Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LENOVO YOGA B6000 3G 16GB
#1

Искам да споделя с всички вас,че съм очарован от таблетчето.
Взех го за лапето с идеята,че едва ли ще го ползва повече от седмица,но както отиват нещата,май ще е за по-дълго време Smile
Прекрасен саунд,бързо реагиране на докосвания и програми(повечето игри от големите),филмчета,клипове.
Това което лично на мен най-много ми допадна е,че няма да си късам нервите с местене на програмите в картата.Таблета има настройка за това,къде да се свалят и инсталира по дефолт.Било на вътрешната памет,било на картата,където и отива всичко Big Grin

Единственното което пък ме дразни е,че зада се напълни обхвата на безжичната икона,трябва да седя до рутера Tongue

При показването на мрежата и скороста,дава,че е на 135mb,но от лапето,не ми остава време да му пусна един спиидтест Smile
Чудех се м/у 8 и 10",но имайки впредвид малките ръчички,взех 8',и мисля,че не сбърках Lol
Та засега толкова

Ще се радвам да чуя и други мнения,на хора,които го ползват
Цитирай
Аксесоари
#2

Тъй-като няма много мнения за този таблет, да споделя и аз моите впечатления. Моето Леново е БЕЗ 3G, пиша го, за да е по-сигурно.

Ползвам го повече от седмица и съм много доволен. Много е бърз, никакво забавяне или замисляне. Дори незаредени страници се скролват без проблем. Играя FMH 2014, онлайн покер, гледам филми и ползвам нета. Сложих му Navigon(30 min ~ 7-8% батерия) и Sygic, спътниците ги намира за 2-3 минути, ако си се отдалечил на 10-ина км от последното място, ако си на последното - за под минута. Формата му е много удобна за ползване. Всеки, който го е ползвал, може да потвърди. Гледането на филми вече не е досадното държане или купуване на калъф за 50лв. Стойката е много удобна и за четене на книги. Леко наклонената му форма е удобна като го оставиш на масата. Колонките вадят много добър звук, все пак са с Dolby технология. И за мен най-голямото предимство - батерията. 11+ч - 3+ч. FMH, 3+ч. филми, 1ч. покер, 4+ч. web браузване - като това е ми най-краткия период на издържане на батерията, като през цялото време е в включен wi-fi. Средно е около 13ч., което всъщност е времето на включен екран.
Ако си търсите таблет, който да издържа максимално време без зареждане - това е таблетът. Нали точно това е целта на тези устройства - издържливост и мобилност. Не съм слагал някакви тежки игри, за да кажа как се държи с тях. Все пак, ако ви се играят игри - купете си настолен или мощен лаптоп(мое мнение)
Единственият недостатък, може би, е разделителната способност на екрана, можеха да я направят малко по-голяма, но и така си е перфектен.
Цитирай
#3

Привет
Кажи моля те,при теб има ли го това проблемче с безжичната мрежа?
При нашият обхвата едвам се пълни,като се мръдне на метър от рутера. Отида ли с таблета на балкона,хич го няма.
Едно време имах такъв проблем с htc one X с антената,та сега се чудя,дали и тук не се появява този проблем.
Цитирай
#4

Здравей,
Според мен зависи какъв ти е рутера. Но при мен на 3-4 метра си е пълен обхватът. Обхватът зависи и от стените. Какъв ти е рутерът?
Цитирай
#5

Tplink 1043 nd
Едва ли е от него. На телефоните и лаптопа,нямам такива проблеми.
Цитирай
#6

Днес замениха таблета с нов!
Още на свързването ми с леново,и обяснението на проблема,ме попитаха,какво искма да направя.връщане на парите или замяна.
Просто перфектно обслужване по телефона!
Цитирай
#7

Как е сега новият таблет? Има ли същия проблем? Аз си смених рутера и затова чак сега пиша, исках да пробвам с новия как ще е положението, но си е все същото - работи си добре. Пробвах с приложението на speedtest.net - 2.2МБ/1.8МБ, което си е нормално за безжично у-во Smile
Цитирай
#8

Сега всичко е наред. Не се налага на лапето,да виси до рутера Smile
Цитирай
#9

Днес дойде много добър ъпдейт Smile
Вече е наличен и фейс детект за таблета Big Grin
Цитирай
#10

Аз съм с Леново 2107 и съм страшно доволен. Чудя се дали да не ди взема един Йога с клавиатура и стилус и направо да си пенсионирам лаптопа и в тази връзка имам два въпроса:
*каква клавиатура мога да му сложа
*има ли програма, която да разпознава ръкописен текст на КИРИЛИЦА, да пиша със стилус по таблета и да ми превръща бележките в текст
*може ли да се свърже с блутут-слушалка, че сегашния таблет от подписа нещо ми прави номера или аз не знам как да го настроя???

