Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Дискусии, мнения и въпроси] Smart Телевизори
#1

Smart телевизор (Smart TV или Умен Телевизор), понякога наричан още connected TV или hybrid TV, (да не се бърка с IPTV, internet TV, или с Web TV), описва тренд на интегриране на Интернет и Web 2.0 функции в телевизионни приемници и set-top boxes, както и на технологичната конвергенция между компютри и телевизори и цифрови декодери. Устройствата имат по-висок акцент върху онлайн интерактивни медии, интернет телевизия, over-the-top част на съдържанието, както и on-demand streaming media, и дом на мрежи за достъп, с много по-малко внимание върху традиционни електронни медии, които традиционните телевизионни приемници и set-top boxes, предлага. Подобно на начина, по който интернет, уеб джаджи и софтуерни приложения са интегрирани в съвременните смартфони, името "Smart TV" е равносилно на "Smartphone"

Тази тема има за цел да даде представа на крайният потребител, кой телевизор е по-добър за него в даден ценови диапазон, и какво трябва да знаем преди да си вземем конкретен телевизор.



Към този пост, ще бъдат прикачени файлове, които се качват на флашка за да може с флашката да се тества даден телевизор в магазина, за време за реакция, input lag и прочее.

Японката с въжето (благодарение на koleto_pz).

Този файл има за цел да направите проверка за бързата реакция на картината. Ако насича, значи това не е телевизора за вас.
Ако има достъп до интернет и имате под ръка линк към това:
http://www.youtube.com/watch?v=rHb80prX964

Или ако не, файла е прикачен тук:
https://copy.com/6aIHJZONJ9pRhXlt

This user is property of the Umbrella Corporation.        YouTube
Umbrella Corporation™ - our business is life itself.        Twitch
Цитирай
Аксесоари
#2

Това е малко допълнителна информация, която може би всеки знае. Има и линк към оригиналния файл за японката. Текста е взет от тази тема в http://forum.setcombg.com/
В темата има много допълнителна информация и разни други тестове.

Samsung S22 Ultra

Цитирай
#3

Здравейте,
Тъй като сме подхванали темата за Smart TV-та и почти всеки "умен" телевизор поддържа 3D и намесихме форума на setcombg ще споделя една тяхна тема, която е изключително образователна щом става дума за избор на 3D телевизор.

Малко повече четене може да отнеме, НО има отговор на всеки един въпрос, който имате. Горещо Ви препоръчвам да я прочетете!

Alienware R2 15 2015 - i7-6700HQ, 16GB 2133MHz, GTX 970M 4GB, 512 GB m.2 SSD/1TB HDD  ;  Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition
Цитирай
#4

Благодаря за информацията. Моя си го копувах без да знам и ред от това което написахте. Наистина полезна информация. Все пак му направих описаните тестове, даже тази с китайкита и се представи превъзходно.

Телевизора е LG47LM6700

hTC One М9
Цитирай
#5

Пуснах японката с въжето на Philips 32PFL6606H - справи се без никакви проблеми (гладка и ясна картина).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#6

Здравейте колеги. Имам серия от въпроси.

Както знаете, взех си този сладур SONY KDL-42W805ABAE2

За сега имам няколко прости въпроса.
1. Има ли начин да записвам какво цъкам на плейстейшъна на външният хард диск който съм закачил? И има ли начин да записвам от цифровата телевизия?

Проблема е в това, че като се опитам да запиша нещо и ми казва "Recording is available only with digital broadcasts." Няма ли начин да се записват не дигитален контент.

2.Как да си регистрирам телевизора? Влизам в SEN и не ми излиза нито Activate Product нито нищо... През сайта на сони пишеше да си намеря кода в телевизора през SEN ама не мога да го открия.

3. Ако имам напълно форматиран NTFS хард диск, каква папка трябва да направя в него за да качвам филмите и те да ми излизат в Media Player?

Телевизора е ъпдейтнат до
PKG4.101EUA

и има постоянна връзка с интернет. (ако това има някакво значение)

Благодаря предварително!

This user is property of the Umbrella Corporation.        YouTube
Umbrella Corporation™ - our business is life itself.        Twitch
Цитирай
#7

3. По принцип може и да не ги слагаш в папка, а директно в руут директорията. Няма голямо значение, но в папка ще ти е по-подредено. Единственият проблем с харда може да дойде от там ако се зарежда през usb, а няма автономно захранване. Понеже повече капацитет=повече ток, а изхода на телевизора подава до определен праг. Най-добре ще разбереш с тест, но ако харда ти е 500 гъби надали ще има някакъв проблем.

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#8

Claping Monkey написа:3. По принцип може и да не ги слагаш в папка, а директно в руут директорията. Няма голямо значение, но в папка ще ти е по-подредено. Единственият проблем с харда може да дойде от там ако се зарежда през usb, а няма автономно захранване. Понеже повече капацитет=повече ток, а изхода на телевизора подава до определен праг. Най-добре ще разбереш с тест, но ако харда ти е 500 гъби надали ще има някакъв проблем.
Аз мислех да ги качвам на флашка, ама като видях, че филма който тегля е 28GB...

This user is property of the Umbrella Corporation.        YouTube
Umbrella Corporation™ - our business is life itself.        Twitch
Цитирай
#9

Roshav^ написа:
Claping Monkey написа:3. По принцип може и да не ги слагаш в папка, а директно в руут директорията. Няма голямо значение, но в папка ще ти е по-подредено. Единственият проблем с харда може да дойде от там ако се зарежда през usb, а няма автономно захранване. Понеже повече капацитет=повече ток, а изхода на телевизора подава до определен праг. Най-добре ще разбереш с тест, но ако харда ти е 500 гъби надали ще има някакъв проблем.
Аз мислех да ги качвам на флашка, ама като видях, че филма който тегля е 28GB...

