Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мне. В 13.04 го няма Wink
Само ще добавя че най-вероятно ще имате проблеми с флаш. Уголемявате си буфера и всичко тръгва нормално. А, и разбира се, може да забравите за голяма част от игрите Smile Но хък Джавата как върви... приказка.
Цитирай
Аксесоари

Аз съм на Mint в офиса и ми допада много повече от убунту. Просто това юнити ме дразни(лично).

Nexus 6
Цитирай

Така дойде момента и аз да се допитам до вас. Ползавам LINUX MINT(13,04) от доста време вече и единственото което ми липсва от бозата е програма (или начин) за домашен сървър-сиреч за стриймване най-вече на филми и музика от лаптопа ми към други устройства в домашната ми мрежа(най-вече към телевизора). С дуал буут съм и на боза 7 имам "Домашной Сервер" инсталиран за целта,но е много неудобно всеки път когато искам да си пусна филм на тв-то да пускам бозата(а за гимнастиката копирай на флашка и от нея не ми се говори)а да не говорим,че скоро бозата мисля да я разкарам изцяло,та питането ми е някой знае ли начин или програма за моята нужда.
Изчел съм една камара форуми и предложения единственото което имаше някакъв малък ефект бе "MediaTomb",но за жалост тя споделяше само home папката ми а на мен Transmision съм му дал да ми сваля торентите в NTFS дяла от харда,който ми е най-големия и въпросната програма не го вижда. Идеи? :capitulation:

LG G2-CloudyG2_3.3-Dorimanx-V7.5-LP: LG G4/Huawei honor 8/Huawei Mate 10 Pro,Huawei Mate 20 pro. 
Цитирай

Plex
Rygel
Решение на проблема с NTFS

Linux KDE
Цитирай

За жалост и този гайд за ntfs четенето не помага. Мисля е важно да отбележа,че ntfs дяла ми се маунтва не при буут , а чак след като го отворя от "Този компютър". Къде греша :wall: :wall: :wall:

LG G2-CloudyG2_3.3-Dorimanx-V7.5-LP: LG G4/Huawei honor 8/Huawei Mate 10 Pro,Huawei Mate 20 pro. 
Цитирай

Трябва да го маунтваш при буут като зададеш директория за това.
Виж това: http://askubuntu.com/questions/300423/ho...a-gui-tool
Приложението Disks трябва също да го имаш, въпреки, че не ползваш Убунту. Ако не стане с това, пробваш това: http://unix.stackexchange.com/questions/...-in-ubuntu


Успех! Smile

Mi 10 Lite 5G
Цитирай

Ясно и аз ми се въртеше това в главата. Благодаря ти "TopGun" ще пробвам след края на така нареченото дерби Big Grin и ще върна резултата. Tongue
Edtt : Удобно ли ти е да дадеш линк към приложението Disks понеже нито менаджъра на пакети,нито софтуерния менаджър не го намира,за жалост и Google ми дава съвсем други резултати.
П.С. Пробвах да не би случайно да си допуснал правописна грешка ама нъцки.

LG G2-CloudyG2_3.3-Dorimanx-V7.5-LP: LG G4/Huawei honor 8/Huawei Mate 10 Pro,Huawei Mate 20 pro. 
Цитирай

Ако ползваш български език ще се казва Инструмент за дискове, или нещо подобно. Разгледай в менюто.
Ако въобще го няма насочи се към втория линк, където ще потренираш малко команди с терминала, но всичко ще е точно. Tongue

Mi 10 Lite 5G
Цитирай

Аха ще го тествам утре понеже ми дойдоха неочаквани гости Big Grin И утре ако имам още въпроси(надявам се да нямам) ще питам чеарс :cheers:
Editt: А това с тренировката на команди в терминала е винаги полезно :bow:

LG G2-CloudyG2_3.3-Dorimanx-V7.5-LP: LG G4/Huawei honor 8/Huawei Mate 10 Pro,Huawei Mate 20 pro. 
Цитирай

Имам едно въпросче. Имам два харда, master-а е с windows 8, а на другия има линукс минт. Има ли вариант да преместя grup loader-а, който е конфигуриран за dual boot, от единя хард на другия(в момента е на slave, за да мога да буутвам ОС, която аз реша, трябва да отиде на master HDD-то)? Трябва също така, да променя и линкването към Линукс-а.

Малко предистория:

Купих втори хард и копорах всичко от стария хард на новия. С clonezilla извърших операцията.