Siemens C45 —> Nokia 5310 Xpress Music —> Nokia 1618 —> HTC Wildfire S —> Samsung Galaxy S II+ —>  Nokia C5-00 —> Lenovo A536 и Samsung Galaxy Tab E 9.6" T561
Цитирай
#11

Клавиатури се чакат края на месеца да има.
За бележките,не мога са споделя,защото таблета се ползва от лапето.
За слушалка,пробвах с jabra-а ми от колата,и няма проблем
Цитирай
#12

Здравейте, ползвам Yoga 8' 3 G и до момента нямам забележки. Само дето не мога да намеря калъф, харесах тези на сайта на Леново, но нямам идея от къде мога да си взема. Чудя се също дали да търся протектор, изключвам вар. с универсален, който да изрязвам. Какво направихте вие ?
Цитирай
#13

Аз поръчах от ибей . Калъф и фолио за екрана. Чакам ги следващата седмица да дойдат. Тук и без това цените винаги са космически,и нямаш много избор.
Калъфа 16$ фолиото 3 бр за 6$
Цитирай
#14

Вероятно и аз ще направя като теб, че ми писна да го нося с кутията...
Цитирай
#15

Гледам,че са намалили малко ценитена новите които излизат Smile
http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p...&_from=R40

Аз лично предпочетох http://www.ebay.com/itm/Sikai-Slim-Stand...2c7725e8e8
Все пак затваря плътно таблета. Малката да го лашка колкото иска Big Grin На същите взех и фолиото.Предлагат и силиконов кейс,но екрана не е защитен Wink
Цитирай
#16

Някой може ли да ме ориентира таблета дали плейва FULL HD клипове, филми и дали заснема видео в HD или FULL HD?
Питам, тъй като сега имам Galaxy tab p7500, който плейва само HD а FULL HD насича, забавя разминава говор и картина или изобщо не тръгва, което ме дразни най-много..

Samsung Galaxy S3 Neo
Lenovo Yoga B6000 3G
Цитирай
#17

на малката и пускам спокойно х264
Не съм видял да насичат Big Grin
Цитирай
#18

Благодаря, тествах го и се оказа, че чете всичко. Rock
:cheers:
Някой има ли представа дали таблета в комплект с опера браузър има проблем с флаша, че при мен не тръгва?
С оригиналния на таблета няма проблем.

Samsung Galaxy S3 Neo
Lenovo Yoga B6000 3G
Цитирай
#19

Аз лично,опера не ползвам от много време Smile
Ползвам си само и единствено Maxthon
Чат-пат Boat browser
Цитирай
#20

Аз ползвам Dolphin и Chrome и също не мога да ти отговоря Smile
Цитирай
#21

Сега се двоумя над micro sd картата 32 или 64 GB, дали еднакво бързо ще действа с малката или два пъти по - голямата 64. Ако някой е пробвал, моля да сподели. От Леново са написали макс. до 64 GB. Цените в BG и Китай са с огромна разлика и затова се спрях на тази оферта:
http://www.aliexpress.com/item/ADATA-64G...81384.html

p.s. поръчах си калъф Smile
Цитирай
#22

Зависи от класа на картата. Най-добре вземи клас 10, а за размер, ще решиш по цената им. Smile

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#23

Здравейте, моля някой да ми каже размерите на този таблет, тъй като никъде не отркивам такива. Става дума за дебелина спрямо другите таблети, много ли е голяма разликата? Нямам възможност да отида да го видя! Благодаря предварително!

Samsung Galaxy A5, Alcatel Scribe HD
Цитирай
#24

Най-дебелата част е около 2см, най-тънката - 3мм. Ако не го видиш, няма как да сравниш Smile
А за картите, единственото важно за скоростта е класа, големината няма значение или поне не би трябвало. Wink
Цитирай
#25

Здравейте,

Някой слагал ли е 64ГБ карта памет в таблетчето, разпознава ли я? Мисля да и купя една карта 64ГБ клас 10. Даже намерих една на Кингстън от ибей, но ми се струва, че може да е фейк. Търговецът е със 100% фийдбек, но няма продажби от 2008г. насам и сега изведнъж пуска супер евтини микро сд карти.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)