, но разлики спрямо Revelation на SebastianFM се видяха. Никога не успях да променя всички настройки на CPU от Venom Tweaks и те да останат, може би е оставено за в бъдеще, но засега не работи всичко (Min Frequency не работи, понякога и Screen Off Frequency). Май засега единствения начин да се променят е през файла за инсталация.
Единични Widgets за Mobile Data и Wi-Fi не работят или изобщо, или винаги. Добре, че работят груповите (x5 накуп). Ще очакваме SebastianFM да успее да оправи тези неща в ядрото, те директно адресират kernel.
Цитирай
#8

Вик, при мен всичко от горе изброените неща работи (OT Venom Tweaks > CPU). Уиджедите също работят - и единичните, и груповите, часовниците, калкулатора и т.н ?

П.П - Преди малко ъпдейтнах до последна версия и камерата е перфектна. Нямам повече забележки за момента, другите промени не бяха толкова фрапиращи (поне за мен). РОМ-а заприличва на нещо вече Christmas Christmas Christmas

Samsung Galaxy Note 8
Samsung Gear S3 Frontier
Цитирай
#9

vickfred написа:От Team Venom може би, но разлики спрямо Revelation на SebastianFM се видяха. Никога не успях да променя всички настройки на CPU от Venom Tweaks и те да останат, може би е оставено за в бъдеще, но засега не работи всичко (Min Frequency не работи, понякога и Screen Off Frequency). Май засега единствения начин да се променят е през файла за инсталация.
Единични Widgets за Mobile Data и Wi-Fi не работят или изобщо, или винаги. Добре, че работят груповите (x5 накуп). Ще очакваме SebastianFM да успее да оправи тези неща в ядрото, те директно адресират kernel.
Имам въпрос, целия ром 3.1.1 ли качи или ъпдейтна 3.1.0 през ОТА?Според мен има проблем с целия ром, нещо не е наред.Ако си инсталирал 3.1.1 директно, свали ОТА-та на 3.1.1 и го флашни през рековъри, не забравяй да сложиш отметката във VENOM TEWAKS да ти запазва настройките при рестарт, при мен работи всичко.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#10

Ако наистина е така има логика, защото аз си ъпдейтнах през ОТА.

П.П - След като ъпдейтнах и телефона се включи, пак ми излезе предложение за ъпдейт и пак ъпдейтнах и пак се появи и го разкарах. Интересно ми е дали ако бях продължил да кликам YES щеше да го отчете някога? Big Grin

Samsung Galaxy Note 8
Samsung Gear S3 Frontier
Цитирай
#11

Да, аз си флашнах последната версия от рековърито и не виждам проблеми. Всичко работи добре при мене... Smile
Можеби единствения проблем е, че при ровичкане във venom tweaks настройките за lockscreen малко бъгва при входящо повикване, но може и без него Smile

* Phone: hTC Sensation S-OFF * ROM: ViperS 5.2.0 | Android 4.1.2 | Sense 5 * Battery: Anker 1900 mAh *
* Phone: SONY Xperia Z3 Compact (D5803) * ROOT *
* Phone: HTC 10 *
Цитирай
#12

Тествах начисто, резултата беше същия. Пълно триене, инсталация на ViperS 3.1.1, без нищо друго, първата ми работа беше да сложа на основния десктоп Widgets за Mobile Data, Wi-Fi, GPS, Яркост, Auto-Rotate. Пак тези за Mobile Data и Wi-Fi не работеха адекватно, при кликване започваха да мигат и не се включват ясно. Пак пробвах CPU контрол от Venom Tweaks, и същите ефекти - Screen Off Max не може да се постави на 384, винаги стои на 192.
Къде се оказа проблема (поне при мен)? Имах включен Menu=>Settings=>Power=>Power Saver [ON], и предполагам, че това нещо се меси в абсолютно всичко, погледнах настройките, има основание да е от него, контролира CPU, загася Mobile и Wi-Fi свързванията. Щом го изключих, рестартирах - този път всички Widgets проработиха абсолютно нормално. Cool
Както и да е. Ще поседя с него, да видя как се държи откъм батерия. Revelation отначало беше свръх икономичен, после стана разточителен. Ще се събира опит с ViperS 3.1.1 :thumbup:
Цитирай
#13

От около 2 дни насам (което значи, че последния ъпдейт не е проблем) имам проблеми (понякога) със идентификацията при закачане към Wi-Fi !

1. Connecting
2. Authenticating
3. Obtaining IP Address
и тук на 2 или 3 започва да виси. След известно време просто се закача, но отнема различно - от 10 минути до 2 часа.
П.П - Случва се вкъщи, случва ми се и в момента в офиса (Паролите не са сменяни)

Някой с подобен проблем ?

