Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Реплика или оригинал е този Galaxy S4?(обяви от Prodavalnik или други подобн

Виж сега колега,явно темата е полезна за много хора като мен,които не са държали истински S4 ръцете си и затова ги има тези въпроси и съществува този форум.Никой не кара никого да пише в тази тема или да я чете.Ще се радвам на реални отговори по въпросите,а не да се казва на хората "ползваш си го без да знаеш, какво ползваш и реално няма значение дали е менте или не". Мисля,100 мнения по темата до тук не са малко и тя е полезна,ако ли не модераторите нека я закрият.

П.П-- А аз имах два конкретни въпроса и нищо повече!
Цитирай
Аксесоари

ancho1 написа:Виж сега колега,явно темата е полезна за много хора като мен,които не са държали истински S4 ръцете си и затова ги има тези въпроси и съществува този форум.Никой не кара никого да пише в тази тема или да я чете.Ще се радвам на реални отговори по въпросите,а не да се казва на хората "ползваш си го без да знаеш, какво ползваш и реално няма значение дали е менте или не". Мисля,100 мнения по темата до тук не са малко и тя е полезна,ако ли не модераторите нека я закрият.

П.П-- А аз имах два конкретни въпроса и нищо повече!

Въпроси на които въ всичките 100 мнения е отговорено вече... нищо повече...

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай

ancho1 написа:Виж сега колега,явно темата е полезна за много хора като мен,които не са държали истински S4 ръцете си и затова ги има тези въпроси и съществува този форум.Никой не кара никого да пише в тази тема или да я чете.Ще се радвам на реални отговори по въпросите,а не да се казва на хората "ползваш си го без да знаеш, какво ползваш и реално няма значение дали е менте или не". Мисля,100 мнения по темата до тук не са малко и тя е полезна,ако ли не модераторите нека я закрият.

П.П-- А аз имах два конкретни въпроса и нищо повече!

В тези 100 мнения е отговорено на всичките ти въпроси поне по два пъти, стига да има кой да прочете ... от начало до край! :angry:

Google Nexus 5X Black 16 GB - 7.0
Цитирай

Смятам че като пристигне с куриер,теста е следният:
виждаш имея и влизаш в www.imei.info и там го проверяваш дали е истински

Samsung Galaxy S6 edge, Samsung Galaxy S7 edge
"Само идиот може да си помисли че пътува,когато се вози на въртележка"-Е.Д.
Cam
Цитирай

Благодаря за точния отговор.
Цитирай

clubzendo написа:Смятам че като пристигне с куриер,теста е следният:
виждаш имея и влизаш в www.imei.info и там го проверяваш дали е истински

Който сайт обаче не винаги връща коректни данни. Tongue
Цитирай

Хайде на разпродажбата на ментаци:
http://prodavalnik.com/samsung-galaxy-s4-i43346407
http://prodavalnik.com/samsug-galaxy-s4-i43346809
http://prodavalnik.com/samsung-galaxy-s4-i43347399
На първо четене видях толкова, сигурно има още много. Ама то който и да им види цената трябва да се сеща: за 115-125лв. си е 100% реплика!

Samsung Galaxy S III Mini White >> Samsung Galaxy S4 Black Mist Android 5.0.1 >> Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C stok
>> Xiaomi Poco X3 Pro >> Xiaomi Poco F5
Цитирай

преди малко цъкнах в продавалника сгс4 то е пълно с реплики започващи от 115лв до 300лв видях поне 30 обяви повечето пишещи че са оригинални... тия модератори явно толкова си гледат и работата...
Цитирай

igoros20 написа:преди малко цъкнах в продавалника сгс4 то е пълно с реплики започващи от 115лв до 300лв видях поне 30 обяви повечето пишещи че са оригинални... тия модератори явно толкова си гледат и работата...
Te тия модератори само четворки имат да гледат да знаеш... пусни сигнал и ще я махнат, даже ще ти благодарят на мейла, че си съдействал. Те ако бяха факири хората... ми ако изтрие оригинал по грешка? Пускаш сигнал, с причините, които виждаш в случая защо мислиш, че е реплика и ако е така-махат. Те иначе хората да не са митничари и да са длъжни да ги познават... те повечето дето от години ползват самсунг не ги разпознават.

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай

Здравейте Smile намерих си samsung galaxy s4 човека казва че е нов продава го за 400лв защото му трябвали пари спешно, прочетох темата, но не съм ползвал samsung или телефон с android до сега, човека ми даде 3 снимки на телефона:
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/h...9365_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/h...5171_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/h...2337_n.jpg
Общо взето гледах клипове във youtube за real и fake samsung galaxy s4 и в някой от клиповете засякох същия адаптер и кабел в кутийката на fake galaxy s4, човека ми каза че е купил телефона от Казанлък, а от прочетеното тук разбрах че повечето измамници казват че са ги купили от чужбина... каза че тел е с 16 гб вътрешна памет, разбрахме се на 10-ти да се срещнем и да видя телефона, малко се позамисли преди да ми даде телефонния си номер ;д, но го даде, след като прочетох темата му писах и го питах "телефона от кой оператор е купен, има ли гаранция, и ако може донеси гаранцията с касовата бележка" най вероятно утре ще ми отговори защото късно му писах...
Та някой ако има някакви препоръки, какво да търся когато го разглеждам на 10-ти, и ако забелязва нещо от снимките нека каже, имам няколко дни да разуча и да се подготвя. Благодаря ви предварително : ))
Цитирай

