Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

много добър Rom за 5830i
#1

След като пробвах повечето Rom-ове в XDA от седмица съм с този: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2358404

Мога да кажа, че не съм срещал по-добър от него. Телефона работи гладко без никакъв лаг, нещо което не срещнах при другите ромове. За първи път да си харесам телефона как работи. Засега ми липсва само индикацията за нивото на батерията , но това е малък проблем в предвид колко много приложения има за това.

Препоръчвам го за този модел телефони !
Цитирай
Аксесоари
#2

Колега, по-добре направи тема как се флашва този ROM. Опиши стъпките, и ако си имал някакви проблеми или си забелязал нещо го сподели. Така ще помогнеш на други колеги, които ще сложат този ROM.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#3

Това си е описано много подробно в страницата на XDA , която съм споделил. И ако аз не разбирам много от английски и го направих, значи ще могат и останалите. И все пак ето какво са написали колегите. Аз го направих стъпка по стъпка и нямах проблеми.
Инсталация:

Go to CWM Recovery
Clear/Wipe Data
Clear/Wipe Cache
Advanced > Clear/Wipe Dalvik cache
Install zip from sd card > Choose desired ROM
Reboot
Done

а от тук си свалих рома : http://www.mediafire.com/download/uno578..._AROMA.zip
Цитирай
#4

ji4ko0 написа:Колко свободна памет остава в телефона ?

Колега рома е супер много ми харесва бърз красив за стабилен се още незнам но след време ще кажа как се държи иначе за сега е бърз само 2неща незнам как да изклеча вибрацията когато натискаме бутоните да хоме бутона и като задържа хоме бутона как да махна онези приложеения който седят там

[note=Модератор]
Нарушена т. 8 от Правилата на форума.
[/note] :whistle:

За всичко си има решение Smile
Цитирай
#5

Колега рома е супер много ми харесва бърз красив за стабилен се още незнам но след време ще кажа как се държи иначе за сега е бърз само 2неща незнам как да изклеча вибрацията когато натискаме бутоните да хоме бутона и като задържа хоме бутона как да махна онези приложеения който седят там

Определено при мен върви много бързо, това разбирам и от разхода на батерията, при която много по-малко енергия отива за системата на Андроид. Рома мисля заемаше около 45 МБ след инсталацията (може и да греша). Вибрацията се изключва от Настройки- Звук- Вибрация. Това за хоум бутона не го разбрах, какво ти трябва.
Цитирай
#6

fenomen_1 написа:Колега рома е супер много ми харесва бърз красив за стабилен се още незнам но след време ще кажа как се държи иначе за сега е бърз само 2неща незнам как да изклеча вибрацията когато натискаме бутоните да хоме бутона и като задържа хоме бутона как да махна онези приложеения който седят там

Определено при мен върви много бързо, това разбирам и от разхода на батерията, при която много по-малко енергия отива за системата на Андроид. Рома мисля заемаше около 45 МБ след инсталацията (може и да греша). Вибрацията се изключва от Настройки- Звук- Вибрация. Това за хоум бутона не го разбрах, какво ти трябва.

Тези:Които се насъбират ето снимка

За всичко си има решение Smile
Цитирай
#7

Като цяло стабилно ромче за туй телефонче има ли?
Цитирай
#8

Svetli4 написа:Като цяло стабилно ромче за туй телефонче има ли?
Да този ром който колегата е дал в поста е много добър при мен за сега се държи много стабилно и телефончето сата по-бързо http://www.mediafire.com/download/uno57 … _AROMA.zip
Даже има и още много но трябва да се поразровиш малко Smile

За всичко си има решение Smile
Цитирай
#9

Svetli4 написа:Като цяло стабилно ромче за туй телефонче има ли?


Има и то не един. Въпроса е да потърсиш. Wink

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#10

Някой знае ли този ром дали става на Galaxy Ace S5830i и стабилен ли е http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2244226

За всичко си има решение Smile
Цитирай
#11

То си пише, че е в раздела за 5830i. Мисля, че става за твоя телефон. Ти гледа ли темата в xda?

