Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Системни актуализации

Колеги от 2 седмици съм с близалката и мога да кажа че не ми харесва, мн ресурси дърпа за един дизайн с киткат-а таблета летеше а сега ме изнервя, вярно по красив е но за едни цветове повече...... Благодаря предпочитам си 4.4.4 това се отнася и за Nexus 4.
Ако някой знае как да спра ОТА ъпдейта ще си сложа 4.4.4 и вс ще си е 6+.

HTC ONE M8 5.0.1 Stock +UnLock +Root+ CWM 
Цитирай
Аксесоари

Здравейте,
Получихте ли всички ОТА ъпдейти за Nexus 7 2013? (16 GB WiFi). Защото аз не съм получил нищо и взех да се чудя какво става.
Цитирай

И аз не съм.

Ако много бързаш си го флашни с WugFresh. Става за 5 минути.

Всякакви устройства, компютри, телевизори, фотоапарати, телефони, преносими и вградени навигации и прочее ненужни боклуци с процесор и операционна система вътре.
Цитирай

И аз не съм, и взех да се чудя какво се случва вече...

Samsung Galaxy Watch 46"  •  Samsung Galaxy S10+  •  My Job: Web/UI & Graphic Design
Цитирай

И аз не съм. Официално излезе преди повече от 2 седмици. Безобразие! Вече чувам че някои устройства, които не са Нексуси са почнали да получават ъпдейт. Какъв тогава е смисълът да имам Нексус?! Гугъл се излагат...

Huawei P8 Lite | iPad Air 2
Цитирай

Не разбирам какъв е проблема да си флашнете ota-та за 2 минутки. Не е rocket science..... :cheers:
Цитирай

Почти 20 дена от официалното му пускане и още не е дошъл. Напълно съгласен съм с @roumen_s , че това вече е безобразие.
Сигурно се питате, защо не флашна директно образа? Не искам да ми се затрива всичко.И не ми излизайте с номера, че като си въведа мейла ще ми въстановят нещата. Освен това не става въпрос само за приложенията, трябва да си отключвам буутлодера за това начинение, а не искам. Просто гугъл да си оправят шибаната система за разпространяване на ъпдейти и да си натисна бутона за ъпдейт и да си е както трябва всичко.

Да не говорим, че принципно образите качено в гугъл са предназначени за разработчици. Днес ще подам оплакване от гугъл, за бавен ъпдейт. Няма начин да ми излязат със становището да го флашна.

Android Asus Nexus 7 (2013) / Android 4.4.4 / Stock ROM Android
Android Samsung Galaxy 5 / Android: 2.2 / Stock Rom Android
Цитирай

Когато sideload-неш ota update не изтриваш нищо. Не се откл bootloader. Устройството си обновява software-a. Това не е флашеане на image. За справка- google...
Цитирай

Не искам да флашвам нищо, а да си дойде както му е реда, без опасности от брикове, за които чета постояно, и без усилия от моя страна. Нали за това даваме сума ти пари за устройства, за да са по-лесни нещата за нас и Гугъл да си вършат работата.

Huawei P8 Lite | iPad Air 2
Цитирай

Не искам да флашвам нищо, а да си дойде както му е реда, без опасности от брикове, за които чета постояно, и без усилия от моя страна. Нали за това даваме сума ти пари за устройства, за да са по-лесни нещата за нас и Гугъл да си вършат работата.

Huawei P8 Lite | iPad Air 2
Цитирай

Отново съгласен с Roumen_s ... Давам сумати и пари за устройства, копувам си музиката от google play и изобщо не пиратствам. Бих искал като норнален човек да си получа шибания ъпдейт.

Android Asus Nexus 7 (2013) / Android 4.4.4 / Stock ROM Android
Android Samsung Galaxy 5 / Android: 2.2 / Stock Rom Android
Цитирай

Не казвам, че не сте прави. Само предлагам разрешение на проблема за нетърпеливите. :cheers:
Цитирай

А дали въобще ще дойде ъпдейта? Появиха се слухове, че са го изтеглили за да го оправят. Може би направо ще получим 5.0.1.? Christmas Има хора, които го получили и докато се мотаят, той изчезнал. Юзърите на Nexus 4 и 5 вече са го получили. Че май и някой на 7 2012 са го получили вече. Не че им работи добре но...
Цитирай

Именно заради много оплаквания от работата на Lollipop върху Nexus устройствата най-вероятно са го спрели за момента, докато не го fix-нат. А това колко време ще отнеме не се знае.

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай

Аз съм с lollipop от доста време без ресет и не съм имал каквито и да е било проблеми. Но...кой знае..
Цитирай

Еми, колеги, можем единствено да седим и да очакваме с надежда OTA, това е.

Huawei P8 Lite | iPad Air 2
Цитирай

Имам два Nexus 5, и въпросният Nexus 7 2013, домашният таблет. И се учудвам просто, че му липсва лолипопа, а на петиците отдавна дойде.
@peporedman, как се sideload-ва OTA ъпдейт, без отключване на буутлоудъра? На едната 5ца, си флашнах image-а който пуснаха гугъл, но си трябваше отключване.

Samsung Galaxy Watch 46"  •  Samsung Galaxy S10+  •  My Job: Web/UI & Graphic Design
Цитирай

Ето линк: http://www.droid-life.com/2013/02/12/gui...-recovery/

А update-a от тук например:
http://www.droid-life.com/2014/11/13/dow...-5-7-10-4/
Цитирай

Aйде вече съм с Близалка 5.0.1 :-)
Цитирай

Верно ли? Как кога от къде?
Цитирай

Nexus 7 (2013) Wi-Fi Only !!!


https://developers.google.com/android/nexus/images
Цитирай

Точно с тоя съм. 16 Гб версията, ама ще чакам ОТА. Дано се появи скоро.
Тоя метод с чистенето на кеша на Framework бачка ли?

Мерси
Цитирай

dianspasov написа:Точно с тоя съм. 16 Гб версията, ама ще чакам ОТА. Дано се появи скоро.
Тоя метод с чистенето на кеша на Framework бачка ли?

Мерси

При мене - не бачка.
Затова и преди няколко седмици ми писна и флашнах "ръчно".
И сега - пак, отнема 5 мин. и не е ти е необходим root...
Цитирай

Един въпрос, колеги. Ако флашна image-а ръчно след това ще получавам ли бъдещи ъпдейти ОТА?

Huawei P8 Lite | iPad Air 2
Цитирай

Хора... Чакайте и пийте бира.
От гугъл пуснаха Lollipop 5.0.1 за Нексус 7 и 9. До 4 дена идва в БГ Smile

Android Asus Nexus 7 (2013) / Android 4.4.4 / Stock ROM Android
Android Samsung Galaxy 5 / Android: 2.2 / Stock Rom Android
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)