Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HTC Desire 500 (2 SIM) [Bootloader Unlock+ROOT+Recovery]
#1

Android


Тази тема е свързана с това как да отключим Bootloader-а, да инсталираме CWM, да направим root


Темата е само и единствено за 2-симовия модел Desire 500. Не я изпозлвайте на други телефони!!!

[Изображение: htc-desire-500-230713.jpg]


!!! Отключването на Bootloader-а може да доведе до загуба на гаранцията!!!
Правето го на своя отговорност!!!



[Изображение: android-security-.jpg]

 МОЛЯ, преди да започнете каквото и да е прочетете внимателно всичко!!!  
Така ще си спестите -  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:
Ако нещо се обърка, НЕ отговарям за последствията!
 


--------------------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------


Стъпките за отключване са следните!!!


СВАЛЕТЕ СИ СЛЕДНИТЕ ПРОГРАМИ:
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Adroid SDK tools

1. Отклюване на bootloader-a.
1.1 Отворете от браузър на PC - http://www.htcdev.com/.
1.2 Регистрирайте се (ако нямате акаунт)
1.3 Изберете Отключване на bootloader-a
[Изображение: 3657104.png]
1.4 Изберете "Get Started"
[Изображение: 3657110.png]
1.5 От падащото меню с модели телефони изберете "All other supported models"
1.6 Сега вече изберете "Begin Unlock Bootloader"
[Изображение: 3657117.png]
1.7 Съгласете сте на новата питанка:
[Изображение: 3657122.png]
1.8 и 1.9 сложете отметки и на двете места
1.10 Продължете
[Изображение: 3657125.png]
1.11 Изключете телефона. Като сте сигурни, че  спрял задръжте POwer бутона+ Vol. Down докато телефона влезе в Bootloader режим:
[Изображение: 3657159.jpg]
1.12 Изберете FASTBOOT
[Изображение: 3657199.jpg]
1.13 Свържете телефона с PC и влезте в папката, в която свалихте вече и разархивахте:
[Изображение: 3657213.png]
1.14 Десен бутон върху нея и изберете CMD:
[Изображение: y6lQwpQ.png]
1.15 В CMD напишете fastboot oem get_identifier_token
[Изображение: 10980274.jpg]
1.16 Сега ще ви се изпише един текст. Копирате това, което е избрано като на снимката (в command prompt: Десен Бутон > Mark > маркирате текста > Cntrl+C).
[Изображение: 80422489.jpg]
1.17 Връщаме се на сайта в браузъра и избираме Proceed to Step 8:
[Изображение: 3657260.png]
1.18 Трябва да поставим тук копираният token от CMD. Поставяте и избирате Submit
1.19 Проверети пощата и свалете получения файл (до 5 минути винаги идва)
1.20 Свалете файла и го поставете в папката Android
1.21 сега в CMD напишете fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin и натиснете ENTER
[Изображение: 3657291.png]
1.22 Ako правилно сте го направили на екрана на телефона ще се появи това:
[Изображение: 3657297.jpg]

Изберете YES с едно натискане на Vol Up и потвърдете с Power бутона. Телефона ще се рестартира и вече имате отключен bootloader.

[h]
:thumbup: Поздравления!!! Bootloader-а Ви е отключен!!! Lock
[/h]

[Изображение: unlock.jpg]

[Изображение: 3722836.png]
2. Инсталиране на CWM Recovery. (Ако не знаете какво е, вижте тази тема)
2.1 Свалете файловете за това от тук
2.2 Разархивирайте го в папката Android. От него копирайте aromafm.zip на картата на телефона clockworkmod/aromafm (Папка clockworkmod най-вероятно я нямете така че я създайте)
2.3 Вкарайте телефона в bootloader режим (при изключен телефон - Vol. Down + power) и изберете fastboot.
2.4 През CMD, напишете fastboot flash recovery recovery.img Ако ви дава грешка, че няма такъв файл, значи там където пишете командите и recovery.img не са на едно и също място.
2.5 Ако инсталацията мине успешно, извадете кабела и извадете батерията. Сложете я и влезте в Bootloader режим.
От тук изберете Recovery и трябва да ви се зареди CWM Recovery.
2.6 От Backup and Restore, изберете backup и така ще си имате копие на сегашния ROM. Това се нарича Nandroid Backup (Движението става с бутоните за звука (нагоре/надолу) и се избира с Power бутона
__________________________________________________________________________________________________

