Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z1 (C690x)

Добре дошъл в клуба.За протектора,недей го махай а си сложи още един отгоре,защото пада логото,а оригинални с лого на дребно кяма.Срещнах една тема в чужд форум намерили са оригинални но само ма едро с минимална поръчка която струва над 1000$
Цитирай
Аксесоари

c7uk5u написа:Колеги, някой да каже как се прави скрийншот на екрана,че я няма опцията като задържа пауър бъщутона.А може и да кажете някоя друга хитринка :tease:


Едновремено power button и volume down?
Цитирай

Здравейте! Имам въпросче.....
Имам чувството, че след ооследният абдейт се намало звука на слушалката. Не вимаги, но понякога когато ми звънят се чува много тихо... Имали начин да се увеличи звукът по някакъв начин?

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

E99 написа:Едновремено power button и volume down?
Трябва да се задържат едновременно около 1 секунда.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Един полезен (мод) за не рутнати телефони http://www.xperiablog.net/2014/01/17/sim...-z-series/
Цитирай

geleto74 написа:Един полезен (мод) за не рутнати телефони http://www.xperiablog.net/2014/01/17/sim...-z-series/
Offtopic Сууупееер!!! Offtopic :cheers: :bow: :bow: :bow: :cheers: :thumbup:

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Можело значи по лесният начин да го направят.Мерси за линка колега :cheers:
Цитирай

Здравейте. Имам Sony Xperia z1 от много скоро. Отначало всичко си беше добре, докато вчера си преглеждах песните които си бях свалила от лаптопа и изведнъж заби и екрана стана черен. Натисках копчето отстрани, но с него нищо не става. Казах на най-добрата ми приятелка да ми звънне да видя дали ще звъни, но тя каза че на нея и изписва че телефона ми е изключен. Иначе това копче отстрани го държах с продължение на 1 мин и не искаше да се включи. Моля ви помогнете!
Цитирай

Там където ти е сим картата има едно малко червено бутонче натисни го и телефона трябва да извибрира ако се получи значи че се е рестартирал и след това си включи телефона
Цитирай

Другият варянт задръж power button+ volume up за няколко секунди.
Цитирай

Да получи се. Благодаря ви много!!! Smile
Цитирай

Мисля,че твоят проблем е добре познатият на много хора,изгасване на дисплея.Препоръчвам ти да си ъпдейтнеш до 4.3 ако не си защото може да се случи отново
Цитирай

geleto74 написа:Един полезен (мод) за не рутнати телефони http://www.xperiablog.net/2014/01/17/sim...-z-series/

А каква е ползата от това?

Samsung Galaxy Z Fold4 & Samsung Galaxy Tab S6
Цитирай

Лесно е да се сети човек: ползвата е да гасиш всички пуснати приложения с един клик.
Цитирай

GH0STFACE написа:Лесно е да се сети човек: ползвата е да гасиш всички пуснати приложения с един клик.

Т.е. изчистването на списъка с последно стартираните приложения (демек recent apps) го играе нещо като таск мениджър? Аз пък съм останал с впечатление, че не е баш така. За тази цел позлвам sidebar, който си е именно таск мениджър и даже като изчистя списъка си остават стартирани приложения. Същото е и обратното - като затворя някое приложение, то си седи в списъка на последно стартираните. Та в тази връзка не е толкова лесно да се сети човек.

Samsung Galaxy Z Fold4 & Samsung Galaxy Tab S6
Цитирай

Имам странен бъг/незнание коя чавка да махна. На вайбър и на скайп се чуват звуците на програмките при получаване на съобщение и при изпращане на съобщение. Всички отметки за нотификейшъни на двете програми съм махнал, но, уви, звуците продължават да се чуват и понякога е доста дразнещо и неудобно. Ще съм ви благодарен ако ме посъветвате за всичките възможни мутирания от всички възможни места на звуците при нотификация, защото явно изпускам нещо адски очевидно...

