Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Реплика или оригинал е този Galaxy S4?(обяви от Prodavalnik или други подобн
#51

Да споделя и аз.Отивяме с приятел да му вземем новия тел от еконт–всичко точно–кутия оринал аксесоари също ама тела черен а в обявата бял Tooth и ми замириса.Като го включихме всичко като на С4.Набирам сервизното меню на самсуннг *#0*# и чудо има го и него,чукам на магнитния сензор и само чертички Big Grin опа лъсна ментака .Иначе сташна реплика 1–1.Накрая му дадох един хард–ресет и му паднаха хептен гащите Lol на екрана се появи напис МЕДИА–ТЕК Tooth Това е

Андроид фен
Цитирай
Аксесоари
#52

DPapazov написа:Ето го решението на проблема в продавалник.
Мите ,това решение трябва да се съберем всички от форума и да го направим защото там е пълно с реплики. Big Grin

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#53

Радвам се ако съм бил полезен.

Андроид фен
Цитирай
#54

Да,наистина,има ли как точно да разберем кое е менте или оригинал?
Гледам че кутии,надписи на фолиото,външен вид всичко е еднакво,дайте съвет,как да разбера реплика и оригинал?

Samsung Galaxy S6 edge, Samsung Galaxy S7 edge
"Само идиот може да си помисли че пътува,когато се вози на въртележка"-Е.Д.
Cam
Цитирай
#55

clubzendo написа:Да,наистина,има ли как точно да разберем кое е менте или оригинал?

Като прочетеш цялата тема от самото начало!

Google Nexus 5X Black 16 GB - 7.0
Цитирай
#56

Aliken написа:
clubzendo написа:Да,наистина,има ли как точно да разберем кое е менте или оригинал?

Като прочетеш цялата тема от самото начало!

Темата съм я изчел 2 пъти подробно,свалил съм си дори и снимката приложена в първата страница,просто питам дали в менютата (освен онова с теста на магнитният сензор) може да се открие разликата.
Както и дали има начин да се провери по сериен номер (имей) дали съществува подобен произведен от самсунг апарат

Samsung Galaxy S6 edge, Samsung Galaxy S7 edge
"Само идиот може да си помисли че пътува,когато се вози на въртележка"-Е.Д.
Cam
Цитирай
#57

Чети какво съм писал бе колега, най-сигурно е да направиш ХАРД-РЕСЕТ

ПС:Не ме бива много по писането,така че ако някой иска повече информация по темата да ми се обади:0884323433.С удоволствие ще бьда полезен.Поздрави.

Не пускай поредни постове ,редактирай първия!!!
Поздрави dp4u4umi6ev

Андроид фен
Цитирай
#58

clubzendo написа:Да,наистина,има ли как точно да разберем кое е менте или оригинал?
Гледам че кутии,надписи на фолиото,външен вид всичко е еднакво,дайте съвет,как да разбера реплика и оригинал?


По външни белези можеш да го познаеш май само по липсата на контакторите за капака за безжично зареждане. Поне аз не съм виждал реплика, която да ги има. Иначе софтуерно колегата е обяснил какво да правиш.

Samsung SM-G950F Galaxy S8 Midnight Black
Цитирай
#59

Внимание!!!! Фалшивите обяви се появиха и в МОБИЛЕБЬЛГАРИЯ

Андроид фен
Цитирай
#60

Аз миналата седмица се подлъгах за един такъв за 300лв и въобще не ми мина през акъла, че може да е реплика. Това, което ме спря да го купя е, че мислих, че за тези пари е краден. Исках IMEI номера на телефона, за да направя евентуално справка в полицията, дали е обявен за откраднат - не ми го пратиха и аз не го взех. Сега виждам от тази тема, че имало толкова добри реплики Smile Само се чудя, какво им пречи на мангалите да ги пускат на цена близка до реалната... така че, имайте предвид и това, може някой да се сети.

HTC Evo 3d
Samsung Galaxy S4
Цитирай
#61

Дори и да не е реплика, мислиш ли, че някой нормален човек ще ти даде имея за да си правиш проверки?! Може пък да ти трябва за друго...

