Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[GT-I9070 and GT-I9070P][GUIDE][DOWNGRADE] Връщане от 4.1.2 Jelly Bean до 2.3.6 Gingerbread
#1

[Изображение: 6648371m.jpg]

Здравейте! Тъй като доста колеги питаха как да се върнат до заводския Android, се реших да направя тема. Днес ще ви покажа как да се върнете до 2.3.6 Gingerbread. Колегата в тази тема - Линк е дал линк към оригиналната тема за връщане - Линк, но аз ще я преведа и обясня малко по-подробно за новобранците. Инсталацията е в две основни стъпки, връщане към 2.3.6 и флашване на официален български 2.3.6. Втората част не е задължителна.
Не отговарям за повредени телефони!!! Всичко правите на ваша отговорност, като всичко е тествано и работи!!!

Цитат:Ще ви е нужно:


Цитат:Инсталация:

1-Сваляте и разархивирате файла.
2-Влизате в Recovery mode, това става като при изключен телефон натиснете бутоните Vol.UP+Home+Power.
Избирате wipe data/factory reset (това ще изтрие всичко от телефона, затова предварително си запазете важните неща) (не е задължителна тази стъпка, но е много препоръчителна)
3-Влизате в Download Mode, това става като при изключен телефон задържите бутоните Vol.Down+Home+Power.
4-Отваряте Odin и свързвате телефона с компютъра. (Odin трябва да светне в жълто, ако всичко е точно и имате инсталирани драйвери)
5- Зареждате файловете:
За Pit - GT-I9070_EUR_XX_8G.pit

За PDA - CODE_GT-I9070_I9070DXLD1_CL1068093_REV00_user_SEC_KEY_LD1_ 8G.tar.md5
За CSC - CSC_GT-I9070-MULTI-CSC-OLBLD1_SEC_KEY_8G.tar.md5
6-В полето вляво маркирате Re-partition, Auto Reboot и F. Reset Time, натискате Start и чакате ~5 минути.
7-Ако всичко е точно Odin ще се изпише Pass! и телефона ще се рестартира.
8-Влизате пак в Recovery mode и давате пак wipe data/factory reset. (пак незадължително, но много препоръчително)


Готово вече сте с 2.3.6 Gingerbread, но сега сте с неофициална версия, която служи само за трамплин за слизане, ако искате да се върнете до българския, трябва да го свалите по-долу от линковете за сваляне и да последвате стъпките по-долу.

1-Сваляте и разархивирате желаната от вас версия (вътре ще има 2 файла, на вас ви трябва този, който завършва на .md5)
2-Влизате в Download mode.
3-Отваряте Odin и свързвате телефона с компютъра. (Odin трябва да светне в жълто, ако всичко е точно и имате инсталирани драйвери)
4-Зареждате файла:
За PDA - Файла, който завършва на .md5.
5-В полето вляво трябва да е маркирано Auto Reboot и F. Reset Time, уверете се, че Re-Partition не е маркирано. Натискате Start и чакате ~5 минути.
6-Ако всичко е точно Odin ще се изпише Pass! и телефона ще се рестартира.
7-Влизате в Recovery mode и давате wipe data/factory reset (не е задължително, но е много препоръчително)


Важно! За да влезете в Download mode задържате бутоните, както съм казал, но след като влезете има едно меню, което ви пита дали да продължите в Download mode или да рестартирате, натискате бутона за увеличаване на звука и вече сте в Download mode. Да не се бъркате, че като ви излезе първото меню и вече сте готови. :cheers:

Важно! При 4.1.2 в Recovery mode се навигира с бутоните за намаляване и съответно увеличаване на звука и се избира с бутона за включване/изключване на телефона, но при 2.3.6 навигирането пак е с бутоните за звука, докато се избира с Home бутона. Това го казвам от сега, за да няма не разбрали после.

