Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със регистриране в мрежата
#1

Здравейте, вчета си флашнах самсунга с къстом РОМ и оттогава когато се опитвам да набера някой ми изписва не е регистриран в мрежата. Поразрових се из нета и разбрах че се е заключил. Можело да се отключи като се влезе във service menu като се набере *#197328640# набирам го но пак не ми се отваря нищо. Моля за помощ. Иначе телефона е взет от Англия и си работеше с бг оператори преди да го флашна.
Цитирай
Аксесоари
#2

А IMEI дали е останал след флаша?

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай
#3

С кой ром е бел преди да го флашнеш, както каза колегата по-горе, провери дали има IMEI, това става като набереш *#06#. Мисля че е бил с MG4 и като си го флашнал си загубил имея, има решение, пиши просто това, което те питам, за да знам и ако съм права ще ти кажа как да го оправиш.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#4

Да ИМЕИ се промени на 0049... телефона го оставих на сервиз понеже не можах да го оправя, тази сутрин ми звънна момчето на когото оставих тела и ми вика незнаел дали ще може да го оправи... толкова ли е сериозен проблема ?
Цитирай
#5

Ми превърнал си го в таблет. Ако няма бекъп на /efs лошо..... Не трябваше да го даваш в сервиз за сега.
Цитирай
#6

бях се поразровил аз из форуми и търсих въпросната папка efs но не можах да я открия и след това го дадох тела на сервиз Sad
Цитирай
#7

За това те питах с кой ром е бил, защото MG4 не трие имея, а само променя структурата на папката и при връщане към него отново ще си имаш имей, ако къстъм рома е бил на база по-стар ром е нормално да стане така, защото старите не могат да четат новата версия на папка efs.Сега не е ясно онзи в сервиза какво ще направи и дали ще имаш вече телефон, ако изтрие съществуващата папка вече няма възстановяване, обади му се час по-скоро и му кажи да опита да флашне този ром:
http://www.hotfile.com/dl/235735712/bf7c...U.zip.html
силно ти пожелавам да не се е опитвал да го възстанови по старите начини!
Няма как да намериш папката из форумите, защото е индивидуална за всеки апарат, първата ти работа, когато рутнеш телефон въобще на самсунг, трябва да е да си направиш архив на своята папка, защото загубата на имей е добре известно качество на апаратите от тази марка.Дано все пак има още шанс...

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#8

dessyteneva написа:...защото загубата на имей е добре известно качество на апаратите от тази марка...

Не искам да прозвучи като заяждане, но IMEI не се губи без да правиш нищо - винаги има причина и тя е ЗКУ, което си човърка телефона и не случайно в XDA и други пишат, че всички операции и последствията от тях са за сметка на потребителя и никой не поема отговорност, ако нещо се оплескат нещата.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#9

Това е ясно, както е ясно и че повечето потребители тук правят нещо по телефоните си, затова и съм го формулирала така. Ако нищо не е правено няма как да се направи и бекъп, защото изисква рут, тъй че съветът се обезсмисля за тези, които не ръчкат по машинките, а и опасност от загуба при тях няма.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#10

След флаш на този ром http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2311671 не мога да се регистрирам в мрежата на Виваком. Сложих старият ром с който си бях на Niko 4.1.2, но пак не мога да набирам никой. Моля за помощ.

Samsung Galaxy S10
Цитирай
#11

sashinkata написа:След флаш на този ром http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2311671 не мога да се регистрирам в мрежата на Виваком. Сложих старият ром с който си бях на Niko 4.1.2, но пак не мога да набирам никой. Моля за помощ.

Няма нужда да молиш за помощ, а да прочетеш тази тема: Внимание! Стоков ром променя структурата на EFS папката! и ще разбереш защо!

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#12

Прочетох я тази тема. Нямам бекъп. Затова моля за помощ.

Samsung Galaxy S10
Цитирай
#13

sashinkata написа:Прочетох я тази тема. Нямам бекъп. Затова моля за помощ.

