Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

allview v1 viper
#1

Дали този модел е успешен , какво ви е мнението за него ?

Samsung Note 10 + , Poco f3 256 GB  &  Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз си го поръчах от emag, но не съм го виждал на живо. Чудя се дали батерията е издръжлива.
Цитирай
#3

аз също само батерията ме съмнява 1850 мисля че не е много но за тези пари не може да се вземе такъв телефон и от китай , другото което е че на пазара не се намират калъфки за него

Samsung Note 10 + , Poco f3 256 GB  &  Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай
#4

Видях, че в emag са имали калъфи за този модел, но в момента количествата са изчерпани.
Цитирай
#5

Да но сега забелязах че има доста хубави универсални калъфи за телефони 4.7 http://www.ebay.com/itm/Luxury-Universal...565ce52be8 това изглежда добре

Samsung Note 10 + , Poco f3 256 GB  &  Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай
#6

Телефонът според мен е ребрандиран Gionee ELIFE E3 и е базиран на пословичния MT6589

И аз го поръчах от емаг и чакам да дойде.

За петъчната им цена изглежда перфектен, но не знам доколко ще се намират интересни ромове за него.

П.П. Gionee е индиийска марка... коя ли е оригиналната китайска ? Big Grin
Цитирай
#7

И аз съм поръчал...
Това, което разбрах е че, телефона в различни държави е с различно име...Например вижте в gsmarena: http://www.gsmarena.com/index.php3%3Fsre...y-5359.php
Цитирай
#8

Това което аз изрових като клониннги: Gionee Elife E3/Fly IQ4410/GM Discovery/QMobile A900/BLU Life Play/Symphony w150
Във румънската софтпедиа попаднах на дълга тема за Allview viper на румънски. Аксесоари излизат в ибей за различните реплики, май за gionee имаше най-много. Батерията определено няма да е държелива и софта си има бъгове. СИМ1 е нормален сим и поддържа 3Г, а СИМ2 е микро и не поддържа 3Г, поне не и със стандартните ромове. Във хда има няколко рома преправяни, също така ще могат да се слагат и от клонингите. Също има и MIUI ром който се слага със пач, разработчика е доста активен и може и да го доправи, участва с рома в едно състезание за официална поддръжка.
На сайта на румънците от ноември се предлага и вайпър с 16 гб памет, като бонус към 4 гб версии се предлага безжичен хдми Smartview2 и цените им са еднакви. Изглежда 4 гб версии се изчистват, но на тази цена надали някой ще се оплаква. На сайта на румънците има и цени в евро, но са конвертирани по невероятен начин ...
Честито на всички, дано да излязат читави телефони.
Цитирай
#9

Надявам се тази тема да е полезна който има с каквото може нека да помага

Samsung Note 10 + , Poco f3 256 GB  &  Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай
#10

Във вторник пристига и моят така че ще видим за какво иде реч. Big Grin
Цитирай
#11

И на мен са ми пуснали съобщение че ще го получа във вторник

Samsung Note 10 + , Poco f3 256 GB  &  Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай
#12

И аз го очаквам във вторник и ми е много любопитно да го разгледам. Моля ако някой може да даде линк към ромове във xda ...

POCO F1
Цитирай
#13

XDA тема
MIUI ROM - има пач който трябва да се сложи.
Gionee Elife E3 е най-разпространения от всички съименници.
Цитирай
#14

disign написа:XDA тема
MIUI ROM - има пач който трябва да се сложи.
Gionee Elife E3 е най-разпространения от всички съименници.
Колега,би ли обяснил защо трябва да се сложи този пач? - като за начинаещи!
Цитирай
#15

Пача трябва да се сложи защото рома е писан за друго устройство. Не съм слагал нищо от ромовете, а и телефона го нямам все още, просто и аз тръгнах да чета предварително. Рома на самият Gionee Elife E3 също сигурно ще е интересен.
Цитирай
#16

Днес дойде телефончето, освен неприятна начална анимация която бавеше зверски, всичко останало му изглежда доста прилично. Не лагва, обажда се ок, тъча е добър, екрана е готин(фулл ХД се вижда ок). Сглобен е сравнително добре и малко ми дребнее в ръката, но това е заради Ноута :>.
Цитирай
#17

omega-x написа:Днес дойде телефончето, освен неприятна начална анимация която бавеше зверски, всичко останало му изглежда доста прилично. Не лагва, обажда се ок, тъча е добър, екрана е готин(фулл ХД се вижда ок). Сглобен е сравнително добре и малко ми дребнее в ръката, но това е заради Ноута :>.

От няколкото часа работа с телефона, как преценяш издръжливостта на батерията ?



