Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung KNOX за Samsung Galaxy S IV (GT-I9500/9505)
#1

Всички знаем какво е Samsung Knox https://www.samsungknox.com/. Създавам въпросната тема, първо защото търсех подобна в раздела на телефона и второ ми е доста интересно как работи на телефоните. Някой ако има информация кога ще бъде на разположение приложението за сваляне и от къде нека да сподели. Засега го има вградено GT-9500, но повече като бекграунд приложение с версия 1.0. Остава сега да споделим малко начална информация, с тенденция да споделяме как работи приложението и прочие. Android
Цитирай
Аксесоари
#2

Това приложение е по-скоро за бизнес юзърите. Някой от нас, и всички с рут никога няма да можем да го ползваме вече, тъй като има специален брояч и веднъж рутнато ли е устройството губим "превилвгията" да го ползваме. Само не разбрах, защо по дяволите сложиха от самсунг всички потребитвли под един знаменател и ме набухаха с кноксове и причие, което изобщо не ми е нижно. Да го бяха предложили, като пакет, който бизнес юзърите могат да си инсталират и да са сигурни за личната си информация и тази на фирмите си с него. Мене само ми пречи един подобен апп, пък и да не ми пречеше ще ми е напълно излишно да го имам на телефона. Просто няма за какво да го ползвам.

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#3

Аз си мислех, че истинският KNOX е този, който дойде като ъпдейт преди 2 седмици при I9505 и създава всичките "проблеми" с руутването, смяната на буутлоудъра и др. Доколкото знам в I9500 засега има само някаква ранна версия, която не е толкова рестриктивна, и SELinux е на Permissive. Предполагам, че през идните седмици и за I9500 ще излезе ъпдейт с KNOX, който ще добави подобни ограничения.

По въпроса как работи, мисля че това донякъде обяснява:
http://www.samsung.com/global/business/b...June-0.pdf

Папазов, май го слагат на всички телефони, защото искат да минат през някакви сертификации за сигурност, които може да им осигурят място на телефоните в разни тайни и не дотам тайни агенции на САЩ. Демек, борят се с конкуренцията на Apple, които са добре навлезли в сферата, защото телефоните им се водят и са сравнително сигурни.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#4

Точно заради този кнокс и тъпата им политика да ми го налагат с ъпдейт без право на избор S4 ще ми бъде последния телефон на Samsung

P10

Цитирай
#5

Много "Apple-ско" поведение от страна на Samsung. И на мен малко не ми се нрави тази политика. Хем парадират пред всички, че устройствата им са отворени (и това беше едно от сновните предимства пред конкурентите), хем искат да се намърдат в бизнеса на BlackBerry & Apple. Поне да го направят интелегентно като BlackBerry - на мойта Z10 мога да флашвам всякакви неща и ромове когато си поискам без да вкл'вам броячи и аларми, но ако моите работодатели решат да ми наложат някакви рестрикции и ИТ политики устройството го позволява.

Android | iOS | BlackBerry
Цитирай
#6

То по добре да си взема един iPhone и да не се занимавам с глупости.Купувам си топ телефона и той пълен с бъгове,трябва аз да си ги оправям.Че да не съм девелопер в Самсунг.Затова вземай един iPhone ,правиш му джейл и си свиркаш.

До тука беше със Самсунг.

P10

Цитирай
#7

И там не е много лесно(над 3 години съм ползвал и iPhone) - даже понякога може и половин година да мине докато изкарат джейл. И какво увисвания на телефони се случва понякога не е истина. Стигал съм до ситуации където трябва или да изчакам 15 дена да му паден батерията или сам да трябва да го оторя за да му отделя батерията за 2 мин. Даже мисля, че доста по сигурно е направено там, но има няколко тийма в световен мащаб които се грижат за юзерите, както примерно този чайнафайер.
Не мисля, че няма да се справят с този кнокс занапред. сигурен съм, че преди нова година ще има разрешение, пък и със сигурност Самсунг са наясно от какво недоволстват маса потребители и със следващи ъпдейти пак ще се нашрави нещо. Поне така мисля.

Само не ми стана ясно нормано ли ще се ъпдейтва тела ако е преведен в официал статус или не, дори да го имаш това варанти 0х01?
Щото примерно като съм го направил да е навсякъде официал, като го закча на Киес ми казва всичко ок, но ако му дам надстройка на фирма ми бичи няква грешка. А преди съм си прваил проби - нямаше проблем.

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#8

Досега привилегията на Samsung user-ите пред останалите производители беше отключеният буутлоудър.
Сега пък Knox...

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай
#9

Ха-ха-ха , много смешно.

P10

Цитирай
#10

Кое?
Цитирай
#11

Хора телефона ми се ъпдейтна преди малко до : PDA:MH8 Phone:MH8 CSC: MHA(NEE). Загубих руута и реших да го оправя,но като го пуснах в Download mode и видях брояча на KNOX. После се разтърсих малко и видях пост на Chainfire
Цитат:Knox Warranty on new I9505 ROMs

As I've stated before, my dev version of Triangle Away is currently operational (though not yet released) for the flash counter and binary status with the new Knox I9505 ROMs.

If you have an I9505 you've probably noticed the new Knox Warranty status in the bootloader, and I know some of you are hoping Triangle Away will reset that.

Unfortunately, that's unlikely. I've taken a look around, I've disassembled the bootloader, etc, and it looks like an efuse might be involved ( == not resetable ). I'm not exactly sure what triggers it yet either.

