Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Къде се намира мтел меню в телефона
#1

С галакси с3 мини съм. Без да искам изтрих приложението мтел меню и сега не мога да го намеря. Кажете ми къде може да е ?
Цитирай
Аксесоари
#2

Това е системно приложение за опциите на SIM картата (Stk.apk) и не можеш да го изтриеш без да си root-нал телефона.
Рестартирай телефона и трябва да се "появи" отново в списъка с програмите (обикновено отива на последно място, ако гледаш програмите по ред на инсталиране).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

Мерси за отговора. С някоя програма ли да го рестартирам или фабрични настройки да му дам
Цитирай
#4

mumford4o написа:Мерси за отговора. С някоя програма ли да го рестартирам или фабрични настройки да му дам

С каква програма да го рестартираш :facepalm: Просто задръж копчето за включване/изключване и избери опцията "Рестартиране".
Ако това не помогне чак тогава можеш да върнеш фабричните настройки.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#5

Как по-точно си го изтрил?? С това трябваше да започнеш, какво точно си направил. Няма да се учудя, ако нищо не е изтрито.
Цитирай
#6

Като другите приложения, които могат да се изтрият. Телефонът е на една приятелка ще пробвам да го рестна като я видя тия дни и ще пиша какво е станало Smile
Цитирай
#7

mumford4o написа:Като другите приложения, които могат да се изтрият. Телефонът е на една приятелка ще пробвам да го рестна като я видя тия дни и ще пиша какво е станало Smile

Много е трудно, "без да искаш", да си минал несъзнателно през всички 5 точки на деинсталация на една програма (Settings > Manage Applications > избиране на приложение > Uninstall > OK) Т.е., най-вероятно е да си затрил само иконата за менюто от десктопа. Безмислено е за ресетваш телефон и да затриваш всичко в него само заради такава дреболия.

Вариантите за изчезване на една иконка са точно два:
- натиснал си и задържал иконката, под нея, скрито от пръста ти, се е появило мини-менюто с опция Remove, която също си натиснал, пак без да искаш, защото пръста ти е бил отгоре. Това премахва иконата от десктопа, но не и от приложенията.
- натиснал си и си задържал иконката, като при това леко си я плъзнал встрани, така че тя е попаднала върху друга, съседна иконка. По този начин в Android автоматично се създават папки върху десктопа, като двете иконки "изчезват", но се появава иконка-папка, вътре в която са и двете първоначални.

От личен опит - най-вероятно е да е второто. Претърси десктопа си за иконки, които не ти говорят нищо и отвори всяка една от тях - твърде е възможно едната да се окаже именно папка, която след отваряне ще съдържа иконката на M-Tel, плюс поне още една иконка.

За да върнеш иконката пък в първия случай - отиваш в списъка на приложения и търсиш не M-Tel-нещо-си, а приложението SIM Toolkit!

ДОПЪЛНЕНО: Ако въпреки всичко си изтрил напълно приложението, както и да е станало това, то просто влез в маркета и си го изтегли.
Цитирай
#8

Ако и "реснеш" телефона, ще загуби всички контакти, смс-и и прочие! Не само това, ами ако наистина си изтрил това приложение от системата (малко вероятно), reset-а няма да го върне! Не е това решението, виж горния коментар.
Цитирай
#9

Искам само да спомена, че т.нар. "SIM toolkit" приложение на мтел при мен често се губи от нищото. Един рестарт обаче оправя нещата винаги. С обикновените потребителски права това приложение може единствено да се спре насила, дори бутонът disable при мен е неактивен.
Цитирай
#10

Рестартирах телефона и се появи. Мерси на всички Smile
Цитирай
#11

И аз имам този проблем, но при Галакси S4. От часове се боря с този проблем.
Иконата явно е изпързаляна горе в коша или деинсталирана преди време и сега няма връщане.
Единственото място, където откривам този "Набор инструменти за СИМ" е в Диспечер приложения --- Всички.
Иконката е пак, като Сим Карта.
Да, ама оттам няма как да стартирам приложението или пък да му върна иконката на десктопа.
Като влезна вътре мога само да дам Принудително спиране и това е, нищо друго не е активно.
Моля, кажете, ако някой има идея за справяне с проблема.
В телефона слагам друга сим карта и иконката се появява, става активна и т.н., вече може да се работи с Мтел меню.
С настоящата сим карта обаче няма подкарване, а точно на нея искам да си добавя мобилен интернет през въпросното приложение.
Цитирай
#12

Провери в Настройки > Още > Диспечер на приложения > скрплираш надясно докато видиш всички и виж случайно да не е забранено.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#13

На мен днес също ми изчезна иконата на БОБ менюто и никак не мога да я върна ?! Помагайте ....
Цитирай
#14

Набираш в дайлъра
*123# и ще ти излезе цялото меню. Някъде бях мернал,че спират м-тел менюто като функция и трябва да набираме комбинацията.

-----------
Пай сеее ...
Цитирай
#15

(2016-09-27, 20:30:04)zlobich написа:  Набираш в дайлъра
*123# и ще ти излезе цялото меню. Някъде бях мернал,че спират м-тел менюто като функция и трябва да набираме комбинацията.

-----------
Пай сеее ...

Е това е страшна простотия.. Вярно ли са го спряли това меню ?! Много е тъпо и досадно да избираш по 20 пъти някакви числа ...
Цитирай
#16

На баща ми сим картата няма това меню и така си прави сверките.
Не съм на 100% сигурен,че спират функцията,не можах да открия къде беше дискутиран този проблем Sad


-----------
Пай сеее ...
Цитирай
#17

Преди 100% имах това животно... май беше Sim Toolkit, или нещо от сорта. Смених си сим картата преди месец и от тогава ни вест ни кост от него. Вероятно, наистина го махат, за да ползваме My Mtel

[Изображение: oneplus-logo-black-and-white.png]
Цитирай
#18

Днес получих отговор на запитването ми от поддръжката на БОБ ! Ето какво ми отговориха :
customer.service@Bob.bg

11:06 (преди 43 минути)



до мен
[Изображение: cleardot.gif]
Здравейте,  Бихме искали да Ви информираме, че ако сте сменяли СИМ картата си, новите карти не поддържат меню като икона на телефона. Можете да го достъпвате чрез кратка парола *123# .  Bob team www.bob.bg
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)