Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ВСИЧКО ЗА Sony Ericsson XPERIA X8
#1

Реших да направя тази тема, защото в раздел ,,Xperia X8" станаха много ,,важни" теми.Тук всеки ,,новак" с телефона
ще може да си го руутне,овърклокене и да сложи друг РОМ.

1. Нищо не можем да направим, ако не ни е руутнат телефона.Е започваме първо с това.

Писано от pikcho

Та така да започваме Smile
Нужно ви е само една програмка наречена SuperOneClick
1.Сваляте архива и разархивирате
2.Пускате USB Debug
[Изображение: debugging.png]
3.Включвате телефончето в USB-то и избирате "Зареждане на телефона"
4.Пускате програмката (Ако сте на виста/7 препоръчвам да я пуснете като администратор) и избирате root
[Изображение: superoneclickoldversion.jpg]
5.чакате и като ви изпише "Your Phone is Rooted" рестартирате
[Изображение: deviceisrooted.png]
Готови сте Smile

2.Да сложим xRecovery

1. Сваляте и разархивирате прикачения файл.
2. С Root Explorer маунтвате '/system' като R/W (горе в дясно) защото иначе ще ви каже, че не можете да копирате файла, защото директорията е само за четене.
3. Слагате 3-те файла от архива в '/system/bin' и сте готови.

Забележка: Не изтривайте/преинсталирайте busybox защото програмата няма да работи и ще трябва да я преинсталирате

[Изображение: 83577576.png][Изображение: 10792783.png]

Пълно описание за работа с програмата може да намерите ТУК благодарение на TopGun
Дано не съм пропуснал нещо ако имате забележки или въпроси пишете Smile


3.Да ъпдейтнем телефона си до последната оригинална версия !!!

1. Инсталирате си Root Explorer.
2. Стартирате го, отивате в /system/bin.
3. В горната част на програмата има бутон "mount r/w" - натискате го.
4. Натискате и задържате върху файла build.prop, докато ви се покаже менюто. Избирате "open in text editor".
5. Трябва да промените:

Ro.product.name=e15i_xxxx-xxxx where xxxx-xxxx is the customization code.
Ro.build.fingerprint=semc/e15i_xxxx-xxxx/sonyericssone15i/

ro.semc.version.cust=xxxx-xxxx

където на мястото на xxxx-xxxx трябва да пише 1241-4645. Пример ro.semc.version.cust=1241-4645.

6. Натискате ляв хардуерен бутон (меню), избирате Save и сте готови. Излизате от програмата.
7. Рестартирате и стартирате SEUS или PC Companion - ще ви покаже, че има ново обновление - следвате стъпките нататък.

Ето и някой скрийншоти (които отново заимствам от оригиналната тема):

[Изображение: picture.php?albumid=2370&pictureid=10398]

[Изображение: picture.php?albumid=2370&pictureid=10396]

[Изображение: picture.php?albumid=2370&pictureid=10397]

Има промени в бързодействието, ново приложение за Support.


СЛЕД ТОВА ТРЯБВА ДА ПОВТОРИТЕ т.1 и т.2

4.Да сложим нов РОМ:

В момента няма напълно бачкащ РОМ за Х8, но скоре ще има.

Аз препоръчвам MiniCM 2.2.1 by notbodyAtall


Свалете

Бъгове
Понякога се рестартира сам.
"Settings->CyanogenMod settings->User interface->Render effect->..."не се запазва след рестарт"
"Applications->Development->Stay awake"не се запазва след рестарт"
Има и бъгове с някои Bluetooth слушалки.

Инструкции
# Свалете рома
# сложете update.zip в sdcard
# пуснете xrecovery
# направете Backup
# изберете "install update.zip from sdcard" в xrecovery
# изберете "Factory Reset" в xrecovery
# Рестарт

Но има хора доволни и от ето този: CM 2.3.3 RELEASE HACKDROID Legend

Свалете

1.Свързвате телефона с компютъра посредством USB
2.Разархивирате файла в Sdcard/xRecovery/
3.Демонтирате телефона от USB-то и рестартитрате
4.Пускате xRecovery->Backup and restore -> restore -> избирате папката където сте разархивирали rar файла (за сега floyo-0.10)
5.Изчаквате да се flash-не и рестартирате.Това е и не забравяйте да направите backup преди инсталиране на Rom-ът

Или този : Nexus-S for X8 ( Тунингован MiniCM )

Свалете

Инсталира се като горе за 2.3.3

4.Overclock - Правим процесора да е по-бърз


Ръчна инсталация:
-изтеглете прикачения файл и го разархивирайте;
-сложете x8oc.ko в /system/lib/modules;
adb push път_до_файла/x8oc.ko /system/lib/modules
[не забравяйте да направите Read/Write папката system - това можете да го направите с Root Explorer]
-редактирайте /system/etc/hw_config.sh и добавете в началото този ред:
Цитат:insmod /system/lib/modules/x8oc.ko # x8 overclock
-Рестартирате телефона.


