Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дискусия относно камерата на Z1
#51

Аз също сложих на 4.4 но максималните пиксели са ми 8.
Един полезен мод,който ти наглася камерата на супер автоматичен да е на 20мп
Изисква рекувъри и роот. https://www.dropbox.com/s/s9pg6xjohvdeig...signed.zip
Цитирай
Аксесоари
#52

Ghost написа:Аз също сложих на 4.4 но максималните пиксели са ми 8.
Един полезен мод,който ти наглася камерата на супер автоматичен да е на 20мп
Изисква рекувъри и роот. https://www.dropbox.com/s/s9pg6xjohvdeig...signed.zip
това действа ли с камерата на 4.4 ? :cheers: :cheers:

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай
#53

Не пак е на 8
Цитирай
#54

Купих си този телефон мислейки си, че няма да ми се налага да слагам товя и онова от други места. Преди товя бях с HTC и така си го бях понаправил, ма само ровене и занимаване. Като четох ревюта и мнения и т.н. и си викам - това е телефона, купувам и ползвам, има егати камерата и всичко е супер, Особенно ако гледаш ревюта и реклами на Сони....обаче като го взех...силно разочарован от камерата!
Егати излагацията тея от Сони, ексмор сензор, не знам си кви лещи...нищо! Самсунгите са 10 пъти по-добри и на камера, а на светкавица да не говориме!
Това и да си светя в кенефа не става!
Голяма излагация - дано повече потребители да са обективни като мен за да си вземат поука "големите батки" от Сони!
Цитирай
#55

Aбе вие сте много странни хора Smile Гледам само се вайкате за тая камера..Все едно всички сме фотографи и зависи живота ни от това . Да камерата не е най-добрата определено е и?Аз не съм видял някой телефон досега да е добър във всичко.То и нарочно няма такъв телефон, защото кога ще ви накарат да си купите новия модел на дадената марка?Смисъл като ви бърка толкова много тая камера продавате телефона и си купувате някой друг . Е да може да сте на загуба , но това е живота . Другия варянт да се примирите и да се радвате на другите неща на телефона, като бързина, като водоустойчивост и тн и тн. Всяко нещо има свойте предимства и свойте недостатъци . Мене телефона ми харесва . ДА не удобрявам някой неща като фолиото и камерата , но така са решили така са направили Smile И пак ви казвам за 2013 , ако не в топ 3 то телефона е в топ 5 на телефоните . Ползвайте си ги със здраве и не се ядосвайте за бели кахъри Smile

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай
#56

POPCORN написа:Aбе вие сте много странни хора Smile Гледам само се вайкате за тая камера..Все едно всички сме фотографи и зависи живота ни от това . Да камерата не е най-добрата определено е и?Аз не съм видял някой телефон досега да е добър във всичко.То и нарочно няма такъв телефон, защото кога ще ви накарат да си купите новия модел на дадената марка?Смисъл като ви бърка толкова много тая камера продавате телефона и си купувате някой друг . Е да може да сте на загуба , но това е живота . Другия варянт да се примирите и да се радвате на другите неща на телефона, като бързина, като водоустойчивост и тн и тн. Всяко нещо има свойте предимства и свойте недостатъци . Мене телефона ми харесва . ДА не удобрявам някой неща като фолиото и камерата , но така са решили така са направили Smile И пак ви казвам за 2013 , ако не в топ 3 то телефона е в топ 5 на телефоните . Ползвайте си ги със здраве и не се ядосвайте за бели кахъри Smile

