Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дискусия относно камерата на Z1

(2015-02-05, 14:51:05)ruskov написа:  Ами преди просто не се заглеждах може би. Не съм фотограф, но как да се изразя, някак си няма острота в снимките, едни такива мазни стоят, не знам как да го обесня. На дисплея на телефона са ОК, но като ги сложа на компа и...ужас.

Така кажи, разбрах, не се тормози това е камера на телефон все пак, но и друго ще ти кажа, имах Z, Z1 и сега Z3 имам и полупрофесионален фотоапарат на Fuji, но където и да отида снимам с телефона и вадя много добри снимки на хартия, нормално е като го зумнеш на компа да не те радват снимките.
Цитирай
Аксесоари

Да де, но просто ме е яд. Имам приятели с айфони, самсунг, ми в пъти по-добре снимат. Имам чувството, че проблема не е в камерата като хардуер, а софтуерен проблем.
Цитирай

Сравнявал съм моя Z1 с китайфон 5, 5S, galaxy S5, Note3, 4 , LG G2 и снима по - добре от всички. Единствено G2 ме бие, но само на тъмно. Скоро ще направя сравнение и с iShit 6. А ти с коя версия на Андроида си, че толкова не ти харесва?
Цитирай

Note 4 да снима по- лошо от Z1? Това малко не ми се вярва. 5S също има доста качествена камера. Все пак никой не е фотоапарат, но камерите на всички са много добри.

           Note 4 Black & S6 Edge Black and White
            MM 6.0.1
Цитирай

Точно така, камерите на всички са доста добри за телефон. От всички, може би най - зле се представи S5. Но всички снимат доста добре.
Цитирай

И си сигурен, че Z1 се справя по-добре от Ноут 4? Нексис 6 също има добра камера. При Z1 има и процесор за камерата, което е плюс. Но все пак телефона остарява и тепърва ще видим уникални камери при наследниците му. Като минус вземам липсата на OIS.

           Note 4 Black & S6 Edge Black and White
            MM 6.0.1
Цитирай

Да, на Z1 снимките бяха малко - по добре. Но иначе камерата на ноута също не отстъпва. За нексуса не знам, не съм имал възможността да се докосна до него и нямам наблюдения.
Цитирай

"...Сравнявал съм моя Z1 с китайфон 5, 5S, galaxy S5, Note3, 4 , LG G2 и снима по - добре от всички. Единствено G2 ме бие, но само на тъмно. Скоро ще направя сравнение и с iShit 6..."

pavlin
... в повечето случаи си сравнявал производство на Sony (сензор imx220 - Z1, Z1C, Z2, Z3, Z3C), с производство на .... Sony (сензор imx145 в Iphone 5s), (сензор imx135 в Galaxy note3 и LG G2), (сензор imx240 в Galaxy Note IV - вариантите със Snapdragon процесори, Exynos използват собствените isocell на Samsung-SLSI_S5K2P2_FIMC_IS), не знам в китайфона какъв е процесора, в S5 си е техния isocell.
очаква се през април Sony да представи нов imx230, 21Мп, който според различни слухове ще е в новия (непредставен засега) Xperia Z4.
Скоро, когато сравняваш Z1 с Iphone 6 пак ще се състезаваш с производство на Sony - isx014, който е вграден в телефона и по мои впечатления прави невероятни снимки, особено на тъмно (имам телефона и снимките му на тъмно са меко казано убиващи моята Z1)

Xperia Z1 Black  14.6.A.1.236- Lollipop stock -> Apple Iphone 8Plus/Space Gray
Цитирай

Хмм аз честно казано не очаквах толкова добри резултати от моя, но... Мисля да изчакам близалката и тогава да се мерим с iPhon-а, че току виж са направили някои подобрения за камерата. Tooth Иначе съм почти сигурен, че ще прави по - добри снимки от моите. Но няма значение на мен камерата си ми върши страхотна работа и определено съм доволен от резултатите.
Цитирай

Не съм съгласен че Iphone прави по-добри снимки от Z1, но това си е мое мнение (на база сравнение направено с един колега).
Цитирай

Зависи за кой iPhone говорим, 5S не прави по - добри снимки от Z1. С какъв iPhone сте правили сравнението? Аз както казах скоро ще направя сравнение с iPhone 6 и ще споделя, с 5S вече съм правил и Z1 определено бие.
Цитирай

(2015-02-06, 12:07:13)pavlinstoyanov написа:  Зависи за кой iPhone говорим, 5S не прави по - добри снимки от Z1. С какъв iPhone сте правили сравнението?  Аз  както казах скоро ще направя сравнение с iPhone 6 и ще споделя, с 5S вече съм правил и Z1 определено бие.

