Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дискусия относно камерата на Z1

vovalinder написа:
GH0STFACE написа:Активираш touch focus от настройките на камерата и фокусира там където докоснеш.
Имам предвид на вече заснета снимка.
ето едно https://play.google.com/store/apps/detai....easyFocus
... и още едно https://play.google.com/store/apps/detai...afterfocus

Xperia Z1 Black  14.6.A.1.236- Lollipop stock -> Apple Iphone 8Plus/Space Gray
Цитирай
Аксесоари

Хаха, само не ми е ясно как с подобна програма може да направиш нещо, което не е на фокус (вече снимано) да стане на фокус. Защото точно това иска колегата ако се зачетете внимателно в поста му.
Цитирай

GH0STFACE написа:Хаха, само не ми е ясно как с подобна програма може да направиш нещо, което не е на фокус (вече снимано) да стане на фокус. Защото точно това иска колегата ако се зачетете внимателно в поста му.
Поне един ме е разбрал :cheers:

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Невъзможно е това, дето го искаш.
Цитирай

GH0STFACE написа:Невъзможно е това, дето го искаш.
Е не е болка за умиране, здраве да еSmile

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Ами напротив. С тази програма AfterFocus (не съм я ползвал) би трябвало да може да се направи. Идеята е да "blur"-неш това, което искаш да НЕ е на фокус, а останалото го оставяш нормално. Само, че този ефект обикновенно е добър при снимки с високо ниво на детайлност, което трудно ще намерите в снимки правени с телефон. Но, vovalinder да си свали програмката и да пробва.

EDIT: тъй като се заинтригувах реших да пробвам програмката и според мен резултата е доста приемлив. Ето един набързо скалъпен пример за работата на програмата:
https://plus.google.com/u/0/photos/11113...3339077187

Z1
Цитирай

Разбирам накъде биеш, но ми кажи как в една снимка, нещо което е на заден фон и не е на фокус (блърнато е и размазано) можеш да го направиш да е на фокус?
Риторично те питам, защото аз снам отговора.
Цитирай

Това което говори колегата се прилага в една нова технология във фотографията. Ето ги мисля, пионерите в тази област: https://www.lytro.com/
Основното е, че не се заснема изображение във вида в който познаваме, ами се сканира и запечатва светлинното поле пред обектива. И след това се избира, коя точно част от снимката да бъде на фокус.

Samsung a40
Цитирай

GHOSTFACE, като знаеш защо питаш тогава? На всеки би трябвало да му е ясно, че нещо което не е на фокус няма как да го направиш да е във фокус. Освен ако не разполага с онези технологии по филмите, в които избистрят сателитни снимки все едно са снимки с макро. Smile За това съм писал, че програмката става за снимки, в които има много детайл и почти няма нещо, което не е на фокус.

Z1
Цитирай

Аз не те питам, за да се заяждам Smile Просто исках да разбереш, че това което ти предлагаш не е това, което колегата иска.
Цитирай

Има начин нещо което не е на фокус да се избистри и да е фокусирано.
Зависи от приложението

Например с приложението гоогле камера можеш да заснемеш нещо и да избереш коя част на снимката да се фокусира и коя не , и да променяш степента на "размазаност" на нефокусираното място.

Поздрави
Цитирай

Колеги да попитам, как решавате проблема с червените очи при снимките.

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Като си настройваш светкавицата, има една опция "Red eye reduction", можеш да се сетиш какво прави Wink

p30 pro
Цитирай

Сетил съм се, не помага колега.

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Затваряш очите и снимаш Smile
Цитирай

Остроумно, само за това не се бях сетилSmile

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Здравейте, от няколко дни за втори или трети път ми се случва камерата като направя снимка да замръзне, и така докато изключа телефона и не го включа пак. Моля за съвет :capitulation:

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Дръпни си Google Camera от маркета, мнооого добра алтернатива на стоковото приложение. Прави доста по-добри снимки и няма забиване и зацикляне.

