Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z1 (C690x)

От снимката се вижда, че стои така почти 2 часа, което не е нормално... Имаш ли всички драйвери и с какви фтф файлове флашваш и коя ти е версията на Флаштуула?
Цитирай
Аксесоари

версията на флаштула е 0.9.18.5 драйверите ги инсталнах от папката на програмата а фтф -те са тук от темата. пробвах с лолипопа, после се опитах да върна и .157 и все тая, по време на инсталацията стига до систем и умира.

Samsung a40
Цитирай

Пробвай с 0.9.18.4. По спомен тази, която завършва на 5 имаше някакъв проблем с нея....

Като след инсталацията на по - старата версия отново инсталираш драйверите от същата папка.
Цитирай

Ей, колега, много благодаря. Инсталнах версия накрая. . 1 и стана. Хиляди благодарности.

Samsung a40
Цитирай

Нямаш грижи колега. Smile
Цитирай

След ъпдеит до 5,0,2 батерията ми пада 2 пъти по-бързо,някои може ли да ми каже как да го оправя?И дали има същия проблем.
Цитирай

Провери в статуса на батерията, кое спомага за голямата консумация.
Провери за активиран nfc модул в настройките, както и за активиран Джипиес и постоянно споделяне на местоположение, ако не ги ползваш постоянно.
Разгледай Гугъл настройките също.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Да попитам нещо, забелязах, че като регистрирах Z1 в сайта на Сони, ми казаха че гаранцията важи до месец май 2016 година, а аз го закупих през октомври 2014 година от виваком, грацията е 24 месеца , но пет месеца нещо ги няма. При гаранционно събитие дали се гледа датата на фактурата или това което казват Сони?
Цитирай

Здравейте, колеги!

Имам проблем с обхвата на различни места телефона губи обхват, а другите имат. Ползвам го с Глобулска карта и от Глобул е закупен апаратът. Пращах го 3 пъти на сервиз, но становището е, че е от мрежата на оператора, но другите, които са на Глобул около мен имат обхват, а аз не. Вече дори забелязах изгорели пиксели, но не мога да разбера дали са два, тъй като на черен фон се вижда, че свети бяла точка също и на син, на червен и зелен не се вижда(или аз не мога да го видя с просто око). Писах на СОНИ и те ми отговориха да се обърна към сервиз "БУЛГРАМ", та вие какво ще ме посъветвате, не знам вече какво да правя. Предния ми го смениха, защото имаше проблем с копчето за усилване на звука, а сега с обхвата си е направо кошмар...

Благодаря ви!

SONY XPERIA Z1 black ...  един уникален звяр!
Цитирай

Влез в настройки>още>мобилни мрежи>предпочитан тип мрежа и активирай WCDMA/GSM, само това ми идва на ум. Успех.
Цитирай

Това си е активирано.
Благодаря все пак. 
Smile 

SONY XPERIA Z1 black ...  един уникален звяр!
Цитирай

Хора от сервиза се навиха да ми го сменят, но имам някои резерви и искам да ви питам как мога да разбера дали подменения е наистина нов, а не някой апарат с фейслифт. Благодаря!

SONY XPERIA Z1 black ...  един уникален звяр!
Цитирай

Здравейте,
Бихте ли помогнали за следния проблем: при разговор отсрещния човек чува речта ми накъсано и неясно. Разговорът е през мобилния оператор ( не е с viber, skype, и т.н. - при изключени мобилни данни и безжичен интернет). Около мен хората с други телефони споделят, че проблема не е в клетката на мобилния оператор. Това се получи след актуализацията на Android.
Телефонът е Sony Xperia Z1, Android 5.0.2, Модел C6903.
Цитирай

Не трябва да имаш отметка тук Settings > Call Settings > Slow talk. Ако имаш я махни.
Ако си с българско меню, пътят би трябвало да е Настройки > Настройки разговори > Забавено говорене.

Sony Xperia Z1, Xperia Z3, Xperia XZ Premium, Xperia 1 II, Xperia 1 IV
Цитирай

Проблема е хардуерен и се решава със смяна на устройството. На мен до сега са ми сменили 2 устройства заради този проблем.
Цитирай

(2015-05-30, 16:57:19)epp9 написа:  Здравейте,
Бихте ли помогнали за следния проблем: при разговор отсрещния човек чува речта ми накъсано и неясно. Разговорът е през мобилния оператор ( не е с viber, skype, и т.н. - при изключени мобилни данни и безжичен интернет). Около мен хората с други телефони споделят, че проблема не е в клетката на мобилния оператор. Това се получи след актуализацията на Android.
Телефонът е Sony Xperia Z1, Android 5.0.2, Модел C6903.

