Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Оплакват се че ме чуват слабо/лошо?
#1

Ползвам телефона повече от два месеца и съм му ФенWink, но често чувам оплакването от другата страна "не те чувам, говори по-силно" (аз наистина си говоря тихо, но Wink). Пуснах Sound Metter -a и сравних с друг телефон (един до друг) Има разлика от 2-5 децибела в показанията на двата апарата Sad
Има ли друг с подобен "проблем"???
Цитирай
Аксесоари
#2

И на мен се е случвало да казват че ме чуват слабо. Трябва обаче да пробвам да дам на някой да звънне от моя телефон за да чуя реално как е. Предлагам ти да направиш същият експеримент.

Samsung S8 Black
Цитирай
#3

Здравейте,нов съм във форума и пиша за първи път.Имам проблем при провеждане на разговорите.Отсрещния ме чува глухо,разговора насича,прекъсва за секунда две,гласът ми бръжди(чуват ме ,но не ме разбират какво им казвам).Някой има ли на идея от какво е това?Трябва ли да отида на сервиз?този го купих от човек.Първия му телефон е имал проблеми с звука,дал го е на ремонт,но не са го оправили ,а са му дали нов-този който ми продаде.А сега и втория има проблем.Телефоните са взети от Теленор.
Цитирай
#4

(2015-09-04, 19:31:25)dobcho123 написа:  ,а са му дали нов-този който ми продаде.

И ти му повярва? Човек, толкова очевидна лъжа няма...

Но да се върнем на въпроса - този ефект съм го срещал само на места с лош обхват или в близост до клетка на чужд оператор.

p30 pro
Цитирай
#5

В настройки-още-предпочитан тип мрежа изберете от 4 опции една от последните 2
Цитирай
#6

Ами аз съм на предпоследната отметка
Цитирай
#7

Потупай телефона отдоло в ляво , там се намира микрофона . Пробвай при разговор това. Другото е направи му хард ресер или фабрични настройки. Не го пращай на сервиз, не се знае колко некадърно ще го ремонтират ..

| hTC Explorer 2.3.5 =>| hTC Sensation =>| iPhone 4s 16GB =>| Samsung Galaxy Note 2 16GB =>| Samsung Galaxy S4 Black Edition => Sony Xperia Z1 => Samsung Galaxy A5
Цитирай
#8

Постоянно ли прави този проблем или се е случило веднъж/два пъти? Понеже на мен ми се е получавало да не ме чуват или аз да не чувам хубаво (накъсва, но само на едната страна), след затваряне и повторно набиране всичко е ОК.

Android Huawei P30
Цитирай
#9

Проблемът е след ъпдейт към Lollipop... Някакъв софтуерен бъг, който да се надяваме ще оправят в 5.1
Решението на проблема е да изключите Microphone noise suspension от Call settings, както и да настроите Equalizer-a на Normal, ако е на нещо друго.
Това е. Има много теми в Android форумите за този проблем при нашия модел след ъпдейта към Lollipop.
Не е хардуерен проблем и няма нужда да потупвате телефона от страната на микрофона... Smile
Цитирай
#10

вчера го дадох на сервиз към теленор,чакам другата седмица да ме потърсят.Ще видим какво ще ми кажат.А иначе ,проблемът в микрофона-не в високоговорителите.направих запис през микрофона и резултатът беше отврат-пращи,прекъсва ,бръжди ,не се разбира какво се говори и така общо взето.
И след ресет,резултатът е никакъв.незнам след хард ресет как ще е
Цитирай
#11

Ако сте с 5.1 и имате проблема,настройки разговори и там махате отметката на намаляване на околния шум и всичко се оправя.

ex. Sony Z1 black =》 ex.  Samsung S7 edge =》 ex. Samsung Note 10 plus 4G 256 GB =》 Samsung S23 ultra 512 GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)