Готови сте вече с 2.3.6 Gingerbread българска версия. :cheers:

Цитат:Линк за сваляне:



Цитат:Връщане от 4.1.2 Jelly Bean до 2.3.6 Gingerbread за Samsung Galaxy S Advance GT-I9070P:

Цитирай
Аксесоари
#2

Предлагам темата да бъде отбелязана като важна.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Цитирай
#3

Добавено е описание и за GT-I9070P модела. :thumbup:
Цитирай
#4

Бих сменил веднага на 2.3.6, но половината неща, които имам на 4.2.2 няма изобщо да тръгнат, което е Но пък ще имам по-добър живот на батерията... Ще го размишлявам докато си взема нов телефон сигурно Big Grin Sick

Nokia e51 --> Nokia e52--> Iphone 2g--> Iphone 3g ---> Samsung Galaxy S advance ParanoidAndroid 3.99 RC2-->Iphone 4s --> Galaxy s4 Purified rom overclocked to 2.3 GHZ Wink
Цитирай
#5

Да, това е много гаден минус. Добър е и бърз, но пък много грозен и половината полезни поне за мен неща не работят.
Цитирай
#6

@Andon0v Поздравления! Направих я важна. :thumbup:

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#7

Здравейте колеги, всичко е Ок до там, че като стигнеш до края на версията трамплин(не лицензираната) не мога да открия файла за българския език, предполагам това са тези файлове за: глобул и Мтел, но сайта дори не се отваря. Намерих един друг сайт http://samfirmware.com/ , но там пък този файл е повреден. След изтеглянето не може да се разархивира... а ОДИН не чете .зип и .рар. Какво правим в този случчай, някой може ли да ми даде идея откъде да взема този файл? Прикачих снимка на съобщението когато отворя линковете които сте дали към темата. :kiss: :wall:

Samsung Galaxy S2 I9100
Цитирай
#8

Виж с тези:
За Глобул - http://rapidgator.net/file/2cad9bf7378ee...K1_GBL.zip
За М-тел - http://rapidgator.net/file/37236757c3ff4...D1_MTL.zip
Цитирай
#9

Да ви попитам този начин на връщане ще стане ли когато телефонът ми е с 4.2.2?

Samsung Galaxy S Advance 2.3.6
Цитирай
#10

да

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#11

При мен дава фейл защото не може да отвори ком порта.....

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 global ;ExSamsung SGS4 9505 Black Mist, Ex Galaxy note 3, Ex honor7
Цитирай
#12

Имаш ли инсталирани драйвери?
Цитирай
#13

Да, като го ъпгрейдвах до 4.1 ги качих, нямам представа от какво се получава така, до сега никога не се е случвало. Да опитам на друг компютър примерно?

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 global ;ExSamsung SGS4 9505 Black Mist, Ex Galaxy note 3, Ex honor7
Цитирай
#14

Ако имаш Kies, спираш ли му процесите от Task Manager? Ако можеш, пробвай и от друг компютър.
Цитирай
#15

Стана като убих киеса, благодаря колега, сега само се мъча да тегля за мтел фърма

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 global ;ExSamsung SGS4 9505 Black Mist, Ex Galaxy note 3, Ex honor7
Цитирай
#16

Може ли линк за файла за българската версия, Глобул?
Цитирай
#17

http://dl.sammobile.com/PVFZRFkrLCQuXDo-...K1_GBL.zip
Цитирай
#18

Благодаря, а какво може да стане ако не направя wipe data/factory reset, понеже вече си качих всичко ?
Цитирай
#19

След това може да има някой не работещи както трябва неща, тромав телефон и т.н.
Цитирай
#20

Не забравяй wipe cache partition

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#21

Всичко е ок но само за свалянето немога да сваля това за МТЕЛ ?????
:capitulation: :capitulation: :capitulation:
Цитирай
#22

Трябва да имаш регистрация тук - http://www.sammobile.com/ за да го свалиш.
Цитирай
#23

ostoichkov написа:Да, като го ъпгрейдвах до 4.1 ги качих, нямам представа от какво се получава така, до сега никога не се е случвало. Да опитам на друг компютър примерно?

Аз имам същият проблем. Даже вече пробвах на 4-и компютър. Odin-а не свети в жълто и нищо не мога да направя. Имам инсталирани драйвери на всички копмпове. А преди съм свалял поне 2 пъти до 2.3.6 а сега не знам защо не мога. Някой някакво предложение?
Цитирай
#24

Ако имаш инсталиран Kies , му спри процесите от Task Manager.
Цитирай
#25

Вече тотално го оправих хихи Big Grin Боднах му 4.4.2 KitKat и работи на пушка.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)