В темата има скрит линк към XDA: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2377731, в който ясно пише:

Цитат:What does it mean to us?
So in case if you have to go back to earlier firmware you will have problems with IMEI. You have to then,
(1) Restore EFS (that is backed up before this change) or
(2) Flash MG4 modem which can still read the modified EFS.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#14

Имам един въпрос от няколко дена имам следното прозорче на дисплея[Изображение: 6940425c.jpg] ако някой ми помогне да го отстраня ще съм му благодарен. Искам да отбележа, че направих рестор и съобщението пак си излиза...
Цитирай
#15

Появи се внезапно и не иска да прочете картата. Много бих се радвал, ако някой може да помогне, понеже доста търсих и не намерих сходен с моя проблем. Когато отворя приложение или appdrawer-a прозорчето изчезва. Не съм пробвал фактори ресет досега. Всякакви мнения са от полза. Благодаря ! Smile

LG Optimus One !
Цитирай
#16

https://www.androidbg.com/forum/post1006...l#p1006570
Заповядай, но все пак пробвай друг път с търсачката-върши чудеса!







Цитирай
#17

Мерси много пробвах я, но не можах нищо да намеря.

LG Optimus One !
Цитирай
#18

moniwe написа:Мерси много пробвах я, но не можах нищо да намеря.
А от линка който дадох не става ли?
Аз по този начин се оправих без проблем!







Цитирай
#19

Току що успях да махна гадното прозорче, но все още не знам дали чете карти.. Утре ще споделя, благодаря ти много !

LG Optimus One !
Цитирай
#20

Продължава да не иска да чете картата, какво да правя

LG Optimus One !
Цитирай
#21

moniwe написа:Продължава да не иска да чете картата, какво да правя
Флашвай този файл през рекавъри:
https://mega.co.nz/#!OdEjXC7K!OydUBhljft...LNzELO_NVk
С това трябва да запали :thumbup:







Цитирай
#22

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2187081
За да не отварям нова тема, пиша тук. Някой от по-разбиращите от мен може ли да каже това дали ще помогне при такъв проблем:
Този метод за ънбрик на S3 от XDA, дали важи и за загуба на връзка с мобилната мрежа?
Идеята ми е, че преди време си бях омазал телефона и сега работи само ако е руутнат и с пачнат модем и кернел, иначе няма връзка с мрежата. И не мога да си сложа официален ром по тази причина :unknw:
Просто искам да си бъде както преди - ако искам да го руутвам, да сменям ромове или да си бъде официален и да си чакам ОТА ъпдейти!
Благодарен съм за всякакви мнения, дори и критики, само да си върна стария телефон :proud:







Цитирай
#23

Ми не ще ! Бешич каза, че само с JTAG се оправяло. Ти като си имал същият проблем четеше ли ти сим картата ? Имея съвпадаше ли с този от под батерията ?

LG Optimus One !
Цитирай
#24

moniwe написа:Продължава да не иска да чете картата, какво да правя

Здравей @moniwe,

SIM картата изобщо ли не се отчита от телефона когато бъде поставена (пита ли за ПИН код, ако има асоцииран такъв)?
Ако телефонът разпознава SIM, но не може да се свърже с мрежата вероятно има проблем с EFS папката/дяла в паметта, където се съхранява и IMEI. Тъй като питаш за IMEI, при теб съвпада ли този в телефона ( *#06# ) с този от етикета под батерията?
Проблемът с жълтите надписи се проявява обикновено в комплект с повреда на файлове от EFS, а с това и на IMEI на телефона. Това води до отказване на достъп до мрежата на оператора, защото IMEI кодът или е със стойност null / null или фабричен започващ обикновено с 0499..., който също не е позволен от българските оператори.

Ако проблемът с IMEI не се реши чрез флаш на модема посочен от @CStoikov по-горе, тогава е решим с поправка на IMEI, чрез възстановяването му с оригиналния от етикета на телефона - прави се със сервизно оборудване.

Поздрави,
dailysmart
Цитирай
#25

Мисля, че ти ме пита за проблема със загуба на IMEI и Сериен номер ако не греша...както и да е...ако е в гаранция флашни просто оригиналния ром на оператора от който си го взел (последната излязла версия разбира се), занули броячите...статуса нормален и..там другите шитни да са си официални...и го носи гаранционен. Признават я гаранцията нямай грижи с това (САМО ГЛЕДАЙ ДА БОЯЧИТЕ ДА НЕ ИЗДАДЪТ, ЧЕ СИ ГО ЧОВЪРКАЛ).

Phone: Samsung, Model: Galaxy S9, Color: Midnight Black, Storage: 64GB, Android: 8.0 Oreo
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)