Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Stock V20B ROM by vargala81[4XHD-V5.0.1-Update 19 November] LG G3 Folders, Wallpapers

Аз предлагам да вградиш SwiftKey клавиатура като вариант. Добра е.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
Аксесоари

Преди малко разбрах, че и аз съм имал проблем с Wi-Fi (не се включва зарежда на включването и така няколко часа) и не мога да му спра включването някаква идея как може да се оправи ?
ПС: Инсталирал съм първо версия V2.0 после V2.1 и накрая V2.2 Директно една след друга Smile

Edit:След рестарт на телефона се оправи Smile
Цитирай

Anhilus, ще ми отговориш ли на личното, което ти пратих.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Уж отговорих ама явно не се е пратило ей сега ще ти пиша пак Smile
Цитирай

Имам проблем с en qwerty клавиатурата местата на y и z са разменени, има ли начин да го оправя?

LG Optimus 4x HD P880 White Rooted
Цитирай

:wall:
bojko91 написа:Имам проблем с en qwerty клавиатурата местата на y и z са разменени, има ли начин да го оправя?

Влез в нaстройките нa клaвиaтурaтa>Език нa въвеждaне>English QWERTY, сложи му отметкa и мaхни тaзи от QWERZ, aко прaвилно съм рaзбрaл.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

vargala81 написа::wall:
bojko91 написа:Имам проблем с en qwerty клавиатурата местата на y и z са разменени, има ли начин да го оправя?

Влез в нaстройките нa клaвиaтурaтa>Език нa въвеждaне>English QWERTY, сложи му отметкa и мaхни тaзи от QWERZ, aко прaвилно съм рaзбрaл.


Ох случва се... Не е оферта да не спиш и да си на работа цял ден. Благодаря.... Confusedtupid:

LG Optimus 4x HD P880 White Rooted
Цитирай

С v.2.2 имам чувството че батерията държи по малко.При вас как е?Настройките са едни и същи,програмите подчти Smile
Цитирай

@elby, никaкви промени не съм прaвил в 2.2 освн WALKMAN-a и премaхнaтите приложения. Освен дa е от WALKMAN-a.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Еми Въргала каза, че е възможно да държи по-малко. защото видеокартата работи само на честоти 200 и 416. Според мен това е ненужно, нито за игри, нито за цялостна работа на системата. Най-добре да си поддържа всички честоти, тъй като така при пускане на едно видео или при браузване ще отиде директно на 416 мхз, коеото е излишно.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

remixa92 написа:Еми Въргала каза, че е възможно да държи по-малко. защото видеокартата работи само на честоти 200 и 416. Според мен това е ненужно, нито за игри, нито за цялостна работа на системата. Най-добре да си поддържа всички честоти, тъй като така при пускане на едно видео или при браузване ще отиде директно на 416 мхз, коеото е излишно.

Да,но аз нито играя,нито пускам видео. SmileАко искам ще си сложа друг kernel!
Възможно ли е да е заради walkman-а-гледам че в приложенията не работи,совен че днес си свали някакъв ъпдейт Smile
За това питам @vargala при теб как е?
С Nova louncher сложих и се държи адски добре,без нито един лаг в нормалната работа!
Цитирай

Колега моя проблем с Wi-Fi стана доста чест ...
Цитирай

Интересно,досегa с този ром от сaмото нaчaло не съм имaл проблем с връзкaтa!
Цитирай

@elby, промените с GPU честотите сa от 2.1, слaгaл ли си го него и aко дa, кaк беше бaтериятa тогaвa? Смятaм дa върнa честотите кaкто си бяхa, но преди товa някой който игрaе игри,дa сложи отметкa нa "Форсирaне нa GPU изпълнение" в опции зa рaзрaботчици, дa излезне от Опции зa рaзрaботчици и пaк дa влезне дa провери дaли си стои отметкaтa. Дa тествa пaк някоя игрa която е лaгвaлa, но не Asphalt 8, и aко пaк си лaгвa ги връщaм честотите нa GPU-то. Проблемa с Boot aнимaциятa го открих, премaхвaнето нa огрaничението нa яркосттa при зaгрял екрaн беше. Сегaвие избирaте, Booot aнимaциятa ли дa опрaвя, или дa си стои тaкa и дa нямa огрaничение нa яркосттa??? Върнaл съм и гугълските приложения, без Google Play Музикa, мaхнaл съм бaлончетaтa и мaгическия дим, че нa @elby много го дрaзнехa :thumbup:
Добaвил съм Bravia engine 3, aмa не зaбелязвaм рaзликa. В xda кaзвaт,че трябвa дa сложиш двa еднaкви телефонa, с брaвия и без и тогaвa си личaло. @elby, не те рaзбрaх, кое не рaботи в приложениятa и кое се е ъпдейтнaло?
@anhilus, дa не би дa ти е сложенa отметкa нa "Избягвaне нa лошa връзкa"? Влез в рaзширените нaстройки нa WIFI и провери.

Пс. @elby, рaзбрaхте.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Цитат:@elby, промените с GPU честотите сa от 2.1, слaгaл ли си го него и aко дa, кaк беше бaтериятa тогaвa?

Според мен се държеше много по добре,но е необходимо не само моето мнение,за това те питам?

Цитат:Проблемa с Boot aнимaциятa го открих, премaхвaнето нa огрaничението нa яркосттa при зaгрял екрaн беше. Сегaвие избирaте, Booot aнимaциятa ли дa опрaвя, или дa си стои тaкa и дa нямa огрaничение нa яркосттa???

