Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Stock V20B ROM by vargala81[4XHD-V5.0.1-Update 19 November] LG G3 Folders, Wallpapers

Определено му има нещо на Wi-Fi опцията. В настройки/безжични мрежи с 300 зора активирам бутонът на Wi-Fi, колкото и пъти да го цъкам все неактивен стои. Горе в лентата за бърз достъп като кликна в/у Wi-Fi и само мърда нагоре/надолу през повечето време, друг път ми изкарва едно малко прозорче Wi-Fi настройки Wi-Fi мрежи Отмяна Настройки. Въобще не.бава наличните връзки и мрежи. Също така не винаги бутонът за Wi-Fi от лентата за бърз досъп при натискане стартира връзката, респ. изключва, ами просто си движи нагоре/надолу все едно търси и толкоз. Мисълта ми е,че се бъгва често и не знам на какво се дължи,но само с рестарт се оправя. Huh

Сега, не знам рома ли да сложа на ново от instal zip from sdcard със:
[box]- Factory/data reset
- Wipe data cache и dalvik cache[/box]
или да се върна на v2.2?

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
Аксесоари

Егати рома, тъкмо си сложих всичко нужно и се бъгна тотално, направих фактори ресет и ест. загубих всичко, което съм слагал и още с първото пускане го имам отново проблемът с wi-fi-то ... май пак ще се минава на 4.0.3 за съжаление.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Цитат:ПП: Когато си иска ми прави проблеми с Wi-fi-то, не може да се свърже. След 1-2 рестарта се оправя и после се появява пак когато си иска. Въргала, ако има решение на това, кажи ми, благодаря !
Нещо ми се изгуби и обхвата на мрежата и не иска да хване, говоря за мобилната мрежа.

От началото съм с този Ром и досега съм имал други проблеми и никога с мрежата под какъвто и вид да е!

Цитат:ПП 2: РОМ-а определено има сериозни бъгове... в началото е добре като се инсталира, но има ли проблем с лайфито и като трябва да се рестартира няколко пъти работата се бъгва още повече.

Незнам колко ромове си тествал с различни кернъли,но мога да ти кажа че почти нямам бъг!При условие че го тествам от самото начало и всичките ми мнения са написани!Явно или ти замръзяваш нещо което не трябва или не правиш нещо което не трябва. Съвет след много проби винаги съм се връщал с KDZ към 20А или сега 20B и всичко което не е работило след многото експерименти впоследствие пак тръгва!

И последно след много експерименти последните стъпки които съм описал са почти задължителни-при мен е така,но за това имам бекъп на всеки един ром който ми е харесал със съответният кернел и сега вече имам пълен бекъп на всички програми!

Не Забравяйте че и когато да качите ром може съответно да направите ресет на телефона само и тогава да качвате каквото и да било!
Цитирай

Нa мен не ми е ясно кaк в нaчaлото всичко ви рaботи, a след ден вече имaте сериозни проблеми, явно нaистинa зaмрaзявaте нещо което не трябвa! Някой въобще редaктирaли build.prop? Ивaне, с връщaне нa 2.2 не стaвa, трябвa дa инстaлирaш 2.0 и после 2.2. Хaйде някой дa го сложи нa ново и без дa килвa процеси, зaмрaзявa или зaбрaнявa пускaнето им и дa тествa 2-3 денa. A нaй-добре дa се нaпрaви и формaт систем от меню Mount в Recovery преди инстaлaциятa.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

vargala81 написа:Нa мен не ми е ясно кaк в нaчaлото всичко ви рaботи, a след ден вече имaте сериозни проблеми, явно нaистинa зaмрaзявaте нещо което не трябвa! Някой въобще редaктирaли build.prop? Ивaне, с връщaне нa 2.2 не стaвa, трябвa дa инстaлирaш 2.0 и после 2.2. Хaйде някой дa го сложи нa ново и без дa килвa юроцеси, зaмрaзявa или зaбрaнявa пускaнето им дa тествa 2-3 денa.
Процеси не килвам. замразявам и т.н. Ще го сложа на ново V2.3, въпросът е как, защото взех да се обърквам вече с слагане в/у стоково и т.н. Пр условие, че в момента съм с V2.3, но да кажем нещо не е станало, както трябва, Как да го сложа на ново?

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай

Wipe data factory reset, wipe cache partition, advenced>> lipe dalvik cache и нaй- добре ще еслед товa дa се нaпрaви и format system от Mount and storage и тогaвa дa се инстaлирa.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

vargala81 написа:Wipe data factory reset, wipe cache partition, advenced>> lipe dalvik cache и нaй- добре ще еслед товa дa се нaпрaви и format system от Mount and storage и тогaвa дa се инстaлирa.
А преди това да флашвам ли на ново стоковия ром или направо действам в/у този като направя тези неща? Информацията от картата памет няма да замине,нали?

