Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок]Full Root за Xperia M (C1904 & C1905)

Здравейте!
В търсене на метод за руутване на Xperia M попаднах на ето това - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2457174
На кратко,с този метод получавате пълен руут достъп(до системните файлове на телефона без той да се рестартира).Подходящ е за телефони със Заключен Bootloader,т.е. не е необходимо да го отключвате и гаранцията ще ви се запази(ако не сменяте рома разбира се).

Как стават нещата?
1.Инсталирате framaroot 1.5.3 (или 1.6),отваряте приложението и си избирате SuperSU или Superuser,след което избирате Gandalf и изчаквате,телефона ще се рестартира!След като буутне трябва да се е появила иконата на SuperSU или Superuser,ако не стане от първия път пробвате пак и пак и пак.....при мен се получи от 3-тия път Smile.

2.Следващото нещо,което трябва да направите е да инсталирате BusyBox Pro v9.7.3,ако busybox поиска да направи резервно копие (backup) изберете ДА(yes),след това busybox ще зареди на 100%.След това се убедете,че busybox ще се инсталира в SYSTEM/XBIN,изберете "инсталирай"/normal install , след като инсталирането приключи рестартирайте телефона.
Сега телефона е наполовина руутнат!Това ще рече,че ако опитате да изтриете системно приложение телефона ще се рестартира!

3. Разархивирайте Tool by Anto Kus на навия компютър(ще получите 2 файла:SuperSU и Superuser).Включете телефона в USB кабела(преди това трябва да промените режима на USB свързване на MSC,това става от настройки/xperia/възможност за usb свързване).Сега изберете един от двата файла,ако от Framaroot сте избрали Superuser,то сега ще трябва да стартирате файла Superuser , следвайте стъпките(няколко пъти натискате Enter).Телефона ще се рестартира няколко пъти!
След като приключите,телефона ви ще бъде роотнат успешно.Честито!

Официална тема за този метод -
Цитат:http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2457174
Изтеглете си файловете от официалната тема!

Правите всичко на ваша отговорност!Не нося отговорност за повредени телефони!

Xiaomi Mi 8 Lite 
Xiaomi Mi 9 SE 
Huawei P40 Pro
Цитирай
Dice.bg Аксесоари

Ще стане ли на телефона от подписа ми ,защото искам да го рутна но не искам да оставам без гаранция....Биг пробвал но има неща на игри които не ми са е да ги губя!!!

[box]Device:Sony Xperia E c1505 (root)
OS:All Stock Android Jelly Bean (4.1) with last firmware.[/box]
Цитирай

D.Sirakov написа:Ще стане ли на телефона от подписа ми ,защото искам да го рутна но не искам да оставам без гаранция....Биг пробвал но има неща на игри които не ми са е да ги губя!!!
За Xperia E метода за руут е друг!Ако руутнеш и занесе телефона руутнат в сервиза,гаранцията ти ще отпадне,но ако премахнеш руута пак ще си имаш гаранция.Нещо не си разбрал както трябва Smile

Xiaomi Mi 8 Lite 
Xiaomi Mi 9 SE 
Huawei P40 Pro
Цитирай

Waiting for device, connect USB cable now... - това ми изписва, на MSC мода съм... компа си отчита телефона, програмката - не....

Notebook: HP G6, CPU: Intel Core i5 @ 2.6-3.2Ghz, RAM: 6GB DDR3, HDD: 750GB SATA II, Video: ATI HD7670 2GB
Phone: Sony Xperia M2 Black @ Android 4.4.4 @ 16GB SanDisk MicroSDHC Class 10
Цитирай

Инсталирай PC companion ,Abd Drivers ,включи USB debug.Друго може да ти каже колегата Spellbound91.

[box]Device:Sony Xperia E c1505 (root)
OS:All Stock Android Jelly Bean (4.1) with last firmware.[/box]
Цитирай

Направи така:
1.Инсталирай Sony PC Companieo(както ти е казал D.Sirakov) за да получиш необходимите драйвъри,след инсталирането на PC companion рестартирай компютъра.
2.Пусни компаниона и свържи телефона,като изчакаш да бъде разпознат от програмата,след което я изключи(клик с десен бутон долу в статус бара и даваш exit)
3.Сега вече следваш инструкциите за руут.

Xiaomi Mi 8 Lite 
Xiaomi Mi 9 SE 
Huawei P40 Pro
Цитирай

Spellbound91 написа:Направи така:
1.Инсталирай Sony PC Companieo(както ти е казал D.Sirakov) за да получиш необходимите драйвъри,след инсталирането на PC companion рестартирай компютъра.
2.Пусни компаниона и свържи телефона,като изчакаш да бъде разпознат от програмата,след което я изключи(клик с десен бутон долу в статус бара и даваш exit)
Пак същата работа...