Не знам, гледам над хоум бутона е малко повече разстояниетодо дисплея от моя, и ми се струва, че ще е реплика Smile

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай

NikolaiKolev написа:Здравейте Smile намерих си samsung galaxy s4 човека казва че е нов продава го за 400лв защото му трябвали пари спешно, прочетох темата, но не съм ползвал samsung или телефон с android до сега, човека ми даде 3 снимки на телефона:
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/h...9365_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/h...5171_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/h...2337_n.jpg
Общо взето гледах клипове във youtube за real и fake samsung galaxy s4 и в някой от клиповете засякох същия адаптер и кабел в кутийката на fake galaxy s4, човека ми каза че е купил телефона от Казанлък, а от прочетеното тук разбрах че повечето измамници казват че са ги купили от чужбина... каза че тел е с 16 гб вътрешна памет, разбрахме се на 10-ти да се срещнем и да видя телефона, малко се позамисли преди да ми даде телефонния си номер ;д, но го даде, след като прочетох темата му писах и го питах "телефона от кой оператор е купен, има ли гаранция, и ако може донеси гаранцията с касовата бележка" най вероятно утре ще ми отговори защото късно му писах...
Та някой ако има някакви препоръки, какво да търся когато го разглеждам на 10-ти, и ако забелязва нещо от снимките нека каже, имам няколко дни да разуча и да се подготвя. Благодаря ви предварително : ))
Колега сблъсках се и аз с тази дилема дали е оригинален или менте но за минито(S4 mini).Значи аз направих няколко проверки,гледай камерата,свали си една програмка (AnTuTu) и тествай телефона.Влез в настройки>Още>За устройството и виж там какво пише.Въведи кода *#0*# и ти излиза меню с разни тестове.тествай го.С кода *#06# ти излиза IMEI-а провери го да ли съответства.Провери IMEI-а в http://www.imei.info/ и серийният номер провери също в този сайт.Има и други проверки но тези могат да ти дадат ясна представа дали телефона е менте или не.Успех !!!
Цитирай

NikolaiKolev написа:намерих си samsung galaxy s4 човека казва че е нов продава го за 400лв защото му трябвали пари спешно

И защо ще го продава за 400лв. като спокойно може да му вземе 600 лв. ако е нов? Внимавай много, защото вероятно е реплика. Може самия той да се е набутал и сега опитва да се отърве. Може и да е някой от американските версии, които не работят тук. Искай му по-детайлни снимки на апарата, снимка на кутята, както и снимка с работещ дисплей.

Samsung SM-G950F Galaxy S8 Midnight Black
Цитирай

A според мен си е чиста, 100%-ва реплика .... вижте му само хоум бутона - или работниците, правили тая партида са били мъртво пияни, или китайчетата толковаа си могат. Това е реплика, не се набутвай. :thumbup:

Google Nexus 5X Black 16 GB - 7.0
Цитирай

Smile Пиши му,че в продавалник като неговия ги продават по 110-120лв Tooth ,ако ти го даде за 80 ще го вземеш.400лв абе тия хептен вече срам нямат,само като му видиш дисплея,хоум бутона и камерата със светкавицата и няма нужда да го питаш от къде го е взел,колко памет има и т.нт.

SAMSUNG GALAXY S2 , Huawei P9 Lite
Цитирай

Ментак е, не се занимавай, ще се прецакаш!
Цитирай

Само като видях дисплея какъв е сив, а трябва да е чисто черен при изключен телефон. 100% менте и без да го тестваш!

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Даже дисплея май е по-малък, на моя разстоянията от лайсната, home бутона и надписа SAMSUNG до дисплея са по-малки (или само така ми се струва на снимката)
Цитирай

Има ли реплика на S4 с резолюция на дисплея 1080 x 1920 ?
Цитирай

Благодаря на всички който се отзоваха, отказах се няма да го взимам Smile ще си го купя нов чисто нов след месец и нещо Smile само че като гледах при мобилните оператори... мама мия ами те цените не са паднали особено в сравнение с миналата година... от виваком ми предлагат на изплащане s4 за 46 лв на месец, а s3 за 36лв на месец за 24 месеца(и двата са за по 24 месеца) в цената влиза някакъв план с 2 часа към всички оператори, мрън, мрън и т.н. и сега се чудя от мобилен оператор ли да си взема телефона от друг магазин ли да е...
Цитирай

Еми значи цената е добра. Махни абонамента от 10-15 лева и реално няма да платиш кой знае колко.