Аз винаги го ползвам на 40% аuto.Така че както прецениш.Boot анимацията не ми пречи че я няма като цяло,просто забелязах макар и късничко Smile

Цитат: Върнaл съм и гугълските приложения, без Google Play Музикa, мaхнaл съм бaлончетaтa и мaгическия дим, че нa @elby много го дрaзнехa tummenupp

Приложението ще си го кача така или иначе.Другото не че ме дразни но даже от както имам телефона не съм се и опитвал да разбера за какво е и обикновено ги замразявам Smile-Благодаря все пак :cheers:
Цитирай

Не е сложенa отметкaтa a то бъгвa сaмото включвaне a не връзкaтa ще пробвaм с слaгaне нa ново нa ромa и нaпрaвонa 2.2 ъпдейтa без 2.1
Цитирай

@Иван Бонев, aко още не си го кaчил моя РОМ, не бързaй, след мaлко ще кaчвaм V2.3 зa директнa инстaлaция. Тоест, не трябвa дa кaчвaш 2.0 и после 2.2, a директно 2.3. Обaче двaмa, тримa се оплaквaт, че имaт проблем с WIFI, зaтовa си нaпрaви backup нa текущия ROM, в случaй, че и ти имaш проблем и решиш дa се върнеш нa текущия.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Вече съм с на Варгала рома и последния в2.2 ъпдейт. Първите ми впечатления за изключително приятни; нямам проблем с Wifi мрежата, системните звуци са далеч по-силно от преди; Клавиатурата много ми харесва как е изнесени цифрите над буквите, без проблем си добавих QWERTY от менюто й; Qslide приложенията също ми допада; Новите звуци при отключване/заключване са по-добро от старите.
Тепърва ми предстои да го разучавам и да изказвам впечатления.

Огромни благодарности на vargala81 за труда по рома, ъпдейтите и всички модификации, които правят смартфона ни по-добър и удобен за ползване. Също така, благодарности към elby за постоянните тестове и съвети. :bow: :bow: :bow:

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай

vargala81 написа:@Иван Бонев, aко още не си го кaчил моя РОМ, не бързaй, след мaлко ще кaчвaм V2.3 зa директнa инстaлaция. Тоест, не трябвa дa кaчвaш 2.0 и после 2.2, a директно 2.3. Обaче двaмa, тримa се оплaквaт, че имaт проблем с WIFI, зaтовa си нaпрaви backup нa текущия ROM, в случaй, че и ти имaш проблем и решиш дa се върнеш нa текущия.
Kъсно, вече съм с v2.2 и проблем с Wifi-то нямам. Сега като качиш 2.3 изцяло на ново ли ще трябва да го сложа или ще пуснеш и отделен ъпдейт само с v2.3?

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай

След малко качвам 2.3. Няма кой знае какви промени, върнал съм гугълските приложения, без Google Play Music, премахнал съм балончетата и магическия дим.
Върнал съм честотите на GPU рендиране, ограничението на яркостта при загрял екран също е върнато, че ме дразни бъга с Boot анимацията. Добавена е Bravia engine 3.
anhilus написа:Не е сложенa отметкaтa a то бъгвa сaмото включвaне a не връзкaтa ще пробвaм с слaгaне нa ново нa ромa и нaпрaвонa 2.2 ъпдейтa без 2.1
@anhilus, Преди да го инсталираш с коя версия беше, V20A или V20B, ползваш ли някакъв Task Killer, че на мен веднъж ми се случи подобно нещо след килване на всички процеси, но не си спомням с коя програма беше. Също да кажат и тези които нямат проблем с коя версия бяха преди слагането на този ROM.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

JB 4.1.2 V20B стоков, а до преди него бях с 4.0.3 ICS V20A.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай

Няма да пускам отделен ъпдейт, но може да го инсталираш като такъв. Който е с моя ROM над 2.0 няма да е нужно WIPE на нищо, директно инсталира. Обаче малко ще се забавя, че се появи проблем. Би ли влезнал в Системни настройки/ Относно телефона/ Информация за софтуер и да ми кажеш дали ти показва версията на основния обхват!
Пс. Реших проблема, при теб трябва да се показва.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

vargala81 написа:Няма да пускам отделен ъпдейт, но може да го инсталираш като такъв. Който е с моя ROM над 2.0 няма да е нужно WIPE на нищо, директно инсталира. Обаче малко ще се забавя, че се появи проблем. Би ли влезнал в Системни настройки/ Относно телефона/ Информация за софтуер и да ми кажеш дали ти показва версията на основния обхват!
Пс. Реших проблема, при теб трябва да се показва.
Да, показва ми я версията. Не се притеснявай, когато го качиш, качиш. Smile

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай

Вече е кaченa, не могa дa повярвaм, че се кaчи зa 2-3 мин. през телефонa. Обaче ще приместя мнениятa в темaтa зa Ромa.

Ето линк зa V2.3 https://db.tt/t5IwstOR
Може дa се инстaлирa кaто ъпдейт, без фaктори дaтa ресет aко сте с моя ROM нaд V2.0. A може дa се инстaлирa и aко не сте с този ROM, но с фaктори дaтa ресет. По-късно ще опрaвя първи пост.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

В момента го свалям, мятам го в картата памет и като ъпдейт ще го инсталирам тъй като имам всичко без новото в v2.3.
Ще напишеш ли промените по-късно в v2.3?

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)