5.Опаа нещо се обърка и телефона неще да се включи.Спокойно можем да го оправим

1.Чрез xRecovery - ако телефонът ни забива на Sony Ericsson логото, значи имаме Рекавъри.
Влизаме в рекавърито и си Restore система с последният работещ Backup. Toзи брик се нарича Semi-Brick


2.Чрез Flashtool - тази програма е направена за х10, но работи екстра и с х8

2.1.Свалете я от тук
2.2.Свалете тази ROM снимка тук
2.3.Поставете снимката в /firmware в flashtool
2.4.Инсталирайте драйверите от /drivers (Антивирусната може да ги засиче за вирус , затова я спрете )
2.5.Сложете кабела на USB в РСто САМО , НЕ В ТЕЛЕФОНА и стартирайте flasher
2.6.Натиснете ,,Flash", изберете ROM и изчакайте за инструкций
2.7.Когато инструкцийте се покажат, натиснете и задръжте бутона ,,Back ( Назад) " на телефона и го вклюте с USBто.
Държите го докато не започнат да се прехвърлят файлове, тогава можете да го пуснете Smile
2.8.Това ще отнеме време.Когато свърши ще ви каже да си изключите кабела и да рестартирате телефона
2.9. Тадам! ГОТОВО



Мисля, че това е за сега.Ако ви е харесала темата, натиснете бутона ,,Благодаря"

СПЕЦИАЛНИ БЛАГОДАРНОСТИ НА :

pikcho
JohnnieWalker152
narcos
He3aBuCuM

PSP Phat 5.50 GEN D3 and PS2 Slim Matrix Infity 1.99 and McBoot -> Proud owner since 06.11.2006 and 28.12.2009
Sony Ericsson Xperia X8 Orginal with Android 2.1 -> 2 GB MicroSD -> Proud owner since 17.12.2010
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво, хубав замисъл. Да се събират доста важни неща на едно място за да се спестява време в търсене Smile Аз лично тия дни бих го руутнал и бих сложил това Recovery защото наистина може да ми е полезно един ден. Всичко друго за мен лично е излишно и рисковано. Падам си по оригиналните неща. Но първите две бих ги направил, определено са лесни и бих казал полезни. +ъпдейта който направих днес, мисля, че като за начало не ми трябва нищо друго. Благодаря за темата! Smile

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#3

Браво за труда. Нужно беше някой да систематизира нещата за X8. Само едно забележка, която предлагам да се добави в началото на първия пост: Не забравяйте, че при извършване на долу описаните неща, гаранцията на телефона ви (ако имате такава) няма да бъде призната (отпада).

Иначе още един път голям + от мен Rock Rock Rock

Sony Xperia T
Цитирай
#4

Цитат:СПЕЦИАЛНИ БЛАГОДАРНОСТИ НА :
pikcho
JohnnieWalker152
narcos
He3aBuCuM
:bow: :bow: :bow: Dance
Цитирай
#5

Е аз нищо не мога да разбера.Къде са файловете за сваляне?Руутнах го,какво е това RootExplorer и къде е?
При положение,че някой може да си развали телефона,мисля,че темата трябва да е описва всичко максимално подорбно.

[Xperia S][Unlocked BL][FXP CM10]
Цитирай
#6

Сега ще сложа файловете . Знам че ги няма

PSP Phat 5.50 GEN D3 and PS2 Slim Matrix Infity 1.99 and McBoot -> Proud owner since 06.11.2006 and 28.12.2009
Sony Ericsson Xperia X8 Orginal with Android 2.1 -> 2 GB MicroSD -> Proud owner since 17.12.2010
Цитирай
#7

Да попитам значи ,като се инсталира новия официялен ъпдейт ,xrecovery и руута се губят ли?Защото си написал
Цитат:СЛЕД ТОВА ТРЯБВА ДА ПОВТОРИТЕ т.1 и т.2
Smile

Samsung Galaxy S8 - Orchid Gray | Samsung Galaxy S6 Edge - Sapphire Black |Samsung Galaxy S III - Sapphire Black | Sony Xperia X8 - Android 4.1.2  
Цитирай
#8

Да

[Xperia S][Unlocked BL][FXP CM10]
Цитирай
#9

За да изтрия вградените игри и програми и за да направя телефона хот-спот ми стига само да го роот-на (стъпка 1 ) или трябва да инсталирам и Xrecovery (стъпка 2) ?
Цитирай
#10

maseratkata написа:За да изтрия вградените игри и програми и за да направя телефона хот-спот ми стига само да го роот-на (стъпка 1 ) или трябва да инсталирам и Xrecovery (стъпка 2) ?

Не ти трябва xrecovery за тези неща. А хот-спот може да си направиш с barnacle wi-fi theter.


