Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S4 mini DUOS
#26

А S4 mini i9192 има ли меню на български, защото в един форум прочетох, че не е модел за България и няма меню а български?
Цитирай
Аксесоари
#27

Има си бг меню, споко!

Samsung Galaxy S4 Mini Duos GT-I9192 - -> Huawei P9 Lite VNS-L21 Dual
Цитирай
#28

Реших да си купувам 9192, но от един магазин се опитаха да ме откажат, тъй като постоянно губели обхват със сим карти на мтел. След това звънях в сервиза на Самсунг, но от там не могат да ми дадат информация, тъй като в България няма официален внос на този модел и не го сервизират.
Затова искам да попитам и тук, някой имал ли е проблем с обхвата на 9192 и сим карта на Мтел?
Цитирай
#29

И аз се чудех между i9195 и i9192 и накрая си взех i9192 преди 2 седмици. Двете ми карти са на Vivacom и Globul. Не губи обхват, но откакто е с 2 сим карти има проблем с батерията. А за мен 2-те най-важни неща са екрана и батерията. Със всичко изключено и без да говоря или да гледам в Интернет пада по поне 3% от батерията на час, като е Idle и то в режим пестене на енергия. Ето един форум, в който е описано това: http://forum.xda-developers.com/showthre...23&page=17. Теб, от коя фирма се опитаха да те откажат от него?
Цитирай
#30

Ползвам го с карта на виваком и мтел. И по двете карти говоря доста. По около 1,5часа на ден. Нямам проблем с обхвата. Нета ми е постоянно включен. При всички случаи ми изкарва от сутринта до вечерта.

Samsung Galaxy S 6, Iphone 6
Цитирай
#31

Аз имам този модел телефон от 1 месец и от тогава един нормален разговор не успях да проведа Sad
На центъра понякога става, понякога не, но прибера ли се вкъщи става ужасно - губя обхват, разговорите накъсват, не ме чуват отсреща, получавам смс, че някой ме е търсил и т.н. Тествала съм го с карти на Виваком и Мтел, едно и също е. Връщах го за ремонт, вчера ми го върнаха, но пак е същото. Продполагам и заради проблема с обхвата батерията ми пада нощем от 70% до 0%. Изчитох доста форуми и мнения. Някои обесняват проблема с факта, че този модел го няма официално внесен за БГ и не е настроен за работа с нашите мрежи. Други пишат, че този проблем ще се оправи с ъпдейт, но дали такъв изобщо ще има щом и телефона няма да се внася в БГ ... Не знам ... но съм отчаяна вече .... Sad
Цитирай
#32

Не е нормално през ноща да падне с толкова много проценти. Явно има нещо та точи батерията. Виж приложенията, които са качени. Настройки на интернет и т.н. Не искам да го хваля, но телефончето е добро. Пътувал съм много с него и имам възможност за сравнение. Няма по различен обхват от другите телефони. Върни му фбричните настройки, изключи мобилния нет, ако си на място с лошо покритие го остави смо на gsm. Елиминирай проблемите един по един.

Samsung Galaxy S 6, Iphone 6
Цитирай
#33

Последно да си взимам ли S4 mini dual?!
Друг апарат с подобни (компактни за 4.3") - размери, резплюция, камера... SAR е само 0.33 W/kg- с две сим, не открих :capitulation:
Сега съм с два апарата и ми е писнало да ги разнасям - искам да ги обединя.

В Rv mobile е паднал към 450лв, не знам дали мога да го тесвам някакси?! Освен онлайн да го купя и за 7дни...

ПС: А чрез сталиниския похват ще се реши ли проблема (ако го има наличен) - да се ползва само с една карта?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#34

Двете ми карти са на Vivacom и Globul. Vivacom e е само с мобилен интрнет. Поставил съм я като sim2. Глобулската е само за разговори. Тя е sim1.
Активирам мобилния интернет за Vivacom. Автоматично се активира и мобилния интрнет на Globul. Деактивирам го, но се деактивира и този на Vivacom. Обадих се на Globul да деактивират мобилния интрнет. Отговориха, че не предлагат услугата - всичко било в настройките на телефона.
Е, някой ако може да каже какви са настройките?
Благодаря предварително. Samsung GT-i9192.
Цитирай
#35

Първо на сим1 е бързия интернет на сим2 е гсм само.
И така би трябвало да ти е по-лесно.
Иначе от диспечера на сим картите трябва да избереш ,че интернет да ползва само от сим2 и най-лесното влизаш в настройките за интернет на глобулската карта и оставяш празно навсякъде.

Huawei Mate 10 L29 Black
Цитирай
#36

Ако не искам излишно да ми точи ресурси втората карта (търсене на сигнал/облъчване), понеже по-рядко я ползвам - може ли софтуерно да се изклучва и включва когато искам?