3. ROOT. (ако не знаете какво е, вижте тази тема)

3.1 Свалете необходимите файлове от тук
3.1 Без да го разахивиарйте копирайте го в основната папка на телефона.
3.2 Влезте в CWM Recovery.
3.3 Изберете Install zip from SD card
3.4 Изберете Chose zip from SD card
3.5 И отидете до сваления файл UPDATE-SuperSU-v1.80.zip  и го изберете с Power
3.6 Потвърдете с YES.
3.7 след Рестартиране на телефона, вече имате root. Ще се уверите по новата икона в менюто SuperSU

Линк към оригиналната тема ->>>  тук   <<<<--

[Изображение: 5la2c0.gif]

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари
#2

Ако имате вече CWM и все пак тествате custom ROM или kernel и решите ,че си искате стоковия ROM, можете да го инсталирате през CWM.

1. Сваляте го от тук и качвате на телефона.
2. През recovery -> wipe data, wipe cache, install zip from SD card, chose zip и го избирате

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

Гледам две различни заглавия на теми пък първия коментар и по двете теми е едно към едно.

Be6i4 написа:Чудя се дали има достатъчно хора и с двусимовия Desire 500, да добавя същата тема и за него???

Не стaвa. Фaйловете сa други. Ще добaвя новa темa тези дни..

Последно има ли разлика или няма ?

Samsung Galaxy Note 3
Цитирай
#4

Заглавието е различно и файловете са различни. Recovery от единия телефон, може да soft-brick-не другия. Така че много внимавайте кой от двата изпозлвате.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#5

Какви са ви мненията относно Root?
Обръщам се и конкретно към Be6i4, тъй като той изглежда най-компетентен по въпроса, а и не само.
Аз лично към момента, не мога да се оплача от телефона, има някои малки неща, които му липсват а бих искал да ги има, но не съм напълно убеден, че те са постижими след роот.
Предлагам да си направим една дискусия относно положителните и отрицателните неща. Като вече изключим споменатите, сущо така ще е хубаво да се споделят мнения на хора, които имат опит.

Pocophone F1
  • MIUI Global 11.0.9 (QEJMIXM)
  • Android 10
Gcam - PocoS Mod v10.4 - 7.3.018.291816413
Цитирай
#6

С роот имаш по-голяма свобода, но губиш гаранцията. Мисля, че изчерпатлно ти отговорих. Мисли сам какво да правиш!

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#7

Vikoss написа:Какви са ви мненията относно Root?
...
Предлагам да си направим една дискусия относно положителните и отрицателните неща. Като вече изключим споменатите, сущо така ще е хубаво да се споделят мнения на хора, които имат опит.

Какви са мненията и страстите около рутването на телефоните - има много теми из форума, включително и по въпроса какво печелиш и какво губиш след това, потърси ...
Относно дискусията, ами по-прочети темите за различни телефони, модели , отзиви, систематизирай си информацията и направи една тема, излагайки твоето мнение, конкретно и ясно. От там насетне ако ще става дискусия ... ще стане, макар да си мисля, че всеки за себе си е наясно трябва ли му рут, S-off и т.н., или тия неща са ненужни, опасни ...
Цитирай
#8

Колеги , нов съм с андроид технологията и не разбирам много . Като се рутне телефона може ли да се ъпдейтва от system update от настройките на телефона без да се маха руута или да се прецаква нещо . Знам че като се рутне може да се подсили процесора , но за този модел на колко гигахерца може да се вдигне и да няма проблеми без да изгори телефона . Ще съм доволен ако ми отговорите . Благодаря предварително .
Моля да се актуализира линка за сваляне на Android SDK Tools . Защото нито знам какво е и от къде да го сваля за този модел на телефона . Отново предварително ви благодаря . Smile
Цитирай
#9

Здравейте,

интересува ме, дали евентуално мога след като съм заключил bootloader-а на телефона, след това мога да го зкалюча и да бъде всичко така както съм го взел, без следи от root и т.н.