Напълно подкрепям колегата.... Smile

LG G4 █ Sony Xperia™ Z3 Compact
Цитирай
#57

ДПенчев написа:Купих си този телефон мислейки си, че няма да ми се налага да слагам товя и онова от други места. Преди товя бях с HTC и така си го бях понаправил, ма само ровене и занимаване. Като четох ревюта и мнения и т.н. и си викам - това е телефона, купувам и ползвам, има егати камерата и всичко е супер, Особенно ако гледаш ревюта и реклами на Сони....обаче като го взех...силно разочарован от камерата!
Егати излагацията тея от Сони, ексмор сензор, не знам си кви лещи...нищо! Самсунгите са 10 пъти по-добри и на камера, а на светкавица да не говориме!
Това и да си светя в кенефа не става!
Голяма излагация - дано повече потребители да са обективни като мен за да си вземат поука "големите батки" от Сони!
Пусни няколко снимки. Хубаво е да се види, да не се подвеждат хората по ексмор сензор и други рекламни приказки Smile !Особено G lens 2:0 много съблазнително стои.
Цитирай
#58

POPCORN написа:Aбе вие сте много странни хора Smile Гледам само се вайкате за тая камера..
Много хора са избрали този модел заради камерата. Като дадеш 1000лв е нормално да очакваш да работи както я хвалят, а то не е като да не я използват за реклама. Като не работи както си очаквал се "вайкаш". Теб ако не те бърка да си сменяш телефоните през месец, не всички са така.

Samsung Galaxy Z Fold4 & Samsung Galaxy Tab S6
Цитирай
#59

silverfox написа:
POPCORN написа:Aбе вие сте много странни хора Smile Гледам само се вайкате за тая камера..
Много хора са избрали този модел заради камерата. Като дадеш 1000лв е нормално да очакваш да работи както я хвалят, а то не е като да не я използват за реклама. Като не работи както си очаквал се "вайкаш". Теб ако не те бърка да си сменяш телефоните през месец, не всички са така.
Не разбрах само как прецени аз колко често си сменям телефона , ама както и да е Smile Точно като даваш 1000-1500 лв за нещо толкова скъпо, първо ще го провериш дали те устройва и после ще си го купиш.Има магазини където може да изпробваш телефона, има форуми, има хора където преди тебе са си взели телефона , има ревюта в интернет и тн и тн . Това не е да ходиш от пазара и да си купиш домати ! Това,че някой хора са видяли ,че камерата е 21 мегапиксела и са си казали това е върха, взимам го преди да са се разровили в интернет си е техен проблем . Все едно аз да ти продам колата си за 20 хиляди лева и ти да не е погледнеш и после да ми кажеш, ама ти ме излъга то всичко е счупено ... Примерно аз не държа толкова много на тия неща , камера и тн и затова не се вайкам и гледам по философски на нещата, ама при положение,че има такива хора и са дали сумати пари и не са се информирали преди това ... Кой е виновен? Нито искам да засегна някой, нито да казвам на някой какво да прави, но попринцип така се прави като човек си купува нещо скъпо, а не после да остане разочарован и да мрънка как се пребал Smile Поздрави

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай
#60

POPCORN написа:
silverfox написа:
POPCORN написа:Aбе вие сте много странни хора Smile Гледам само се вайкате за тая камера..
Много хора са избрали този модел заради камерата. Като дадеш 1000лв е нормално да очакваш да работи както я хвалят, а то не е като да не я използват за реклама. Като не работи както си очаквал се "вайкаш". Теб ако не те бърка да си сменяш телефоните през месец, не всички са така.
Не разбрах само как прецени аз колко често си сменям телефона , ама както и да е Smile Точно като даваш 1000-1500 лв за нещо толкова скъпо, първо ще го провериш дали те устройва и после ще си го купиш.Има магазини където може да изпробваш телефона, има форуми, има хора където преди тебе са си взели телефона , има ревюта в интернет и тн и тн . Това не е да ходиш от пазара и да си купиш домати ! Това,че някой хора са видяли ,че камерата е 21 мегапиксела и са си казали това е върха, взимам го преди да са се разровили в интернет си е техен проблем . Все едно аз да ти продам колата си за 20 хиляди лева и ти да не е погледнеш и после да ми кажеш, ама ти ме излъга то всичко е счупено ... Примерно аз не държа толкова много на тия неща , камера и тн и затова не се вайкам и гледам по философски на нещата, ама при положение,че има такива хора и са дали сумати пари и не са се информирали преди това ... Кой е виновен? Нито искам да засегна някой, нито да казвам на някой какво да прави, но попринцип така се прави като човек си купува нещо скъпо, а не после да остане разочарован и да мрънка как се пребал Smile Поздрави
До някъде съм съгласен с написаното, НО в магазините, където се продават телефоните обикновено е добре осветено и телефона прави великолепни снимки. Факт е, че само при ниска осветеност снимките са гола вода. И като се прибереш в къщи и вземеш да направиш 1-2 снимки на слаба светлина и оставаш разочарован. Аз лично преди да го взема телефона го тествах 1 час в ментел, да ама там си е свело....... снимките стават страхотни. Гледах сигурно 30 клипа и ревюта....... там всичко изглеждаше брилянтно. Не ми е чак такъв проблем камерата, на фона на останалите приемущества на телефона. Просто леко разочарован от показаното на рекламите и ревютата и истината.