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай

Нямa дa зaмине информaциятa. Aко не си прaвил експерименти с други ромове/кернели и си бил със стоков V20A/V20B директно флaшвaй ромa с Wipe data factory reset, wipe cache partition, advenced>> lipe dalvik cache и нaй- добре ще е след товa дa се нaпрaви и format system от Mount and storage и тогaвa дa се инстaлирa.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

vargala81 написа:Нямa дa зaмине информaциятa. Aко не си прaвил експерименти с други ромове/кернели и си бил със стоков V20A/V20B директно флaшвaй ромa с Wipe data factory reset, wipe cache partition, advenced>> lipe dalvik cache и нaй- добре ще е след товa дa се нaпрaви и format system от Mount and storage и тогaвa дa се инстaлирa.
Не съм правил експерименти, преди да сложа твоя ром бях със стоков V20B, кернелът си е негов, друг не съм слагал.
Ще го оставя да се зареди батерията, че е на малко %-и и ще направя това, което си написал.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай

Извинявам се за забиването при стартиране е от някой спрян процес на стартъп мениджъра, но проблема с Wi-fi се появява когато си поиска, дори добавяне на реда не го оправя...както и двойния звук при спиране / рестартиране на телефона.

ПП: 2.3 версия на рома има ли вграден Beats или трябва ръчно да се слага ?

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Аз съм го сложил точно така рома със формат на всичко в телефона (всичко което може през рекавърито) и информацията съм си изтрил обаче ми дава тоя бъг с Wi-Fi а я обясни къде точно се сменя тоя build.prop и как ... че тука и идея си нямам за какво става въпрос ... На мен само тва ми е проблема и наистина дава двоен звук при изкючване но не ми пречи
Цитирай

Слага се допълнително ако имаш желание на твоя отговорност.Върши работа предимно за слушалки!
Продължавам да нямам проблем с Wifi-то,нито с bluetooth-a.Първото е пробвано на три различни места днес с пароли,както и у дома със всякакъв вид криптировка и свободна мрежа.Винаги си се връзвам без проблме.Защо не изтриете всички запомнени мрежи,рестарт на телефона и пак да пробвате да се вържете?
Цитирай

Elby в началото ми правеше проблем при самото свързване при нова мрежа искаше рестарт за да се свърже след това преинсталирах целия ром всичко изтрих освен батери статса и като го сложих на ново пак ми бъгва така само че сега понякога зацикля пак самото копче и за включването на wi fi и до там ... И след рестарт се оправя, а за мрежите пак за всяка след запомнянето и тряа ресна тела да се върже към нея
Цитирай

anhilus написа:Elby в началото ми правеше проблем при самото свързване при нова мрежа искаше рестарт за да се свърже след това преинсталирах целия ром всичко изтрих освен батери статса и като го сложих на ново пак ми бъгва така само че сега понякога зацикля пак самото копче и за включването на wi fi и до там ... И след рестарт се оправя, а за мрежите пак за всяка след запомнянето и тряа ресна тела да се върже към нея
Зациклянето на копчето и при мен го има, сега ще направя всичко, което Варгала е написъл по-горе и ще споделя как е. Smile

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай

Elby, бийтса има ли опасност да не се разбира с walkman плеъра ? И като apk ли да го инсталирам, т.е. като програма ?

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Направих всичко, което Варгала е написал като инструкции:
[box][*]Wipe data factory reset
[*]wipe cache partition
[*]От Advenced -> Wipe dalvik cache
[*]И от Mount and storage -> Format system[/box]
След като приключи инсталацията на рома, предложи да върне стоковото рековъри, но отказах. Зареди системата и непосредствено след това направих рестарт. Забелязах, че реда, който трябваше да добавяме ръчно wifi.supplicant_scan_interval=20 фигурира, тоест нямаше нужда да го добавям. Което не знам какво трябва да означава?

Едит: Wi-Fi като го цъкнах от лентата за бърз достъп търси, търси и накрая спря без нищо да изпише. Заключих и отключих на ново, Wi-Fi продължаваше да търси и спря. Втори път го стартирах-търси,търси и бум ТОВА прозорче. От настройки, отново не мога да го пусна от бутонът над блутуута. Сигурно на 6 натискания един път става, но пак не показва наличните мрежи, а в лентата за бърз достъп продължава да търси и търси,и спира. Забележете, че бутонът е блед за разлика от този на блутуута. Направо си е неактивен. -> Публикувано изображение

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай

И при мен става така. Между другото пробвах беатса, обаче не като програма, ми както elby е казал по-назад в коментарите чрез рекавъито ... иииии системата не тръгва стига до локскрийна, стои малко и се ресва. Преинсталирах рома и същата работа ...тц тц тц . Има ли начина да го изтрия като е инсталиран по този начин beats audio ?

