Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#51

Този клип го бях правил оттдавна, но сега става същото и със убунту http://www.youtube.com/watch?v=nojcL8J19uo
Цитирай
Аксесоари
#52

Здр колеги (ПС и Андроид маниаци) , тоя линукс ме зарибява от много време , по принцип не разбирам нищо за сега от него,но искам да си го сложа на компа и да се науча...Всеки е почнал от някаде..Та въпроса ми е от къде най-лесно да го запиша и може ли да е го сложа само на флашка или диск и отделно да си имам експи като ОС на компа ? Благодаря предварително!

Google Galaxy Nexus
Цитирай
#53

Коя дистрибуция искаш да си сложиш???? Ubuntu ли? Ако да - директно от сайта им => Google search Smile
Какво имаш предвид да си го сложиш на флашка или CD....... Live CD ли искаш да си направиш или аз не те разбирам? Конкретизирай по-точно, защото по начина, по който си го написал не е много ясно.
И преди това почети малко как стават нещата. Пак питай чичо Гугъл, той знае Lol Инфото на български не знам дали е изчерпателно, но предполагам, че е повече от достатъчно Smile
Цитирай
#54

http://www.ubuntu.com/ най - приятелски настоената дистрибуция Wink

HTC Desire + Xperia x8 GingerCruzt
И нека силата бъде с вас!!!
Цитирай
#55

И не само Ubuntu почти всички линукс дистрибуции ги има в нета Smile
Цитирай
#56

Ще помоля за скайпа на Seishin на лично ако може Wink
Цитирай
#57

KUDJO написа:Ще помоля за скайпа на Seishin на лично ако може Wink
Имаш го! Wink

Колеги, къде изчезнахте? Я разкажете как вървят системите и т.н. Похвалете се с нещо! Smile

Утре един приятел ще идва да му инсталирам Ubuntu на лаптопа... Аз продължавам да си зарибявам както с телефони с Android така и с Linux Big Grin Big Grin

“Try not to become a man of success. Rather become a man of value.”
― Albert Einstein
Цитирай
#58

И така като си говорим за линукс дистрибуций някой ползва ли федора 13 ? Мнения ? Smile еее само фенове на kubuntu / ubuntu ли има Smile
Цитирай
#59

Колеги, къде изчезнахте? Я разкажете как вървят системите и т.н. Похвалете се с нещо! Smile


Даа и аз това се питам Smile
Цитирай
#60

Всичко за сега е на 6 убунтуто си върви като пушка и всички са щастливи Wink
Цитирай
#61

А аз съм с Mandriva 2010 spring KDE Smile дистрибуцията много ми харесва но не мога да инсталирам скайпа . Sad
Цитирай
#62

Бях с Убунту доста време на настолния, но нещо не успях да го инсталирам правилно на лаптопа. Ужасно много време съм си играл за персонализиране на дистрото, последния път даже го направих 1:1 с Mac OS X Smile В момента чакам да пуснат новата версия да я пробвам пак, но нещо ме съмнява да тръгне. Все пак - в началото на постовете видях за аудио плейър да посочвате някакви други, пробвайте амарок:
Код:
sudo apt-get install amarok
базирана е на KDE, но е страхотен плейър за музика като цяло.
Цитирай
#63

Амарока не е ли плеар по подразбиране при инсталиране на убунтото ? А на убунто 10 има версия специално за лаптопи Smile
Цитирай
#64

Има версия специално за НЕТбууци Wink прави разлика. А амароК се инсталира допълнително, дифаулт плеъра на убунту за всякакви мултимедийни файлове е друг ... в момента му забравих името - стартира и видео и аудио файловете Smile
Цитирай
#65

qwerty1234 написа:Амарока не е ли плеар по подразбиране при инсталиране на убунтото ? А на убунто 10 има версия специално за лаптопи Smile

Amarok от версия 10.04 нагоре не се инсталирва по подразбиране. Относно медия плейър-а по подразбиране е: Totem Movie Player Smile

Има отделна версия за нетбуците, както каза @blazed, която се казва Ubuntu Netbook Edition Smile

“Try not to become a man of success. Rather become a man of value.”
― Albert Einstein
Цитирай
#66

Аз пък сложих едно кубунту на PC на майка ми, щото ми писна през месец два да си губя по половин ден да и трия вируси и възстановявам информация иии да... днес ми се оплака, че Firefox-a и е на английски (о, не ужас xD ), та да... ще се радвам ако някой с (някакъв) опит с линукси сподели как най-лесно да й обясня как да си го промени на български. Проблемът е, че не съм в нас тия дни и нямам директен достъп до компа й, иначе сигурен съм че не е безумно сложно, но по думите й, няма настройки за език в менютата. Соу... онегай Rolleyes
Цитирай
#67

Тук има един начин за сменяне на езика, не съм го пробвал, но никога не ми се е налагало да сменям езика Smile Пробвай го и кажи дали има резултат.
Цитирай
#68

Айде и аз да се похваля, че се метнах на убунту и да ви почна с един въпрос. Кажете някаква програма (или вградена функция) подобна на Еверест с която мога да следя системна информация (най-вече ме интересуват температурите).

