Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z1 (C690x)

Върни до начални настройки но през Sony Udate Service и после му направи ъпдейта пак през Sony Udate Service и виж как ще се държи тела и ако пак се рестартира връщай щом е в гаранция.
Цитирай
Аксесоари

geleto74 написа:Върни до начални настройки но през Sony Udate Service и после му направи ъпдейта пак през Sony Udate Service и виж как ще се държи тела и ако пак се рестартира връщай щом е в гаранция.


Може да е глупаво но да питам Sony Udate Service трябва първо да го сваля от някъде ли на компа и чрез него
Цитирай

Виж оттук го свали и инсталирай
http://www.sonymobile.com/gb/tools/update-service/
Цитирай

vib1336 написа:Виж оттук го свали и инсталирай
http://www.sonymobile.com/gb/tools/update-service/
Забелязах, че като извадих сим картата телефона спря да се рестартира, без нея си работи..с нея през една минута вече се рестартира
Цитирай

Хм .. Изпробвай с друга сип карта дали ще е така,направи ли ресет?
Случайно да си го учил да плува и да е било леко открехнато капачето?
Цитирай

shantal написа:Как да си запаметя станциите на радиото? Искам да ги превключвам, а не всеки път да търси следващата станция. Да не говорим, че искам да си ги сменям от бутона на слушалките, но от го изключва.....?


Има меню favorites или нещо подобно(нямам слушалки за да ти кажа дословно). Там ги добавяш и после горе до копчето за вкл./изкл. вляво ти излиза листа-та.
Цитирай

Колеги аз си закупих коментираният апарат Z1 на около 5 дена е и както си говорих по него ми изгасна и край няма никакво пускане нито рестартиране .Ще съм благодарен ако някои даде съвет какво да правим. Благодаря.
Цитирай

Предполагам, че не си му правил разни "магии".
Включи го на зарядното. Изчакай поне 15-20 мин. и опитай да го включиш.
Ако това не помага, предполагам че е в гаранция и следва... сервиз.

Sony Xperia Z1 C6903 (Locked BL) > KitKat 4.4.4 {14.4.A.0.157} [CriskeloROM v7.6], Root, Deodex, Recovery, Xposed; SD-card 32GB/Class10
Цитирай

Power + volume up.99.9% ще помогне.Ако има заряд и колегата отгоре не е прав
Цитирай

Ghost написа:Power + volume up.99.9% ще помогне.Ако има заряд и колегата отгоре не е прав
Пробвах абсолиутно всичко като натисна Power+ volume само извибрира и нищо пак не се пуска ,пробвах и червеното копче до сим картата и пак не става.
Цитирай

Ако го вържеш към компютъра изписква ли,че е намерил ново устройство?Предполагам не си го ъпдейтвал до 4.3
Ако има симптоми,че намира устройство пробвай да го ресетнеш със pc companion или Sony update service.Ако проблема е софтуерен ще се оправи,в най лошият случай 20 дни без телефон ...
И все пак,сигурен ли си,че има ток в него?
Включи го да се зарежда 1 час поне,ако решиш дали да ресетнеш,защото да не стане фал,макар че приграмата няма да ти позволи да правиш нещо ако нямаш минимум 60% заряд,но за всеки случай.Лед индикатора свети ли ?
Цитирай

Ghost написа:Ако го вържеш към компютъра изписква ли,че е намерил ново устройство?Предполагам не си го ъпдейтвал до 4.3
Ако има симптоми,че намира устройство пробвай да го ресетнеш със pc companion или Sony update service.Ако проблема е софтуерен ще се оправи,в най лошият случай 20 дни без телефон ...
И все пак,сигурен ли си,че има ток в него?
Включи го да се зарежда 1 час поне,ако решиш дали да ресетнеш,защото да не стане фал,макар че приграмата няма да ти позволи да правиш нещо ако нямаш минимум 60% заряд,но за всеки случай.Лед индикатора свети ли ?
Благодаря за отговора , дай някакъв тел за връзка ако е удобно .Благодаря.
Цитирай

BAI ASEB написа:
Ghost написа:Power + volume up. ...Ако има заряд ...
Пробвах абсолиутно всичко като натисна Power+ volume само извибрира и нищо пак не се пуска ,пробвах и червеното копче до сим картата и пак не става.
Колега, виж ТУК
Цитат:Известные глюки
У меня и не только наблюдались следующие баги :
...
3) Черный экран. Многие (и вроде даже SONY) говорят что глюк исправлен в прошивке 257, однако у некоторых проявляется. Например когда заканчиваешь разговор, экран не включается, на кнопки не реагирует, лечится перезагрузкой. Но помогает не на долго

Явно става дума за 14.1.G.1.534, преди *.257

Впрочем, ето някои Клавишни комбинации (ако устройството е включено !!!)
- Захранване и Сила на звука [-] -> Скрийншот на екрана
- Захранване и Сила на звука [+] до момента, когато дисплея се изключи (без вибрация) -> Изключване
- Захранване и Сила на звука [+] до 1 вибрация -> Рестартиране
- Захранване и Сила на звука [+] до 3 вибрации -> "Горещо" изключване (все едно е отстранена акумулаторната батерия)

