Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[MOD][v1.3]Фонетична и БДС клавиатура за HTC Sensation
#1

Създавам нова тема за фонетична клавиатура за HTC Sensation , за да мога аз да я поддържам. Направеният от мен файл е aroma инсталация за флашване през custom recovery. Скрипта така съм го направил, че да не изтрива оригиналния ви файл за клавиатурата, а вместо това го модифицира като презаписва файловете, в които е описана подредбата на българските букви.

[Изображение: ztng.jpg]



Начин на инсталиране:
[box]Важно: За да инсталирате клавиатурата трябва задължително да имате root достъп и custom recovery![/box]

1. Ако желаете може да си направете backup на оригиналния файл HTC_IME от папка system/app.
3. Поставете моят файл с инсталацията на SD картата.
3. Рестартирайте телефона в Custom recovery
5. От recovery избирате install from sdcard > choose zip from sdcard > име на изтегления файл и потвърдете инсталирането.
6. Ще се стартира aroma инсталация. Първите 2 прозорец са информативни. В 3-ият прозорец изберете използвания от вас Custom ROM. В 4-ият изберете желаната от вас клавиатура. След завършване на инсталацията рестартирайте телефона. По време на инсталацията се прави wipe dalvik cache и поради това при рестарта на телефона приложенията ще се оптимизират отново.

Линк за сваляне:
V1.3
Sensation_Phonetic+BDS_V1_3

Линк за сваляне на стари версии:
V1.2
Sensation_Phonetic+BDS_V1_2
V1.1
Sensation_Phonetic+BDS_V1_1
Mirror от Vickfred


Поддържани Custom Roms:
  1. ViperS [v5.2.0]
  2. ViperS [v5.0.0 to v5.1.0]
  3. ViperS [v3.1.2 to v3.1.4]
  4. Revelation [v1.0.2]
  5. Inspiration [v1.0.1]
  6. Elegancia Sense 4.1 [v7.5.0 to v8.0.0]
  7. InsertCoin Evolution Sense4 [v2.4]
  8. Elegancia Sense 4.1 [v3.8.0]
  9. InsertCoin ICS Stable [v5.5.0]
  10. Elegancia Pegasus [v4.0.0]
  11. Elegancia Blitz [v4.0.0]
  12. InsertCoin ICS [v6.0.0]
  13. Android Revolution HD [v7.3]

Changelogs:
V1.3
- Added support for ViperS [v5.2.0]
V1.2
- Added support for ViperS [v5.0.0] and [v5.1.0]
- Added support for ViperS [v3.1.3] and [v3.1.4]
V1.1
- Fixed boot failure for ViperS [v3.1.2] and Revelation [v1.0.2]  
- Added support for Elegancia Sense 4.1 [v8.0.0]
- Added Changelog information
- Changed to latest Aroma installer v2.70RC2
V1.0
- Added support for ViperS [v3.1.2]
- Added support for Revelation [v1.0.2]
- Added support for Inspiration [v1.0.1]
- Added support for Elegancia Sense 4.1 [v7.5.0]
- Added support for InsertCoin Evolution Sense4 [v2.4]
- Added support for Elegancia Sense 4.1 [v3.8.0]
- Added support for InsertCoin ICS Stable [v5.5.0]
- Added support for Elegancia Pegasus [v4.0.0]
- Added support for Elegancia Blitz [v4.0.0]
- Added support for InsertCoin ICS [v6.0.0]
- Added support for Android Revolution HD [v7.3]

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай
Аксесоари
#2

За каква версия на Sense (3.6-4.X) и версия на андроида (4.0.3-4.0.4-разните CM) ??
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай
#3

Ами за Sense 4.x е. От версията на Sense зависи вида на клавиатурата.

За Sense 3.6 не си спомням как изглежда клавиатурата, и затова не мога да кажа дали ще работи. Smile

Edit: Като разгледах файла за Sense 3.6 явно няма да стане, защото файловете са по-различни.

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай
#4

Сложих V1, но отдолу под клавиатурата ми изчезнаха Space, 12#, Enter, "," и "." тоест целия последен ред от клавиатурата. Това е само при фонетиката.