Mind you, I'm not a bootloader expert nor have I spent hours and hours digging through it, so there's a chance this information might turn out to be wrong later - but that's what it currently looks like to me.

И сега трябва да избирам: гаранция или руут, или не? Малко съм на кантар в момента,макар че се надявам да не ми се налага да го връщам за ремонт, но ако се случи дали ще използват тоя брояч като доказателство и да ме отрежат? Четох в xda че дори ако се флашне стоков ром пак гърми бушона и до там....
Цитирай
#12

А как стои въпроса с къстъм ромове на нова база с тоя тъп нокс? Искам да си сложа Omega 12, гледам е с Адам кернел 1.6, дали ще заключи телефона? В момента съм с MGA.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#13

Здравейте,
Имате ли проблеми с приложенията покрай този KNOX? При мен след обновяване на рома с последния за Виваком... приложенията за Box.com и Mega.co.nz не работят... Кнокс-а обяснява, че опитвали достъп до някаква защитена област и до там, приложенията не работят.
Някаква идея как да проработят отново?
Цитирай
#14

pavelcheto написа:А как стои въпроса с къстъм ромове на нова база с тоя тъп нокс? Искам да си сложа Omega 12, гледам е с Адам кернел 1.6, дали ще заключи телефона? В момента съм с MGA.

Не го слагай. Последнатс Омега мноо грее. Не знам що така.

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#15

Аз имам 2 казуса, но не знам дали имат нещо общо с ъпдейта:
1:когато набирам някой не ме пита с кое приложение да го направи, а директно набира дадения номер.
2:уедър уиджета не се ъпдейтва сам, а трябва да го правя ръчно. Пак казвам, че незнам дали има общо с ъпдейта, но тези проблеми се проявиха след него!
Направих всичко възможно, но не се оправя!

Samsung GALAXY S4 White Frost
Цитирай
#16

chocho_100 написа:Аз имам 2 казуса, но не знам дали имат нещо общо с ъпдейта:
1:когато набирам някой не ме пита с кое приложение да го направи, а директно набира дадения номер.
2:уедър уиджета не се ъпдейтва сам, а трябва да го правя ръчно. Пак казвам, че незнам дали има общо с ъпдейта, но тези проблеми се проявиха след него!
Направих всичко възможно, но не се оправя!

1. Ако си сложил Skype и те е питало през кое да набира, а си му задал Телефон по подразбиране - отиваш в Настройки > Още > Диспечер на приложения > Всички > Телефон > малко по-надолу щракаш "Изчистване на настройките по подразбиране".
За Viber, ако питаш - от няколко версии насам НЯМА такава опция, защото я премахнаха и оставиха само тази за SMS-ите.

2. Отиваш в Настройки > Още > Диспечер на приложения > Всички > Weather widget > Изчисти данните
Пак в Настройки > Още > Услуги на местоположение > слагаш отметка на Използване на безжични мрежи и рестарт на телефона след това.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#17

Не ползвам Viber. Направих ги тези стъпки няколко пъти, още преди да си споделя болката, но уви...
Сега като влезна в Диспечера на приложенията и отида в "телефон" или "Skype" мога само да изчистя кеша и данните, другото поле не ми е активно. Чистих им данните , и на тях и на уедър уиджет-а , но..... :capitulation:

Samsung GALAXY S4 White Frost
Цитирай
#18

В такъв случай връщане на фабричните настройки ще реши генерално всички тези проблеми.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#19

centur написа:В такъв случай връщане на фабричните настройки ще реши генерално всички тези проблеми.
Някак си вътрешно се надявах тайничко да не е така, но бях сигурен че ще ми го кажеш....Благодаря за мненията и отговорите...не ми се занимава с фактори рисет. :wall:

Samsung GALAXY S4 White Frost
Цитирай
#20

Дай няколко шота на приложенията ти, да видим кое ще му триеш настройките по подрязбиране. Това с фактори резет не ми е любимото, винаги има друг вариант.
или инсталирай ex dialer да отпуши питанката, пък после го махни

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#21

DPapazov написа:Дай няколко шота на приложенията ти, да видим кое ще му триеш настройките по подрязбиране. Това с фактори резет не ми е любимото, винаги има друг вариант.
или инсталирай ex dialer да отпуши питанката, пък после го махни
Скрийншот на кое по-точно искаш да кача?Като вляза в диспечера на приложенията ли?И коя питанка трябва да се отключи?Никъде не ми е активно полето за триене на настройките по подразбиране.Ама най-много ме дразни тоя уедър уиджет.Откакто ъпдейтнах не иска да се рифрешва... :mad: :wall: :wall: :wall: :wall:

Samsung GALAXY S4 White Frost
Цитирай
#22

Инсталирай екс дайлър и си виж после работата, която ти трябва.

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#23

DPapazov написа:Инсталирай екс дайлър и си виж после работата, която ти трябва.
Не помага...Същата работа :capitulation:

Samsung GALAXY S4 White Frost
Цитирай
#24

Еми изчисти данните на скайпа, махни го и пак го инсталирай. Трябва да почне пак да те пита.

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#25

chocho_100 написа:Някак си вътрешно се надявах тайничко да не е така, но бях сигурен че ще ми го кажеш....Благодаря за мненията и отговорите...не ми се занимава с фактори рисет. :wall:

Пробвай с изчистване на данните на TouchWiz Home + тези на Weather widget също, ако това не помага няма друго решение освен връщане на фабричните настройки, с които не искаш да се занимаваш.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)