Huawei P40 Pro+
Цитирай

Здравейте!
Относно камерата на на този толкова прехвален камерафон, искам да споделя, че е отвратителна.
Що годе някакви снимки се получават само при много силна осветеност в околната среда,
но пак не е това, което приказват в ревютата и рекламите на Сони !!
При други условия, просто снимките са сиви и бледи, липсва контраста и насищането с цветовете.
Не мога да разбера, защо при 20 MP опциите за ръчна настройка са осакатени тотално :wall:
Светкавицата е ужасна също! Откъм камерата са се омазали тотално, за сметка на другия хардуер в телефона.
Подводните снимки щяха да са зверски, ако не снимаше толкова калпаво на Авто и Ръчен режим.
Честно казано и аз като повечето потребители се чувствам излъган от Сони, относно възможностите на камерата.
Гледал съм и снимки от Z2, на които качеството е малко по-добро, но съвсем малко.
Съпоставял съм снимки от Z и Z1 и мога да кажа, че камерата на Z снима два пъти по-добре от Z1 Wink
Ако някой си купува този GSM, за да прави снимки е по-добре да се насочи към друга фирма за телефони !!
Сони са се омазали тотално !!!! Cool Освен всичко това забива и понякога прегрява и не работи при температури над 70 градуса по целзий, които не знам на какво се дължат :facepalm:
Цитирай

JettroniX написа:Здравейте!
Относно камерата на на този толкова прехвален камерафон, искам да споделя, че е отвратителна.
Що годе някакви снимки се получават само при много силна осветеност в околната среда,
но пак не е това, което приказват в ревютата и рекламите на Сони !!
При други условия, просто снимките са сиви и бледи, липсва контраста и насищането с цветовете.
Не мога да разбера, защо при 20 MP опциите за ръчна настройка са осакатени тотално :wall:
Светкавицата е ужасна също! Откъм камерата са се омазали тотално, за сметка на другия хардуер в телефона.
Подводните снимки щяха да са зверски, ако не снимаше толкова калпаво на Авто и Ръчен режим.
Честно казано и аз като повечето потребители се чувствам излъган от Сони, относно възможностите на камерата.
Гледал съм и снимки от Z2, на които качеството е малко по-добро, но съвсем малко.
Съпоставял съм снимки от Z и Z1 и мога да кажа, че камерата на Z снима два пъти по-добре от Z1 Wink
Ако някой си купува този GSM, за да прави снимки е по-добре да се насочи към друга фирма за телефони !!
Сони са се омазали тотално !!!! Cool Освен всичко това забива и понякога прегрява и не работи при температури над 70 градуса по целзий, които не знам на какво се дължат :facepalm:

"и аз като повечето потребители се чувствам излъган от Сони"
Не ме причислявай, както и други, които са доволни, а не излъгани!
Хайде пускай боклука във форума! Инак те броим за прост хейтър. Пиша го, защото видяхме прекрасни фотоси от Фламен, а и в къщи има и единица и двоика, които снимат достойно. Чакам да видя колко е "кофти" камерата!
Цитирай

Младежо грешно тълкуваш изреченията и смисъла в тях Wink !!
Не знам, защо ми се палиш толкова, при условие, че назад в темата има изписани почти само негативи.
Платените приложения за снимане не помагат особено за GSM, който има претенции за флагман и камерафон Tooth
Айде, като си голям разбирач ми кажи дали ти харесват ?
Имам DSLR и знам какво пиша Wink

[Изображение: 7589233b.jpg]

[Изображение: 7589231f.jpg]

[Изображение: 7589230L.jpg]

[Изображение: 7589224Y.jpg]

[Изображение: 7589222M.jpg]

[Изображение: 7589221f.jpg]

Това са на 8 MP (на 20 MP са ужасни и вие знаете защо Wink ) ! Да направя ли малко домашни след малко, на обикновена светлина ??? Big Grin
Не знам какво сте видяли, но това виждам аз през моята камера и не съм очарован !!
Няма никакви протектори, калъфи и ала бала !!
Андроид 4.4.2 Wink
Какво да правя с боклука си е моя работа Cool
Samsung, HTC и дори Nokia се справят по-добре, според мен, относно снимките Wink
Цитирай