[ Phone: hTC Sensation z710e ][ ROM: Elegancia v8.0.0 ][ Sense 4.1 ][ kernel: SebastianFM v1.5.2 ][ Status: S-OFF ]
Цитирай
#5

MusicStyle написа:Сложих V1, но отдолу под клавиатурата ми изчезнаха Space, 12#, Enter, "," и "." тоест целия последен ред от клавиатурата. Това е само при фонетиката.

Е хубаво де защо слагаш V1 след като за Elegancia мисля че беше V2?

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай
#6

MusicStyle написа:Сложих V1, но отдолу под клавиатурата ми изчезнаха Space, 12#, Enter, "," и "." тоест целия последен ред от клавиатурата. Това е само при фонетиката.
Ми значи си объркал и трябва да сложиш V2.С кой ром си btw?

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#7

Никола е сложил картинки, да се гледат и да се мисли. Защо си сложил v1, картинките нищо ли не ти говорят?! Нали ти си човека, който трябва да си провери как му изглеждат в момента клавиатурите, и в зависимост от това да си избере v1 или v2... Доказателството е тук, добре, че докато през April съм бил с Elegancia съм постнал картинка, ето я:
Очевидно е, че е трябвало да инсталираш v2.
Cпоред наличната клавиатура на инсталирания в момента ROM, се избира коя да се инсталира:
BDS-if-Keyboard-Type-1.zip
BDS-if-Keyboard-Type-2.zip

Phonetic-if-Keyboard-Type-1.zip
Phonetic-if-Keyboard-Type-2.zip
Цитирай
#8

MusicStyle написа:Сложих V1, но отдолу под клавиатурата ми изчезнаха Space, 12#, Enter, "," и "." тоест целия последен ред от клавиатурата. Това е само при фонетиката.

Пробвай да инсталираш направо Bulgarian_Phonetic_V2 и трябва да ти работи без проблем.

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай
#9

Щом съм сложил V1 значи нямам бутоните.. Не съм толкова тъп. Ще пробвам и с V2 и ще кажа какво е станало.

Edit: Получи се с V2. Видях че сте променили кои бутони трябва да се гледат. По предишните снимките разбрах че се гледа дали имам бутоните (назад, напред, нагоре, надолу).

[ Phone: hTC Sensation z710e ][ ROM: Elegancia v8.0.0 ][ Sense 4.1 ][ kernel: SebastianFM v1.5.2 ][ Status: S-OFF ]
Цитирай
#10

MusicStyle написа:Щом съм сложил V1 значи нямам бутоните.. Не съм толкова тъп. Ще пробвам и с V2 и ще кажа какво е станало.
Виж сега, v1 и v2, не са видове клавиатури, които ти искаш да сложиш по твой избор.Това са файлове, които се слагат в зависмост от клавиатурата с която ти идва рома.И да искаш не можеш да сложиш v1 на Елегансия, защото нейната клавиатура не отговаря на v1, а на v2.Надявам се вече си разбрал.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#11

+1 от мене за труда. Браво !

* Phone: hTC Sensation S-OFF * ROM: ViperS 5.2.0 | Android 4.1.2 | Sense 5 * Battery: Anker 1900 mAh *
* Phone: SONY Xperia Z3 Compact (D5803) * ROOT *
* Phone: HTC 10 *
Цитирай
#12

За Sense 3.6 нещо не може ли да се измисли Angel Angel
Rock Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай
#13

Ами може какво да те правя Smile Само че ще видя кога ще имам време. За Revolution HD 7.3 ли искаш?

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай
#14

Ами, да. То не е само за мен, а за всички, които ползват този ром. Като ще има за Sense 4.X нека и за 3,6 да има. Голяма дискриминация :rofl: Не ми е спешно, така че, когато стане :thumbup:
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай
#15

