Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Внимание! Стоков ром променя структурата на EFS папката!
#1

Тази тема е породена от току що възникнал проблем с телефона на колега, при който при смяна на ром се получи загуба на IMEI. Писах в темата за официалните ъпдейти, но явно там се губи между останалите постове и не се забелязва.
Става въпрос за този официален ъпдейт с продуктов код BTU.

I9300XXEMG4
Model: GT-I9300
Country: United Kingdom
Version: Android 4.1.2
Changelist: 1314436
Build date: Tue, 16 Jul 2013 11:32:33 +0000
Product Code: BTU
PDA: I9300XXEMG4
CSC: I9300OXAEMG4
MODEM: I9300XXEMG4


Принципно рома си е добър и работи идеално, но има една малка промяна, при първия boot модемът променя структурата на EFS папката, подчертавам променя, а не изтрива или поврежда. Докато се ползва този модем проблеми няма, но при смяна с по-стар модем той не може да прочете новата папка и съответно индикира загуба на IMEI.
Подробности за всичко това може да откриете в тази тема в XDA, както и насоки за действие и авариен зип за критични случаи. Реално, ако имате стар бекъп на папката нищо не пречи да се замени и без да се рестартира телефона да се флашне по-стар ром, но не съм го пробвала, самата промяна става при първото стартиране на телефона, затова казвам без рестарт. За всички тези, които вече са флашнали рома и нямат бекъп остава да чакат следващ, чийто модем чете новата структура, а ако се флашва друг ром, модемът задължително трябва да остане MG4, за да имате IMEI и съответно да ползвате апарата като телефон.
Надявам се с тази тема да успея да предотвратя бъдещи проблеми, породени от този ром, оставям я отключена, като ще помоля тук да се коментират само такива случаи и съответно съвети и помощ за отстраняването им!

Добавка: такива ромове са и MG2 и вече и MH1, т.е. с променена папка могат да се използват - лично тествано от мен, сега съм с MH1.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
Аксесоари
#2

clockworkmod backup-a прави ли backup на EFS папката. Мисълта ми предварителен backup на системата били предотвратил този проблем?
Цитирай
#3

Не, само бекъп на самата папка /efs!
Цитирай
#4

Здравей те.Преди месец си купих S3,самоче от Англия и днес проверих за нов ъпдейт който тръгна да се сваля.но го спрях на половината защото прочетох за този проблем със EFS папката.Телефона не е рутван или нещо друго а и нямам намерение да го правя.Въпроса ми безопасно ли е да го сменя сега с новия или да изчакам нещо по-добро за да не стане гаф с телефона?.Все пак не разбирам от андроид устройства просто купувам и ползвам винаги стоков телефон.Поради тази причина винаги изключва автоматичното ъпдейтване на телефоните.Това ми е Baseband version I9300XXEMC2
Цитирай
#5

ATT написа:Здравей те.Преди месец си купих S3,самоче от Англия и днес проверих за нов ъпдейт който тръгна да се сваля.но го спрях на половината защото прочетох за този проблем със EFS папката.Телефона не е рутван или нещо друго а и нямам намерение да го правя.Въпроса ми безопасно ли е да го сменя сега с новия или да изчакам нещо по-добро за да не стане гаф с телефона?.Все пак не разбирам от андроид устройства просто купувам и ползвам винаги стоков телефон.Поради тази причина винаги изключва автоматичното ъпдейтване на телефоните.Това ми е Baseband version I9300XXEMC2

Няма проблем това се отнася за хора който са сложили последния за Англия и после са се опитали да върнат стоков по стар за нашия регион. Получава се проблем с EFS файла и се променя IMEI.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#6

Ахам,благодаря ти Кали.А дали този ъпдейт който като пусна да се сваля е въпросния (английски),как да разбера.Между другото има ли значение от коя страна свалям ъпдейта,защото по принцип съм в Англия,но в момента съм в БГ,в смисъл друг ли ще бъде ъпдейта ако го сваля тук в БГ.
Цитирай
#7

Тази тема е само за проблемния ром, ще помоля да се ограничат останалите въпроси и коментари, а за да не питаш отново- щом телефона ти е от Англия и не си го модифицирал по никакъв начин, той си сваля ромовете предназначени за там, независимо къде се намира апарата и с каква карта работи, това не зависи от местоположението и използвания оператор.Ъпдейтвай си спокойно и не се притеснявай.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#8

Ок,благодаря.Свалям го и го ъпдейтвам.
Цитирай
#9

А същия MG4,но за България,който е от най-новите ъпдейти4.1.2. в темата Важни,прави ли същите проблеми?
Цитирай
#10

Да, всички, които са MG4 променят папката, просто когато писах темата, беше излязъл само английския. Явно от сега нататък връщането назад ще е затруднено.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#11

Че ако е добър и безпроблемен като фирмуер не знам защо някой би искал да се връща назад Smile
Цитирай
#12

Може би повече се отнася за потребители, които пробват къстъм ромове, ако не са на базата на MG4, а на някой по-стар, ще има проблем, това е основното, иначе ромът, който ползвам аз - английския, цитиран в първия пост е добър, не ми е правил проблеми.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#13

Понеже вчера ми се яви този проблем, но си пазя бекъп на efs папката.Ако може някой да обясни как мога да си флашна андроид с по-стара база от MG4 и да си имам IMEI?

