Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дискусия относно камерата на Z1

Ей, супер! Много отдавна се опитвам да разбера как става тоя номер! Smile Жив и здрав да си, колега Smile :cheers:

Sony Xperia Z1 -> Lenovo Phab2 Pro -> Honor 8x -> Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G
Цитирай
Аксесоари

flammen написа:Това си е добавка към камерата на Z1.
https://play.google.com/store/apps/detai...unddefocus
На мен ми изписва: замъгляване на фона неуспешно, някакъв съвет???

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

И при мен е така..

Sony Xperia Z1 -> Lenovo Phab2 Pro -> Honor 8x -> Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G
Цитирай

GanchewZ1 написа:И при мен е така..
Колега, аз свалих easyFocus от Google Play интересно приложение е и работи, ако ти се занимава свали си го върши горе долу същата работа

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

vovalinder написа:
flammen написа:Това си е добавка към камерата на Z1.
https://play.google.com/store/apps/detai...unddefocus
На мен ми изписва: замъгляване на фона неуспешно, някакъв съвет???
Самото приложение в началото дава съвет, че обектна, който ще е на фокус трябва да е на около 60см. от телефона. А фона отзад да е на около 5 метра. Опитно установих че наистина фокусирания обект трябва да е на около 50- 60см, а задния фон да е поне на 4-5 метра. Тогава и се получават и най-добрите резултати. Също така всичко тряба да е в покой - и обекта и телефона.

Samsung a40
Цитирай

:thumbup:
flammen написа:
vovalinder написа:
flammen написа:Това си е добавка към камерата на Z1.
https://play.google.com/store/apps/detai...unddefocus
На мен ми изписва: замъгляване на фона неуспешно, някакъв съвет???
Самото приложение в началото дава съвет, че обектна, който ще е на фокус трябва да е на около 60см. от телефона. А фона отзад да е на около 5 метра. Опитно установих че наистина фокусирания обект трябва да е на около 50- 60см, а задния фон да е поне на 4-5 метра. Тогава и се получават и най-добрите резултати. Също така всичко тряба да е в покой - и обекта и телефона.
:thumbup:

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

vovalinder написа::thumbup:
flammen написа:
vovalinder написа:На мен ми изписва: замъгляване на фона неуспешно, някакъв съвет???
Самото приложение в началото дава съвет, че обектна, който ще е на фокус трябва да е на около 60см. от телефона. А фона отзад да е на около 5 метра. Опитно установих че наистина фокусирания обект трябва да е на около 50- 60см, а задния фон да е поне на 4-5 метра. Тогава и се получават и най-добрите резултати. Също така всичко тряба да е в покой - и обекта и телефона.
:thumbup:

И аз имах подобен проблем и когато действително и двете неща са в покой се получават нещата.
Цитирай

Има ли промяна в камерата след ъпдейта 4.4?
Цитирай

Здравейте,
Имам следния проблем, правя снимка, която по една или друга причина преглеждам и трия, и когато натисна бутона за връщане назад, за да снимам пак: черен дисплей така 10тина секунди и чак тогава става активна камерата, същото се получава и когато сменям режима на камерата, да речем от авто на ръчен режим, не всеки път но доста често и на няколко пъти ми изписа на дисплея: камера спря. Някой някакъв съвет да даде???

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

vovalinder написа:Здравейте,
... камера спря. Някой някакъв съвет да даде???
предполгам обичайните неща с триене кеша и данните си ги направил? Ако не, пробвай, най - безобидно е. Предполгам, че знаеш как, но ако не знаеш Settings->Apps->All->Camera->clear cash или clear data (тук ще излезе предупреждение, че ще загубиш персоналните настройки, но не е опасно, можеш да си ги направиш отново)