Реших и аз да съм в крак с времето, а и за да ви е по-лесно инсталирането и направих aroma инсталация. В нея има вкарани всички видове клавиатури, които съм преработил. Има за Sense 4+, 4.1 и 3.6. Пробвайте го и си кажете мнението както за резултата, така и за самите менюта в aroma. Допадат ли ви, объркват ли ви и т.н. Преди да го инсталирате все пак си направете backup на оригиналния HTC_IME.apk от папка system/app. За нещастие единствно на Sense 4+ работи коректно речника за думи, т.е. само на него работи коректно предсказването на думи. На останалите клавиатурата реално си отчита правилните клавиши, но речника за предсказване на думите отчита стария БДС клавиш. Може да изключите функцията за предсказване на думи и няма да имате този проблем. Доста време отделих, но не успях засега да го оправя този проблем.
Може да инсталирате файла ми на следните ROMs
Цитат:ViperS_3.1.2
Revelation_1.0.2
Inspiration-1.0.1
Elegancia_-_Sense_4.1_v7.5.0
InsertCoin-Evolution-Sense4-Sensation-v2.4
Elegancia-Sense-4.1-v3.8.0
InsertCoin-ICS-Stable-5.5.0
Elegancia_Pegasus_4.0.0
Elegancia_Blitz_4.0.0
InsertCoin_ICS_STABLE_6.0.0
Android_Revolution_HD-Sensation_7.3

Линкове:
временно махнати

Ако отзивите са добри ще променя изцяло първото мнение в темата и ще сложа новата инсталация.

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай
#16

БРАВО !!! Много си се потрудил и си заслужава усилията. АРОМА инсталацията е на ниво и не се сещам за корекции, а даже се учудих от кратката и точна инсталация. Големи благодарности от мене и не само, за това, че си вмъкнал всичките ромове за различните сенсе среди.
Моят съвет е, да изтриеш първия пост и да направиш темата изцяло за този файл. Напълно ненужно е всичко останало.
Единственото ми притеснение е, какво стана с версиите V1 и V2 ? Гледам, че корекциите и аромата са за версия 1. Да не би да си ги обединил в една и ако е така евала. ! Smile
Поздрави ! :cheers:

п.п. При ViperS рома и Phonetic клавиатурата , не може да се стартира телефона. Smile Нека колегите споделят мнението и за другите ромове. Smile

* Phone: hTC Sensation S-OFF * ROM: ViperS 5.2.0 | Android 4.1.2 | Sense 5 * Battery: Anker 1900 mAh *
* Phone: SONY Xperia Z3 Compact (D5803) * ROOT *
* Phone: HTC 10 *
Цитирай
#17

Влади Петров написа:БРАВО !!! Много си се потрудил и си заслужава усилията. АРОМА инсталацията е на ниво и не се сещам за корекции, а даже се учудих от кратката и точна инсталация. Големи благодарности от мене и не само, за това, че си вмъкнал всичките ромове за различните сенсе среди.
Моят съвет е, да изтриеш първия пост и да направиш темата изцяло за този файл. Напълно ненужно е всичко останало.
Единственото ми притеснение е, какво стана с версиите V1 и V2 ? Гледам, че корекциите и аромата са за версия 1. Да не би да си ги обединил в една и ако е така евала. ! Smile
Поздрави ! :cheers:

Преди 2 дни си играх и цял ден инсталирах всичките 11 ROMs, които съм описал в предния ми пост. Разглеждах файловете за българската подредба на всеки един от тях и ги сравнявах. Като цяло се получиха 5 версии клавиатури общо на всичките 11 ROMs. Всичките 5 вида клавиатури ги преработих и лично ги пробвах на всеки ROM, но преди да направя aroma инсталацията. Всичките клавиатури са вкарани в aroma инсталацията и в зависимост от ROM-a, който изберете при инсталацията, тя си знае коя версия да използва. Ето за ваша информация да знаете как са групирани по критерий еднакви файловете и съответно кои файлове ползват от файла:
Цитат:1. V1 - Android_Revolution_HD-Sensation_7.3 , InsertCoin_ICS_STABLE_6.0.0
2. V2 - Elegancia_Blitz_4.0.0 , Elegancia_Pegasus_4.0.0 , InsertCoin-ICS-Stable-5.5.0
3. V3 - Elegancia-Sense-4.1-v3.8.0
4. V4 - Inspiration-1.0.1 , Elegancia_-_Sense_4.1_v7.5.0 , InsertCoin-Evolution-Sense4-Sensation-v2.4
5. V5 - ViperS_3.1.2 , Revelation_1.0.2

Общо взето гледах да обхвана най-използваните Sense ROMs. Надявам се не съм изпуснал някой важен, но вие ще ме подсетите.

Цитат:п.п. При ViperS рома и Phonetic клавиатурата , не може да се стартира телефона. Smile Нека колегите споделят мнението и за другите ромове. Smile
Сега ще флашна ViperS и ще пробвам да видя какво става.