Z1
Цитирай

В Applications задай на всяко искано от теб приложение да няма Notifications.
За друго не се сещам. Аз като махна звуците на Скайп и вече няма известия, но съм спрял и тези от Applications.Wink

Sony Xperia Z1, Xperia Z3, Xperia XZ Premium, Xperia 1 II, Xperia 1 IV
Цитирай

Вчера си направих бекъп за да си направя хард ресет да видя дали ще се оправи телефона и след 2 неусппешни опита да си restore-на бекъпа нацяло реших поне само сетингса да си ресторна за да не се занимавам пак да си песронализирам и пак не успях. Опитах 4-5 пъти отново само за сетингса и все това ми изписва.
Посленият Restore на всичко ми отне около 14 часа оставих го цяла нощ и на сутринта пишеше че ми остават още 24 часа и просто нямаше как да го оставя.
Пробвах пак само на сетингс но нищо не се получава?
Някой срещал ли е подобен проблем?
Цитирай

И при мен направи този номер.
Ама след като не успя го рестартирах, след това restore после още един рестарт и всичко беше наред.

SONY XPERIA Z1 black ...  един уникален звяр!
Цитирай

Иб@х тоя рестор,аз за 2 мин си връщам бек ъпа на цялата операционна система.Свали си някоя програма от маркета за бакъп,направи си и го ресетни.Препоръчвам ти след като още нямаш OTA качи си ръчно ftf 4.3 и ще се родиш.Има два варянта за твоят телефон,единият е ,че си попаднал на дефектна бройка,което е нормално,никой не е застрахован,все пак милиони се произвеждат.Другият който е неправилно експлотиране,не знам с какво си го натъпкал.Но моето предложение е ако не стане бекъпа направи си просто ресет,а после си настрой на ново телефона.Но качи си 4.3 не ти е нужен ROOT за това


Ето примерно един небрандиран,който аз използвам за UK е но това не те бърка има си бг меню и всичко останало https://mega.co.nz/#!b5ImkKwY!Mo9nRAb48q...fYqKR0AAcA от първият пост можеш да видиш как се инсталира,(работа с флаштуул).Успех
Цитирай

На телефона няма нищо излишно което да го товари. Качил съм дропбокс, тийм виуър и вайбър уатсапп. Игри няма, няма никакви боклуци.
Телефона работи адски добре и бързо но има яко бъгове и забелязвам от вчера, че почна да ми се бъзика яко обхвата. Не ми върви мобилния нет докато не рестартна, вифито е с лош обхват и някви многп дразнещи дребни неща.
Ще разгледам после и ще му кача 4.3, само дано батерията не почне да ми лети много, че в момента е добре и не искам да става по-зле
Цитирай

Единственият недостатък за.4.3 на батерията е че от 5% до 0 пада много бързо,за издръжливостта е същата дори мисля че е малко по добре.Само като го инсталираш си направи още един ресет
Цитирай

Как да си запаметя станциите на радиото? Искам да ги превключвам, а не всеки път да търси следващата станция. Да не говорим, че искам да си ги сменям от бутона на слушалките, но от го изключва.....?
Цитирай

Здравейте , искам да помоля за малко помощ моето z1.
Проблема е следния : от една седмица започна сам да се рестартира по два три пъти на ден, а от днес се увеличи и започна да го прави през 5 минути. ъпдейтнат е до 4.3, но преди един месец не сега , пусках го само на сейв мод да работи и пак си продължава . Още е в гаранция не е кракван, помагайте.....моля...
Цитирай

Като за начало,направи му хард ресет.Препоръчвам ти да не си връщаш инсталираните приложения от сега.Дори направи го през sony companion.През него ставаше като провериш за нов ъпдейт показва ти прозорче че си с последният,после едно от двете неща беше, вътре в прозорчето,не си спомням кое точно,но направи го от там,и не качвай излишни приложения.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)