Choosing...
Цитирай

Аз вдигнах ръце от тези оператори и си купих телефон свободно без никакви обвързвания и т.м подобни.Нищо не помагат тези оператори не ги ли е срам ,че им пълня гушите всеки месец,ами и като отида ми се обясняват като ученички,ядосах се и си купих свободно.Разликата в цената при свободно купуване от тях и от магазин е 100лв.Става въпрос за S4 mini за другите може и да е повече.Айде.. мани... !!!!
Цитирай

NikolaiKolev написа:Благодаря на всички който се отзоваха, отказах се няма да го взимам Smile ще си го купя нов чисто нов след месец и нещо Smile само че като гледах при мобилните оператори... мама мия ами те цените не са паднали особено в сравнение с миналата година... от виваком ми предлагат на изплащане s4 за 46 лв на месец, а s3 за 36лв на месец за 24 месеца(и двата са за по 24 месеца) в цената влиза някакъв план с 2 часа към всички оператори, мрън, мрън и т.н. и сега се чудя от мобилен оператор ли да си взема телефона от друг магазин ли да е...

От глобул за 45лв ми даваха ноте3 Smile,а с4 за 39лв. Само информация! Опа не бях прочел,че в цената влиза и таксата на картата.

Samsung Galaxy Y GT-S5360 -> Samsung Galaxy S2+ GT-i9105 Chic White 8GB stock 4.2.2 -> Samsung Galaxy S4 GT-i9505 Black Mist 16GB Stock 4.4.2
Цитирай

ANTWOONE написа:
NikolaiKolev написа:Благодаря на всички който се отзоваха, отказах се няма да го взимам Smile ще си го купя нов чисто нов след месец и нещо Smile само че като гледах при мобилните оператори... мама мия ами те цените не са паднали особено в сравнение с миналата година... от виваком ми предлагат на изплащане s4 за 46 лв на месец, а s3 за 36лв на месец за 24 месеца(и двата са за по 24 месеца) в цената влиза някакъв план с 2 часа към всички оператори, мрън, мрън и т.н. и сега се чудя от мобилен оператор ли да си взема телефона от друг магазин ли да е...

От глобул за 45лв ми даваха ноте3 Smile,а с4 за 39лв. Само информация! Опа не бях прочел,че в цената влиза и таксата на картата.

Дано норвежците намалят малко цените, като ще залагат занапред на интернет услугите. Защото това говорят. Мойта вчера през служебната карта имаше лг г2 за 45лв за една година, без някакви такси и прочие ама нещо се отказах, дървен хардуеър има но ставаше да го продам на някой... чакам петицата да видим, как ще дойде и може да продам една, иначе за мен едва ли ще си го оставя. Четворката ми е на предела на големината.

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай

Здравейте, ако може и аз да направя една консултация тук. Предварително се извинявам ако пиша в грешна тема и нека модератора да премести поста ми в правилната.
Днес ми пристигна една SGS4 в куриера на цена 550лв., тела трябваше да е с още 21м гаранция към Глобул. На гаранционната карта с червини букви пишеше, че същата важи само с фактура и касов бон - е такива нямаше... Това беше първото нещо, което ме усъмни и започнах да го оглеждам да не е реплика, като се опитвах да си спомня какво бях чел тук. С *#06# проверих имея - той съвпадаше с написания в гаранционната карта, но имея написан на самия телефон под батерията беше съвсем друг! Проверих номера и в imeiinfo и там ми излезе някакво LG...
http://www.imei.info/?imei=356558666552200
Вече съвсем се обърках и не знаех какво и къде да гледам, а и за първи път хващах подобен тел в ръцете си и нямаше на кой да звънна. От моя тел не можах да намеря тази тема за да сравня по снимките от стр1., но сега си спомням, че фолиото на батерията стърчеше извън и беше започнало да се разлепя. В долния десен ъгъл под задния капак имаше някакво гумирано покритие, на слота за симкартата си пишеше SIMCARD. Другото което май бях чел и се сетих да погледна е цвета на дисплея при старт /не зная вярно ли е/. Като се стартираше тела цвета тъмно сив като все едно си го осветил с фенерче отдолу и се променяше /по-тъмно и по-светло/ като сменях ъгъла на гледане. В мен имах SGS3 и реших да видя неговия дисплей при рестарт. Не знам еднакви ли са им дисплейте, но на тройката си беше чисто черен, без да се променя.
Още първия път като звъннах на обявата човека смъкна 30лв. "за това, че съм пръв, за това че не се пазаря, да си покрия доставката, заминавал за Англия и му трябвали пари". През цялото време при куриера продавача ми звънеше да ме пита кво става, съвсем човешки му обясних, че това с двата имея /този който изписва тела и този под батерията/ много ме съмнява, както и липсата на фактурата с касовата бележка. Обяснението му беше че тела му е подарен от гаджето ме /служителка в глобул/ бил мостра и за това нямал касова бележка, ама той щял да ми покрие ремонтите в бъдеще Big Grin
Е накрая отказах телефончето.... въпреки още няколкото предложения да ми смъкне от цената...
Моля някой разбиращ да каже дали за малко щях да се сдобия с реплика или бях прекалено мнителен?
Това е потребителя в продавалник. http://83333.prodavalnik.com/
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)