Xperia Z1 Black  14.6.A.1.236- Lollipop stock -> Apple Iphone 8Plus/Space Gray
Цитирай

vodoo написа:
vovalinder написа:Здравейте,
... камера спря. Някой някакъв съвет да даде???
предполгам обичайните неща с триене кеша и данните си ги направил? Ако не, пробвай, най - безобидно е. Предполгам, че знаеш как, но ако не знаеш Settings->Apps->All->Camera->clear cash или clear data (тук ще излезе предупреждение, че ще загубиш персоналните настройки, но не е опасно, можеш да си ги направиш отново)
Да, изчистих данните и кеша на камерата и рестартирах телефона, сега камерата е пушка Dance

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

колеги аз си реших проблема с камерата като си изтеглих приложението на гугъл за камерата от маркета.с него всички функции ги има при 20mpx.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай

tishomen написа:колеги аз си реших проблема с камерата като си изтеглих приложението на гугъл за камерата от маркета.с него всички функции ги има при 20mpx.
Я обясни по-подробно колега.

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Няма толкова за обясняване. Google имат приложение Google Camera. Инсталираш и така: https://play.google.com/store/apps/detai...ogleCamera
Цитирай

Колега, трябва да се еб*ваш. Това приложение има толкова малко функционалност, че направо... без коментар. Да не говорим, че бутона за камерата не го зачита и светкавицата се включва само като фокусира (иначе не).

Camera 360 е много добро за снимки (макар и там да е леко скарано със копчето, но все пак бачка)

p30 pro
Цитирай

Може но аз съм доволен.Снимките са по добри.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай

Бях се зарекъл да не пиша повече в тая тема, но и аз тествах приложението на гуглето. Ами по-доволен съм от стоковото такова. Доста по-ясни снимки прави. Е да, малко опоскано е от към опции, но аз лично го предпочитам :capitulation:

Huawei P40 Pro+
Цитирай

Здравейте... и аз съм един от тези, които до много скоро искаха да се отърват от телефона (именно заради камерата).Но уви отделих си известно време прекарано в интернет из чуждестранни и родни форуми и след инсталирани няколко програми на телефона, най-доволен останах от Camera FV-5 (смея да твърдя че тази програма прави много по-хубави и качествени снимки отколкото стоковата) и Perfectly Clear (която нереално променя снимката, смисъл изчиства максимално шума, прави я по-качествена... с две думи - желаната снимка).Първата снимка е с Background defocus + Perfectly Clear ; втората само с Camera FV-5 ; третата Camera FV-5 + Perfectly Clear
снимка 1 снимка2 снимка3
Цитирай

Привет.Имам едно питане , след като стартирам камерата и задам " Ръчен" режим , защо не мога да избера сцена на снимане.Стои ми иконката горе в левия ъгъл, но е неактивна (дори и цвета й е леко сивкав, в сравнение с другите икони под нед (за светкавицата, баланса на бялото, смяна на камерите)).Ако знаете нещо по въпроса пишете.
Цитирай

Защото си я сложил на максимум мегапиксели

p30 pro
Цитирай

уж на 15 , не е на максимума, но като свалих на 8 стана, благодаря много.
Цитирай

Здравейте, искам да попитам има ли опция камерата или приложение което да се изтегли, така че като снимаш и на фокус ти е предмет или човек, фокуса да се премести на предмет или човек който е на заден план. Благодаря.

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Активираш touch focus от настройките на камерата и фокусира там където докоснеш.
Цитирай

GH0STFACE написа:Активираш touch focus от настройките на камерата и фокусира там където докоснеш.
Имам предвид на вече заснета снимка.

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

vovalinder написа:
GH0STFACE написа:Активираш touch focus от настройките на камерата и фокусира там където докоснеш.
Имам предвид на вече заснета снимка.

Не съм чувал да има за Z1.Иначе има за дефокус : https://play.google.com/store/apps/detai...DWidgetWeb
Появява ти се в опциите на камерата след това. Работи най-добре когато близкия предмет е на около 50см. а фона над 3 метра мисля.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)