@JohnnieWalker152, къде е бутона "БЛАГОДАРЯ" за да го цъкна за хубавата тема Wink
Цитирай
#11

Доста полезна тема :thumbup: Лепнете я най-отгоре да се вижда Smile

Xperia X8 ->Samsung s4 -> S7 Edge 
Web developer
Цитирай
#12

всички теми ги има като "Важни" попрегледай малко преди да предлагаш такива работи Wink

Gexu5
Цитирай
#13

нещо ми стига до Running rageagainstthecage... и не ми казва че е ок.... какво да правя???
Цитирай
#14

Искам да питам , ако само го руутна и сложа xRecovery , ще мога ли да запаметявам игри/приложения на картата памет ?
Цитирай
#15

Не, но като сложиш App2sd ще можеш.Или другата алтернатива е да сложиш някой от ромовете за х8...

SE G700 Symbian UIQ > iPhone 3G 8GB iOS 3.1.3> Sony Ericsson X8  > HTC Desire X  > Alcatel One Touch Idol 2  > Huawei P9 > Huawei P10 > Huawei P20 Pro > Samsung S22 Ultra 
Цитирай
#16

Ми , не ми се занимава с РОМ , за да не объркам нещо.Значи сега - руутвам го само и слагам app2sd ... така ли?
Цитирай
#17

не е толкова лесно руут xrec и след това format sd card след това цепиш на два партишъна ... В xda пише всичко за този вид app2sd има и link2sd неги разбриам тия работи аз съм с 2.3 на ранч и съм супер доволен (и без това неползвам камерата на телефона...)

Gexu5
Цитирай
#18

Мисля, че темата е вече FINAL.Ако някой я одобри, нека да напише и да каже на някой мод да изтрие другите, защото стана претоварено.

Ghostface написа:@JohnnieWalker152, къде е бутона "БЛАГОДАРЯ" за да го цъкна за хубавата тема wink

А, ама то нямало. Big Grin Все пак, ако това е истина, това ми стига.

Тия дни съм зает, но ще добавя 2 начин за руут чрез Flashtool

PSP Phat 5.50 GEN D3 and PS2 Slim Matrix Infity 1.99 and McBoot -> Proud owner since 06.11.2006 and 28.12.2009
Sony Ericsson Xperia X8 Orginal with Android 2.1 -> 2 GB MicroSD -> Proud owner since 17.12.2010
Цитирай
#19

Първо - аз не бих копирал от темите нещата, а бих дал някакви линкове. На мен не ми дреме как е - просто някои хора като видят голям скрол, се отказват да четат. Smile
ЪЪ второ - напиши някъде, че всичко, което правят е на тяхна си отговорност.

Sony Ericsson Xperia X8 - MiniCM-1.0.2(Android 2.2.1) @ 710 MHz
Цитирай
#20

JohnnieWalker152 написа:Тия дни съм зает, но ще добавя 2 начин за руут чрез Flashtool

Аз все съм си мислел, че с flashtool има само 1 начин за руут....с бутона "Root"
Цитирай
#21

Само да попитам
Код:
2.6.Натиснете ,,Flash", изберете  ROM и изчакайте за инструкций
Като натисна Flash ми излиза Device: x8 Version: 1.6
Попринцип така ли си пише (защото е за х10) и накратко няма проблеми (да действам) или нещо не е наред ?
До тях пък има списък със .sin файлове (Firmware content) от там има ли разлика кое ще избера или не ?

Xperia X8 ->Samsung s4 -> S7 Edge 
Web developer
Цитирай
#22

не това е защото си си с версия 1.6 трябва ди андроид 2.1 ъпгрейдвайте си софтуера !!!

Gexu5
Цитирай
#23

pikcho написа:не това е защото си си с версия 1.6 трябва ди андроид 2.1 ъпгрейдвайте си софтуера !!!
Друидчето ми е 2.1, ма нали пише 1во да НЕ свързваме телефона със компа, без никакво свързане имам опция да избера само 1.6 http://www.2shared.com/photo/MVgYm-5I/16_online.html

Xperia X8 ->Samsung s4 -> S7 Edge 
Web developer
Цитирай
#24

d3 написа:
pikcho написа:не това е защото си си с версия 1.6 трябва ди андроид 2.1 ъпгрейдвайте си софтуера !!!
Друидчето ми е 2.1, ма нали пише 1во да НЕ свързваме телефона със компа, без никакво свързане имам опция да избера само 1.6 http://www.2shared.com/photo/MVgYm-5I/16_online.html

А в папка firmware сложил ли си правилния фърм, който искаш да флашнеш. Намери си последния излезнал фърм в ftf файл и си флашни него.
Цитирай
#25

GH0STFACE написа:А в папка firmware сложил ли си правилния фърм, който искаш да флашнеш. Намери си последния излезнал фърм в ftf файл и си флашни него.
Сложил съм тоя от стъпка 2.2 ама явно не той не става довечера ще търся друг.

Xperia X8 ->Samsung s4 -> S7 Edge 
Web developer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)