Ами я си поиграйте с ефектите на 20 мп а не ми снимайте на автомс8 мп
Цитирай

Alexander97 написа:
JettroniX написа:Здравейте!
Относно камерата на на този толкова прехвален камерафон, искам да споделя, че е отвратителна.
Що годе някакви снимки се получават само при много силна осветеност в околната среда,
но пак не е това, което приказват в ревютата и рекламите на Сони !!
При други условия, просто снимките са сиви и бледи, липсва контраста и насищането с цветовете.
Не мога да разбера, защо при 20 MP опциите за ръчна настройка са осакатени тотално :wall:
Светкавицата е ужасна също! Откъм камерата са се омазали тотално, за сметка на другия хардуер в телефона.
Подводните снимки щяха да са зверски, ако не снимаше толкова калпаво на Авто и Ръчен режим.
Честно казано и аз като повечето потребители се чувствам излъган от Сони, относно възможностите на камерата.
Гледал съм и снимки от Z2, на които качеството е малко по-добро, но съвсем малко.
Съпоставял съм снимки от Z и Z1 и мога да кажа, че камерата на Z снима два пъти по-добре от Z1 Wink
Ако някой си купува този GSM, за да прави снимки е по-добре да се насочи към друга фирма за телефони !!
Сони са се омазали тотално !!!! Cool Освен всичко това забива и понякога прегрява и не работи при температури над 70 градуса по целзий, които не знам на какво се дължат :facepalm:

"и аз като повечето потребители се чувствам излъган от Сони"
Не ме причислявай, както и други, които са доволни, а не излъгани!
Хайде пускай боклука във форума! Инак те броим за прост хейтър. Пиша го, защото видяхме прекрасни фотоси от Фламен, а и в къщи има и единица и двоика, които снимат достойно. Чакам да видя колко е "кофти" камерата!
"""Не знам дали знаете, но думата фотография идва от двете латински думи фотос и графос и в превод това значи "рисуване със светлина". Няма ли светлина няма и снимка. А в мрачно облачно време и големия DSLR също ще направи "манджа с грозде". Аз винаги си помагам с някой редактор - дали е фотошоп, за снимките от DSLR-a ми, дали с пиксел експрес за телефона. Но това е мое разбиране, което е напълно субективно. Ако някой има някакви въпроси съм насреща с моя скромен опит."""""
Този текст е на Фламен от форума ноември 2013 г. "снимки с Z1" и обяснява "твоят проблем" камерата. Прочети малко книжки за фотография - ще ти стане ясно защо се получава така с твоят апарат. Иначе си просто недоволен щракач. За съжаление, други снимки на Фламен са с изтекъл срок и не могат да се видят. Пиши му на лични- може и да ти отговори.Успех Smile
Цитирай

Във всеки раздел има хора, които пискат, че камерата на ТЕЛЕФОНА им била лоша! Глупаво е от устройство дебело 7-9мм да се изискват перфектни снимки при всякакви условия. Въпреки това, ТЕЛЕФОНИТЕ на Сони, към датата на излизането си нямат конкуренти! Дори днес сравнени с новите модели са актуални. Тези които мрънкат явно забравят какво устройство са си купили. :angry: Купете си огледално рефлексен ФОТОАПАРАТ и си мерете п#шките в съответния форум.

-Z1 Compact 14.4.A.0.108 SE /ROOTED/ deodexed>Xiaomi RN 4X>Xiaomi RN 7_Xiaomi 11 Lite NE 5G
Цитирай

Sony като камера до момента нямат кинкурент дори я сравняват с 41 мп на нокиа1020 но се вижда че сонито е с много по детайлни снимки а да не сравняваме с омазаните самсунги на който камерата им снима по лошо от vga
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)