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#12

Амм не неразбирам много английски затова питам тук

За всичко си има решение Smile
Цитирай
#13

Искам да ви питам какви са бъговете на този ром ? И второ.Може ли ако не ми хареса да го махна и да се върна на този дето съм сега стоковия 2.3.6 ?

Samsung Galaxy Ace S5830i 2.3.6
Prestigio MultiPad 2 PRIME DUO 8.0
Цитирай
#14

Ами засега аз несъм забелязал никъкви бъгове и да можеш да се върнеш към стоковия си ром ако направиш baclup на него или чрез один но най лесно е чрез backup според мен Smile

между другото рома си показва батерията най отгоре на падащото меню има една чартичка тя показва батерията

За всичко си има решение Smile
Цитирай
#15

Преди бях сложил SGS v4.0 беше ми скъсал нервите и го махнах веднага. Сега благодарение на колегата сложих v6.0 и съм доста доволен, всички бъгове са изчистени, а телефона си върви доста по-добре. Big Grin Big Grin
Цитирай
#16

Как да махна гадната вибрация когато натискам бутона Назад ?

Samsung Galaxy Ace S5830i 2.3.6
Prestigio MultiPad 2 PRIME DUO 8.0
Цитирай
#17

stanchev1 написа:Как да махна гадната вибрация когато натискам бутона Назад ?

От настройки-звук- вибриране при докосване.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#18

Рома си има някои недостатъци, които мен засега ме устройват. Например:
Няма Voice search, за разлика от стоковия ром..също така няма и приложението AllShare. Тук ако някой каже от къде да изтегля нещо подобно и на двете ще съм много благодарен.
Цитирай
#19

Относно индикацията за нивото на батерията:
1. Кликнете 2 пъти горе на екрана между индикатора за обхвата и часовника (където си стои индикатора за батерията на другите ромове) и би трябвало да ви искочи OGBatteryMod
2. Oт там влезте в Styles и изберете който искате стил.
Лично мен най-много ми хареса Aeon :whistle: :whistle:
Цитирай
#20

Някой може ли да каже този ром за S5830i ли е и добър ли е ?
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2377292

За всичко си има решение Smile
Цитирай
#21

Ако аз ти кажа, че не е добър, а някой след мен ти каже че е добър - няма да имаш ясна преценка дали е или не.
Слагай на ред custom ROMs и си тествай. ТОва е най-якото на custom ROMs според мен. Тестваш си различни, докато не намериш твоя. (защото стоковите са еднакви всичките)

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#22

Наистина много добър ром, много съм доволен как работи. За пръв път слагам custom на телефончето и ми хареса. Видях, че има и 7,0 версия но SGS6 ми се струва, че е по-добре. Само едно запитване имам дали може по някакъв начин да се оправи. Да си въведа клавиатура на български, ама не тази на латиница, където е, а кирилицата. Знам, че малко хора я ползват и затова може би не е въведена във ром-а, та ако има начин да си я направя аз и ако знаете моля да споделите.
Цитирай
#23

n100ev написа:Наистина много добър ром, много съм доволен как работи. За пръв път слагам custom на телефончето и ми хареса. Видях, че има и 7,0 версия но SGS6 ми се струва, че е по-добре. Само едно запитване имам дали може по някакъв начин да се оправи. Да си въведа клавиатура на български, ама не тази на латиница, където е, а кирилицата. Знам, че малко хора я ползват и затова може би не е въведена във ром-а, та ако има начин да си я направя аз и ако знаете моля да споделите.

В маркета има много български клавиатури. Свали си някоя. В някой къстъм ROM-ве, си има такава.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#24

извинявам се за тъпия въпрос , но като натисна на линка за ROM-a който колегата е дал не мога да видя файлът който трябва да се изтегли къде е.... :unknw: :huh2:
Цитирай
#25

Този ROM на БГ ли е... не питам за БГ клавиатура.. а дали е с БГ меню и ако не.. как може да му се сложи ?

Нашите мисли определят нашият живот! Life's good! 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)