Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок] Root на Z1 с Android 4.3 (само за отключен BL)
#51

При .136 мисля че не става по този начин,има друг,пак трябва да се отключи бутлоудера,но в xda споменават че x-reality спира да работи след отключането,затова ти препоръчвам да върнеш до .280 да руутнеш,и след това да си качваш готови руутнати сток ромове
Междо другото,един колега мисля че с 280 го руутна със заключен BL.Нищо не ти пречи да пробваш,но ако трябва да отключаш TA back up,да няма ядове после
Цитирай
Аксесоари
#52

GH0STFACE написа:Ако наистина си с отключен Bl, както си написал...

Написал е, че може да му се отключи bootloader-a.

Ghost написа:Междо другото,един колега мисля че с 280 го руутна със заключен BL.Нищо не ти пречи да пробваш,но ако трябва да отключаш TA back up,да няма ядове после

Той и авторът на темата го е рутнал със заключен bootloader.

Samsung Galaxy Z Fold4 & Samsung Galaxy Tab S6
Цитирай
#53

А има ли вариант да рутна без проблем 4.4.4 без да връщам на по-стари версии?В сервизното меню ми пише на бутлудер: yes, това мисля,че означава,че може да се отключва а не ,че е отключен нали така?

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#54

politican написа:... В сервизното меню ми пише на бутлудер: yes, това мисля,че означава,че може да се отключва а не ,че е отключен нали така?
Със сигурност не пише горното!!! Tongue
Може да пише Bootloader unlock allowed: Yes , което означава, че може да се отключи
или Bootloader unlocked: Yes, когато вече е отключен.

politican написа:А има ли вариант да рутна без проблем 4.4.4 без да връщам на по-стари версии?...
Вече има с Easy Root Tool (лично го ползвах директно след флашване на 14.4.А.0.108). Цялата "гимнастика" отнема само няколко минути.

Успех! :thumbup:

Sony Xperia Z1 C6903 (Locked BL) > KitKat 4.4.4 {14.4.A.0.157} [CriskeloROM v7.6], Root, Deodex, Recovery, Xposed; SD-card 32GB/Class10
Цитирай
#55

И аз го рутнах,получи се но сега как да сложа CWM?Незнам за 4.4.4 кой метод и как???

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#56

politican написа:И аз го рутнах,получи се но сега как да сложа CWM?Незнам за 4.4.4 кой метод и как???
- Изтегли от http://nut.xperia-files.com/ последната версия (Z1-lockeddualrecovery2.7.151-BETA.installer.zip)
- Разархивирай в С:/ (пътят да е само с латиница)
- Стартирай install.bat и действай по инструкциите
Smile

Sony Xperia Z1 C6903 (Locked BL) > KitKat 4.4.4 {14.4.A.0.157} [CriskeloROM v7.6], Root, Deodex, Recovery, Xposed; SD-card 32GB/Class10
Цитирай
#57

nahalnik написа:
politican написа:И аз го рутнах,получи се но сега как да сложа CWM?Незнам за 4.4.4 кой метод и как???
- Изтегли от http://nut.xperia-files.com/ последната версия (Z1-lockeddualrecovery2.7.151-BETA.installer.zip)
- Разархивирай в С:/ (пътят да е само с латиница)
- Стартирай install.bat и действай по инструкциите
Smile
Мерси,всичко е ок вече,даже съм с ново ромче и съм много доволен за сега : AMG EVO8.плюс тъмна тема,всичко черно и червено,уникален ром Smile

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#58

Здравейте искаме :wall: да си root sony xperia z1, телефона съм го ъпдейт до 4.4.4, някой може ли да ми помогне по кой начин да го направя.... Причината да роот е, че си купих 32гб микро сд карта, обаче не мога да си сложа навигацията за цяла европа с ксртите, която е 4гб....
Помагайте....
Цитирай
#59

Offtopic
За това пък можеш снимките и музиката да ги сложиш на картата и да си освободиш място за навигацията.

p30 pro
Цитирай
#60

Metodiev123 написа:Здравейте искаме :wall: да си root sony xperia z1, телефона съм го ъпдейт до 4.4.4, някой може ли да ми помогне по кой начин да го направя.... Причината да роот е, че си купих 32гб микро сд карта, обаче не мога да си сложа навигацията за цяла европа с ксртите, която е 4гб....
Помагайте....
Заключен бутлоудър,както предполагам за това те насочвам тук Smile

Тук оригинална тема http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2784900


Тук видео


[video]http://www.youtube.com/watch?v=zscUImoPLpM[/video]

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#61

Metodiev123 написа:Здравейте искаме :wall: да си root sony xperia z1, телефона съм го ъпдейт до 4.4.4, някой може ли да ми помогне по кой начин да го направя.... Причината да роот е, че си купих 32гб микро сд карта, обаче не мога да си сложа навигацията за цяла европа с ксртите, която е 4гб....
Помагайте....
Виж в раздела Z1 Compact, описания метод е възможно най-лесния и бърз Z1. От линковете ще разбереш, че съм прав. Програмата сама инсталира всичко необходимо. Дори не е необходимо да изключваш телефома. Рекавърито в сравнение с други работи безупречно Rock

-Z1 Compact 14.4.A.0.108 SE /ROOTED/ deodexed>Xiaomi RN 4X>Xiaomi RN 7_Xiaomi 11 Lite NE 5G
Цитирай
#62

Simu пробвах по този начин който си посочил в линка, всичко направих както е написано, би трябвало да съм го роотнал, но пак немога да сложа приложения в сд картата..... Това има ли нещо общо с боот.... Той найстина ми е заключен, не пробвам другия начин посочен от колегата, защото не разбираммм английски, пичове кажете какъв е начина
Цитирай
#63