Nexus 5 32GB White @6.0.1
Цитирай
#14

Според това, което четох, промяната на папката става при първото бутване на телефона, така че принципът би трябвало да е да се замени папката примерно с рут експлорер, гаси се телефона и се пуска в дънлоуд мод, тогава се флашва стария ром и чак после се рестартира телефона, не съм пробвала, не знам до колко ще се получи.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#15

И аз да попитам нещо, ако сега от MG6 мина на UFME7 - android 4.2.2 губя ли си IMEI

Huawei G8, 32GB, 4G, Space Grey
Цитирай
#16

Да, със сигурност няма да имаш имей, т.е. модемът няма да може да разпознае папката. Не може да се връщаш надолу към по-сатри ромове, освен ако не флашнеш отделно MG4 модем.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#17

Някой може ли да качи и останалите модеми, които като MG4 четат и променената структура.Смисъл, ако има по-добри от MG4, е хубаво те да се флашват.

Nexus 5 32GB White @6.0.1
Цитирай
#18

ето този файл се флашва след смяна на всеки софт без значение какъв е и си чете всичко
https://mega.co.nz/#!OdEjXC7K!OydUBhljft...LNzELO_NVk

SGS3 Android Revolution v32
Цитирай
#19

jack_daniels21 написа:ето този файл се флашва след смяна на всеки софт без значение какъв е и си чете всичко
https://mega.co.nz/#!OdEjXC7K!OydUBhljft...LNzELO_NVk
А нещо повече от линк? Източник, обяснение какво е? Или трябва да се доверим сляпо? Когато се дава линк към нещо толкова важно, все пак трябва да е ясно какво е и защо е, след като отговорността при повреда е лично на флашващия...

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#20

Файла е mg4 модем, който може да се намери и в xda. (http://forum.xda-developers.com/showpost...stcount=15 my emergency zip)
При мен обаче това не помага.
Флашнах UltimaRom и с този mg4 модем съм на "Emergency Calls Only", а и WiFi-а стана неизползваем. Винаги е poor.
С/без този модем - все същото.
IMEI-я ми стана 00499010640000 (което май е fake imei, защото оригиналният ми е друг - имам го на кутийката на телефона)
Идеи?
П.П не съм разбрал правилно ли, но когато се опитвам да флашна горният РОМ през TWRP - Unable to open zip file ?
Цитирай
#21

Флашни си оригинален ром MG4 през один, а колкото до последния въпрос, явно файла не е за през рековъри.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#22

как върви решението на проблема? аз съм поредния насадил се на пачи яйца и вече не знам какво да правя. имам backup с CWM преди да почна да правя каквото и да е, демек да флашна един долен ром, който ми изтри ИМЕЙ-а. с новия ром имея ми се промени на подобен като на колега отгоре, а в последствие си върнах бекъп-а и тотално изчезна. с новия ром ми искаше пин код, а след рестора даже не засича сим картата. при флашването на новия ром, уж избрах да ми направи бекъп на EFC-то ама нищо не е запазил и реално нямам. телефона ми е с i9300XXEMG4.
как да процедирам за да го оправя? имам руут и съм с върнатия оригинален ром. :power:

edit: точно флашнах ром за MG4 (пишеше го на три места) и телефона се сети за имея и всичко, надявам се да няма последици Smile
rom-a e KIES_HOME_I9300XXEMG4_I9300OXAEMG4_1314436_REV00_user_low_ship.tar.md4, unpacked from 51efa9c472ad7.zip или даже от тук http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2376049

БЛАГОДАРЯ на jack_daniels21, вече съм с къстъм ром
jack_daniels21 написа:ето този файл се флашва след смяна на всеки софт без значение какъв е и си чете всичко
https://mega.co.nz/#!OdEjXC7K!OydUBhljft...LNzELO_NVk

интересно ми е че след като флашнах новия ром, имея ми беше шантав и фейк, но след упдейта на jack_daniels21 се върна на стария си Smile
Цитирай
#23

jack_daniels21 написа:ето този файл се флашва след смяна на всеки софт без значение какъв е и си чете всичко
https://mega.co.nz/#!OdEjXC7K!OydUBhljft...LNzELO_NVk

Благодаря и при мен проработи същто :bow: :bow: :bow:

IPBGHD_6.0_XXEMD2
MIUIv5_I9300_Note2_Edition_3.6.14_ES Пробван и на двата ROM

Samsung Galaxy S 3 / MIUIv5 3.9.27
Цитирай
#24

Да разбирам ли че не мога върна на IPBGHD_6.0_XXEMD2 щото всичко опитах и не става,сега съм с едно босо MIUI ?

Galaxy S3
Цитирай
#25

Можеш, бе.
То са си описани последиците. Smile

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)