Samsung Galaxy Note 8
Samsung Gear S3 Frontier
Цитирай
#14

Endeavour написа:От около 2 дни насам (което значи, че последния ъпдейт не е проблем) имам проблеми (понякога) със идентификацията при закачане към Wi-Fi !

1. Connecting
2. Authenticating
3. Obtaining IP Address
и тук на 2 или 3 започва да виси. След известно време просто се закача, но отнема различно - от 10 минути до 2 часа.
П.П - Случва се вкъщи, случва ми се и в момента в офиса (Паролите не са сменяни)

Някой с подобен проблем ?
Абсолютно не... Още при първите ми опити за закачане към wi-fi всичко си проработи нормално, бързо и без проблем.... Smile

* Phone: hTC Sensation S-OFF * ROM: ViperS 5.2.0 | Android 4.1.2 | Sense 5 * Battery: Anker 1900 mAh *
* Phone: SONY Xperia Z3 Compact (D5803) * ROOT *
* Phone: HTC 10 *
Цитирай
#15

Endeavour написа:От около 2 дни насам (което значи, че последния ъпдейт не е проблем) имам проблеми (понякога) със идентификацията при закачане към Wi-Fi !

1. Connecting
2. Authenticating
3. Obtaining IP Address
и тук на 2 или 3 започва да виси. След известно време просто се закача, но отнема различно - от 10 минути до 2 часа.
П.П - Случва се вкъщи, случва ми се и в момента в офиса (Паролите не са сменяни)

Някой с подобен проблем ?

Рестартирай устройството към което се опитваш да се свържеш Wink

@vickfred - при мен го правеше този проблем с widgets за wifi и profile, държаха се много странно. Забелязах, че се оправят след смяна на скин-а Smile
Цитирай
#16

Рома върви перфекто, единствено не съм доволен от камерата. Има мноого шум в снимките, дори снимани отвън на слънце. Идвам от Elegancia и при него нямаше подобни проблеми. Пробвах с различни резолюции и сцени, но проблема си остава. Цветовете също са доста бледи.
Още нещо, което ми направи впечатление е по-слабия звук със слушалки. Със и без Beats i Xloud почти няма разлика.

HTC Sensation(S-OFF), ROM: ViperS 5.1.0 | kernel: SebastianFM 3.4.10 @1188 MHz
| Recovery: 4Ext RC9 | Radio: 11.24A.3504.31_М
Цитирай
#17

Аз също сложих РОМ-а вчера вечерта и за толкова кратко време доста неща ми направиха впечатление. Има малки бъгчета, но като цяло са пренебрежими (може да опиша по-късно какво забелязах). За сметка на тези дреболийки РОМ-ът е много бърз. Наистина до сега не съм слагал толкова плавен РОМ. Както е казал един колега горе - приложенията се отварят и затварят мигновено, няма забивания, върви плавно и при по-големи натоварвания. Харесаха ми и някои нови неща в туиковете, като например възможността да си регулираш честотата на графичния процесор . Не ми хареса обаче, това, че са махнали възможността да се регулира волтажа за всяка честота на процесора, дори и общия волтаж го няма дано да го добавят. Друго нещо, което ми направи впечатление е, че компютъра разпознава телефона, но го зачита като преносимо устройство и го поставя в раздел "portable devices" в "My Computer", а не излиза като "removable disk" (демек флашка). Това не е кой знае какво, но интересното е, че вчера докато си качвах музика, едновременно с това тя започна да се засича от музикалния плеър на телефона и дори можех да си пусна музика, което ме наведе на мисълта, че памет картата се чете едновременно от телефона и компютъра. Също така не забелязах опция при включване в компютъра през USB да пита дали искам само да зареждам или да споделя картата с памет - след като се свържа с компютъра направо я разпознава и ми я дава като преносимо устройство. И няма ли начин да помолим разработчиците да усилят звука на слушалките още малко, защото и на мен ми направи впечатление, че е слаб? Big Grin И още един въпрос - т'ва "usb debugging" не мога и не мога да го спра.. Махам отметката и веднага щом изляза от раздела за разработчици и то се включва само. При други има ли го този проблем и знае ли някое някакво решение? Възникна и трети въпрос.. При вас Flash Player-a работи ли след ръчна инсталация, защото при мен не? (нали го спряха за Jelly Bean, но знам по принцип, че върви след ръчна инсталация)
И все пак нормално е да има бъгчета, но РОМ-ът въпреки това е супер - доста бърз и плавен, с много туикове. Добре, че все още има хора, които се грижат и поддържат нашия ветеран Сензация! :thumbup:

П.П. В комбинация със Seeder 2.0, Swap Mod-a и Greenify ROOT Сензацията направо излита.. Big Grin

[box] [Phone: HTC Sensation Z710e] [Status: S-OFF] [ROM:CyanogenMod 11 3.0.16 kernel] [Recovery: 4Ext 1.0.0.6 RC2] [HBOOT: 1.29.0000] [Radio: 11.24A.3504.31_M] [Kernel: Sultan Pure v1.6.1] [MOD: TURBO BOOST 3.03] [Battery: Anker] [Memory Card: Hama HC Cl-10 UHS-1 Gr-1 32GB] [/box]
Цитирай
#18

Искате да кажете, че проблема идва от СКИНОВЕТЕ ? Big Grin

Ужас, ще пробвам след малко и ще видя дали наистина идва оттам Christmas

Оправих проблема по следния начин:

1) Settings > WI-FI
2) Menu > Advanced
3) Tick IN > DLNA Auto-IP


Turn Off WI-FI
Turn On WI-FI Christmas

Samsung Galaxy Note 8
Samsung Gear S3 Frontier
Цитирай
#19

От няколко дена тестове на рома само положителна оценка мога да дам. Рома се държи повече от стабилно, HDMI пробвах работи без грешка не знам защо са писали че цикли. Проблема за мен е как да се сдобия с допълнително рам, турбото е вариант но системата започва да цикли здраво след инсталирането му. Друга забележка нямам модовете са адски полезни има доста нови неща.

|Alcatel idol 2|
Цитирай
#20

Забелязах някои бъгове: при live wallpapers-те има лек лаг при преминаване от един панел в друг, камерата не е перфектна и не на последно място батерията ми се точи много по-бързо от предишният ми ром. Но пък от друга страна е супер много оптимизиран, дори имам чувството, че съм с друг телефон Smile

| Sony Xperia X 
| Sony Xperia Z1 Compact - stock 5.0.2
| hTC Sensation - S-OFF | Android: 4.1.2 | Rom: ViperS 5.2.0 sense 5 | Kernel: SebastianFM 3.4.10 @ 1512 MHz | ANKER-1900mAh
Цитирай
#21

Както казах и преди, за да искате от ромовете с бонбон и сенс нещо,трябва да изчакате разработчиците да поработят поне 2 месец по тях. Демек може да видим добре оптимииран напълно функциониращ ром края на август началото на септември. Това е моето лично мнение.

samsung galaxy s7 edge 
Цитирай
#22

Аз искам да попитам дали ползващите рома имат следния проблем с локализиране чрез Wi-Fi и клетките на оператора:

Доста дразнещо е, когато си включа локализирането, да речем във Viber или друга подобна програма, която ползва локализиране чрез Wi-Fi или клетките на оператора, и ми излезе надпис, че в момента точното ми местоположение не може да бъде открито. Проблемът липсва непосредствено след рестарт на телефона и не се проявява известно време (час, ден, два дни, различно). Но постепенно приложенията престават да получават информация за местоположението, като най-дълго издържат Google Maps и уиджета за времето. Но накрая и те губят местоположение. При мен този проблем го има с ViperS 1.6.3 и 3.х.х, както и с Revelation.
Искам да уточня, че наблюденията ми са правени на едно и също място (у дома), при включени всички настройки за локализиране. Wi-Fi и мобилната мрежа ми седят постоянно включени, както и GPS. Но тук GPS не ме интересува, защото на закрити места трудно ще ме локализира, това е ясно.

SAMSUNG Galaxy Note 3, Android 5.0 Lollipop, Stock Kernel, Not Rooted, SanDisk Ultra UHS-1 Class 10 32GB
Цитирай
#23

И аз забелязах, че забравя локализирането. Затова използвам малка програма FasterGPS, която помага да се запише кои сървъри за време са най-близки. Мисля, че помага. Ако нещо ти говори bg.pool.ntp.org си записва и се подобрява.
Цитирай
#24

vickfred, да, говори ми. В момента съм на europe.pool.ntp.org. Промених си gps.conf файла след инсталиране на ROMа. Беше на американски сървър. Но ще пробвам и с bg.pool.ntp.org.

SAMSUNG Galaxy Note 3, Android 5.0 Lollipop, Stock Kernel, Not Rooted, SanDisk Ultra UHS-1 Class 10 32GB
Цитирай
#25

Някакъв шанс този ром да тръгне без S-OFF само със smart flash?

| Phone: LG G3 | Android: 6.0 | Rom: Stock |
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)