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
#69

reaper22 написа:Айде и аз да се похваля, че се метнах на убунту и да ви почна с един въпрос. Кажете някаква програма (или вградена функция) подобна на Еверест с която мога да следя системна информация (най-вече ме интересуват температурите).
HardInfo:
Цитат:Terminal:
sudo apt-get install hardinfo
[Изображение: Summary.png]

“Try not to become a man of success. Rather become a man of value.”
― Albert Einstein
Цитирай
#70

Seishin написа:
reaper22 написа:Айде и аз да се похваля, че се метнах на убунту и да ви почна с един въпрос. Кажете някаква програма (или вградена функция) подобна на Еверест с която мога да следя системна информация (най-вече ме интересуват температурите).

HardInfo:

Благодаря, малко е постна от към показания, но точно това търсех.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
#71

Вече 4-5 дена си разцъквам Ubuntu-то и честно казано нищо не ми липсва от Уинбоуза, само имам проблем с торент клиента. Пробвах един и същ торент, и с Qbittorrent, и с Vuze и с Deluge, но скороста на сваляне и с трите е 5 пъти по-ниска от тази с uTorrent-а под Windows. Настройките са едни и същи (неограничена скорост на сваляне). А това поне за мен си е голям проблем, защото и без това свалям с ниска скорост и под Windows. Засега използвам Deluge за торенти, най ми допада като интерфейс.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
#72

Радвам се много, @reaper22! Smile
При мен не съм забелязал чак такива драстични спадове в скоростта... Ако имаш машина с Windows пробвай и сравни. Smile

Между другото остават 8 дена до излизането на финалният релийз на Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat!!! Big Grin


Edit:

Ето едно интересно кратко филмче направено изцяло на Безплатна и OpenSource програма - Blender Smile

Sintel
[Изображение: 08.2l_comp_000465.jpg]
YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=eRsGyueVLvQ
Свали: http://www.sintel.org/wp-content/content/download.html

Препоръчвам ви да си го свалите с висока резолюция и да го гледате! Tongue

“Try not to become a man of success. Rather become a man of value.”
― Albert Einstein
Цитирай
#73

@Seishin, Sintel кърти. Много яко са го направили.

Относно темата за torrent клиентите. Като ви гледам, повечето от вас търсят нещо графично и в този случай не мога да ви помогна. Аз ползвам rtorrent, който е конзолен и ми товари машината минимално. Върви пуснат под screen сесия и си следи една директория за .torrent файлове. Като искам да сваля нещо - просто го бутам в директорията и той си го сваля. Изключително лек и удобен за ползване. До колкото бях чел някъде, май има опция и за Web GUI ако на някой толкова много му трябва GUI. Smile

Относно видео плеърите - mplayer! Само и единствено. Аз съм така да се каже "конзолно чадо" и графичната среда я ползвам за да браузвам сайтове и да си отворя конзола. Smile

За музикален плеър - Audacious2 или Amarok.

Графична среда - KDE ако имате стабилна машина, GNOME ако искате нещо по-леко, XFCE ако искате нещо което да прилича на GNOME но да не ви харчи толкова ресурси, и ако искате нещо наистина леко и бързо може да си изберете някоя от следните - fluxbox, IceWM, WindowMaker.
Лично аз съм работил със всяка една от изброените графични среди при това с някои от тях като IceWM - дълги години. В момента съм с KDE 3.5 на лаптопа и KDE4 на машината в къщи.

Motorola Milestone G.O.T 2.2.1 (CyanogenMod 7)
Не разбирам шльокавица!
Цитирай
#74

@melkor, я сподели къде е тази директория на rtorrent-a и как да променя директорията, в която ще се свалят файловете? Smile
Настолният ми компютър прави проблеми, по-точно монитора... Не иска да се включва и трябва да го чакам 100 часа докато реши, че трябва да заработи... Иначе се връзвам с настолният чрез ssh от нетбука и искам да пусна да се сваля едно аниме (Ghost in the shell), защото ми се пригледа пак Big Grin
Мерси! Smile

“Try not to become a man of success. Rather become a man of value.”
― Albert Einstein
Цитирай
#75

@Seishin, директорията е каквато си я направиш и каквато си я зададеш. Ако си с Ubuntu виж във /usr/share/doc/rtorrent/examples. Там трябва да има един примерен конфигурационен файл rtorrent.rc. Копирай си го във твоята home директория, редактирай го и си нагласи настройките както ти искаш. Преименувай го на .rtorrent.rc и рестартирай rtorrent за да прочете промените.

Motorola Milestone G.O.T 2.2.1 (CyanogenMod 7)
Не разбирам шльокавица!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)