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#62

Ма като не знаете как да си поискате , много ясно ,че няма да ви дадът. :rofl:

P10

Цитирай
#63

DPapazov написа:Дори и да не е реплика, мислиш ли, че някой нормален човек ще ти даде имея за да си правиш проверки?! Може пък да ти трябва за друго...
И за какво точно може да ми трябва IMEI-а? Не мисля, че може да се направи каквото и да било с него.
Както и да е, днес си взех S4 от техномаркет Smile

HTC Evo 3d
Samsung Galaxy S4
Цитирай
#64

chalgoman написа:
DPapazov написа:Дори и да не е реплика, мислиш ли, че някой нормален човек ще ти даде имея за да си правиш проверки?! Може пък да ти трябва за друго...
И за какво точно може да ми трябва IMEI-а? Не мисля, че може да се направи каквото и да било с него.
Както и да е, днес си взех S4 от техномаркет Smile
Еми за какво точно, примерно имам краден, сменям го с твоя и вече не е краден... а ти ставаш с дубликат на моя. Не питай как, може!

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#65

DPapazov написа:
chalgoman написа:
DPapazov написа:Дори и да не е реплика, мислиш ли, че някой нормален човек ще ти даде имея за да си правиш проверки?! Може пък да ти трябва за друго...
И за какво точно може да ми трябва IMEI-а? Не мисля, че може да се направи каквото и да било с него.
Както и да е, днес си взех S4 от техномаркет Smile
Еми за какво точно, примерно имам краден, сменям го с твоя и вече не е краден... а ти ставаш с дубликат на моя. Не питай как, може!
Щом казваш, че може да се сменя IMEI номера, какво ти пречи да го смениш с някой генериран от тук примерно - http://lazyzhu.com/imei-generator/ ?

HTC Evo 3d
Samsung Galaxy S4
Цитирай
#66

Сега като има копия едно към едно, за да сте сигурни че е истински преди да го купите го пробвате и му инсталирате примерно AnTuTu_Benchmark или го прехвърляте с блутут от вашия телефон. Фалшивия изкарва 13000 точки а оригиналния 25000 точки. Другото което инсталирате пак некоя програмка за да ви покаже резолюцията на екрана има много такива. На Фалшивия е 1280x720 , а на оригиналния е 1920x1080. Иначе на външен вид са еднакви 1 към 1.

POCO X4 GT (256GB) > Android 13 > MIUI 14


Цитирай
#67

Според вас колеги тази реплика ли е http://prodavalnik.com/samsung-galaxy-s4-i40011015 Smile

Samsung Galaxy SII Plus
Цитирай
#68

dakela1998 написа:Според вас колеги тази реплика ли е http://prodavalnik.com/samsung-galaxy-s4-i40011015 Smile
Не е реплика, цената е добра стига да му няма нещо хардуеърно

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#69

dakela1998 написа:Според вас колеги тази реплика ли е http://prodavalnik.com/samsung-galaxy-s4-i40011015 Smile

Като му гледам фронталната снимка, за мен това е 100% реплика!

SGS1>SGS2>SGS3>SGS4>SGS5>SGS6Edge>SGS7Edge
Цитирай
#70

EXTAZIS написа:
dakela1998 написа:Според вас колеги тази реплика ли е http://prodavalnik.com/samsung-galaxy-s4-i40011015 Smile

Като му гледам фронталната снимка, за мен това е 100% реплика!

Прав си, сега загледах и аз, другите снимки явно не са от този телефон

ЕДИТ: той колегата вече не е онлайн, дано не го е поръчал...
Докладвайте ги такива обяви, аз ги пускам и ги трият

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#71

Благодаря за бързия отговор. Ще потърся такива още Smile

Samsung Galaxy SII Plus
Цитирай
#72

И аз направих опитSmile Един ми пусна за 400 чисто нов,от Англия,само бил разкодиран,пратили му били 2 броя.Днес ми звънна от друг номер да ми каже че го е пратил днес,вчера не успял.Телефона му е 0988 34 5848 .Е,ще почака,няма да го взема от Еконт,после да плаща

Meizu MX4 pro ,iphone 6s ,Iphone 5 S, IPad 4 ,LeEco Le2 pro
Цитирай
#73

Колеги, предлагам ви, ако пускате линк към Продавалник или друг сайт за обяви, да правите и по няколко скрийншота на обявата, на която да се виждат снимките, потребителското име и телефона на измамника. Така дори и след като изтрият обявата, ще можем да виждаме кои са най-честите снимки, които използват за фалшиви обяви, и от кои телефони и потребители да се пазим.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#74

Това как ви се струва ?

https://www.androidbg.com/forum/topic794...rteri.html

P10

Цитирай
#75

Нещо ми намирисва. Пише, че е купен от Vodafone UK, но зарядното ми изглежда европейско.

Ето как трябва да изглежда английското зарядно:
[Изображение: b81LLL3.jpg]

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)