Notebook: HP G6, CPU: Intel Core i5 @ 2.6-3.2Ghz, RAM: 6GB DDR3, HDD: 750GB SATA II, Video: ATI HD7670 2GB
Цитирай

Snuupy написа:
Spellbound91 написа:Направи така:
Пак същата работа...
Опиши ми това което правиш стъпка по стъпка!Ако следваш стъпките трябва да стане.Моята М-ка съм я руутвал поне 4 пъти по този начин.

Xiaomi Mi 8 Lite 
Xiaomi Mi 9 SE 
Huawei P40 Pro
Цитирай

Руутнат е вече телефона. Рестартира ми се на link2sd, пробвах да направя втория партишън FAT32, EXT4, EXT2, като избера от LINK2SD EXT4, да кажем и му давам reboot phone и ми се рестартира на логото на SONY....

Цитирай

Snuupy написа:Руутнат е вече телефона. Рестартира ми се на link2sd, пробвах да направя втория партишън FAT32, EXT4, EXT2, като избера от LINK2SD EXT4, да кажем и му давам reboot phone и ми се рестартира на логото на SONY....
Еми рестартира се защото не си го руутнал напълно!Ти прочете ли какво пише горе?

Цитат:2.Следващото нещо,което трябва да направите е да инсталирате BusyBox Pro v9.7.3,ако busybox поиска да направи резервно копие (backup) изберете ДА(yes),след това busybox ще зареди на 100%.След това се убедете,че busybox ще се инсталира в SYSTEM/XBIN,изберете "инсталирай"/normal install , след като инсталирането приключи рестартирайте телефона.
Сега телефона е наполовина руутнат!Това ще рече,че ако опитате да изтриете системно приложение телефона ще се рестартира!
Ще се рестартира винаги когато пипаш по системните файлове,включително и дата дяла.
Инсталирай Busybox и след това действай по стъпка 3

Xiaomi Mi 8 Lite 
Xiaomi Mi 9 SE 
Huawei P40 Pro
Цитирай

Руутнат е телефона, ти не четеш... И трите стъпки са изпълнени, преинсталирах всичко на ново вече с включен дебъгинг и си ми намери телефона, изписа, че е успешно руутнат и така...

Цитирай

Snuupy написа:Руутнат е телефона, ти не четеш... И трите стъпки са изпълнени, преинсталирах всичко на ново вече с включен дебъгинг и си ми намери телефона, изписа, че е успешно руутнат и така...
Не трябва да се рестартира тогава!Я пробвай с root explorer да изтриеш някое системно приложени,например Google +.
Системните приложения са в System/App

Xiaomi Mi 8 Lite 
Xiaomi Mi 9 SE 
Huawei P40 Pro
Цитирай

Значи понеже си изтърках капака от сваляне вече.. Ще преинсталирам целия телефон на ново с PC Companion и ще го руутна на ново, чисто.... И пак почвам на ново.

Цитирай

Snuupy написа:Значи понеже си изтърках капака от сваляне вече.. Ще преинсталирам целия телефон на ново с PC Companion и ще го руутна на ново, чисто.... И пак почвам на ново.
След като руутнеш опитай да изтриеш някое системно приложение както ти казах и ако стане значи руута е успешен.След това ще търсим проблема другаде.

Xiaomi Mi 8 Lite 
Xiaomi Mi 9 SE 
Huawei P40 Pro
Цитирай

[Изображение: e13jSlkv.jpg]

Май се оправи и вече не се рестартира, но ми дава само да "линкна" приложенията, не мога да им дам директно move 2 sd, уж ги линкнах, но пак си ми е заета 1.2ГБ вътрешната...

[Изображение: r9fl13J3.png]

Цитирай

Snuupy написа:[Изображение: e13jSlkv.jpg]

Май се оправи и вече не се рестартира, но ми дава само да "линкна" приложенията, не мога да им дам директно move 2 sd, уж ги линкнах, но пак си ми е заета 1.2ГБ вътрешната...

[Изображение: r9fl13J3.png]

Да,това приложение не върши работа Big Grin. В XDA има направен скрипт,който прави така,че СД картата да е вътрешна памет.Скрипта се пуска със скрипт мениджър от плей стора.

Xiaomi Mi 8 Lite 
Xiaomi Mi 9 SE 
Huawei P40 Pro
Цитирай

Цитат:Да,това приложение не върши работа Big Grin. В XDA има направен скрипт,който прави така,че СД картата да е вътрешна памет.Скрипта се пуска със скрипт мениджър от плей стора.

И това без да правя партишън на SD картата, така ли?

Цитирай

Snuupy написа:
Цитат:Да,това приложение не върши работа Big Grin. В XDA има направен скрипт,който прави така,че СД картата да е вътрешна памет.Скрипта се пуска със скрипт мениджър от плей стора.

