Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок]Root-ване на X8

Теглиш Flashtool-а от темата на GH0STFACE. Там като стартираш програмата има Install Xrecovery. Моя е от там. :thumbup:

Xperia X8 ->Samsung s4 -> S7 Edge 
Web developer
Цитирай
Аксесоари

Значи проблема е, тела е руутнат, има приложението - superuser, обаче като го отворя в списака с приложения за триене, няма такива...благодаря предварително... :thumbup: :capitulation: :capitulation: :pair: Dance
Цитирай

stum написа:Значи проблема е, тела е руутнат, има приложението - superuser, обаче като го отворя в списака с приложения за триене, няма такива...благодаря предварително... :thumbup: :capitulation: :capitulation: :pair: Dance

И защо да е проблем !?

Xperia X8 ->Samsung s4 -> S7 Edge 
Web developer
Цитирай

d3 написа:
stum написа:Значи проблема е, тела е руутнат, има приложението - superuser, обаче като го отворя в списака с приложения за триене, няма такива...благодаря предварително... :thumbup: :capitulation: :capitulation: :pair: Dance

И защо да е проблем !?


еми има предвид, че немога да си изтрия приложенията който са си в телефона, и ако ми кажеж как ще съм ти благодарен Smile
Цитирай

то е казано ама кой да види .. с Flashtool става номера. погледни темата на GOSTFACE

понякога седя и си мисля, а понякога просто си седя..
Цитирай

Що му е flashtool ?? Аз ползвам Root Uninstaller, доста по лесно е де ..

Xperia X8 ->Samsung s4 -> S7 Edge 
Web developer
Цитирай

може не казвам обратното. аз със флаштула бях махал и за това предложих него :tease:

понякога седя и си мисля, а понякога просто си седя..
Цитирай

absofuckinglutley написа:може не казвам обратното. аз със флаштула бях махал и за това предложих него :tease:
Като за новаци по-добре по-лесното :cheers:

Xperia X8 ->Samsung s4 -> S7 Edge 
Web developer
Цитирай

а като за нарпеднали повече мъка Lol

LG Optimus 3D
Цитирай

Отне ми около 30 секунди за цялата процедура Big Grin .Евала за темата.
Цитирай

колеги от извастно време не мога да си руутна тела бъгна се нещо след рековерито и неще пробвах с флаштул и с супер лан клик но нестава

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

:mad:
niki1999kir написа:колеги от извастно време не мога да си руутна тела бъгна се нещо след рековерито и неще пробвах с флаштул и с супер лан клик но нестава

понеже в момента, гадателското ми кълбо е на сервиз, ще трябва да обясниш малко за проблема, че да ти помогнем Big Grin

понякога седя и си мисля, а понякога просто си седя..
Цитирай

значи качих си рома h_stock от хда после н,колко пъти ми влизаше в клоклорк мод рековери и реши да си върна стоковия ром и ми пишеше че рековерито е бъгнато флашнах отново стоков ром през флаштул и не ми намира тела за да се руутне или да се каши рековери

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

струва ми се че нещо драйверите ти са се разбазикали. опитай да ги прейнсталираш :tease:

понякога седя и си мисля, а понякога просто си седя..
Цитирай

благодаря руутна се

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

Здравейте! Имам Sony Ericsson Xperia X8. На всички предполагам е ивесно, че при този телефон има извесни недостатъци като например ъпдейта на Андроид само до 2.1. Решил съм да си поиграя. Имам идея да го руутна и да се опитам да го ъпдейтна до по-висока версия на Андроид. Виждал съм телефони с 2.3 така, че не мисля, че е невъзможно. Smile Прочетох тук и там и се поорянтирах малко, но все пак преди да направя каквото и да е бих желал да попитам и тук. Наясно съм с приимуществата на руута и опасностите, които крие той. Единственото, което не ми е ясно е, че при руутването казват, че има възможност да развалиш телефона необратимо. Какво ще рече необратимо? Ако ще мина само с 1 преинсталация на ОС нп, но аз разбрах, че е нещо повече. Затова питам в какво по-точно се състои опасноста по време на руут? Също така искам да попитам как после отново мога да върна телефона в неруутнато състояние. Знам, че може. Ако нещо ми се наложи заради гаранцията да мога да го върна в старото състояние. Smile Също така искам да попитам как точно мога да кача някаква по-висока версия на Андроид при това положение. Също искам да попитам каква е разликата между флашване и руут? Мерси! Smile
Цитирай

Единствена(според мен) заплаха за телефона след руут е че като инсталираш xrecovery-то и инсталираш някой къстъм ром може да се "бъгне" и да сига при зареждането само до "Sony Ericsson" логото но това се се оправя лесно (според мен) по лесно е със SEUS можеш да си го свалиш от сайта на Sony Ericsson. После можеш да вирнеш телефона в не руутнато състояние пак със същата програма с която си го руутнал ( SOC- Super One Click. Можеш да го свалиш от тук https://www.androidbg.com/forum/misc.php...download=1 . Това е ако има още нещо пиши.

Samsung Galaxy S4
Цитирай

принципно разсъждавам само някфи гадове го гърчат на над 800 мхз процесора.. ей ти на 1 начин по които ако ти е по лабава зглобката мои загубиш много..
дакажем че върнеш рута имаше 1 тема за бранд.. тряа и там избереш.. а е мене си ми стига паметта на телефона зависи за кфо го ползваш ако е за газария деистваи смело и непрекаляваи..

LG Optimus 3D
Цитирай

Ами има ли опасност от руут, ако не се слага късъм ром?

Xiaomi RedMI Note 4

Samsung Galaxy SIII Neo stock
Цитирай

Руут се прави, за да получиш достъп до системните файлове.
Цитирай

Знам за какво се прави руут и не ми е такъв въпроса... чети малко

Xiaomi RedMI Note 4

Samsung Galaxy SIII Neo stock
Цитирай

tWic3 написа:Знам за какво се прави руут и не ми е такъв въпроса... чети малко
Виж кво няма да държиш такъф тон, 1во че не ти е ясно нищо и 2ро че въпроса ти няма ама никакъв смисъл. Има ли опасност от руут ако не се слага къстъм ром, да те питам ти кво очакваш телефона сам да се руутне ли ?

Xperia X8 ->Samsung s4 -> S7 Edge 
Web developer
Цитирай

то ако само го руутнеш няма смисъл питай поне кфот си решил да праиш след туи..
баси ботовете Tongue
нищо кат не праиш нищо не става.. де да моише да купя плочките и сами да са налепят в банята..

LG Optimus 3D
Цитирай

ква ти е целта .. ти хубаво ще го руутнеш, ама това се прави с цел (дали ще е къстъм ром,мултитъч,оувърклок или нещо друго няма значение) .. опастност няма за телефона, но ако е само за да кажеш "оо руутнат ми е тела " няма никакъв смисъл ...........

LG G2 32GB
Цитирай

stef.iliev написа:ква ти е целта .. ти хубаво ще го руутнеш, ама това се прави с цел (дали ще е къстъм ром,мултитъч,оувърклок или нещо друго няма значение) .. опастност няма за телефона, но ако е само за да кажеш "оо руутнат ми е тела " няма никакъв смисъл ...........
:thumbup:
Тук си прав аз сам го руутнал моя за оверклок и дуал тъч и за Xrecovery-то. Смисъл да се руутва само за да кажеш че имаш руут е доста безмислено....

Samsung Galaxy S4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)