Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM][JB] LightJB v1.2 - мега стабилен и достаа бърз
#1

Мнение: РОМ-а върви доста гладко поне при мен ..

ROM Details:
1. Based on LQ4 compatible with LQB
2. 4cyl Turbo mod
3. Fully debloaded
4. Deodexed
5. Zipaligned
6. S4 weather widget
7. S-voice
8. S4 wallpapers built into the stock wallpaper chooser
9. Some S4 icons
10. No-limit mms/sms
11. S4 ringtones
12. 50% Transparent status bar
13. Bootanimation
14. Trip advisor app from S4
15. New Camera UI
16. Settings in white
17. build.prop modified

Снимки:
Инсталация:
1.Трябва да имате руут и рекавъри
2.Влизате в рекавъри > Wipe Data/Cache/Dalvik Cache
3.Install zip from sdcard > Choose zip from sdcard > инсталирате рома
4.Reboot System Now
Готови сте!

Изтегляния:
РОМ

Оригинална тема:
Цък

Iphone
Цитирай
Аксесоари
#2

Чудесна тема, а предполагам и ром-а е хубав. Не съм го пробвал и не мога да дам конкретно мнение, но колегата-създател на темата го е тествал и казва, че се справял много добре. Който иска също може да тества. Smile А с CoCore предполагам, че ще е още по-бърз. :thumbup:
Цитирай
#3

Аз го ползвам с кокор и върви перфектно, с включен мобилен нет, вайбър, скайп и фейсбук рам-та ми е на 490, а като бях с сток рома и ми беше на 549 ... Кво да говорим .. Сравнение с стока този почти няма лаг много рядко се среща лаг и то като е натоварен максимално.

Iphone
Цитирай
#4

А трябва ли преди това да имаш JB или може от 2.3.6 директно да се скокне на този?
Цитирай
#5

Трябва ти 4.1.2.
Цитирай
#6

Ако ти е под ръка линкче за БГ версията? Smile
Цитирай
#7

Globul - http://www.hotfile.com/dl/231737856/298f...L.zip.html
Цитирай
#8

Сори, бос съм в тия неща, глобулския ще тръгне ли на MTEL телефон?
Цитирай
#9

Да.
Цитирай
#10

Много благодаря! :cheers:
Цитирай
#11

Допълнително трябва да си слагам coCore нали? Понеже все още съм със стоковия кернел.
Цитирай
#12

Току що инсталирах Ром-а и на пръв поглед е доста "жилав". Държи се стабилно, естествено има някакви лееееки фрийзове, но това е нормално при този модел телефони (поне при мен ги има с всеки един РОМ) - говори за фрийз от сорта на 0.1-0.2 сек максимум. Огромно впечатление ми направиха лоад скрийна, доста добре изглеждащ, и ънлока на телефона - до сега не бях виждал нещо подобно на къстъм ром. При плъзване с пръст върху екрана, се появява облак от мастило, което се разтваря във вода ( не знам дали го обясних точно Rolleyes ) Приложенията, които идват с рома са отчасти от стоковия ром, което е добре предвид усилията ми да си върна част от стоковите приложения, след като смених 2-3 рома. За да видя спийд браузването на телефона използвах стоковия браузър, но най-добри резултати телефона ми даде с Dolphin Browser. Пробвах и с Chrome, но при мен се оказа, че е по-зле и от Internet Explorer Tooth Музикланият плеър си е като стоковия ( слава Богу ), но със сменена иконка. Не видях, кой знае какви промени в камерата, освен бутончето за смяна от базовата камера към предната. Без нито едно инсталирано приложение и след изчистване на РАМ паметта, телефона ми закова на 210 мб от 629 МБ, което е УАУ :thumbup: След около 5 мин се качи на 332 МБ, което също е добре, предвид това, че със стоковите под 500 е доста трудно да го свалиш, особено ако се някакъв маняк 7 клас и имаш всички възможни игри от Google Play. Weather widget-а е доста стилен, поне на мен ми харесва. Друг плюс е удивително бързото отключване на екрана - просто до сега не съм попадал на толкова бърз ром (голяма дума да не казвам ама все пак го ползвам от 30-тина минути).

Ако сте решили да инсталирате този РОМ, по-добре го направете, колкото се може по-бързо. Ще се чувствате преродени. За тези, които вече инсталират, да спомена само, че е напълно нормално след като сте инсталнали и рестартирали телефона, да ви зарежда лоад скрийна на Samsung Galaxy S Advance около 1-2 минутки (все пак инсталирате всичко наново - езици ала-бала :capitulation: )

Това, което не ми допадна е единствено е пикселизираният лок скрийн, който смених моментално. Освен това има приложения, които идват с РОМ-а и на повечето няма да им са необходими (поне така мисля) - примерно Play Books или Play Movies&TV - все приложения на Google, които ако ми потрябват ще си сваля (нищо не ми пречи да ги изтрия де). Важна забележка, за хората, които ще се сблъскат тепърва с този ром и като цяло с къстъм ромовете. Винаги си спирайте мобилната дата и GPS-а. Не искате за 2 часа батерията да я няма и ако нямате безплатен интернет, да платите сметка от сорта на 100 кинта.

