Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Flash/Update Stock Firmware за HUAWEI Ascend Р6
#1

Нека отворим първата тема за Flash / Update Stock Firmware за HUAWEI Ascend P6. Първо трябва да свалите последния актуален фирмуер за международната версия на апарата P6-U06, това може да направите ТУК

Разархивирате файловете на Вашето РС. След това в папката на архива ще намерите папка dload и описание в текстов файл как да флашнете Вашият телефон. Свържте Вашият телефон с компютъра, прехвърлете папката dload в главната директория на Вашата SD карта памет. Нещата трябва да изглеждат по този начин:
Преди да направите каквото и да е било друго архивирайте своите данни на SD картата, като изпозвате вграденото приложение: Резервно копие
Стартирайки го ще видите това:
Изберете опцията: Архивирай в SD картата

От следващото меню може да изберете какво точно да архивирате от Вашите данни:
След като свършите процедурата отивате отново към папката със системни приложения:
Избирате приложението: Системна актуализация

След като стартирате приложението ще видите този екран:
Избирате опцията: Локална актуализация

Следващия екран ще бъде този:
Той включва предупреждение да архивирате своите данни преди да започнете актууализацията. Това вече е направено и спокойно може да натиснете бутона Потвърждение. След тази операция телефона ще се рестартира и ще влезне в recovery режим. Следва проверка и презапис на всички дялове на телефона, ако операцията е успешна ще видите голям надпис ОК, и телефона ще се рестартира.

При тази операция няма загуба на данни и настройки, но все пак е препоръчително да направите hard reset след процедурата за да започнете на чисто.

Процедурата по инсталация е официална от HUAWEI и не би трябвало да има проблеми при инсталацията, аз лично е пробвах вече няколко пъти. Все пак правите всичко на Ваша отговорност!

С тази процедура може да преминете към по-висока версия например В111 или след това ако не Ви хареса отново към по-ниска версия например В107. Аз лично архив за В106 все още не съм открил.

Успех на Всички!

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
Аксесоари
#2

Offtopic Браво! Чудесно подредена шапка на тема! Поздравления Smile (ще натисна и ръчичката).
Успех на всички с флашването и не се притеснявайте. Просто трябва да сте наясно какво правите, преди да го направите.

Xiaomi MI2S, Huawei Ascend P1
Цитирай
#3

+1 за темата Dance

Samsung J7 Black
Цитирай
#4

Излезе нова неофициална международна версия на фирмуера за нашите телефони: В118. За сега като новост, което мога да кажа е, че телефона работи видимо по-плавно и имаме достъп до онлайн теми, като има интересни темички.

Линк за сваляне

Процедурата за инсталиране е описана в първия пост на темата.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#5

alex.stankov написа:Излезе нова неофициална международна версия на фирмуера за нашите телефони: В118. За сега като новост, което мога да кажа е, че телефона работи видимо по-плавно и имаме достъп до онлайн теми, като има интересни темички.

Линк за сваляне

Процедурата за инсталиране е описана в първия пост на темата.
В тази версия отворена ли е опцията за избор на място за съхранение.

1+5T (MI3, MI NOTE2)
Цитирай
#6

За съжаление не, това за сега го има само във версиите на фирмуера за Китай.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#7

+ 1 за темата. Правя я важна! :thumbup:

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#8

Алекс , както си описал горе когато го флашнем на 111 , ако искаме да се върнем на 106 аз си направих бекъп през HuSuite на компютара , а не през телефона , то е същото нали ?
Просто после от тази програмка давам бекуп и то ми връща б106 и все едно не сам го барал , това го питам с цел че ми е в гаранция да не би онези да кажат че съм го базикал нещо, роота нали се маха и не се разбира?
Има ли някаде някви логове да ги махна?

Samsung J7 Black
Цитирай
#9

Дали е същото не мога да кажа, не съм ползвал за тази цел HiSuite. Не би трябвало да ти откажат гаранция при положение, че телефона е с официална международна версия на фирмуера, имам в предвид В111.

ROOT се маха при инсталация на STOCK HUAWEI FIRMWARE по описания начин в темата. След това няма следи, че си манипулирал телефона си.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#10

Алекс , нещо странно видях днес , телефон с б106 , на актуализация му даваше от телефона да се упне на б111 , а на някой не дава такова нещо , трябва да го правят ръчно , какво означава това? а и двата телефона са с б106

Samsung J7 Black
Цитирай
#11

Kikonez написа:Алекс , нещо странно видях днес , телефон с б106 , на актуализация му даваше от телефона да се упне на б111 , а на някой не дава такова нещо , трябва да го правят ръчно , какво означава това? а и двата телефона са с б106
Аз съм с б 107 и преди 4-5 дена ми показа че мога да го актуализирам до б111 и го направих :tease: :cheers:

Xiaomi Mi A2 6GB/128GB

 Животът е твърде кратък, за да се съобразяваш с всички!!!
Цитирай
#12

Не знам на какъв принцип пускат ОТА ъпдейтите, аз в момента съм В118, най-добрата версия за сега според мен от към перформанс и живот на батерията.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#13

на този версия всичко ли работи , да не е някой ром тест нещо.