Nexus 6
Цитирай

Oldy написа:Имам едно въпросче. Имам два харда, master-а е с windows 8, а на другия има линукс минт. Има ли вариант да преместя grup loader-а, който е конфигуриран за dual boot, от единя хард на другия(в момента е на slave, за да мога да буутвам ОС, която аз реша, трябва да отиде на master HDD-то)? Трябва също така, да променя и линкването към Линукс-а.

Малко предистория:

Купих втори хард и копорах всичко от стария хард на новия. С clonezilla извърших операцията.
Успя ли да преместиш bootloader-а?
Цитирай

Малко да дигна темата.

Някой от малцината хора в форума с Линукс, да е пробвал ElementaryOS? Мисля да я сложа на една стара машина, която е с XP, понеже се оплакват.

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай

Не съм я ползвал, но след като е дериват на Убунту би трябвало да няма проблеми.

Linux KDE
Цитирай

Еми... ще пробвам. Колко му е! Притесняваме количеството RAM - 512MB. Дано да не е малко, ако е ще потърся дали някой продава една плочка.

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай

Ако искаш пробвай Стотинката http://www.stotinkaos.net/ Smile

Linux KDE
Цитирай

Ще тръгне ли директно на 512MB тя? Гледам си част от екипа, браво! Успех с монетите. Smile

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай

Не занимавай с тия 512 рам, това е под санитарния минимум. Ако искаш виж нещо с lxde то е по-леко, но ... браузъра ми ползва 1 ГБ рам, с 512 какво ще остане?
http://lubuntu.net/
Цитирай

Сложи някое дистро от 2010, няма да има проблем с рама

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

Сетих се и за този вариант. Имам го в предвид за краен случай. Иначе lubuntu-то не ми харесва, но ще го пробвам и него, явно.

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай

Пробвай УСУ-нетбук, сложих го на един Еисър десет инчов, едвам работеше с ХР, сега много бяга. Има вариант да го сложиш на флашка и да го пробваш като лайв сд. Ако ти хареса има бутон инстал, ако не просто рестартираш. Аз съм от 2 години с УСУ мини, но на настолния комп, направо забравих бозата. http://learnfree.eu

Samsung A21S ,  Samsung A6 
Цитирай

Ако искаш можеш да пробваш и linux lite.

LG OPTIMUS ONE P500  - Cyanogenmod 7 (2.3.7) DEATH => Samsung Galaxy SIII Neo 5.1.1 (Resurrection Remix LP v5.5.9) rooted TWRP => Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon - MIUI Global Stable 9.2.1.0 => Samsung Galaxy S20 FE - Android 12
Цитирай

Това ще ти е тренировка, линуксите с графична среда са по тежки от Уиндоус, но пробвай като ти кеф. Просто си обречен на провал Smile
Цитирай

(2015-06-04, 21:30:27)tolostoi написа:  Това ще ти е тренировка, линуксите с графична среда са по тежки от Уиндоус, но пробвай като ти кеф. Просто си обречен на провал Smile
Абсолютна глупост, не само, че вървят много по-добре, но и са много по-леки. Позвам 64 битов Линукс KDE с 1.6Г рам.

Linux KDE
Цитирай

(2015-06-04, 21:30:27)tolostoi написа:  Това ще ти е тренировка, линуксите с графична среда са по тежки от Уиндоус, но пробвай като ти кеф. Просто си обречен на провал Smile

Глупости! Защо реши така Huh

LG OPTIMUS ONE P500  - Cyanogenmod 7 (2.3.7) DEATH => Samsung Galaxy SIII Neo 5.1.1 (Resurrection Remix LP v5.5.9) rooted TWRP => Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon - MIUI Global Stable 9.2.1.0 => Samsung Galaxy S20 FE - Android 12
Цитирай

Ами защото съм пробвал Smile бвбфан, ако си този който мисля, едва ли си пипал скоро уиндоус за да имаш база за сравнение Smile Що за простотия с 1.6 да сложиш 64 битова ОС? Кое в КДЕ е по бързо? Сигурно конкуерър или долфин са по бързи от уйн експлорър? Не вярвам. Или флаша в браузъра работи по-леко? По спомен лисицата с wine работеше по-бързо от нейтив фаерфокс за линукс. Аз знам, че ще тръгне и ще работи, но моля не бъркайте нормална работа с мъка, 512 РАМ, и 1 ГБ да е пак е ужас.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)