Същият проблем има съпругата ми, след ъпдейт от 242 до 270, интересното е че накъсаната реч не е при всяко обаждане, а се проявява от време на време, проверих че има и други оплаквания, но засега не намирам дадено решение.
Това е темата с описания проблем :
https://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z1...d-p/993876
Цитирай

Пробвайте докато говорите да не мърдате.
Цитирай

От дадения линк :


Re: Microphone Problem only in Regular Calls| Lolipop 5.0.2
 [ New ]


yesterday
Temporary fix
Same here. But I noticed thank God after ending voice calls the E for edge connection was showing even if the call was started on H+. So I went to preferred network type and chose wcdma only. And not wcdma (preferred) with GSM.
my calls are very clear now. But I risk not being able to make calls if I go to an area where wcdma is not available.
I assume my battery life will be affected also.
Цитирай

Колега, в събота реших малко да изкъпя телефона в един басейн, след като го потопих, видях, че капачето за сим картата се е отворило (проверих и трите капачета преди да го потопя) и веднага извадих телефона от водата. Беше се напълнил с вода и се изключваше постоянно, все едно червеното копче за принудително изключване е постоянно натиснато. Както и да е, оставих го изключен и извадих сим картата и го оставих цял ден на слънце да се пече. След като изсъхна вече си работи съвсем нормално, но ме притеснява да не почне след време да прави проблеми, освен това лакмусовата хартийка се е оцветила, както би следвало. Та се чудя ако отида в германос дали ще ми откажат гаранцията, защото лакмуса е оцветен и дали изобщо, след като си работи телефона нормално сега ще искат да го сменят... Как мислите вие и какво бихте ме посъветвали да направя?
Цитирай

Не искам да те отчайвам, ама 100% няма да ти признаят гаранцията, дано телефончето не ти дава ядове и не се налага да го носиш. Успех.
Цитирай

Здравейте,
може отговора на моя въпрос да го има вече някъде из форума, но не можах да го откия за съжаление.
Става въпрос за ПИН-кода (сътветно СХЕМА-та) за  отключване на екрана. Не мога да ги деактивирам- опцията в настройките е неактивна. Мога да избирам само м/у схема, пин или парола. "Няма" и " плъзгане" са неактивни. Ще се радвам на малко помощ
Цитирай

@chopy, възможно е някой от акаунтите които ползваш, да изисква по-високо ниво на защита и за това да не ти позволява. Така например, аз ако си вкарам служебния акаунт в телефона, мога само с парола да влизам в телефона и всичко друго ми е неактивно.

Z1
Цитирай

Здравейте и от мен. Взех си една Z1 C6902, но излезе проблем, не чете карти на Теленор, което е странно защото Мтел и Виваком ги приема, а телефона няма никакъв сим лок, навсякъде е 0. SI номера на телефона е 1276 -1866 но не намирам нито един FTF файл който да ми помогне, а вече пробвах с всичко, дайте ми идея моля.
Цитирай

(2015-07-16, 15:06:14)chopy написа:  Здравейте,
може отговора на моя въпрос да го има вече някъде из форума, но не можах да го откия за съжаление.
Става въпрос за ПИН-кода (сътветно СХЕМА-та) за  отключване на екрана. Не мога да ги деактивирам- опцията в настройките е неактивна. Мога да избирам само м/у схема, пин или парола. "Няма" и " плъзгане" са неактивни. Ще се радвам на малко помощ

Както каза колегата по-горе, някое приложение изисква високо ниво на сигурност и не допуска да няма схема.При мен се беше получило така с Cerberus.

“Luck is what happens when preparation meets opportunity”
Цитирай

[Изображение: 12016572_919765784725499_298269011_n.jpg...e=560072A7]Т
Това ми се случва за втори път. Първият беше при 5.0.2 преди около месец и днес с 5.1.1. Оправя се след рестарт. Някой да знае защо се получава така?

ПП. Това е графичния обект за времето.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)