За тези, които се интересуват дали да сложат този ром, или някой утвърдил се вече, на мястото на стоковия, мога да ги посъветвам, да не се колебаят. Разликата е огромна, както в графично естество така и в пърформънс. Ако имам някакви правописни грешки се извинявам - 5:20 сутринта е и едвам гледам Smile Поздрави, колеги!
Цитирай
#13

Superman777 написа:Допълнително трябва да си слагам coCore нали? Понеже все още съм със стоковия кернел.
Да, ако искаш, ще трябва да го сложиш допълнително.

А - за колегата с доста дългото и подробно обяснение - браво, това ще помогне на доста потребители да решат, с кой ром да бъдат.
Цитирай
#14

Е престраших се и аз да сложа рома. Като за начало е добре. Само да уточня, че след първото запалване рам-та не бе под 300 както колега е посочил по-горе, а си бе на 520 - на колкото оставих "ванила". За сега се държи стабилно, забелязва се лек лаг, но мисля, че е преодолимо. Ще видим... :coffee:

[box] [highlight=#FFFF00]Samsung Galaxy S Advance[/highlight], [ROM] 4.4.2 KitKat MahdiRom 2.5-20140513-janice) [/box]
Цитирай
#15

Извинявам се за последователния пост, но ме мога да редактирам стария... Определено рома се държи много добре. Доста време изкарах с него и искам да споделя, че на този етап е много устойчив, без лагове и фрийзове. С премахнати няколко приложения на Go**le просто телефона лети. Сложил съм CoCore E8... нямам забележки. Перфектен!!! :cheers:

[box] [highlight=#FFFF00]Samsung Galaxy S Advance[/highlight], [ROM] 4.4.2 KitKat MahdiRom 2.5-20140513-janice) [/box]
Цитирай
#16

Колега batangoster, имаш ли така познатите при стоковия 4.1.2. JB проблеми със замръзване (дори force close) при снимане и при гледане на видео през плеъра ?
Цитирай
#17

Superman777 като бях с адванса и понякога ми форз клоузваше като снимах след като пусна камерата от локскрийна.

Iphone
Цитирай
#18

Пичове има ли начин да сменя моя Ром с това приложение от маркета : https://play.google.com/store/apps/detai...ager&hl=bg .

И дали препоръчвате подобна интервенция Smile .

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Цитирай
#19

Superman777 написа:Колега batangoster, имаш ли така познатите при стоковия 4.1.2. JB проблеми със замръзване (дори force close) при снимане и при гледане на видео през плеъра ?

Колега, извинявам се за късния отговор. Както посочих в горния ми пост - нямам никакви проблеми с рома. Всичко си върви... не Rock ... лети без проблеми.

[box] [highlight=#FFFF00]Samsung Galaxy S Advance[/highlight], [ROM] 4.4.2 KitKat MahdiRom 2.5-20140513-janice) [/box]
Цитирай
#20

Пичове това нещо:

cuntar написа:Искам да добавя, че като се инсталира рома се оставя за 20-30 мин(разглеждате си го рома), влиза се в рековари мод и се прави wipe cache и wipe davlik влиза се в телефона и се изключва, маха се батерята и се оставя за 10-15 мин( това се прави да се махне остатъчният заряд от батерята, тоест профилактика) не е свързано с рома . После си го включвате и си радвате на рома :thumbup:
ПС: Благодарение на Радо Smile

Трябва ли да се прави и за този ром?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Цитирай
#21

Чудесен е рома, заедно с CoCore-E 8.0, телефончето има видима промяна от стоковия ром на Глобул, който бе доста бъгав и телефона постоянно запецваше.
Тук е момента да благодаря сърдечно и на Andon0v, за помощта при инсталацията! Smile
Цитирай
#22

hotboyz написа:Пичове това нещо:

cuntar написа:Искам да добавя, че като се инсталира рома се оставя за 20-30 мин(разглеждате си го рома), влиза се в рековари мод и се прави wipe cache и wipe davlik влиза се в телефона и се изключва, маха се батерята и се оставя за 10-15 мин( това се прави да се махне остатъчният заряд от батерята, тоест профилактика) не е свързано с рома . После си го включвате и си радвате на рома :thumbup:
ПС: Благодарение на Радо Smile

Трябва ли да се прави и за този ром?
Едното няма общо с другото. Wipe cache/dalvik cache се прави през 4-5 дни, за да се разтовари телефона от излишни файлове... а другото е обяснение за батерията как трябва да се махне заряда и т.н.
А за инсталацията на ром-а - трябва да следваш описаните стъпки.

Няма проблеми - винаги като има въпроси/проблеми могат да бъдат задавани в темите/ЛС. Smile
Цитирай
#23

Имам инсталиран стоков 2.3.6 мога ли направо да го руутна и да сложа този ром или Задължително трябва да съм с 4.1.2 за да го сложа?

Samsung Galaxy S6 SM-G920F
Цитирай
#24

Задължително е да си с 4.1.2.
Цитирай
#25

Този ROM става ли за P версията?В xda-developers прочетох няколко мнения,че става като се направи смяната на tee folder както е при pure vanilla,но все пак и тук да попитам дали някой е пробвал.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)