Pocophone F1
  • MIUI Global 11.0.9 (QEJMIXM)
  • Android 10
Gcam - PocoS Mod v10.4 - 7.3.018.291816413
Цитирай
#10

Vikoss написа:Здравейте,

интересува ме, дали евентуално мога след като съм заключил bootloader-а на телефона, след това мога да го зкалюча и да бъде всичко така както съм го взел, без следи от root и т.н.

Ако влезеш във FASTBOOT, горе ще забележиш, че пише relocked, а не locked ... Т.е. следи от намеса има. Рута се маха, да, при това е елементарно, но за да не изписва relocked трябва s-off, с последващ s-on.
Това "след като съм заключил bootloader-a на телефона, след това мога да го заключа ...", точно lock на bootloader-a означава да го заключиш.

P.S.

Ако въпросът опира до това, дали и при какви условия се признава гаранцията на апарата, ако се наложи да ходи на сервиз, изводите до които съм стигнал са следните:
1. Необходимо е да се сложи стоково рекавъри
2. Нужно е да се заключи буутлоудърът
Колкото до въпросът, дали важат гаранционни условия ако изписва RELOCKED, да, признава се и това, че не пише LOCKED няма значение.
3. Премахването на рут не е задължително, но е препоръчително
4. Възстановяване на всички фабрични приложение до първоначалния им вид.
Цитирай
#11

Благодаря много ! Smile

Pocophone F1
  • MIUI Global 11.0.9 (QEJMIXM)
  • Android 10
Gcam - PocoS Mod v10.4 - 7.3.018.291816413
Цитирай
#12

Що не казахте, че преди да се отключи буутлоудъра трябва да се направи архив на настройки и прочие? Изгубих всичко.

HTC Desire 500 Dual Sim
Цитирай
#13

Колеги, подхождайте с особено внимание. Буутлоудъра дава грешки.
След стъпка 2 при мен се случиха странни неща. Стигнах до стъпка 3.1. Започнах да изпълнявам 3.2 (Влезте в CWM Recovery). За целта трябваше да ребуутна. Добре, ама телефона не запали. Първоначално реших, че причината е, че батерията ми е с ниско ниво (беше на около 20%). Включих го на зарядно и индикацията започна да мига в оранжево (при нормална работа трябва да свети постоянно). Толкова. Правих, струвах... не тръгва. Опитах всичко, което ми дойде на акъла и като клавишни комбинации и с батерия и без.... Много особен симптом е, че 5 мин. след като сложа батерията - телефона започва да вибрира 7 пъти.
Около 2 през нощта телефона незнайно как запали. Влезе си автоматично в буутлоудъра. Дадох му от там ребуут и си запали нормално. Батерията беше вече на около 35% - т.е. зареждала се е по време на опитите ми. Все пак го включих на зарядно. Работи си прекрасно. Сутринта батерията беше на 100%. Реших да ребуутна отново за да завършва руут-а. Проблема се появи отново. Този път не можах да го подкарам. Отидох при един приятел-магьосник в Русе, който има сервиз. Оставих му го. Каза, че буутлоудъра е дал проблем. Чакам да видя резултата.

HTC Desire 500 Dual Sim
Цитирай
#14

Линка за SDK не работи :/

Pocophone F1
  • MIUI Global 11.0.9 (QEJMIXM)
  • Android 10
Gcam - PocoS Mod v10.4 - 7.3.018.291816413
Цитирай
#15

ivo_minchev - и при мене се получи същото, проучих нещата и се оказа че Буутлоудъра си е заминал, телефона от лични тестове може да се подкара като разредиш батерията на 100 процента и сложиш телефона да се зарежда и се включва автоматично на Буутлоудър режим. теста съм го правил поне 10 пъти и работи но проблема си остава. някои ако има решение моля да сподели
Цитирай
#16

