Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем при 4-ядрен таблет! 2 ядра работят, 2 не?!
#1

Здравейте. Докато се ровичках в Google Play Store-a се натъкнах на едно приложение - CPU-Z.
Пуснах го и забелязах нещо странно, което би ми се искало да го оправя или поне някой да ми каже как, ако евентуално знае.
На снимката пише, че е 4 ядрен таблета ми (това го знам и аз).
Въпроса е, че само 2 от ядрата работят, другите 2 са спрени.
Как се спират ядрата и как да ги пусна? Прерових целия гугъл, но нищо ... надявам се някой да ми помогне..
Цитирай
Аксесоари
#2

Не претендирам, че съм прав, но при 17 % натовареност на CPU, според мен е нормално да работят две от ядрата.
Цитирай
#3

Дори и при по-голямо натоварване пак само 2 ядра си работят....
Цитирай
#4

ProboyZ написа:Дори и при по-голямо натоварване пак само 2 ядра си работят....

Това, че пише, че е 4 ядрен не значи, че непременно е такъв особено при китайските.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#5

Попринцип всичко си му върви гладко, просто ми е чудно ...как мога да пусна другите ядра?
Цитирай
#6

А ти сигурен ли си, че е 4 ядрен? Ако натоварване е малко, няма да работят всички ядра. Пусни някаква игра и виж, дали ще тръгнат всички. Ако имаш изобщо толкова де.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#7

По-принцип може би са ти разделени ядрата на 2-а дяла както е при Galaxy S4. 4 главни ядра и 4 под-ядра.
(S4 - Quad-core 1.6 GHz Cortex-A15 & quad-core 1.2 GHz Cortex-A7)
Може би при голямо натоварване под-ядрата се включват за по-добра работа на самото устройство.
А преди това те са спрени за да пестят енергия.. защото когато сменяш на по-висока честота CPU се понижава живота на батерията.


[b][Изображение: 355814.jpg][/b]
Цитирай
#8

Aмa колегa ти очaквaш дa ти рaботят 4 ядрa докaто ровиш в нетa и във форумa ли?Зa подобни действия рaботят сaмо две ядрa,четрите се aктивирaт при голямо нaтовaрвaне нa телефонa,много тежки игри и тн,при всички устройствa е тaкa,не сaмо при теб.Aко ядрaтa бaчкaхa постоянно щеше дa имaш хубaвa печкa в джобa.

Samsung Galaxy S5,Nokia 1020
Цитирай
#9

fast78i написа:Aмa колегa ти очaквaш дa ти рaботят 4 ядрa докaто ровиш в нетa и във форумa ли?Зa подобни действия рaботят сaмо две ядрa,четрите се aктивирaт при голямо нaтовaрвaне нa телефонa,много тежки игри и тн,при всички устройствa е тaкa,не сaмо при теб.Aко ядрaтa бaчкaхa постоянно щеше дa имaш хубaвa печкa в джобa.



Не, попринцип аз таблета го употребявам само за игри, филми или електронни книги.
На него подкарвам наистина тежки игри от калибъра на RR3, E. Warriors 2, NFS MW 2012 и прочие.
Дори да пусна някоя от тези игри, най-много да ми се включи 3-тото ядро и това е..
Попитах, защото от андроид като ОС разбирам, но хардуера ми е почти тъмна Индия ...
Цитирай
#10

Тук става въпрос за това, как Андроид управлява работата на процесора, така че е от твоята област.
Предполагам, че таблетът си има мощен процесор и в настройките на кернела е зададено да работи с 4 ядра при много високо натоварване.
Не схващам какъв е проблемът.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#11

Аз проверих на моето Галакси С3 и всички ядра работят постоянно. Нямам идея защо при теб е така и дали е нормално, само казвам как е при моя телефон.
Цитирай
#12

Някъде бях чел ,че 4-ядрените процесори са само рекламен трик на производителите, а дефакто вършат
работа като 2-ядрените.
Цитирай
#13

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Ееее... вече ми се мре от смях като прочетох тоя коментар на @person


[b][Изображение: 355814.jpg][/b]
Цитирай
#14

https://play.google.com/store/apps/detai...puid.cpu_z
Пробвай с това да чекнеш ядрата, но и на скриинштовете на приложението в маркета гледам, че има изключени ядра. Явно е нормално, но за твое успокоение...

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#15

Е чети внимателно де- точно с нея е проверил, то и картинка има...

Пък и тая програма ми чете 1-ядреният Атом за 2-ядрен, егати куцата история Tooth
Цитирай
#16

Пестене на батерия да е включено? При мен има такава опция и единственото което забелязах да прави е точно това - спира ми едното ядро. Друго не видях да прави Smile

Motorola G5s XT1793
Цитирай
#17

Всичко си е наред. При мене ми показва, че и четирите ядра работят като се занимавам с тела. Като го оставя на спокойствие остават само 2 да работят Smile

Само българин може да пропие парите си, заедно с човека, от когото ги е взел назаем!!!
Samsung Galaxy S9 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)