Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Ръководство] Root на Nоте 3 с CF-Auto-Root
#1

По всяка вероятност, след роотване ще загубите гаранцията на телефона си, така че помислете преди да го правите. За всички действия, отговорността си е Ваша.

Ако сте пуснали REACTIVATION LOCK, трябва да го изключите!!! Намира се в Security Settings. Проверете това преди започване!!!

Проверете точния модел на телефона си ! Settings -> About device -> Model number. Объркването и флашването на друг, CF root, може да брикне апарата.

Използването на този метод ще направи състоянието на телефона custom. Също,то може да задейства нарушаване на KNOX гаранцията, т.е. дори и със зануляване на броячите няма да може да се възползвате от гаранцията.

Начин на инсталация:
• Ако още нямате Odin3-vX.X.zip си го свалете
• Сваляте и разархивирате CF-Auto-Root файла
• Ако имате recovery.img и cache.img файловете значи сте екстрактнали 2 пъти. Трябва да имате .tar файл, който не разархивирайте.
• Прекъсвате връзката между телефона и РС
• Стартирате Odin3-vX.X.exe
• Кликвате на PDA бутона и избирате CF-Auto-Root
• Включвате телефона в Download mode като го изключите и след това задържите Volume-down + Home + Power докато се включва.
• Свързвате телефона и РС с кабел
• Проверете Repartition да не е чекнато
• Кликвате на Start бутона
• Чакате телефона да се включи


NOTE: Ако устройството не стартира в рековери и не се роотне, направете процедурата отново. Ако и втория път не стане, се уверете че в Odin "Auto Reboot" не е чекнато. След това, когато флашването приключи, извадете батерията, рестартирайте с VolUp+Home+Power в recovery ръчно. Това ще стартира инсталационния процес.

Изтегляне на CF-Auto-Root: ЦЪК
Внимавайте какво точно теглите от официалната страница, защото грешка в изтеглянето може да брикне апарата Ви.

Специално за господата, които не желаят да прочетат темата и все още са на 4.3:
https://www.androidbg.com/forum/post1117...l#p1117766


Ако имате проблеми с този метод, много вероятно е проблема да е Вас. В такъв случай, обърнете внимание на [Упътване] Работа с Odin3 v3.09
Цитирай
Аксесоари
#2

Направих го и пак нямам роот достъп. Иконата СуперСУ я има инсталирана в менюто.

Black Galaxy Note 8, Samsung Galaxy S21 Ultra 512 GB
Цитирай
#3

Мда, и аз днес се сдобих с плочката, но не мога да го руутна по горепосоченият начин Smile Винаги ми казва "Restoring stock recovery..." и всичко си е стоковото. Продължавам да търся други начини... или нещо не пратя както трябва?

Поздрави

Current: Samsung Galaxy Note 3 4G LTE SM-N9005 32GB - Android 4.3 XXUBMJ7 + CWM + CF-Root.
Цитирай
#4

Ами по всяка вероятност ти някъде бъркаш, защото моя го роотнах именно с това.
Цитирай
#5

Ами... Длъжен съм да се извиня - дори, ако искате изтрийте ми горния пост!

Руутва си, но си мислех, че не руутва - докато не прочетох, че Chainfire в този пакет няма къстъм рекавъри, ами е само su-то и другите неща... Тааа... работи си супер Smile Вече нямам гаранция, обааачееее.... Кнокс-а ми е 0х1 Smile

Здраве да е! Почвам да си девелопвам на него и това е - руут ми трябва - друго нищо.

