Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia Z Ultra

От вчера съм с този чудесен фаблет. Тествах го обстойно и всичко е наред. Много съм доволен. Сега остава само да намеря подходяш калъф, гръб или поне да му залепя един протектор на гърба, понеже четох, че лесно се драскал отзад. Идеята е да не го загрозявам.

Xiaomi Mi 10T, Xiaomi Mi 9, Xperia Z Ultra White
Цитирай
Аксесоари

Можеш да си вземеш предно и задно темперирани стъкла. Тогавя няма да мислиш за друга защита.

Ето пример: http://www.ebay.co.uk/itm/QB5-Front-Back...23328196d2
Цитирай

Колеги, само да ви попитам дали на някой е забелязал следното нещо - дисплеят ми е плътно прилепнал до рамката в ляво, а от дясно има леко разстояние. Толкова, колкото върха на нокътя да влезе в процепа (силно казано), а от ляво това е невъзможно. Или пък фабричният протектор да е лепнат леко по в ляво? От дясно лекичко му виждам очертанията по цялата дължина и минимална площ от дисплея по височина не е покрита с протектор, от ляво е плътно и няма непокрито. Май просто протектора е леко крив и се филмирам само. Confusedtupid:
И все пак за протокола - при вас как е?
PS. Фалшива тревога - сега се загледах в снимки с висока резолюция на модела, при всички е така. Tongue

Xiaomi Mi 10T, Xiaomi Mi 9, Xperia Z Ultra White
Цитирай

Честито Smile Ще останеш доволен, за мен все още няма по добър смартфон/фаблет на пазара, въпреки че модела е вече на над 1 година..

Asus Zenfone 2 и Asus Transformer T100 Tah
Цитирай

Горе- долу веднъж седмично дисплея/тъча откача и започва да отваря всяко едно приложение. Първоначално започва леко-тук там отваря нещо, което не искам, скролва на друга страница на хоума и т.н. Ако не го рестартирам след няколко часа откача. След рестарт се оправя и както казах след около седмица пак се получава така. Последния път нямаше как да го рестартирам по нормален начин и го направих от Power+Vol- и ми показа иконката за поправка с отверка. Почаках 2 мин, оправи се сам и зареди. Няма някаква зависимост, при която става така, даже повечето пъти телефона е студен и нищо не е правено с него. На моменти е супер чувствителен - не съм докоснал нищо, пръста ми е над някой бутон/икона и изведнъж се отваря. Нотова става рядко.
Четох, че дисплея трябва да се чисти по-често и не реагира по-този начин, ако е в среда с по-голяма влажност. Някои хора си решават проблема като лепват още един протектор отгоре.
Някой да се е сблъскавал с подобен проблем?

Xiaomi Mi 10T, Xiaomi Mi 9, Xperia Z Ultra White
Цитирай

Здравейте на всички.. надявам се днес или вдругиден да съм и аз горд собственик на този телефон.. много му бях хвърлил мерак и сега по ирония на съдбата ми попадна на оферта... Smile да ви попитам в комплекта пристига ли си Док станция и предпазни калъфи или всеки магазин различно си го дава... и ако не то тогава от къде мога да си поръчам док станция и с какво е най-удачно да го предпазя ?
Цитирай

... сега по ирония на съдбата ми попадна на оферта ...
Ами като е така не си го купувай.

В комплекта няма док станция и калъфи.. Док станция може да се намери вече за около 25 лв. Магнитен кабел за по 12 лв.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай

Изказването ми грешно сте го разбрал Smile казвам "ирония на съдбата" понеже днес писах на един колега от форума за моя телефон LG L7 че искам да го роот-на и да му сменя софтуерната версия.. защото не искам да си купувам друг.. и хоп след няколко часа ми изскочи тази оферта за Sony-то , при която аз много се зарадвах.. и викам гледай какво нещо е съдбата.. Smile
Цитирай

Докинг станция от ebay за около 7лв. Зарежда се перфектно и стои изправен. Калъф пак оттам за около 8лв със стойка. Пак нямам забележки. Протектори според мен не си заслужава. Като се надраска фабричния, ще го махна и ще го ползвам без. Днес си поръчах и калъф за ръка(на бицепса), за около 6лв и зарядно със стойка за кола за около 8лв. Тук за тези неща трябваше да дам над 70лв. Всеки си прави сметката.
Цитирай

Днес ми пристигна телефона СУУУУУУПЕР ЕЕЕ ! Dance Сега искам помощ малко.. Значи трябва ми Док Станция или магнитно зарядно.. ходих в "SONY" но там са по 50-70 лв... ако някой може да ми намери нещо на по-разумна цена ще е супер.. И другия ми въпрос е - как да го защитя телефона.. в смисъл обикновен протектор ли да му търся или от тези новите протектори (закалени стъкла) , начин на слагане , има ли възможност след това да се махне ако се надраска и да се замени.. и дали има за лицето и гърба такива аксесоари ?
Цитирай

