Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Счупих си стъклото нa екрaнa, къде могaт дa го сменят?
#51

Тогава ти трябва сервиз,обади се в официалния и ги пипитай там,би трябвало да знаят за какво иде реч!Лично аз от доста време сам си ремонтирам телефоните,сменял съм части и на телефоните на някой мои приятели,досега се е получавало,надявам се за този телефон да не разбирам кое и как!За в Пловдив знам кой сервиз и майстор да ти препоръчам,ако те устройва за моя град,пиши ми на лични да не размиваме повече форума

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
Аксесоари
#52

Здравейте,
още един изпуснат телефон Cry Пукнато стъкло и под него не работи тъча :mad: иначе самия дисплей е ОК.
Да ви попитам намери ли някой сервиз, в който да се навият да ви сменят само дигитайзера и стъклото, вместо лесното но скъпо решение с дисплей?

Мерси предварително за всякакви препоръки.
Цитирай
#53

Няма да намериш голям сервиз,който да се навие на смяна само на дигитайзера.Купи си от нета дигитайзер и си го смени сам,или в някой малък сервиз,или смяна заедно с дисплея,ама то така става малко солено,но всеки си решава.Прегледай за клипчета в youtube,с ремонт на телефона,и реши дали можеш ти и\или твой приятел да го направиш.Каквото и да решиш-Успех

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#54

Аз отидох в Мост , те са официалния сервиз на LG.
Принципно се сменя дисплей с тъча, фрейма и батерията.
Нагласи 300лв и си ти човека. Обикновено ги имат на склад и става за 4-5 дена.
Плюс на цялото упражнение е че запазват гаранцията на телефона.
Споделям личния си опит отпреди месец.
Germanos предложиха малко по-евтин вариант, но запазването на гаранцията за мен е по- важно от 20 лв разлика и 30 дена ремонт Huh
Вариантите в EBay ми се сториха доста рискови относно оригиналността на частите и затова не ги предпочетох.
Все пак последната преценка си е твоя.
Успех
Цитирай
#55

За 300+ лв можеш да си вземеш добър тел втора ръка Smile
Цитирай
#56

+1 счупена Г2-ка Wink Моят въпрос е следният:Телефонът ми е на лизинг и имам сключена застраховка, в една от точките пише, "защита на стоката".Какво ще рече това? Дали ще мога да се възползвам от тази застраховка или не? Застраховката се казва "Защита макс"от уникредит.Звъннах им по телефона, но ми казаха, че работното им време е в делничните дни от 10:00-18:00, а днес е събота :confused: :confused: :confused:
Цитирай
#57

jalturko написа:+1 счупена Г2-ка Wink Моят въпрос е следният:Телефонът ми е на лизинг и имам сключена застраховка, в една от точките пише, "защита на стоката".Какво ще рече това? Дали ще мога да се възползвам от тази застраховка или не? Застраховката се казва "Защита макс"от уникредит.Звъннах им по телефона, но ми казаха, че работното им време е в делничните дни от 10:00-18:00, а днес е събота :confused: :confused: :confused:

Тази застраховка не касае счупване на телефона. Т.е не я покрива.

LG G2 16GB
Цитирай
#58

и закакво ми вземат 50лева... само ако умра тогава да ми изплатят лизинга...
Цитирай
#59

Мда., прави се друга застраховка в случай на кражба,счупване, изтърване и т.н. Само незнам дали плащат в случай на счупване или си намират някоя вратичка...
Цитирай
#60

Не знам от къде си закупил телефона си, но във Виваком, застраховката на дисплеят е 6лв на месец. Стандартните застраховки не покриват счупвания.

LG G2 16GB
Цитирай
#61

Извинявам се ,че пак досаждам , само искам да попитам долу горе какви пари мога да му взема с пукнат дисплей и работещ тьч на половина?Телефона е на месец без драскотина.
Цитирай
#62

Здравейте.... да ви споделя и след изпускането и съответно счупване на стъклото и тъч-а на моя G2 :wall: - занесох го в МОСТ компютърс, където за 10-на дни ми смениха за точно 295 лева стъкло, тъч, дисплей и батерия (оказа се, че всичко върви комплект); гаранцията ми продължава да е валидна.
Други "гаражни" сервизи ми дадоха цени между 210 и 240 лева с до 3 месеца гаранция, което не си заслужава.
:thumbup:

LG G2 16 GB Black edition; Sony Xperia S black
Цитирай
#63

Та... някой да продава там комплекта - стъкло тъч и диспей... пък на батерията майната и ако я няма.... Ако някой знае откъде мога да си купя този комплект от БГ (не ми се поръчва с 2 месеца чакане от ибей) да казва.... ако ще и без сервиз сам ще си сменя екрана....

Nokia 5230 -> Alcatel Pop C5 -> Alcatel OT Idol 2 -> LG G2 -> Meizu M1 Note -> LG G4 :3
Цитирай
#64

Да питам за удавен телефон какво ще кажете? На съседите ми щерка им удавила LG-то в басейна. Ходи на гаранционен сервиз в София , но им го върнаха. Не може ли да го оправят ...
Цитирай
#65

Роско написа:Да питам за удавен телефон какво ще кажете? На съседите ми щерка им удавила LG-то в басейна. Ходи на гаранционен сервиз в София , но им го върнаха. Не може ли да го оправят ...

