Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ТАБЛЕТ LENOVO IDEATAB S6000
#1

Здравейте на всички съфорумци. Днес си купих въпросния таблет. Ще ви бъда благодарен за препоръки и мнения. Взех го от ГЛобул. :cheers:

sony xperia z1 C6903 BLACK
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз също го взех. Не е лоша машинката. Първият проблем, с който се сблъсках е, че като го включиш чрез кабела към компютър не разпознава устройството. По-точно нищо не се случва. Решението е да промениш в настройките на хранилището от USB storage на Мултимедийно устройство. Тогава PC-то тегли драйвъра и всичко е ОК. Вторият проблем е, че понякога има проблем с идентификацията на wi-fi. Това още не съм го разучил защо и как се получава. Проблемът понякога изчезва като рестартираш рутера, но понякога упорито стои.
Иначе е бърз (все пак 4 ядра) функционален (типично за Lenovo). Батерията ми се струва добра и държелива, изображенията ясни. Мисля, че е добър избор за средния клас таблети.

Samsung Galaxy II Plus
Lenovo Idea Tab S6000-H
Цитирай
#3

Boyan2 написа:Аз също го взех. Не е лоша машинката. Първият проблем, с който се сблъсках е, че като го включиш чрез кабела към компютър не разпознава устройството. По-точно нищо не се случва. Решението е да промениш в настройките на хранилището от USB storage на Мултимедийно устройство. Тогава PC-то тегли драйвъра и всичко е ОК. Вторият проблем е, че понякога има проблем с идентификацията на wi-fi. Това още не съм го разучил защо и как се получава. Проблемът понякога изчезва като рестартираш рутера, но понякога упорито стои.
Иначе е бърз (все пак 4 ядра) функционален (типично за Lenovo). Батерията ми се струва добра и държелива, изображенията ясни. Мисля, че е добър избор за средния клас таблети.

Благодаря колега за съветите,ще ги имам в пред вит-особено този за РС-то и това за драйвърите!Иначе много ми хареса и като дизайн-много е тънак и приятен.Успех и ще споделяме за машинката. :thumbup:

sony xperia z1 C6903 BLACK
Цитирай
#4

И аз имам този таблет от около месец и нямам никакви забележки. Сърбят ме обаче ръцете да го root-на. Някой правил ли го е?

[Изображение: photo.jpg] 
M1 Note
Цитирай
#5

И аз го имам от 2 дена - много съм доволен! Свързването с компютър (Уин 7 *64) без проблеми - прехвърлих няколко филчета да пробвам плейра (изтеглех MX media player - вградения не ми хареса) и само с един филм имах проблем със звука - нямаше звук и с двата плейъра, може би трябват и кодеци допълнително. Wi-fi е без проблеми, както и 3G. Взех го от вивател с план за мобилен интернет. Махнах някой от предварително инсталираните приложения - има доста излишни такива. Тъчскрийна е доволо чувствителен. Игрите, които инсталирах вървят перфектно. Сега му търся калъф и се спрях на http://www.jmt.bg/%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%...pID=27747/.
Чакам други отзиви и евентуални проблеми.

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай
#6

Аз ползвам най-обикновен калъф от Кауфланд. Само му направих отвор за камерата на който поставих капза за по-красиво. Върши идеална работа за 15лв.

[Изображение: photo.jpg] 
M1 Note
Цитирай
#7

Здравейте колеги,някакви проблеми или новости около нашия таблетки? Моя таблетки го взех с подарък-оригинален калъф на lenovo и не съм търсил за да помогна с инфо на колегата питаш по гирен пост. Хайде успех на всички,споделяйте,кой каквото се сети. ;-) Весели празници на всички. Christmas

