Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo IdeaTab A2107A-H - Ръководство за рутване, пълен бекъп и къстъм рекове
#1

Това е просто ТЕСТОВА колекция от инструменти и процедури, които са били намерени в XDA форума или на друго място в Интернет.

По-долу ще намерите методи за получаване на руут и Clockwork Mod Recovery 6.0.1.5 на IdeaPad A2107A (аз притежавам-H версията с двойна SIM и 16 GB вътрешна памет).

Всички процеси бяха тествани от мен и работят добре, но вие сте отговорни за вашите действия.

Всичко, което ви трябва за начало, е да имате инсталирани ADB драйвери, така че вашия компютър да може да си "говори" с таблета.

Инсталиране на ADB драйверите.
След като се уверите, че сте инсталирали драйверите - проверете в Windows Device Manager дали се показва Android устройство - Android ADB Interface или нещо близко до това - е време да продължим напред.

Изтеглете - https://www.dropbox.com/s/jlkqp85wgubotyx/A2107A.rar и го разархивирайте в С:\ директорията на вашия компютър.

Оттук натам следват 4 основни стъпки и за инсталирането на CWM е нужда да ги направите всичките последователно.

1 - Рутване
2 - Бекъп на целия РОМ
3 - Mobileuncle
4 - Инсталиране на CWM 6.0.1.5
Не забравяйте - за да влезете в къстъм рековърито, докато устройството е изключено, трябва да:
1 - задържите бутона на захранването в продължение на около 3 секунди
2 - в същия момент натиснете двата Vol + и Vol - бутони.

И още нещо - CWM 6.0.1.5 прави резервни копия по малко различен начин в сравнение със старите CWM - четете тук: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1846446

Това е всичко. Успех!

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
Аксесоари
#2

ооооо благодаря ти, много ми помогна Lock :tease: Dance Big Grin

Samsung Galaxy S7 edge 32GB Black Onyx
Цитирай
#3

Здравей!
След като сме изпълнили по-горе описаните руут и т.н. отпада ли гаранцията..? Ако се налага посещение в сервиза може ли да се върнат предишните настройки ?
Благодаря!

Xiaomi Mi A3   --> Google Pixel 6a
Цитирай
#4

DiabloVT написа:Здравей!
След като сме изпълнили по-горе описаните руут и т.н. отпада ли гаранцията..? Ако се налага посещение в сервиза може ли да се върнат предишните настройки ?
Благодаря!

Ако си направил стъпка 2 ще имаш пълен архив на оригиналния си ром. Но дори и да не си винаги можеш да флашнеш оригиналния ром - има го в нета.

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
#5

Не мога да открия оригиналния ROM за Lenovo A2107H,моля за помощ...

 
Цитирай
#6

innumerus написа:Не мога да открия оригиналния ROM за Lenovo A2107H,моля за помощ...

Моят е взет от мтел и дойде с този ром - https://www.dropbox.com/s/mutjukteosaeg1...H_S309.rar - и се води стоков ром за Европа.

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
#7

Много благодаря, отново!
Флашването става по начина описан за Фокстрот, нали?

 
Цитирай
#8

innumerus написа:Много благодаря, отново!
Флашването става по начина описан за Фокстрот, нали?

Да, по същия начин е.

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
#9

ADB драйверите липсват :capitulation:
Цитирай
#10

Получи се,няма българско меню,но това не е проблем.Не ми харесва само,че FM radio не работи...

 
Цитирай
#11

tiara_77 написа:ADB драйверите липсват :capitulation:

Линковете в първия пост са оправени.

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
#12

Може ли да се направи бекъп на целия РОМ на таблет LENOVO 2107H с българско меню , и да се сложи на друг LENOVO 2107H който няма меню на бг ( и двете устройства са 16GB). Ще има ли проблем с IMEI или с други неща?
Цитирай
#13

Да. Можеш през CWM да направиш backup на твоя и после с тази карта в неговия да дадеш restore пак през CWM. После направи задължително Factory reset иначе той ще има всички твои акаунти и програми.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#14

Някой да помогне? Не мога да инсталирам тези драйвери и да подкарам USB-то да си прехвърлям файлове. Някакви идеи?
Цитирай
#15

itsakA написа:Някой да помогне? Не мога да инсталирам тези драйвери и да подкарам USB-то да си прехвърлям файлове. Някакви идеи?

Намери някой около или от града ти, за да ти помогне.

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
#16

Казаха, ми че трябвало от някъде от таблета да активирам някаква опция да може компютъра да разпознава таблета, понеже вече бил рутнат.. Някакви идеи?
Цитирай
#17

На какъв Windows пробваш

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#18

Windows 7 64 bit-ов.
Цитирай
#19

Здравейте !
За 1 път се докосвам до андроид до сега бях iOS user но реших да мина към вас Smile)

Както и да е та на въпроса :
Вс. ок само докато не стигна последната стъпка от ръководството защото MobileUncle has stopped work или нещо от този сорт и програмата крашва инсталирах я и я деинсталирах и 1 път нещо ми върза та успях да лоадн-а файла. Таблетът се изключи но немога да влезна в CWM т.е Натискам Vol бутоните + & - но не светва ? Аз ли пропускам нещо ? следвах вс стъпка по стъпка
Цитирай
#20

Можете ли да ми кажете изброените съвети ще станат ли за A2207A-H?
Мога ли да сложа ROM-a от 2107 на 2207 ?
Цитирай
#21

user313 написа:Можете ли да ми кажете изброените съвети ще станат ли за A2207A-H?
Мога ли да сложа ROM-a от 2107 на 2207 ?

Не знам дали можеш да направиш това, което искаш. Търсих и в интернет нещо повече по темата, но не намерих. Дано някой по-знаещ ти отговори.

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
#22

Недей, ще си брикнеш таблета поне според мен.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#23

user313 написа:Можете ли да ми кажете изброените съвети ще станат ли за A2207A-H?
Мога ли да сложа ROM-a от 2107 на 2207 ?

Ако разбираш руския прочети тук: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=429993

Lenovo A2107A-H, Lenovo A536, Lenovo A328, HTC Desire 816G
Цитирай
#24

нямам такава папка 1 - 4.03root помогнете ми :mad:
Цитирай
#25

tedko323 написа:нямам такава папка 1 - 4.03root помогнете ми :mad:

Ако си изтеглил и разархивирал файла от този линк - https://www.dropbox.com/s/jlkqp85wgubotyx/A2107A.rar - ще имаш тази папка.

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)