Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Трикове за подобряване работата на Lenovo IdeaTab A2107A-H
#1

Здравейте, колеги! Реших да отворя тема за различни трикове, подобряващи работата на нашите таблети.

Започвам с един, който го ползвам повече от месец и работи без забележки. Оригиналния пост е тук - http://forum.xda-developers.com/showpost...count=1697

Ето какво се прави:
1. Устройството трябва да е рутнато.
2. Влезте в "Root Explorer".
3. Идете в папка "/system" и изберете "Mount R/W".
4. Отворете файла "build.prop" в "текстов редактор".
5. Копирайте всички линии в приложения текстов файл в края на своя "build.prop" ... Не забравяйте да оставите един празен ред в края на "build.prop" файла.
6. Запишете новия "build.prop" и рестартирайте ... стария автоматично ще бъде записан като "build.prop.old" от Root Explorer, който може да бъде възстановен, ако нещо се обърка ... Нищо няма да се обърка обаче, тъй като аз го тествах дълго без никакви проблеми!
7. Насладете се на подобренията.

Текстовия файл - https://www.dropbox.com/s/kow56wfhubdo7c...tweaks.txt

Мога да потвърдя, че всичко работи без проблеми. Таблета ми се струва по-бърз и плавен в работата. Пробвайте и вие, и си кажете мнението.

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
Аксесоари
#2

Dance :tease: Dance браво бе пич,перфекно върви таблета ,отиваш вече в раздел ;похвали
Цитирай
#3

След копиране на файловете как да запаметя въведените данни,от експлорера не намирам.
Цитирай
#4

За да редактираш build.prop файла, задръж пръста си върху името на файла и го отвори с текстов редактор.

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
#5

Как да го копирам и поставям
Цитирай
#6

kkkrasyyy написа:Как да го копирам и поставям

Задръж пръста си върху дадена дума и ще ти излезнат маркери за маркиране и опции за копиране и поставяне.

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
#7

Това дали работи и на Lenovo IdeaTad A3000-H ?


Цитирай
#8

Здравейте,пробвах варианта с презапис на файла но сега при рестарт таблета изписва логото в хоризонтален вариант и толкоз само до там и не иска да зареди!Някакви идеи,може да не съм записал нещо не правилно текстовия файл вариант за оправяне на този вариант има ли или само в сервиз е решението!?Благодаря предварително!

Samsun Galaksy 2; Privileg MD 9,7; Lenovo Ideatab A2017A-H
Цитирай
#9

voin75 написа:Здравейте,пробвах варианта с презапис на файла но сега при рестарт таблета изписва логото в хоризонтален вариант и толкоз само до там и не иска да зареди!Някакви идеи,може да не съм записал нещо не правилно текстовия файл вариант за оправяне на този вариант има ли или само в сервиз е решението!?Благодаря предварително!

Първо направи ресет и виж дали всичко ще е ОК. Иначе системата си прави автоматичен архив на този файл, просто трябва да го възстановиш.

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
#10

Ми колега то ясно,че си прави но как да запусна таблета е въпроса и как да стане тоз хард ресет кат стигам само до натписа и толкос!От фактори ресет има само изтриване на карта и толкос и тестове! Sad :wall:

Samsun Galaksy 2; Privileg MD 9,7; Lenovo Ideatab A2017A-H
Цитирай
#11

Под ресет имах предвид да отвориш капака отзад и да натиснеш копчето под камерата.

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
#12

Ами и това направих и под фактори ресед му дадох да форматира MMC и толкос само че,пак файда няма!Някакви други идеи!?Май нещо съм объркал във файла или знам ли.Гледам из форомите други такива проблеми са няма ли,явно аз нещо згафих.Явно аз ще го нося на сервиз,само дано М-тел ми признаят гаранцията щото кат е рутнат може и да не се навият! :wall: Кофти пак надпис lenovo само и то по дължината на таблета само,нищо друго не става,така седи вече сигурно 30 мин. Sad

Samsun Galaksy 2; Privileg MD 9,7; Lenovo Ideatab A2017A-H
Цитирай
#13

Преинсталирай рома преди да го носиш в сервиз. Би трябвало да тръгне.

А в рековери режим можеш ли да влезеш? Там нямаше ли файлов менаджер и да си върнеш стария файл.

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
#14

Ами да го преинсталирам но не съм го правил до сега а и имам малък проблем с юзб и зареждането и затова не се наема.А иначе той си е гаранционен от М-тел и ако не се заядат за роота и ако не го хванат ще си мине гаранционно.

Samsun Galaksy 2; Privileg MD 9,7; Lenovo Ideatab A2017A-H
Цитирай
#15

voin75 написа:Ами да го преинсталирам но не съм го правил до сега а и имам малък проблем с юзб и зареждането и затова не се наема.А иначе той си е гаранционен от М-тел и ако не се заядат за роота и ако не го хванат ще си мине гаранционно.

А в рековери режим можеш ли да влезеш? Там нямаше ли файлов менаджер и да си върнеш стария файл.

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
#16

Ами нещо не се сещам,ако искаш в скайп да се чуем да не пълним тук само темата!моят скайп е: voin175

Samsun Galaksy 2; Privileg MD 9,7; Lenovo Ideatab A2017A-H
Цитирай
#17

Само да попитам ... Просто добавям този текст към останлиат файл ?
Цитирай
#18

zoom93host написа:Само да попитам ... Просто добавям този текст към останлиат файл ?

Да, добавяш го - само не забравяй да оставиш 1 празен ред накрая.

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
#19

Здравейте,
искам да ви попитам как мога да стигна във вградената карта в таблета? В нея няма файлове, не могат и дс отидат приложения там. Прерових опциите, но никъде не излезна да се ползва нея, а само малката состемна памет се използва.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)