И това без да правя партишън на SD картата, така ли?
Да Smile,просто мяташ скрипта на карата и с помощта на скрипт мениджър(безплатно приложение) го зареждаш и готово.Недостатъка е,че след всяко рестартиране на телефона трябва да зареждаш скрипта отново,но скрипт мениджър може да се настрои да буутва автоматично.

Xiaomi Mi 8 Lite 
Xiaomi Mi 9 SE 
Huawei P40 Pro
Цитирай

Това не е проблем, но ще дадеш ли линк към скрипта, защото намерих една тема тук, но тя е общо взето, това което направих аз..
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2523597

Цитирай

Цитат:http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2492952

Това е ръководството,а скрипта е няколко страници напред!Изчети темата и ще разбереш как да го направиш Wink

Xiaomi Mi 8 Lite 
Xiaomi Mi 9 SE 
Huawei P40 Pro
Цитирай

Spellbound91 написа:Здравейте!
В търсене на метод за руутване на Xperia M попаднах на ето това - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2457174
На кратко,с този метод получавате пълен руут достъп(до системните файлове на телефона без той да се рестартира).Подходящ е за телефони със Заключен Bootloader,т.е. не е необходимо да го отключвате и гаранцията ще ви се запази(ако не сменяте рома разбира се).

Как стават нещата?
1.Инсталирате framaroot 1.5.3 (или 1.6),отваряте приложението и си избирате SuperSU или Superuser,след което избирате Gandalf и изчаквате,телефона ще се рестартира!След като буутне трябва да се е появила иконата на SuperSU или Superuser,ако не стане от първия път пробвате пак и пак и пак.....при мен се получи от 3-тия път Smile.

2.Следващото нещо,което трябва да направите е да инсталирате BusyBox Pro v9.7.3,ако busybox поиска да направи резервно копие (backup) изберете ДА(yes),след това busybox ще зареди на 100%.След това се убедете,че busybox ще се инсталира в SYSTEM/XBIN,изберете "инсталирай"/normal install , след като инсталирането приключи рестартирайте телефона.

3. Разархивирайте Tool by Anto Kus на навия компютър(ще получите 2 файла:SuperSU и Superuser).Включете телефона в USB кабела(преди това трябва да промените режима на USB свързване на MSC,това става от настройки/xperia/възможност за usb свързване).Сега изберете един от двата файла,ако от Framaroot сте избрали Superuser,то сега ще трябва да стартирате файла Superuser , следвайте стъпките(няколко пъти натискате Enter).Телефона ще се рестартира няколко пъти!
След като приключите,телефона ви ще бъде роотнат успешно.Честито!

Официална тема за този метод -
Цитат:http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2457174
Изтеглете си файловете от официалната тема!

Правите всичко на ваша отговорност!Не нося отговорност за повредени телефони!

нещо не успявам ...стигам до 3-та точка и там това което ми прави впечатление е файла който трябва да сваля и този който свалям са с различни имена ,и все пак продължавам с това което съм свалил защото намирам файлове описани в инструктажа!
и ето резултата ; МОЛЯ ЗА ПОМОЩ - къде бъркам?

Samsung Galaxy Core Duos- i8262///Sony Xperia M-C1905
///Samsung I9001 Galaxy S Plus///LG GW620
Цитирай

Първо,последователните постове са забранени!
Сега за т.3 направи следното:Минаваш в MSC режим на свързване и спираш PC Companion(десен бутон и exit на програмата),след това пускаш руут фикса,свързваш телефона и действаш.Препоръчвам да се използва SuperSU

Xiaomi Mi 8 Lite 
Xiaomi Mi 9 SE 
Huawei P40 Pro
Цитирай

Spellbound91 написа:Първо,последователните постове са забранени!
Сега за т.3 направи следното:Минаваш в MSC режим на свързване и спираш PC Companion(десен бутон и exit на програмата),след това пускаш руут фикса,свързваш телефона и действаш.Препоръчвам да се използва SuperSU

Съжалявам не е умишлено,няма да се повтори!иначе никакво развитие Devil едно и също се появява показаното на по горният пост.Да не би да е от Уиндоса със седмица съм .

Цитирай

adi55 написа:
Spellbound91 написа:Първо,последователните постове са забранени!

Съжалявам не е умишлено,няма да се повтори!иначе никакво развитие Devil едно и също се появява показаното на по горният пост.Да не би да е от Уиндоса със седмица съм .
Едва ли е windows-a.Започни от начало,направи repair със SUS като преди това си направиш backup на приложенията,които ти трябват,но избери SuperSU за root.

Xiaomi Mi 8 Lite 
Xiaomi Mi 9 SE 
Huawei P40 Pro
Цитирай

aaaaaaaa''направи repair със SUS '"" това не съм го чувал !!!

Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)