Huawei P40 Pro+
Цитирай
#61

Почиствайте си добре обектива преди снимане,защото лесно се зацапва от пръсти и едно потъркване в блузата не върши работа.Дал съм ви и линк за 20мп за суперавто.На мен снимките се оправиха.Лек ден
Цитирай
#62

Ghost написа:Почиствайте си добре обектива преди снимане,защото лесно се зацапва от пръсти и едно потъркване в блузата не върши работа.Дал съм ви и линк за 20мп за суперавто.На мен снимките се оправиха.Лек ден
колега ти престана ли да използваш камерата от 4.4 ?

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай
#63

Аз само е инсталирах,видях че работи на 8 макс и това беше.Друг варянт е да се свали някаква др камера и да се пробва с нея,тъй като знам че оригиналните не изстискват максимума от хардуера.Но задължително хубаво почистване на обектива,някъв мн гаден материал е който остават мазни петна и със сигурност пречат
Цитирай
#64

POPCORN написа:Не разбрах само как прецени аз колко често си сменям телефона , ама както и да е Smile Точно като даваш 1000-1500 лв за нещо толкова скъпо, първо ще го провериш дали те устройва и после ще си го купиш.Има магазини където може да изпробваш телефона, има форуми, има хора където преди тебе са си взели телефона , има ревюта в интернет и тн и тн . Това не е да ходиш от пазара и да си купиш домати ! Това,че някой хора са видяли ,че камерата е 21 мегапиксела и са си казали това е върха, взимам го преди да са се разровили в интернет си е техен проблем . Все едно аз да ти продам колата си за 20 хиляди лева и ти да не е погледнеш и после да ми кажеш, ама ти ме излъга то всичко е счупено ... Примерно аз не държа толкова много на тия неща , камера и тн и затова не се вайкам и гледам по философски на нещата, ама при положение,че има такива хора и са дали сумати пари и не са се информирали преди това ... Кой е виновен? Нито искам да засегна някой, нито да казвам на някой какво да прави, но попринцип така се прави като човек си купува нещо скъпо, а не после да остане разочарован и да мрънка как се пребал Smile Поздрави

Не знам колко често ги сменяш, но даваш съвети "като ви бърка толкова много тая камера продавате телефона и си купувате някой друг . Е да може да сте на загуба , но това е живота". Иначе си прав. За толкова пари е нормално първо да се поинтересуваш, но пък и Сони не са за хвалене при тая реклама на камерата, а с такива резултати. Еми хората са дали пари по един или друг начин и темата е за дискусия на камерата, която дискусия е насочена най-вече към това да се разбере дали не е софтуерен проблема и как може да се оправи. Дали са пари, оплакват се, дискутират, "вайкат се"... имат право поне на това за толкова пари. Пък дано се намери решение. Няма много смисъл от убеждения тип радвайте се на каквото са ви дали.