 

Цитирай
#18

И аз днес си получих телефончето, доволен съм като цяло. Батерията беше на 55 % и е съсухрих за 3,5 часа яко човъркане, дори накрая пуснах фенерчето за да падне на нула с цел първия заряд да е от нулата.
Относно аксесоарите изобщо няма избор, просто сме ограничени доста... най-много има по румънските онлайнмагазини и не са много евтини, в ибей са много малко, а има и в алиекспрес/китай/, но от там се чака доста с доставките.
Като цяло ще обобща , че за тази цена всичко е ОК и си заслужава, но 500 лв са си набутка за тоя телефон.

Животът е кратък, играй твърдо!
DESIRE HD Android 2.3.5 , HTS Sence 3.0. / LENOVO A536 Kit Kat  / LG Spirit Lolipop/ Moto G 16GB 3gen Android 6.0 /Moto Е4+/Moto G6/Moto G7+ / Xiaomi Redmi Note 8 pro[b] / Samsung G A33 Android 13 / Samsung GW5[/b]
Цитирай
#19

Попринцип телефона е за баща ми, така че малко го човърках аз, но на работа заредих телефона на 100%. Та може би за около 4 часа нон стоп пуснат екран и уай фай, и ровичкане по системите, като го сложи да се зарежда видях че беше на около 60%. По усещане, при вадене от контакта сутрин в 8 и нормална работа, трябва да може да изкара работния ден до към 20, после идва рулетката с батерията, но ако ще се ползва за много разговори/джипиес/нет, реалната му работа ще е към към 5-6 часа на макс ползване. Спестили са от батерията и е видно, но не мисля, че е някаква фрапиращи разлика. Разбира се, ако някой има надежден източник за 2ра батерия, няма да откажа, никога не се знае.
Цитирай
#20

Моля, който разбира да каже дали една такава microSDHC карта ще е съвместима с телефона ?

ADATA 16GB microSDHC + SD Adapter UHS-I
http://shop.sky.bg/index.php?route=produ...&limit=100

Изискванията на телефона са External Memory Up to 32GB with microSD card
Чел съм, че microSD и microSDHC са несъвместими. Така ли е ?

[Изображение: 6814229k.png]

Информацията съм взел от този сайт.
http://tehnicheskisaveti.blogspot.com/20...ni-sd.html



 

Цитирай
#21

DTPetkov написа:Моля, който разбира да каже дали една такава microSDHC карта ще е съвместима с телефона ?

ADATA 16GB microSDHC + SD Adapter UHS-I
http://shop.sky.bg/index.php?route=produ...&limit=100

Изискванията на телефона са External Memory Up to 32GB with microSD card
Чел съм, че microSD и microSDHC са несъвместими. Така ли е ?

[Изображение: 6814229k.png]

Информацията съм взел от този сайт.
http://tehnicheskisaveti.blogspot.com/20...ni-sd.html


Разбира се, че ще стане. Просто вече всички нови карти са SDHC.

POCO F1
Цитирай
#22

Честито на всички получили.
Че няма много аксесоари е вярно, но чак пък никакви. Има приличен избор в ebay.com просто търси за gionee e3 или blue life play
Примерно - http://www.ebay.com/itm/PU-Leather-Card-...5d46b9d9f6
С батериите ситуацията е малко по-стегната но все ще се измисли нещо.
В комплекта има ли силиконов предпазител?
Цитирай
#23

Днес дойде и моя и съм доста доволен.
Изработен е добре и е много тънък, никъде не скърца.

Притеснява ме захвата на задния панел - мисля че при евентуално изпускане е много вероятно да се счупи.
В комплекта има три в различни цветове - черен и син мат и лъскав бял(който се цапа много и бързо).

Всички бутони са отдясно - но за щастие са удобни и за показалеца и средния пръст на лявата ръка.
Камерата ми се струва съвсем прилична, ще поснимам навън да се уверя.

Екрана е добър, с хубави ъгли на виждане но не особен ярък и на слънце навън е почти невидим, мисля че това е обичайно за екран с висока резолюция, но се надявах на повече.

SIM1 e микро, SIM2 e нормален. Нямах проблеми да си ползвам 3G през нормалната сим карта в SIM2.

Звука от говорителя ми се стори приятен и силен. В комплекта има интересни слушалки. Все още не съм пробал нито тях, нито 3.5мм аудио изхода.

Зарядното е 1000mA и има стандартен USB порт. Кабела за зареждане и данни е добър и дълъг ~70cm.

Интерфейса е стоков робот 4.2.1 т.е. доволно куца работа Lol
Супер неудобен е за левичар и идва с колекция от глупави неизтриваеми приложения.
Като изключим това всичко върви бързо и меко.

За моя радост има порт на MIUI за телефона, който мисля да пробам тези дни.
Цитирай
#24

Има ли някой друг като мен? Получих на мейла си, че днес ще ми доставят телефона - Доставката ще бъде на 03-12-2013. Ни звън, ни смс от Спееди съм получавал.



 

Цитирай
#25

И при мен е същото положение. Опитах се да се свържа със Спийди и със emag, но никой не отговаря.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)