Със 6, въпреки че 6 прави много по-добри снимки от 5, просто не снимайте на автоматичен режим със Z1, поиграйте си с настройките на ръчен, то на авто и мегапикселите са 8, и не се извлича максимума от камерата.
Цитирай

Естествено, че снимам на ръчен режим. На автоматичен снимките са голяма боза. Като направя и аз сравнението с 6-цата ще пиша.
Цитирай
Big Grin 

С изброяването на толкова много сензори в предния ми пост имах предвид, че в повечето случаи въпроса до качеството на заснетите изображения опира до софтуер, защото по техническа спецификация сензорът вграждан в Z серията превъзхожда повечето сензори продавани на другите производители, макар и с броя на пикселите само Wink .
Колкото до сравнението с Iphone 6, на светло, при идентични условия и 8 мр резолюция (за да е всичко ""честно"), и автоматичен режим и Z1, и Iphone 6 правят невероятни снимки. Разликата за мен идва на тъмно (под тъмно имам предвид типично осветена BG улица, на която се опитваш да заснемеш нещо привлякло погледа). Естествено нямаш много време за ръчни настройки, вадиш телефона и снимаш. Тук идва разликата. Iphone 6 се справя, поне за мен, убийствено добре. Z1, колкото и да се мъча, не мога да изкарам такъв резултат. За съжаление нямам сравнителна снимка, правена на едно и също място и време с двата телефона, но в моите очи, макар и да съм голям привърженик на Sony, трябва да призная предимството на Iphone 6. Grater

Xperia Z1 Black  14.6.A.1.236- Lollipop stock -> Apple Iphone 8Plus/Space Gray
Цитирай

Някой може ли да сподели, какви ръчни настройки ползва, режими и т.н? И това имерване централно/матрично/точково какво е? Как фокусирате и т.н.
Цитирай

(2015-02-07, 18:58:06)ruskov написа:  Някой може ли да сподели, какви ръчни настройки ползва, режими и т.н? И това имерване централно/матрично/точково какво е? Как фокусирате и т.н.
статия на български за измерването. Превод е на друга от английски, но е доста точен превод.

Xperia Z1 Black  14.6.A.1.236- Lollipop stock -> Apple Iphone 8Plus/Space Gray
Цитирай

(2015-02-19, 09:26:12)vodoo написа:  
(2015-02-07, 18:58:06)ruskov написа:  Някой може ли да сподели, какви ръчни настройки ползва, режими и т.н? И това имерване централно/матрично/точково какво е? Как фокусирате и т.н.
статия на български за измерването. Превод е на друга от английски, но е доста точен превод.

Много благодаря, но ми изкарва грешка, че няма такава статия.
Цитирай

Колегата е оцапал линка, заповядай -> http://photo-cult.com/articles/light_met...rticle.php

p30 pro
Цитирай

С лолипопа по-малкото компресия позволява, повече издевателства върху снимката... Яко


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung a40
Цитирай

Само да демонстрирам, какви "чудеса" можете да постигнете след като си почистите камерата.
Преди почистване:
[Изображение: DSC_1162.jpg]
След почистване:
[Изображение: DSC_1163.jpg]

Почиствайте си камерите преди да снимате, драги! Smile

Z1
Цитирай

МОже ли да ми кажете като ви се надраска стъкълцето и е на петна (прецакало се е специалното антирефлексно покритие) четот че някой го полират с паста за зъби. Става ли добре и като го няма това антирефлексно покритие какво се получава след това?
Някой подменял ли е цял заден капак заради това? А остава ли водоустойчив телефона?
Изобщо ползвате ли тази екстра че телефона е водоустойчив или ви е страх?
Мойто стъкълце не изглежда добре и снимките са адски гадни!!! Снимки не искам да показвам защото са 1:1 с тези който съм снимал със старата ми Nokia 6260 преди 10 години. Направо са отчайващи, и на светлина и на тъмно!
Цитирай

Пробвай с пастата за зъби. Има и разни полиращи пасти, които можеш да пробваш, просто трябва да са финни. Ако успееш да го полираш, но все пак е паднало изцяло покритието, снимките няма да са на особено високо ниво, но със сигурност ще са доста по-добре от сега. В крайна сметка от полирането няма да загубиш нищо, защото стъкълтецо си е зле и сега. По принцип, ако в сервиза работят добре могат да ти сменят задния панел и да се запази водоустойчивостта. Иначе аз съм го пускал под вода доста често и нямам никакви проблеми.

Z1
Цитирай

Може ли да ми кажете как да си настроя камерата да снима хубаво, проблема е когато снимам със светкавица в тъмното е супер бледата снимка и леко размазана .. Какви неща да настроя за да снима качествено?
Цитирай

Качи някоя и друга снимка да видим за какво говориш. Размазването може да е от трепереща ръка. Обикновенно при слаба светлина скоростта на затвора е по-ниска с цел постъпването на повече светлина през сензора, което означава, че имаш повече време да ти трепне ръката и да размажеш снимката.
Иначе, аз често когато има някаква светлина (от лапма, прожектор и др.) снимам без светкавица, на малко по-ниски мегапиксели и на по-високо ISO. При стабилно поставен телефон снимките биват. Smile

Z1
Цитирай

(2015-08-29, 19:49:17)definition написа:  Може ли да ми кажете как да си настроя камерата да снима хубаво, проблема е когато снимам със светкавица в тъмното е супер бледата снимка и леко размазана .. Какви неща да настроя за да снима качествено?

Преди време имах подобен проблем и се оказа, че задния протектор, който бях сложил по някакъв начин пречеше на снимката.Светкавицата правеше някаква рефлексия.След като го махнах всичко се оправи.

“Luck is what happens when preparation meets opportunity”
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)