sony xperia z1 C6903 BLACK
Цитирай
#8

Здравей! Калъфът,който е комплект с протектор си взех от http://www.jmt.bg/%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%...pID=27747/. Много е хубав, пасва идеално на таблета. Протекторът не успях да го сложа както трябва и останаха 2 мехурчета, но не е болка за умиране - при работещ таблет не се забелязват, въобще даже не личи че има протектор.
За самия таблет - купил съм го за сина и още не съм му го дал, чакаме Дядо коледа Smile Иначе го разцъквам от 1 седмица тайничко и засега нямам забележки. Взех му от Техномаркет ОТГ кабелче и чете и флашки с него. Само GPS-а не съм пробвал как работи, мисля да намеря някой IGO за тази резолюция, ползвам го на телефона и съм доволен от него. Засега това, ако има някакви проблеми в бъдеще ще споделя.
Между другото чета един форум на Леново, където има доста инфо, включително и как да подкараме радиото и т.н.
https://forums.lenovo.com/t5/Idea-Androi...Idea_Slate

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай
#9

Здравейте, и аз имам същият таблет. Доволма съм от него, но имам въпрос как да направя връзка(като дисплей)безжична с телевизор Самсунг. Имам телефон Самсунг и с него няма проблем как да го направя и с таблет леново
Цитирай
#10

Как да е безжичнавръзката ? Имате предвид свален филм на таблета и да го пуснете на тв-то ли ?

Пробвайте програмата iMediaShare oT Google Play.

LG G2 16GB with OrionOS -2.2
Цитирай
#11

Програмата за root за B6000 без проблеми работи и за нашият таблет. Изпробвано.

[Изображение: photo.jpg] 
M1 Note
Цитирай
#12

И аз си купих този модел + оригиналният калъф+протектор /като този от горните постове/. Днес изтеглих IGO , но утре ще го качвам на картата и пробвам . Доволна съм от машинката . Интересувам се каква програма да кача за офис документи -преглед и редакция?
Цитирай
#13

Здравейте ,от днес и аз съм IDEATAB S6000.Oт прочетеното тук разбрах за рутването ,а как се ънрутва /връщане във фабрично състояние /за гаранцията,ако е споменато някъде се извинявам предварително.Благодаря на всички които са предоставили някаква информация за модела.
Цитирай
#14

Честита придобивка. Засега моят работи без проблеми, не виждам смисъла мот рутване. Споделяй, ако имаш проблеми.

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай
#15

Благодаря
Цитирай
#16

Здравейте ,имам проблем с автоматичното завъртане на екрана ,някой има ли идея за справяне с проблема?
п.с.настройките за автоматичното завъртане са пуснати
Цитирай
#17

Да не си заключил завъртането?
Цитирай
#18

Какво имаш предвид под - /заключил /.Автоматичната ориентация е активирана,завърта се само веднъж и вече не мърда на никъде .Същото положение е след хард ресет.
п.с.:като пусна една игра с автомобили които се управляват с накланяне на ляво и дясно реагира коректно,но в менюто и всичко друго не става.Да не се е скапал РОМ-а?
Цитирай
#19

В горния десен ъгъл дръпни надолу.
Изкарва ти меню,в което се появява опция да се заключи ротацията точно до това което си сега.
Цитирай
#20

Включено е ,телефона ми е с android и са ми ясни .Благодаря за желанието да ми помогнеш
Цитирай
#21

То че е включено е така. Чукни няколко пъти на него,до желаната позиция Wink
Цитирай
#22

Вариантите са два включено и изключено,по-включено не може.Благодаря ти.
Цитирай
#23

Здравейте ,проблема с автоматичната ориентация на дисплея на S6000 излезе дефект,последван от смяна на таблета с нов без увъртане или каквото и да е от страна на търговеца.
Цитирай
#24

Здравейте и от мен - искам да попитам собствениците на таблета. Тъй като роднина от САЩ има възможност да ми донесе от там (с разлика в цената естествено), но до колкото разбирам няма 3G (въпросния) - а на мен ми се иска да му взема мобилен интернет. Та въпросът е - освен сим картата, която в случая би отпаднала, дали може да се ползва другия ти "флашка" на него?
Цитирай
#25

S6000 e със слот за SIM карта, S6000L не е. Зависи какъв ще вземеш. Ако е втория, има вариант с OTG кабел и рутване да включиш интернет през "флашка"

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)