Това което го описвате тука си чист softbrick. Дължи се на несъвместимост на някои от версиите на cwm и съответния hboot. До колкото помня на DS, hboot е 1.03. ****, ако не греша разбира се, понеже нямам под ръка Dual Sim, за да проверя. Статистиката до тук ме навежда на мисълта, че все още за DS версията няма читаво rocovery / изключение прави може би само PHILZ recovery (CWM) на колегата dummie999 /. Колеги, пишещи из XDA, масово се оплакват от тия и др. подобни явления с техните 500 DS. Единственото, до голяма степен, лекарство за сега е да не си бутате батериите до дъно, а ако по някаква др. причина се случи нещо подобно, вадите батериите поне за минимум 2 часа от апарата, връщате обратно батерията и без да включвате телефона, включвате на зарядно. Ако захапе и започне да зарежда, изчаквате да вдигне малко заряд и тогава стартирате системата.
Цитирай
#17

Чета, чета и си викам "я по - добре да го занеса да го роотнат телефона някои които си разбира". Та можете ли да ме посъветвате къде в град София мога да занеса да ми роотнат телефона и колко пари ще излезе? Благодаря предварително!
Цитирай
#18

Имали custom rom kit kat за телефона и от къде може да се изтегли.
Цитирай
#19

Има ли вече тестван и работещ CWM за дуал сим варианта?

HTC Desire 500 Dual Sim
Цитирай
#20

Здравейте,някой знае ли нещо относно моделите на Desire 516 които не влизат във "bootloader" режим! Има ли как да се направи рут въобще?!?
Цитирай
#21

Здравейте, имам проблем с моя HTC Desire 500 dual SIM. Телефонът не иска да се руут-не инсталирах му CWM инсталирам root zip-a но след ребуут няма СуперСУ в телефона, съответно няма и руут. Ако може да помогнете? Благодаря предварително!
PS:Проблема с руута го оправих като инсталирах друго Recovery, но сега другия проблем който е, че като изгася телефона, след това извадя батерията и я сложа телефона не тръгва. Трябва да я извадя за 5мин. после я слагам, тръгва влиза в Recovery, правя му Reboot и си тръгва нормално това е всеки път щом махна батерията. Решения ?

LG G2 D802 16gb
Цитирай
#22

Отключих bootloader-а и му сложих recovery (това от описанието и е малко бъгнато, ама се оправих), после го reboot-нах, за да копирам UPDATE-SuperSU-v1.86 в картата, за да го root-на. После директно му извадих батерията и като натиснах Power бутона и Vol. Down и нищо, пробвах няколко пъти и пак нищо, пробвах и да го включа, ама и това не става, но като го включа да се зарежда лампичката само мига. Сега от 10 минути седи с извадена батерия, пробвам съвета на srhristoff ---> "Единственото, до голяма степен, лекарство за сега е да не си бутате батериите до дъно, а ако по някаква др. причина се случи нещо подобно, вадите батериите поне за минимум 2 часа от апарата, връщате обратно батерията и без да включвате телефона, включвате на зарядно. Ако захапе и започне да зарежда, изчаквате да вдигне малко заряд и тогава стартирате системата."
Някои, ако може да помогне???

Минаха 2 часа сложих батерията и го пуснах директно в boot и отворих recovery-то уш да довърша root-ването, ама не стана да се отвори, цъкам на chose zip from sd card, пробвах и на external storage и пак не дава. Реших да излезна и да натисна reboot за да си се рестартира и да се пусне тела и пак черен екран и пак същото. Сложих го на USB свързан към компа и седя така около 15 мин. и после извибрира 7 пъти, но все още нищо не може да се прави, не индикира, само лампичката мига като се зарежда. Моля ви помощ, какво да правя?


П.П.: Занесох го на човек който си разбира, утре ще разбера точно проблема, но засега е softbrick.

Samsung Galaxy S7 edge 32GB Black Onyx
Цитирай
#23

здравейте искам да запитам има ли някаква друга комбинация за  Bootloader режим тъй като при мен комбинацията с power + vol dawn не се получава директно ми се включва телефона.
Цитирай
#24

Android SDK Tools линка не работи... когато го натисна ми изписва това: "Ой! Ошибка 404. Запрашиваемая информация не существует, перемещена или удалена. Для поиска необходимой информации, Вы можете посетить: Сайт | Форум " ... От къде мога да го сваля този файл?
Цитирай
#25

Я пробвай http://dl.google.com/android/installer_r...indows.exe

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)