Поздрави

Current: Samsung Galaxy Note 3 4G LTE SM-N9005 32GB - Android 4.3 XXUBMJ7 + CWM + CF-Root.
Цитирай
#6

Просто не си знаел, че отдавна CF-Auto-Root не вкарва и къстъм рековери. Доста отдавна Wink
Цитирай
#7

vladdark написа:Просто не си знаел, че отдавна CF-Auto-Root не вкарва и къстъм рековери. Доста отдавна Wink

Ами аз бях забил на Note N7000 с 4.0.4 + CF-Root - от около 1 година и не съм го пипал - работи ужасно добре... Нещо 4.1.2 не ми хареса как се държи (рестартираше се телефона - правил съм всичко, което трябва, без пропуски) и така... Сега се сдобих със служебен Ноут 3 и почна всичко отначало ^^

Поздрави

Current: Samsung Galaxy Note 3 4G LTE SM-N9005 32GB - Android 4.3 XXUBMJ7 + CWM + CF-Root.
Цитирай
#8

Мога ли да рутна по този начин с MK2 съм? И как да си сложа CWM. Поздрави. :capitulation:
Цитирай
#9

Ето го новия CF-Auto-Root. След ъпдейта, вече работи на 4.4.2 firmware за Note3 N9005.

Изтегляне
Цитирай
#10

[note=vladdark]Хайде да уважаваме труда и желанието на разработчика.

DO NOT REDISTRIBUTE THIS FILE(LINK ONLY), казва той.

Освен това, вече съм дал линк към новата версия за 4.4.2, точно над теб..[/note]

Ок!НЯма проблем,но от там където го намерих((рекавъри за киткат) нямаше DO NOT REDISTRIBUTE THIS FILE! Android Ти си дал линк за роот?Нещо не разбирам!? :cheers:

Note 3 
Motorola Nexus 6 
Мате 9

Цитирай
#11

Здравейте ! Първо се извинявам за темата нов съм. Направих всичко по описания по-горе начин но по време на процеса имаше токов удар и всичко приключи с това Big Grin Сега е във рекавъри мод и незнам какво да правя :wall:
Цитирай
#12

Здравейте vladdark, направих всичко както е описано, не се получава, направи ми впечатление че когато изписва в один successful failed са и двете 0, success=0 / failed=0. Със сигурност съм го направил по точно описаният начин, като и съм дръпнал 4.4.2 firmware за Note3 N9005. какъвто е моят телефон. Някакъв съвет за да успея да се оправя? Телефона не съм правил нищо друго по него. Трябва ми защото няма нито една програма която да тръгне за записване на разговори а ми е необходима понеже забравям все повече кои какво иска Smile
Цитирай
#13

Щом ти показва това съобщение (success=0 / failed=0) определено нещо не правиш като хората. Нали роотваш с този файл?
https://www.androidbg.com/forum/post1080...l#p1080510

ПС: Да обобщим. Вече си с инсталиран 4.4.2 и пробваш с този CF-Root, който съм посочил? Ако е така, опитай отново, като преди това рестартираш и компа и телефона. Провери също в настройките на телефона, Reactivation lock да не е включено случайно. Я копирай какво точно ти казва Один по време на инсталацията.
Цитирай
#14

vladdark написа:Щом ти показва това съобщение (success=0 / failed=0) определено нещо не правиш като хората. Нали роотваш с този файл?
https://www.androidbg.com/forum/post1080...l#p1080510

ПС: Да обобщим. Вече си с инсталиран 4.4.2 и пробваш с този CF-Root, който съм посочил? Ако е така, опитай отново, като преди това рестартираш и компа и телефона. Провери също в настройките на телефона, Reactivation lock да не е включено случайно. Я копирай какво точно ти казва Один по време на инсталацията.
ОК прибирам се и ще ти покажа на снимки какво правя или на видео за да е най ясно
Цитирай
#15

Здравейте vladdark,направих видеото с това къде какво правя. Единственото което ми направи впечатление е че при изгаснал телефон като натисна Volume-down + Home + Power не ми изписва Download mode а нещо друго което ще видите, обаче ако натисна след това Volume-up ми го изписва. Не знам дали е правилно да натискам още нещо след като не е описано но пробвах и по двата начина, снимал съм и одина какво изписва...
Ето линк към видеото: http://webfusion.bg/20140128_190130.mp4
Цитирай
#16