ПС: Между другото аз съм от тези дето не са се интересували. Имам доверие в Сони като марка и направо в магазина реших. Не че много ми е през камерата как снима, ама приоритетите са ми други. Не всички сме така. Както казах, някои са дали тези пари за да снима като хората, че и повече. Пък ти ако ми продаваш колата си ще я проверя, защото кой си ти? Ако си Сони ще я купя в магазина и ще се доверя на това, което си казал, че си направил.

Samsung Galaxy Z Fold4 & Samsung Galaxy Tab S6
Цитирай
#65

аз също четох много ревюта пробвах телефона в магазина снимаше уникално, гледах реклами, четах ревюта и форуми, гледах снимки правени с телефона и бях удивен от камерата....докато не си го купих!

Да не говориме, че има някой грандиозни недомослици Особенно ако го ползвате като телефон.
Налагало ли ви се докато говорите да трябва да отворите фонБуука и да извадите на някои контакт номера? Чудесно е, има бутон сърч, но като го натиснете няма как да накарате клавиатурата да се покаже и да напишете името! Страхотно, трябва да ровите ръчно по азбучен ред до името...ами ако не сте сигурни как сте го записали?
Отделно ако тръгна да набирам някой и в това време ми звънне друг човек, на дисплея пише колл ендед, обаче не се маха и каквото и да натискаш не ти излиза опция да вдигнеш на другия, а телефона си звъни ли звъни...е кво да правиш, чакаш оня да спре да звъни и да му се обадиш обратно!
А пък адската глупост е лоудспийкъра! Карам си колата и ми свършва батерията на хендс фрийто, в центъра съм...идеално имам лоудспийкър...да ама го има самп като опция, това не означава че отсреща могат да те чуят! Просто в адски умно да сложиш високоговорителя до микрофона! Просто акъла ми не побира концерн с традиции и големи претенции като Сони, че може да направят такава сбиротайка набърже само и само да я пуснат на пазара!
Самсунг в това отношение са доста по-напред!
Дано довечера ми остане време да кача снимки!
Цитирай
#66

Айде ти ми кажи тази снимка как е https://www.dropbox.com/s/8jhidz5lqqs6c4...518325.jpg


Но си е свали на телефона,защото се губи качеството като е гледаш в бокса
Цитирай
#67

ДПенчев написа:аз също четох много ревюта пробвах телефона в магазина снимаше уникално, гледах реклами, четах ревюта и форуми, гледах снимки правени с телефона и бях удивен от камерата....докато не си го купих!

Да не говориме, че има някой грандиозни недомослици Особенно ако го ползвате като телефон.
Налагало ли ви се докато говорите да трябва да отворите фонБуука и да извадите на някои контакт номера? Чудесно е, има бутон сърч, но като го натиснете няма как да накарате клавиатурата да се покаже и да напишете името! Страхотно, трябва да ровите ръчно по азбучен ред до името...ами ако не сте сигурни как сте го записали?
Отделно ако тръгна да набирам някой и в това време ми звънне друг човек, на дисплея пише колл ендед, обаче не се маха и каквото и да натискаш не ти излиза опция да вдигнеш на другия, а телефона си звъни ли звъни...е кво да правиш, чакаш оня да спре да звъни и да му се обадиш обратно!
А пък адската глупост е лоудспийкъра! Карам си колата и ми свършва батерията на хендс фрийто, в центъра съм...идеално имам лоудспийкър...да ама го има самп като опция, това не означава че отсреща могат да те чуят! Просто в адски умно да сложиш високоговорителя до микрофона! Просто акъла ми не побира концерн с традиции и големи претенции като Сони, че може да направят такава сбиротайка набърже само и само да я пуснат на пазара!
Самсунг в това отношение са доста по-напред!
Дано довечера ми остане време да кача снимки!
aз такива проблеми съм нямал.особенно с лоудспикъра Smile винаги са ме чували какво говоря Smile