Metodiev123 написа:Simu пробвах по този начин който си посочил в линка, всичко направих както е написано, би трябвало да съм го роотнал, но пак немога да сложа приложения в сд картата..... Това има ли нещо общо с боот.... Той найстина ми е заключен, не пробвам другия начин посочен от колегата, защото не разбираммм английски, пичове кажете какъв е начина
Щом си рутнал си инсталираш това приложение за да ти премахне забраната Smile

https://play.google.com/store/apps/detai...tapp.sdfix

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#64

В Андроид 4.4 по подразбиране е забранено записването на приложения във външната карта. Руут правата е първата стъпка. Използвай автопреводач/например гугъския/. Има някакво решение и колегата ти е дал линк, но аз не съм го изпробвал. Това е проблем на операционната система и се коментира и в разделите на всички марки телефони. Порови се и там. Може да ти се изяснат нещата.С Рекавърито задължително направи пълен бекап на системата и след това си прави експерименти. Ако нещо не сработва, връщаш бекапа и продължаваш със следващото. Успех.

-Z1 Compact 14.4.A.0.108 SE /ROOTED/ deodexed>Xiaomi RN 4X>Xiaomi RN 7_Xiaomi 11 Lite NE 5G
Цитирай
#65

Здравейте на всички! Имам един въпрос! Имам Xperia Z1 Locked BootLoader руутнат с TWRP и с къстъм ром (RomAur) .. между другото страхотен ром, мн добре се държи телефона с него. Та въпроса ми е, ако реша да си върна оригиналния ром, от къде мога да го изтегля и как става самото връщане... процедурата същата ли е като при флашването на къстъм рома или има нещо различно в стъпките? И съответно ънруутването как става? С две думи ако реша да си върна телефона в начално състояние?

Sony Xperia Z1 C6903 (Locked BL) > Lollipop 5.1.1
Цитирай
#66

Здравей, от по долният линк може да си свалиш стоков ром а процедурата по флашването става с флаштул. Описана е в първата тема на раздела.
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2469191


След флашването ще ти изчезне руут-а
Цитирай
#67

Благодаря за бързия отговор! А има ли значение кой ром ще изтегля, че гледам бая има... би ли ми препоръчал кой точно? Благодаря предварително Smile

Sony Xperia Z1 C6903 (Locked BL) > Lollipop 5.1.1
Цитирай
#68

.108 е последният, аз съм най доволен от френската версия и само него свалям, само че последният има някаква липса от 2мб и когато го инсталирам ми изписва че има ъпдейт. Понеже аз съм със отключен БЛ немога да ъпдейтна ти ще можеш. Само виж модела на телефона кой ти е c6903 или друг свали за съответния модел да не стане фал. В generic папката влизаш да сваляш.
Успех
Цитирай
#69

Здрасти на всички! Имам проблем .. Следвах стъпките една по една както е написал колегата . Всичко беше 6 до последната -да я наречем фаза на процедуратаа. ZIP-a го няма .. Пробвах 1000 начина ,но без успех . Та въпроса ми е : "Шо ке прайм ся без наденица?" Рековъри менюто заби ,телефона няма изключване (чакам батерията да "падне" нацяло) . Някой може ли да помогне с някакво подробно инфо ,какво да правя ? До сега не бях попадал на по-кофти телефон от Z1 .. А не е първият телефон , с който се занимавам . Благодаря предварително за обърнатото внимание и помощ! Smile
Цитирай
#70

За да го изгасиш, едновременно задържане на бутон пауър и бутон за увеличаване на звук.
Иначе, ако под това, че го няма зипа, то в рекавърито трябва да можеш да прикачиш телефонната памет като флашка и да си копираш SuperSu.zip на телефона.
В рековъри се влиза с рестартиране на Телефона и натиснете бутона за увеличаване на звука многократно. Вярвам има все пак рекавъри?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#71

Има.Но телефона изобщо не прави някаква връзка с компютъра,не го разпознава . Излиза като "несменяем диск"  ..И немога да кача ZIP-a . Пробвах като изкарах картата и я сложих на другия телефон ,ZIP-a си е там . Изтрих го,сложих го отново и пак го няма.
Цитирай
#72

Сигурен ли си, че гледаш в същата папка,  където е файла, който трябва да е с разширение  . zip?
Сложи го в основната папка, не из под папките, за да е лесно за намиране.
Иначе трябваше от рекавъри когато дадеш на mount USB мисля бе, картата да стане видима за компютъра с възможност за запис и триене от и върху нея.

П.п. Преименувай зипа и го качи и под друго име за проба.

П.п.2 След като имаш рекавъри, флашни си поне ром, за да имаш работещ телефон, суперсу зипа и после можеш да го флашнеш през рекавъри.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#73

дaПaк не стaвa..Неможе дa се флaшне и кaртaтa пaк не е рaзпознaтa. Под "гледaш в същaтa пaпкa" незнaм кaкво точно искaш дa кaжеш..менюто е колкото елементaрно ,толковa и обърквaщо.Имa choose .zip from cdcard и choose zip using free browse mode . До колкото видях фрии брaуз модa е зa вътрешнa,a сд зa външнa пaмет.Имa и със сaйдлоуд ,обaче незнaм кaк стaвa. 
Цитирай
#74

Флашни си един стоков ром. Качи зип-а във вътрешната памет и действай по стъпките.
Цитирай
#75

Мерси за помощта! Оправих го телефона , всичко е Окей. Малко затруднение имаше със флаш-а обаче след дълга и неприятна разходка из бай Гугъл оправих всичко. Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)