Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#76

Днеска си инсталирах Кубунту но възникна проблем на видеоплеара музиката на филмите излиза а говора не . Та въпроса ми е какви добавки още трябва да инсталирам? Видеоплеара е "Дракон".
Цитирай
Аксесоари
#77

qwerty1234 написа:Днеска си инсталирах Кубунту но възникна проблем на видеоплеара музиката на филмите излиза а говора не . Та въпроса ми е какви добавки още трябва да инсталирам? Видеоплеара е "Дракон".
Защо ползваш него? Smile
Като стартираш видеото не ти ли изписва кои плугини ще са му нужни?

Свали си VLC и няма да имаш ядове Smile
Цитат:В терминала:
sudo apt-get install vlc

ПП:
1 ден до Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat! Big Grin

“Try not to become a man of success. Rather become a man of value.”
― Albert Einstein
Цитирай
#78

Ок благодаря ще пробвам Smile а това vlc плугин ли е или плеар?
Цитирай
#79

qwerty1234 написа:Ок благодаря ще пробвам Smile а това vlc плугин ли е или плеар?
Плейър Smile
Най-лесно става като отвориш терминала - при KDE мисля, че се казваше Konsole или Kterminal - и напишеш това, което ти написах по-горе:
Цитат:sudo apt-get install vlc
Успех!

“Try not to become a man of success. Rather become a man of value.”
― Albert Einstein
Цитирай
#80

/оффтопик
Утре ли излиза 10.10?
Да попитам и малко по-запознатите ако сложа 10.10 нали няма да има проблем със Android SDK и JDK?
Цитирай
#81

Bladyle написа:/оффтопик
Утре ли излиза 10.10?
Да попитам и малко по-запознатите ако сложа 10.10 нали няма да има проблем със Android SDK и JDK?

Утре, утре... Cool
Има Android SDK за Linux и се ползва Eclipse IDE-то, което също има версия за Linux, така че няма проблем Smile

“Try not to become a man of success. Rather become a man of value.”
― Albert Einstein
Цитирай
#82

Добре тогава Smile Последно ползвах 8.04 и съм го забравил ама сега ще освободя малко място и 10.10 ще го разцъкам Cool
Иначе го слагам главно защото ще мъчам да компилирам 2.1 кърнъл ама да видим ...
Цитирай
#83

Незнам колко ще е стабилно. Винаги като излезне нова версия повечето хора изчакват към един месец, за да се изчистят всички малки бъгчета. Smile
Въпреки, че в момента съм с 10.10 alpha 1 на нетбука и нямам никакви проблеми, като изключим, че от време на време някоя програма крашва, но това си е приеливо... Smile

Иначе новата версия е голямото 10 - 10.10 10/10/2010 и се очаква да бъде страшно бързо, стабилно и добро! Щом алфата се чувства толкова бърза... Smile

“Try not to become a man of success. Rather become a man of value.”
― Albert Einstein
Цитирай
#84

Доста хора си харесаха убунту Smile я са кажете има ли някой с Nvidia fx (в моя случай - fx 5200) щото при мен не работят дриверите :/ с версия 9.04 си работеха нормално а тук НЕ Sad

HTC Desire + Xperia x8 GingerCruzt
И нека силата бъде с вас!!!
Цитирай
#85

totogoto написа:Доста хора си харесаха убунту Smile я са кажете има ли някой с Nvidia fx (в моя случай - fx 5200) щото при мен не работят дриверите :/ с версия 9.04 си работеха нормално а тук НЕ Sad
Щом под 9.04 е имало драйвъри за тази видеокарта то и в новите ще има... Още повече, че в 10.10 се очаква да има страшно голяма поддръжка на хардуер!
А пък с драйвърите по подразбиране няма как да не ти запали с тази карта... Ако искаш да слагаш по-нови - виж в сайта на Nvidia дали няма излезнали нови версии.
Не вярвам да няма. Поддръжката на Nvidia за Linux е доста добра, а не като тази на ATI... Точно, която ме принуди да си купя нова видео карта на Nvidia - 8600GT, миналата година. Smile

“Try not to become a man of success. Rather become a man of value.”
― Albert Einstein
Цитирай
#86

nVIDIA FX 5200 не се поддържа от новите драйвери. Също така ядрата 2.6.30 и нагоре изискват новите драйвери. Затова и аз все още стоя със старо ядро на Debian-a.
В сайта на nVIDIA има старите драйвери - провери. Също така си виж версията на ядрото - ако е 2.6.30 или нагоре - виж дали яма по-стара версия във пакетния мениджър и сложи нея.

P.S. - Ако не можеш да намериш старите драйвери - драсни ми едно ЛС, ще ти ги кача някъде да си ги дръпнеш.