Като начало опитай да го правиш с Один 3.09

Ако с него не стане, опитай с одина в архива на CF-Autoroot

Edit :
Значи, реалния дъднлоуд мод е когато ти се появи андроидчето. Едва тогава ти трябва да го свържеш с кабела за компа. Преди това трябва да си заредил файла за роот в Один. Чак когато си изпълнил тези двете - зареждането на файла и влизането в дънлоуд ДО АНДРОИДЧЕТО, тогава ги свържи.
Естествено говоря за Один 3.09, но това е общо за всички версии.
Имай в предвид че в момента все още телефона ти е с кнокс 0х0 т.е. имаш гаранция /евентуално/ . Когато го роотнеш, кнокс ще стане 0х1 - няма гаранция.

Сега ако все още искаш да роотваш - рестартирай машинките и отначало. С Один 3.09
Цитирай
#17

Добре vladdark ще пробвам, като стиган до андроидчето тоест Volume-down + Home + Power след това натискам Volume-up да видя андроидчето и включвам кабела.

Edit :
Odin3 v3.09 няма за избор PDA светят само AP и CSC, може би трябва да избера AP на същото място е ?

Edit 2:
може ли да запазя файл от телефона с които да върна началното положение ако нещо се обърка с одина-на
Цитирай
#18

Здрасти, vladdark Ползвам Один 3.09 Ама къде е PDA бутона и това ли е файла .

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай
#19

Няма PDA. Слагате на AP.
Цитирай
#20

Здравейте vladdark, пробвах с Odin3 v3.09 и с Odin3-v1.85 (които е в сваленият за 4.4.2 firmware за Note3 N9005).
И с двата (success=0 / failed=0) .
Някакви нови предложения ?
Вие пробвахте ли ги, при вас вървят ли, мисля че има нещо друго няма да е от нещо което не правя както трябва.
Цитирай
#21

Да пробвал съм всичко описано тук. И всичко работи без проблем. Всичко което написах ли направи? Внимателно?
Защото от видеото, не влизаш когато трябва в дънлоуд моуд.
Убеден съм че проблема е при теб. Опитай с друг кабел, да не е от кабела... Но преди това ми кажи всичко както ти описах ли направи? Можеш и второ видео да направиш Smile но ако закрепиш камерата малко ще е най добре Smile

ПС: Щом си с новия 4.4.2 по всяка вероятност си го флашнал без отметка за боотлоадера. Защо не флашнеш новата версия 4.4.2 отново, с Один 3.09 като чекнеш Phone Bootloader update.

ПС2: Писах ти лично, да ме намериш на скайпа за да видим тази енигма Smile


ЕДИТ: Решението на проблема се оказа инсталиране на липсващите драйвери за телефона, така че е добре да се прочете и [Упътване] Работа с Odin3 v3.09 :cheers:
Цитирай
#22

Здравейте, от скоро и аз съм горд собственик на Note 3.Реших да го роот-на по горе описания начин,но и при мен се появи проблем..Всичко уж вървеше нормално докато телефона не се рестартира и не се появи следното на екрана :
recovery booting
recovery is not seandroid enforcing
set warranty bit : recovery
и така остава докато не извадя батерията, и го рестартирам по този начин Volume-down + Home + Power..Пробвах няколко пъти резултата е един и същ.. :wall:
Цитирай
#23

Това направи ли?

NOTE: Ако устройството не стартира в рековери и не се роотне, направете процедурата отново. Ако и втория път не стане, се уверете че в Odin "Auto Reboot" не е чекнато. След това, когато флашването приключи, извадете батерията, рестартирайте с VolUp+Home+Power в recovery ръчно. Това ще стартира инсталационния процес.
Цитирай
#24

Пак същото recovery booting
recovery is not seandroid enforcing
set warranty bit : recovery
Цитирай
#25

От settings->general->developer options си пусни USB debugging
Също така Reactivation lock трябва да не е чекнато unticked (settings->general->security)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)