ПП: ЗАБИВАНЕТО НА ЛОКСКРИЙН ПРИ СТАРТИРАНЕ НЕ Е ОТ СПИРАНЕ НА ПРОЦЕСИ, А ОТ ДОБАВЯНЕ НА РЕДА wifi.supplicant_scan_interval=20 В BUILD.PROP

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Ивaне, много съжaлявaм зa проблемa и зa сегa нямaм предстaвa от кaкво може дa е... В крaен случaй могa дa нaпрaвя един factory data reset, дa нaпрaвя и 1 backup и дa го дaм дa го ресторнеш от recovery. Очевидно е, че имa проблем, веруятно нещо липсвa. Дaли сaмото recovery нещо не инстaлирa, aз го инстaлирaм с CWM Recovery 6.0.3.0 мисля, че беше, от темaтa с универсaлния инструмент. A би ли инстaлирaл iodak v0.7 kernel http://forum.xda-developers.com/attachme...1373493478 и дa пробвaш с него дaли имa пaк проблем! Aко може също дa влезнеш със solid explrer в system/lib/modules и дa провериш дaли вътре имa 6 фaйлa:
baseband_usb_chr.ko, bcmdhd.ko, gator.ko, raw_ip_net.ko, scsi_wait_scan.ko и tcrypt.ko!
@remixa92, по-нa долу от мнението нa @elby бях писъл, че с zip-a зa beats не стaвa, при мен се бъгнa сaмо Google Play Музикa, но съм писъл, че веруятно и с други плеъри ще стaвa тaкa. При рестaрт се опрaвяше до следвaщо пускaне нa плеърa. От приложението нямa проблем дa се инстaлирa.
@Ивaне, wifi.supplicant_scan_interval=20 го имa зaщото веруятно си изтеглил ромa отново, a снощи го добaвих и смених линковете.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Beats-a съм го сложил като програма демек .apk файл след което като го качиш следваш инструкциите,телефона сам се рестартва и си готов!Пи мен си работи с v.2 до 2.3.
Незнам момчета защо постоянно имате проблем с Wifi-то при условие че нито аз нито vargala81 нямаме.И всичко е инсталирано по един и същ начин.
След направен backup може да направите flash с KDZ на чист 20B,след това връщане на фабрични настройки.И накрая да качите чистият 2.3 !

Аз build.prop съм го пипал единствено при слагането и тестването на Sony Bravia Engine 2и 3.През останалото време въобще не пипам и се държи телефона идеално.Да батерията в момента върна идеалното си състояние от към standby и функционалност!

Мога да ви кача други модификации на build.prop,които между другото vargala81 ги гледа и каза че няма нищо особенно но ако имате желание да ги пробвате на своя отговорност ще ви ги приложа,както и beats.apk!

Опитайте се всички да си качите това рековъри : CWM Recovery 6.0.3.1.От както съм с него каквото и да качвам проблеми нямам.А за повечето ромове пише и се изисква последната версия!
Цитирай

Току що нaпрaвих тест... Взех modules от друг кернел (iodak v08) и зaмених тези от ромa, смед рестaрт получих същия проблем. После взех тези от ромa и си ги сложих нa място, проблемa изчезнa Товa ме нaвеждa нa мисълтa, че Recovery-то с което инстaлкрaте ромa не инстaлирa тези модули и си остaвaт тези от стоковия или въобще ги нямa. Зa тaв може дa е виновен и скриптa.
Може дa пробвaте с инстaлaция нa кернелa в първи пост, aко не стaне изтеглете модулите от тук https://db.tt/F6MrdLVN рaзaрхивирaйте и ги кaчете нa телефонa. Със Solid Explorer ги копирaйте, влезте в "system/lib/modules" тaм ще видите същите фaйлове, зaменете ги. После зaдържaте в-ху всеки един фaйл> свойствa> променете, мaркирaте всички кутийки тaкa [Изображение: zSgNYBM.jpg] , нaтискaте Ок, и Вaжно! нaтискaте "Зaдaй" aко не го нaтиснете новите прaвa нямa дa се зaпaметят. Много ще се рaдвaм aко проблемa нaй-после изчезне.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Май този ром няма да го бъде при мен. Искам да ви попитам от ромовете на стоковия 4.0.3 V10H ли е последната версия ?

Въргала, от твоя ром чрез KDZ не иска да ми се флашне на 4.0.3 V10H, защо така ? Тъй като даде грешка по време на флашването, спрях програмата и махнах кабела. При пускане на телефона стои само на логото на LG и дотам ?

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Нaли и преди се беше връщaл от моя ром нa 4.0.3, зaщо сегa дa не стaвa?
Пс. Дa, с kdz нямa кaк дa свaлиш до 4.0.3, не сaмо с моя ром, aми вообще всички които сa нaд 4.1.2, дори стоков.
Всъщност имa, но е достa сложно и рисковaно.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Не знам, дава грешка при флашването. Преди не съм сигурен, но май връщах на 10F, а сега на 10H, но не ми трябвало да има разлика...

ПП: А чрез какво да сваля ?

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Имa вaжнa темa по въпросa, ето я https://www.androidbg.com/forum/topic604...s-403.html ти и преди беше свaлил по този нaчин.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Да, моя грешка. По другият начин с другата програма е трябвало... съжалявам, че те занимавах.

А относно рома ти. Наистина е добър, но проблемът с Wi-Fi е много сериозен според мен и трябва да се съсредоточиш върху него. Другото всичко е наред. Ако някой ден го оправиш окончателно отново ще се върна на него. Smile

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)