Motorola Milestone G.O.T 2.2.1 (CyanogenMod 7)
Не разбирам шльокавица!
Цитирай
#87

Мерси @melkor, че ме поправи! +1
Не съм много наясно как стоят нещата с остарелите видео карти и тяхната поддръжка. Smile

Днес е големият ден! 10/10/2010 и Ubuntu 10.10. Вече нямам търпение да го пуснат и веднага да го инсталирам! Lol

“Try not to become a man of success. Rather become a man of value.”
― Albert Einstein
Цитирай
#88

мен ми харесва убунту, ама няма нито един свястен видео плеър според моя вкус, пък и като седна на компа и чувствам празнота, оказва се, че нямам какво да правя на него Big Grin

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
#89

Днеска ще излиза новото Убунту 10.10 Smile
Цитирай
#90

Ant0n написа:Днеска ще излиза новото Убунту 10.10 Smile
Да! Аз изгарям от нетърпение вече!

TopGun написа:мен ми харесва убунту, ама няма нито един свястен видео плеър според моя вкус, пък и като седна на компа и чувствам празнота, оказва се, че нямам какво да правя на него Big Grin
Според мен Ubuntu е страхотна система и ми допада страшно много! За това вече 2 години съм си само на нея навсякъде и си нямам никакви проблеми! Относно плейър - аз си ползвам VLC, защото е лек, изчистен и доста добър!
Иначе, ако търсиш нещо с по-красив интерфейс... Защо не хвърлиш едно око на XBMC Wink
Ето ти и едно видео: YouTube

“Try not to become a man of success. Rather become a man of value.”
― Albert Einstein
Цитирай
#91

@Seishin с драйверите по подразбиране е ужас :o монитора ми е широкоекранен и постоянно пищи за 1600*900 резолюция и се гаси през 2 минути ако не му я задам(в случая мога да задам до 1280*768 максимум Sad ) и картината е някякси жива(прави си свои движения на ляво и на дясно)

@melkor пробвах какви ли не щуротии Big Grin включително и през Synaptic - инсталира си пакети и никакви промени не прави Sad

Та се чуда ако си инстал 9.04 и му прасна драйвърите и след това го надградя до 10.10 примерно дали ще се получи Big Grin

HTC Desire + Xperia x8 GingerCruzt
И нека силата бъде с вас!!!
Цитирай
#92

Хайде! Пуснаха Ubuntu 10.10 за сваляне! Tongue

“Try not to become a man of success. Rather become a man of value.”
― Albert Einstein
Цитирай
#93

Стига с тия плейъри бе Tongue сложи си audacious за музика и SMplayer за филмите и забрави за другите, а относно празнотата му сложи един compiz ше имаш пълнота Big Grin

HTC Desire + Xperia x8 GingerCruzt
И нека силата бъде с вас!!!
Цитирай
#94

@totogoto, не знам как стоят нещата под Убунту, но под Debian си има пакети и за "legacy" драйверите. Честно казано предпочитам да не ги ползвам, защото навремето ми бозиха доста системата. Затова използвам тези които nVIDIA разпространяват. Компилират се автоматично тъй като си вървят със инсталатор, но трябва да имаш сорса на ядрото което ползваш. Ако ползваш стоково ядро на Убунту - потърси във пакетният мениджър - трябва да имаш и сорса на ядрото. Инсталатора автоматично си компилира и инсталира драйверите. Това обаче трябва да стане при изключен X. Единственото което остава е да си оправиш настройките в самият xorg.conf или да ползваш инструмента на nVIDIA който ще направи нужните промени вместо теб.
Ако имаш проблеми - пиши.

Motorola Milestone G.O.T 2.2.1 (CyanogenMod 7)
Не разбирам шльокавица!
Цитирай
#95

Seishin чакаме мнение, нали знаеш, какво е ново, подобрения Big Grin

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
#96

TopGun написа:Seishin чакаме мнение, нали знаеш, какво е ново, подобрения Big Grin
Тъй като в момента монитора на настолният ми е развален и съм основно на нетбука и само на него съм го инсталирал.
Първите ми впечатления са, че е сравнително по-бърз като цяло и новите неща, които бяха обещали като:
Gnome 2.32, Ubuntu Software Center-a, ShotWell Photo Manager-a, интегрирано управление на плейъра от статус бар-а, нови тапети, новият Ubuntu шрифт и т.н.
За сега се държи стабилно и не ми е правило проблеми Smile

“Try not to become a man of success. Rather become a man of value.”
― Albert Einstein
Цитирай
#97

А това Ubuntu само gnome версия ли е или има и kde ?
Цитирай
#98

qwerty1234 написа:А това Ubuntu само gnome версия ли е или има и kde ?
Ubuntu е с GNOME
Kubuntu е с KDE
Xubuntu е с Xfce

Все пак можеш, ако си свалиш Ubuntu, например, да си инсталираш и KDE и да си избереш коя среда да ползва при стартиране на сесията. Smile

“Try not to become a man of success. Rather become a man of value.”
― Albert Einstein
Цитирай
#99

С 9-ката пробвах през гнома да стартирам кде среда ама така омазах системата ,че се наложи преинсталиране Smile
Цитирай

Някой друг да се е престрашил да си инсталира Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat? Tongue
Новият шрифт е доста приятен, а и Radiance темата е пипната Smile

“Try not to become a man of success. Rather become a man of value.”
― Albert Einstein
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)