ПП: Има ли вариант ако все пак някой ме потърси на изключената карта (б-конект) - да ми пренасочи на основната карта?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#37

Благодаря nastykb. Май нещата тръгнаха.
Цитирай
#38

hakama написа:Ако не искам излишно да ми точи ресурси втората карта (търсене на сигнал/облъчване), понеже по-рядко я ползвам - може ли софтуерно да се изклучва и включва когато искам?

ПП: Има ли вариант ако все пак някой ме потърси на изключената карта (б-конект) - да ми пренасочи на основната карта?
Пак диспечер на сим карта и поне на моя дуос има иконки на сим едно и сим две - натискаш сим едно и имам чавка активирай - махаш чавката и оставаш само на активираната сим.
За да получаваш ,че те търсят на другата карта трябва да си активирал двойна сим вкл и да си вкарал номерата на сим1 и сим2.
Макар ,че чак толкова не дърпа лягам си и като стана след 7-8-9ч да е дръпнало макс 5%

Huawei Mate 10 L29 Black
Цитирай
#39

Някой не е ли пробвал дали с флаш на "ремонтиран" кернел ще се оправи проблема с батерията? Че аз мисля да взема I9192 ама с този проблем нещо се замислям ....

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#40

Здравейте,
от много време съм хвърлил око на този модел, но винаги нещо излиза което ме кара да се замислям. Последното е дали поддържа 4G LTE или не? Питах ги тия умници от Самсунг-Бг ама ме отсвириха тактично, понеже не бил официално представен в Бг да съм бил питал примерно в Самсунг-ЮК.

Xiomi Redmi 4 Prime
Huawei Y6 Pro
Samsung Galaxy S4 mini Duos I9191, Samsung Galaxy Core Duos GT 8262
Цитирай
#41

Не поддържа.

http://www.samsung.com/africa_en/consume...9192ZKAXFE

Samsung Galaxy S4 Mini Duos GT-I9192 - -> Huawei P9 Lite VNS-L21 Dual
Цитирай
#42

gringo1912 написа:Не поддържа.

http://www.samsung.com/africa_en/consume...9192ZKAXFE

Тия дават че поддържа 2100 честота а на много места дават че не я поддържа. Явно има значение за кой пазар се произвежда.

Xiomi Redmi 4 Prime
Huawei Y6 Pro
Samsung Galaxy S4 mini Duos I9191, Samsung Galaxy Core Duos GT 8262
Цитирай
#43

Някой може ли да каже в спецификацията (от комплекта) какво пише за SAR?
За едносимовия видях, че е 0.323W/kg (съвсем различно от това в GSMarena)/
Питам се при двусимовия колко ще е ?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#44

(2015-01-20, 18:34:03)hakama написа:  Някой може ли да каже в спецификацията (от комплекта) какво пише за SAR?
За едносимовия видях, че е 0.323W/kg (съвсем различно от това в GSMarena)/
Питам се при двусимовия колко ще е ?

http://www.samsung.com/sar/sarMain?site_...e=GT-I9192

Samsung Galaxy S4 Mini Duos GT-I9192 - -> Huawei P9 Lite VNS-L21 Dual
Цитирай
#45

Как да си наглася, изходящите обаждания да излизат само от СИМ 2, защото в СИМ 1 си сложих карта само за 3G Internet и не мога да набирам от нея?
Цитирай
#46

Понеже не съм влизал от доста време забравих да се похваля, че телефина ми се ъпдейтна до андроид 4.4.2, кой знае каква видима разлика няма, само дето иконите горе ми станах сиви. 
Що се отнася до батерията някой път се източва за 24 часа а някой път тряе по 4-5дни, и то при еднакво ползване но съм забелязал, че когато има мого актуализации да висят и не съм свързан с интернет тогава ми цеди бързо батерията.

Xiomi Redmi 4 Prime
Huawei Y6 Pro
Samsung Galaxy S4 mini Duos I9191, Samsung Galaxy Core Duos GT 8262
Цитирай
#47

(2015-06-11, 12:02:24)poliboy написа:  Понеже не съм влизал от доста време забравих да се похваля, че телефина ми се ъпдейтна до андроид 4.4.2, кой знае каква видима разлика няма, само дето иконите горе ми станах сиви. 
Що се отнася до батерията някой път се източва за 24 часа а някой път тряе по 4-5дни, и то при еднакво ползване но съм забелязал, че когато има мого актуализации да висят и не съм свързан с интернет тогава ми цеди бързо батерията.

Колега, как ти се ъпдейтна... искам и аз да си ъпдейтна моя Андроид, в момента съм с 4.2.2 ?
Цитирай
#48

Първият вариант е да провериш дали имаш ъпдейт през настройките на телефона както е показано тук.
https://youtu.be/ZdjjVvIiny4

Ако няма нови ъпдейти остава варианта да си свалиш ъпдейт от http://www.sammobile.com/firmwares/ за твоят модел и да го инсталираш със програмата ODIN.
Има тема в която е показано как става. Всичко е на твоя отговорност.

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=55636
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)