Е ти ако се удавиш може ли да те оправят? Помисли малко преди да питаш идиотски въпроси... :wall: Ако се смени цялата електроника ще се оправи, което не си струва Smile


Androidbg Samsung Note 20 Ultra 
Цитирай
#66

За съжаление,при добро намокряне на тези телефони,решението е почти никакво,пробвайте да го разглобите на съставни части и така да го изсушите,но включи ли се без тази процедура,то почти винаги окъсява някъде и телефона е за коша

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#67

Здравейте.
Да се впиша и аз в списъка със счупените дисплеи.

Всъщност, моя дисплей си изглежда в ред, само стъклото е счупено.

Почти навсякъде ми казват, че на този телефон, не може да се подмени просто стъклото а трябва целият дисплей.

В OLX, обаче попаднах на тази обява (http://olx.bg/smyana-na-schupeno-stklo-n...-i56435364) и се обадих на човека, и той ми потвърди, че многократно е правил процедурата и гарантира за нея и дори дава месец гаранция.

Освен цената ... това ми се струва добър вариант от гледна точка на това, че си запазвам оригиналния дисплей.

Ще съм благодарен, който e запознат да сподели, къде са рисковете при процедурата и като цяло какво смятате за офертата.
Цитирай
#68

Никога не бих се навил на смяна само на предното стъкло - няма начин да стане перфектно, а и съвсем скоро ще започне да се пълни с прах. Ето оригинален дисплей на приемлива цена, аз бих си го сменил сам, едва ли е чак такава философия.
http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-LG-G2-...4628f59ba0
има и бял, неговата цена е по-ниска дориSmile
Цитирай
#69

Цената от 100 лева която е дал тоя пич звучи смешна... При толкова ниска цена няма как нещо да не е наред... Дори и да приемем че комплекта дисплей + джам струва 100 лева той кво безплатно ли ще го сложи? Изобщо не коментирам факта че е доста вероятно да се прави в някой гараж...

LG G2 Candy 5 5.0.2
Цитирай
#70

Е какво толкова невероятно има в цената.Напълно нормална си е.Това ,че тука ни цакат почти тройно по-скъпо с ремонта, е това е вече смешно,дори тъжно.При цена окло 350 паунда в Англия за нов G2 е напълно нормално да струва толкова дисплея.А и продавача в ebay има доста позитивни отзиви и не вярвам да продава и да си руши реномето с дисплеи ментаци.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#71

GeorgeMilev написа:Цената от 100 лева която е дал тоя пич звучи смешна... При толкова ниска цена няма как нещо да не е наред... Дори и да приемем че комплекта дисплей + джам струва 100 лева той кво безплатно ли ще го сложи? Изобщо не коментирам факта че е доста вероятно да се прави в някой гараж...

Пичът, който ще сменя, отлепя счупеното стъкло от дисплея и сменя само стъкло и дигитайзер. Докато в случая купуваш нов дисплей и стъкло в комплект.
Ако дигитайзра е $20, сметнете колко взима пича за работа и лепило.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#72

d_ave написа:Никога не бих се навил на смяна само на предното стъкло - няма начин да стане перфектно, а и съвсем скоро ще започне да се пълни с прах. Ето оригинален дисплей на приемлива цена, аз бих си го сменил сам, едва ли е чак такава философия.
http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-LG-G2-...4628f59ba0
има и бял, неговата цена е по-ниска дориSmile
Гледах ги тези от ибей по 100лв, които пише, че са оригинални, но никой май не може да гарантира, че са такива...
Цитирай
#73

jorrddan написа:
GeorgeMilev написа:Цената от 100 лева която е дал тоя пич звучи смешна... При толкова ниска цена няма как нещо да не е наред... Дори и да приемем че комплекта дисплей + джам струва 100 лева той кво безплатно ли ще го сложи? Изобщо не коментирам факта че е доста вероятно да се прави в някой гараж...

Пичът, който ще сменя, отлепя счупеното стъкло от дисплея и сменя само стъкло и дигитайзер. Докато в случая купуваш нов дисплей и стъкло в комплект.
Ако дигитайзра е $20, сметнете колко взима пича за работа и лепило.

Нека взима стига да изпълнява това, което обещава.
Цитирай
#74

Предложения откъде да си оправя счупен екран? Интересувам се от екран + тъч....
Ако може предложения САМО ОТ БГ...
Може да бъдат и само дисплей + тъч БЕЗ рамката и батерията....
Германос и Мост ми искаха 300 лева - да си гледат работата Sick :capitulation:

Nokia 5230 -> Alcatel Pop C5 -> Alcatel OT Idol 2 -> LG G2 -> Meizu M1 Note -> LG G4 :3
Цитирай
#75

Един приятел скоро сменя дисплей на G2 за 170 лв. Сравних го с моя и .... абсолютно никаква разлика (цветове, картина, чувствителност на дисплея). Уверили са го, че е оригинален. Колко е оригинален е друг въпрос. Факт е, че не намерих никаква разлика, сравнявайки го с моя телефон.

Sony Xperia S, Xiaomi MI-2, LG G2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)