Sony Xperia Z1 C6903 (Locked BL) > KitKat 4.4.4 {14.4.A.0.157} [CriskeloROM v7.6], Root, Deodex, Recovery, Xposed; SD-card 32GB/Class10
Цитирай

Колеги интересува ме дали мога да си изключа сензора за близост за да е винаги включен дисплея когато говоря някаква програма или нещо от настройките да се направи ( тъп въпрос но ме интересува)
Цитирай

Здравейте. Наскоро си направих Instagram, но когато искам да коментирам някоя снимка например, не ми излизат емотиконки ( Heart Tongue Big Grin Wink Smile и др ) като на останалите телефони. Това заради марката ли е или просто трябва от някъде да си ги изтегля? Благодаря предварително Smile
Цитирай

Не знам точно какво имаш предвид, но Xperia клавиатурата има в опциите възможност да активираш бутонче в което има стандартно зададени емотикони.
Цитирай

Здравейте. Имам телефона от няма и месец. Вече 2 пъти го намирам изключен и съобщенията ми се доставят часове по късно. Къде може да е проблема ?
Цитирай

UltraVarna написа:Здравейте. Имам телефона от няма и месец. Вече 2 пъти го намирам изключен и съобщенията ми се доставят часове по късно. Къде може да е проблема ?

Ами понеже не казваш с коя версия на софтуера на телефона си, най-вероятния отговор на твоя въпрос се намира в пост № 138, на колегата @nahalnik, само четири поста над твоя, в изречението където е упомената една стара версия на софтуера - 14.1.G.1.534, която имаше този бъг със изгасването. Решението е съвсем просто:
1. Инсталираш на компютъра си програмата PC Companion
2. Свързваш телефона си с оригиналния usb кабел от зарядното и с никакъв друг /включая стари usb кабели от нокии, самсунги и прочие/. Изчакваш да се инсталират драйверите за телефона и да го разпознае програмата.
3. Започваш да ъпдейтваш телефона, докато не получиш последната версия на софтуера - 14.2.А.1.136, която е и най-добра и изчистена към момента.
4. Ако проблемите с изгасването продължат след т.3, което не вярвам, че ще се случи - правиш си един бекъп на телефона /има маса програми, за тази цел, а можеш да ползваш и PC Companion-а/ и му правиш фактори или хард ресет, или както там го наречеш пълен резет на телефона.
5. Ако отново проблемите с изгасването продължат след прилагането на т.4, което не вярвам, че ще се случи, отиваш в първия пост на всяка страница на тази тема, където има даден линк към работата с програмата флаштуул. Инсталираш си я, сваляш най-новия ром - 14.2.А.1.136, флашваш го на телефона, като не забравяш да си направиш бекъпите, които ти трябват предварително и тогава обезателно вече няма да има никакви рестартирания.
Та така, най-общо казано, в този порядък на тези пет точки, се решава твоя проблем.

LG Optimus 2X P990 > Sony Xperia Z1 > Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx
Цитирай

С 14.1.G.2.257 съм ..
Цитирай

UltraVarna написа:С 14.1.G.2.257 съм ..

Схемата за действие с 5-те точки, остава същата. А можеш да започнеш и направо от 4-та точка.

LG Optimus 2X P990 > Sony Xperia Z1 > Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx
Цитирай

Колеги в понеделник оставих телефончето за сервиз и днес ми го сминиха с нов. Но и по новия като натисна копчето за усилване на звука пак се появяват леко вълнички. И ясно им казах, че го вземам, но ако се задълбочи проблема пак ще го оставя, но нямаха други налични да видя дали и на тях се появяват. При вас как е?

SONY XPERIA Z1 black ...  един уникален звяр!
Цитирай

stone_93 написа:Колеги в понеделник оставих телефончето за сервиз и днес ми го сминиха с нов. Но и по новия като натисна копчето за усилване на звука пак се появяват леко вълнички. И ясно им казах, че го вземам, но ако се задълбочи проблема пак ще го оставя, но нямаха други налични да видя дали и на тях се появяват. При вас как е?

Какви вълнички?

p30 pro
Цитирай

CHAKALA написа:
stone_93 написа:Колеги в понеделник оставих телефончето за сервиз и днес ми го сминиха с нов. Но и по новия като натисна копчето за усилване на звука пак се появяват леко вълнички. И ясно им казах, че го вземам, но ако се задълбочи проблема пак ще го оставя, но нямаха други налични да видя дали и на тях се появяват. При вас как е?

Какви вълнички?

Все едно натискаш дисплей на калкулатор и трябва да е на бял фон, тогава се забелязват.

SONY XPERIA Z1 black ...  един уникален звяр!
Цитирай

Няма такова нещо,трябва зверски да го натисна за да се появят
Цитирай

Здравейте,
От няколко дни ми се получи едно забавяне при разговор. Вече пробвах с отметката и рестарт. Има ли някой друг със същия проблем и как си го е решил? Телефончето ми е ново на 1 месец.
Моля помогнете!!! Sad
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)