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай
#18

Цитат:п.п. При ViperS рома и Phonetic клавиатурата , не може да се стартира телефона. Smile Нека колегите споделят мнението и за другите ромове. Smile
Цитат:Сега ще флашна ViperS и ще пробвам да видя какво става.

Много се извинявам, че трябва да правиш това.... Но наистина има нещо. Интересува ме проблема дали е в мене, макар и не виждам къде да греша.
п.п. Успях да подкарам телефона, до стоене на началния екран без никакви текстове за въвеждане от клавиатурата. даже НЕ мога да си вкарам кода за отключване, понеже не ми отчита клавиатурата.
Пробвах и да вляза в сафе мод, та да си пооправя нещата, но язък... не мога. Smile

* Phone: hTC Sensation S-OFF * ROM: ViperS 5.2.0 | Android 4.1.2 | Sense 5 * Battery: Anker 1900 mAh *
* Phone: SONY Xperia Z3 Compact (D5803) * ROOT *
* Phone: HTC 10 *
Цитирай
#19

Влади Петров написа:
Цитат:п.п. При ViperS рома и Phonetic клавиатурата , не може да се стартира телефона. Smile Нека колегите споделят мнението и за другите ромове. Smile
Цитат:Сега ще флашна ViperS и ще пробвам да видя какво става.

Много се извинявам, че трябва да правиш това.... Но наистина има нещо. Интересува ме проблема дали е в мене, макар и не виждам къде да греша.
п.п. Успях да подкарам телефона, до стоене на началния екран без никакви текстове за въвеждане от клавиатурата. даже НЕ мога да си вкарам кода за отключване, понеже не ми отчита клавиатурата.
Пробвах и да вляза в сафе мод, та да си пооправя нещата, но язък... не мога. Smile

Да има нещо. Сега ще го разследвам. Вчера като писах инсталацията бях с Elegancia 7.5.0 и при нея нямаше проблем и си се инсталираше правилно.

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай
#20

Първо искам да ти благодаря , че отделяш това ценно време за разрешаване на проблема, второ, моля като разучиш виновника и евентуално решение да ми кажеш. До тогава и да не искам, ще стоя без телефон. Дано се справиш по-бързо.
Поздрави и успех ! Smile

* Phone: hTC Sensation S-OFF * ROM: ViperS 5.2.0 | Android 4.1.2 | Sense 5 * Battery: Anker 1900 mAh *
* Phone: SONY Xperia Z3 Compact (D5803) * ROOT *
* Phone: HTC 10 *
Цитирай
#21

Защо не си флашнеш някой NanDroid Backup през Recovery, все имаш някой предишен работещ... Smile
Цитирай
#22

Викторе, ти пробва ли го на Elegancia 8.0.0?

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай
#23

Vickfred написа:Защо не си флашнеш някой NanDroid Backup през Recovery, все имаш някой предишен работещ... Smile
Адски си прав, човече.................. Изобщо не се сетих !!! Много ти благодаря за отговора. Не го съобразих като вариант, а се мъча да я карам по сложната...
:thumbup: :bow:

* Phone: hTC Sensation S-OFF * ROM: ViperS 5.2.0 | Android 4.1.2 | Sense 5 * Battery: Anker 1900 mAh *
* Phone: SONY Xperia Z3 Compact (D5803) * ROOT *
* Phone: HTC 10 *
Цитирай
#24

Ами нямах нужда да го слагам, но щом поиска - за пробата го инсталирах.
Работи. Фонетична за Elegancia v7.5.0 работи идеално на v8.0.0 :thumbup:
Явно си перфекционист в работата си, след като толкова много ROM-ове си се нагърбил да изпробваш. Respect! :bow:
nmnikolov написа:Викторе, ти пробва ли го на Elegancia 8.0.0?
Цитирай
#25

Sensation Bulgarian Keyboard Mod V1.1
- Fixed boot failure for ViperS [v3.1.2] and Revelation [v1.0.2]
- Added support for Elegancia Sense 4.1 [v8.0.0]
- Added Changelog information
- Changed to latest Aroma installer v2.70RC2

Линк за сваляне: в началото на темата или от Суперхостинг

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)