По-добрия вариант е закалено стъкло но е доста по-скъпо. Маха се и се слага лесно. Лошото е че с него и с фабричния протектор дисплея става по- малко чувствителен, а телефона по-дебел. И за гърба има всякакви видове протектори. Хора не се занимавайте с глупости. Телефона много трудно се драска и без протектор. А ако ги взимате заради по-тежки травми, протектора няма да спаси по никакъв начин телефона. Ползвайте си телефона и не му мислете толкова.
Цитирай

Хора не иска да ми работи вибрацията на телефона, необходими ли са някакви насторйки или ? Направих си най-новата версия на андроид веднага след като включих за пръв път телефона и не знам дали може да е от андроида.. не знам не съм наясно много..
Цитирай

Някой има ли проблем с така наречените "Ghost touches", при които телефона полудява и сам отбелязва натискане по дисплея. Едно избърсване оправя проблема, но се получава твърде често. Още един проблем е с водата, при която и една капка кара дисплея да действа хаотично. Със сигурност и другите са ги забелязали тези проблеми, кажете как се борите с тях?
Цитирай

Малко по-нагоре съм писал за същото нещо. Ако го забърсваш 1-2 пъти на ден всичко ще е ок. Аз моя го забърсвам и рестартирам веднъж дневно и вече ми изглежда наред. Иначе ако сложиш още един screen protector нещата ще се оправят нацяло (особено при намокряне). Поне така съветват от Сони, а и потребителите го потвърждават.

Xiaomi Mi 10T, Xiaomi Mi 9, Xperia Z Ultra White
Цитирай

Здравейте колеги,моята тема няма нищо общо със заглавитето за което се извинявам на създателя й.Имам въпрос тъй,като съм решил да си го купя,Как ще коментирате камерата му.(и двете) и това че няма светкавица,да речем че в стаята е рок тъмница нищо ли няма да излезе на снимката,смисал поне режим за пълна тъмника няма ли.Някакъв вид да осветява нещо ли деда знам.Моля съдействайте,иначе съм му много голям фен.Та фактически на тъмно няма камера или?

XIAOMI MI5S..
Цитирай

Имали настройка да направя тапета статичен.?

Максимално допустимия размер на подписа е 400 символа, разположени на до 2 реда!
Цитирай

В момента тествам Android - 5.0 Lollipop за Z Ultra C6833 :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Скоро ще е онлайн.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай

[note=Модератор]8. Публикуването на няколко поредни мнения в рамките на 48 часа едно от друго не се разрешава. Редактирайте първото![/note]

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай

Откъде го имаш?

Максимално допустимия размер на подписа е 400 символа, разположени на до 2 реда!
Цитирай

Да отговаря оня отгоре който изтри поста със снимките на ROM-a като знае толкова правилата!!!

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай

Има го в хда девелопър. И по темата -има ли реална причина за ъпдейт от 4.4.4 рутнат стоков за ъпгрейд? Какво ново ще донесе? Говори се някои неща -като по дълъг живот на батерията -но дали е така на практика или е малко еуфоруя.
Искам да попитам -какво ще рече boot boot fastboot -при флашване на рома и малко подробности за флашване на имиджа от гугъл плей едишън който са портнали?
Цитирай

Lumia написа:В момента тествам Android - 5.0 Lollipop за Z Ultra C6833 :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Скоро ще е онлайн.

Какво стана с теста на близалката? Сподели впечатления.
Нов съм тук, с SEUltra!
Днес върнах до фабрични нактройки Ултрата и имам много странни наблюдения.
Екранът се уплътни като цвят и контраст, камерата работи по-добре и един бъг изчезна Smile .
Телефонът е купен на 25.11. Призведен 34 седмица.

Не искат да ни отворят глава админите и това е!
Презират ни, щото сме малко на брой Wink !
Цитирай

bgpepi - В XDA e portnat от С6806, а аз съм с чистия 5.0 за С6833. Тестова leak версия която като нищо може да е и официална. Няма бъгове или забивания. Както и да е. Живи и здрави да са екипа на форума.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай

Благодаря за инфото колега Christmas Ако не те затруднява -би ли споделил как го виждаш в сравнение с 4.4.4 официалния с последния фирмуер 108. Интересува ме преди всичко живота на батерията и новите неща с които идва 5.0.
Признавам че гарминчето единствено ме възпира към ъпгрейд към тази версия.
Другото е че нещо не можах да отключа буутлоадъра -въпреки че имам вече кода от сони за моето имеи -просто нещо не ми се получава с флаштул-а -така и не изскача съобщението къде да го отключа -инсталирал съм всичко -сдк-то на андроид, флаштул-а, и драйвърите идващи с него но без реултат. Ти как го отключи ако не е проблем да споделиш?
Цитирай

Някой написа, че Гармин работил и на L:

Цитат:Ехаа -златен си колега с тоя вариант за Z Ultra /storage/sdcard1/Garmin/
Тъкмо днес минах на 5.0 гугъл плей едишън и изтрих сутринта папката -днес наново трябва да я сглобявам
п.с. Появи се един проблем -работи коректно само в портрет режим. Като го завъртя в ландскейп(както го използвам) всичко се завърта на 180 градуса. Има ли някакво решение -екрана да се завърти правилно?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)