Samsung J7 Black
Цитирай
#14

Ами неофициална е, но всичко си е ОК.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#15

Ем щом всичко е Ок давай един линк насам и да сваляме Tooth

Xiaomi Mi A2 6GB/128GB

 Животът е твърде кратък, за да се съобразяваш с всички!!!
Цитирай
#16

Линк за сваляне Dance

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#17

Вижте какво има вече, но още не са я пуснали Smile. Очаква се до седмица...

Nokia E51 & Huawei Ascend P6 & Sony Xperia Z3 Compact & Xperia Z5 E6653
Цитирай
#18

Алекс , с нормалното рековери оригиналното тоест от телефона ли си инсталлнал това 118 ? или трябва да слагаме другото във важна тема кадето си го описал ?

Samsung J7 Black
Цитирай
#19

Вече е тук - B122 beta. https://disk.yandex.com/public/?hash=FV9...ZGrabj4%3D

Nokia E51 & Huawei Ascend P6 & Sony Xperia Z3 Compact & Xperia Z5 E6653
Цитирай
#20

Kikonez написа:Алекс , с нормалното рековери оригиналното тоест от телефона ли си инсталлнал това 118 ? или трябва да слагаме другото във важна тема кадето си го описал ?

С оригиналното. Другото което съм описал в темата (CWM) може да се инсталира за сега MIUI. То е временно и не подменя стоковото такова. Това позволява лесно връщане към стоков ром по процедурата описана в темата.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#21

От няколко дни ползвам В122. Изключително съм доволен. Много добър живот на батерията и най-важното никакви проблеми с WiFi до сега. Съществени бъгове при ежедневна употреба не съм забелязал. ROOT чрез метод 1 описан в другата тема.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#22

и аз съм с него Smile много съм доволен и аз Smile)) :thumbup: :thumbup: :thumbup: , също го препоръчвам на колегите.

Samsung J7 Black
Цитирай
#23

Да, B122 е най.добрия досега. Мен лично ме затрудни руутването му. Успях само с VRoot. Край на пропадането с WiFi.
Относно Самсунг. Досега бях с S2, S3. Последния едва го понасях. Дърво тотално. Бавен.Сменях постоянно Ромове.Само губене на време.Май само за спорта го правех, нямаше особен смисъл.Работеше бързо само с CM 10.
И най-важното.Прехваленият амолед дисплей тотално издиша спрямо IPS дисплея на P6. Няма яркост, неестествени цветове, синеещ бял цвят. На слънце нищо не се виждаше. S-простотиите не ги ползвах изобщо.
Според мен е достатъчен Руут. Който иска къстъмизации - няма проблем. Инсталирайте Xposed, после модовете през него - Xblast, GravityBox.....Много са. И сменяйте цветовете на иконите в статус бара, променяйте както желаете лентата долу - цвят, шрифт, стил,височина... С всички ланчери работи.
Цитирай
#24

satman написа:Да, B122 е най.добрия досега. Мен лично ме затрудни руутването му. Успях само с VRoot. Край на пропадането с WiFi.
Относно Самсунг. Досега бях с S2, S3. Последния едва го понасях. Дърво тотално. Бавен.Сменях постоянно Ромове.Само губене на време.Май само за спорта го правех, нямаше особен смисъл.Работеше бързо само с CM 10.
И най-важното.Прехваленият амолед дисплей тотално издиша спрямо IPS дисплея на P6. Няма яркост, неестествени цветове, синеещ бял цвят. На слънце нищо не се виждаше. S-простотиите не ги ползвах изобщо.
Според мен е достатъчен Руут. Който иска къстъмизации - няма проблем. Инсталирайте Xposed, после модовете през него - Xblast, GravityBox.....Много са. И сменяйте цветовете на иконите в статус бара, променяйте както желаете лентата долу - цвят, шрифт, стил,височина... С всички ланчери работи.

Абсолютно съм съгласен, това е първия ми телефон на който дисплея ме кефи тотално. За сравнение под ръка в момента имам S2, S3 и GNexus, всичките с Amoled. Разликата е огромна.

За Xposed има тема в раздела за GNexus и мисля скоро да го пробвам.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#25

satman написа:Да, B122 е най.добрия досега. Мен лично ме затрудни руутването му. Успях само с VRoot. Край на пропадането с WiFi.

Според мен е достатъчен Руут. Който иска къстъмизации - няма проблем. Инсталирайте Xposed, после модовете през него - Xblast, GravityBox.....Много са. И сменяйте цветовете на иконите в статус бара, променяйте както желаете лентата долу - цвят, шрифт, стил,височина... С всички ланчери работи.

Това на български с тези работи може ли малко повече информация за какво става въпрос за това Xposed и как се работи с него.

Samsung J7 Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)