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай
#68

и аз нямам такива проблеми виж разгледай си настройките ,ако трябва ресетни.. Не знам какво толкова ви трови тази камера снима си супер яко ! ,то е ясно че във всички режими няма как да е перфектна ,но за това има още доста да се поживее.. вечерно време малко игра с исо-то и пак сте в играта.. Естественно винаги може повече... особенно софтуерно ,но далеч не е сбирщайн или 170 грама боклук Smile

Sony Ericsson k850I --> Sony Xperia P ------> Sony Xperia Z1 ----> Sony Xperia Z5 Premium ----> Samsung S10 
Цитирай
#69

много яко приложение: http://www.xperiablog.net/2014/01/16/bac...z-devices/

и веднага един опит:

Samsung a40
Цитирай
#70

flammen написа:много яко приложение: http://www.xperiablog.net/2014/01/16/bac...z-devices/

и веднага един опит:
да и аз го сложих днеска.определено е добро Smile :cheers: :cheers:

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай
#71

Мда много е добро
Цитирай
#72

flammen написа:много яко приложение: http://www.xperiablog.net/2014/01/16/bac...z-devices/

и веднага един опит:
Как се работи с него?
Инсталирах го, но не го виждам!

Sony Xperia Z1
Цитирай
#73

vaskonay написа:
flammen написа:много яко приложение: http://www.xperiablog.net/2014/01/16/bac...z-devices/

и веднага един опит:
Как се работи с него?
Инсталирах го, но не го виждам!

В приложението на самата камера се появява като отделен режим!
Цитирай
#74

Ghost написа:Айде ти ми кажи тази снимка как е https://www.dropbox.com/s/8jhidz5lqqs6c4...518325.jpg


Но си е свали на телефона,защото се губи качеството като е гледаш в бокса

Ми честно да ти кажа ако до теб застане някой и щракне с един Самсунг ще видиш разликата - хубава е снимлата, но ако снимаш на автоматичен режим е катастрофа!

Пращам няколко снимки:
https://www.dropbox.com/s/w42vpqwq279off....41.27.jpg
https://www.dropbox.com/s/ztoua5j5m6zv65....41.44.jpg
https://www.dropbox.com/s/6csholr8xicvhu....41.57.jpg
https://www.dropbox.com/s/dhf9uoxybkttc9....42.45.jpg
Тук първо снимах на автоматичен режим и цветовете са ужасни, после почнах да си играя на 20 мП и на ръчен режим да не е на AWB и що годе става, има и контраст и цветове, ръчно намалих ИСО-то за да няма шум, но пак като зуумнеш снимката се вижда че е доста зле, а това е на светло.

Следващите снимки не ги коментирам защото са катастрофални! Има и на автоматичен и на ръчен режим, но е тъмно и е със светкавица....много добре снима нали?
https://www.dropbox.com/s/cfrkceom3btv5m....34.31.jpg
https://www.dropbox.com/s/dj5p1o6nvs46qu....34.47.jpg
https://www.dropbox.com/s/a6hdwexwuresho....18.11.jpg
Просто светкавицата е много слаба, не фокусира добре телефона като е тъмно, и на всичкото отгоре е много близо до камерата, и камерата е малко по-навътре от светкавицата и се получава заслепяване и мъгла в дясно на снимката.

Ъпдейт няма да оправи местоположението на светкавицата и това че е адски слаба Sad
Дано поне малко се оправи автоматичният режим с някой ъпдейт Sad
Цитирай
#75

Колега ами като гледам разлика мъгливина отдясно явно Имаш някакъв друг проблем,аз за първи първи виждам подобно нещо.Данеби да Имаш лепенка на гърба на телефона и да застъпва върху камерата или светкавицата.еднин съвет почисти си много добре обектива,не просто в блузата да потъркаш.Отностно моята тя е на автоматичен режим.Качи си 4.3 рутни го има сумати модове,които ще са ти полезни.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)