3. Не е необходима папка, освен ако не искаш да разглеждаш по папки.
Аз лично ползвам това:
http://www.sony.co.uk/hub/1237485339460
Програмата се казва Homestream. Идва директно от Sony. Единствен минус - филмите, ако не са с вградени субтитри т.е. ако субтитрите са отделен файл, не ги показва, . Но ако гледаш, като мен на EN/DE без превод няма и да се сетиш за субтитри. Разбира се компютър/лаптоп, на който са файловете трябва да работи.

Препоръчвам ти да си вържеш директно TV-то с LAN кабел към рутъра за по-добра свързаност. Не че WLAN-а не става.

2. Къде искаш да го регистрираш, че не става ясно? В Sony Entertainment Network-a ли? Телевизорът има дигатално упътване, което е сравнително удобно и информативно. С 2 клика там би трябвало за 5 мин да разбереш, точно къде да погледнеш Smile

1. Доколкото знам записът е възможен само за дигитална телевизия. Все пак възможно е и за телевизорите да има някакви хакове, но не съм се интересувал.
Цитирай
#10

3, май не ми чете .srt субтитри когато го пускам директно през Media Player-а на телевизора... трябва да започна да ги вграждам с една програмка където имам ама пак не знам дали ще тръгне.

2. Регистрирах го.

1. Как мога да разбера дали има хак или експлойт като при андро телефоните, или да си отнеса въпроса към XDA например?

This user is property of the Umbrella Corporation.        YouTube
Umbrella Corporation™ - our business is life itself.        Twitch
Цитирай
#11

Щом е смарт тиви, защо просто не инсталираш един сървър на компа си? Няма да се занимаваш с вграждане на събтитри и подобни глупости.
Лично аз, вградените функции си ги ползвам само за концерти. Филмите само през сървъра.
Цитирай
#12

Е то по тая логика мога да го пускам от лаптопа през HDMI, но се обезсмисля да ползвам външният хард който имам...

Мисля да пиша в XDA по точка 1.

This user is property of the Umbrella Corporation.        YouTube
Umbrella Corporation™ - our business is life itself.        Twitch
Цитирай
#13

Относно субовете, най-лесно е .srt да го направиш на .txt, като само го преименуваш. Ще ти свърши работа.

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#14

Roshav^, ако външния хард ти е вързан към мрежата ти, няма да се обезсмили. Малко не на място ми съпоставяш връзка с HDMI и безжично свързване. Съжалявам че се опитах да помогна. Бори субовете щом ти е по-лесно.
Цитирай
#15

vladdark написа:Roshav^, ако външния хард ти е вързан към мрежата ти, няма да се обезсмили. Малко не на място ми съпоставяш връзка с HDMI и безжично свързване. Съжалявам че се опитах да помогна. Бори субовете щом ти е по-лесно.
Външният хард не е безжичен... Не съм писал никъде, че е безжичен.

This user is property of the Umbrella Corporation.        YouTube
Umbrella Corporation™ - our business is life itself.        Twitch
Цитирай
#16

Roshav^ написа:Външният хард не е безжичен... Не съм писал никъде, че е безжичен.

Имаше предвид, ако рутера ти има USB 2.0 вход да закачиш HDD там.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#17

centur написа:
Roshav^ написа:Външният хард не е безжичен... Не съм писал никъде, че е безжичен.

Имаше предвид, ако рутера ти има USB 2.0 вход да закачиш HDD там.
Рутера ми няма USB вход.

This user is property of the Umbrella Corporation.        YouTube
Umbrella Corporation™ - our business is life itself.        Twitch
Цитирай
#18

Някой знае ли как да споделя екрана на телефона си и той да се покаже на телевизора през WiFi мрежа. Телевизора е Panasonic ET5E ,а телефонът е Samsung Galaxy S3.

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#19

k0brA написа:Някой знае ли как да споделя екрана на телефона си и той да се покаже на телевизора през WiFi мрежа. Телевизора е Panasonic ET5E ,а телефонът е Samsung Galaxy S3.
Да, с тази приставка: http://www.technopolis.bg/b2c/details/59...T10EDEGSTD

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#20

А има ли друг начин без тази приставка? Бях чел някъде за някакви DLNA мрежи но нищо не успях да разбера.

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#21

Някаква идея дали и от къде мога да си тегля приложения за телевизора? И как да ги инсталирам?

This user is property of the Umbrella Corporation.        YouTube
Umbrella Corporation™ - our business is life itself.        Twitch
Цитирай
#22

Телевизора няма ли Market ? На моят Panasonic има Smart Viera Market и от там се свалят приложенията. При Sony мисля ,че когато си на Sony Entertainment Network цъкаш SCN или SEN (забравих как беше) бутона на дистанционното и телевизора влиза в App Store.
П.С: Ако намериш някъде из менюто инсталиран Yahoo! Connected TV цъкаш на него и после Connected TV и ще ти излезе App Store.

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#23

k0brA написа:Телевизора няма ли Market ? На моят Panasonic има Smart Viera Market и от там се свалят приложенията. При Sony мисля ,че когато си на Sony Entertainment Network цъкаш SCN или SEN (забравих как беше) бутона на дистанционното и телевизора влиза в App Store.
П.С: Ако намериш някъде из менюто инсталиран Yahoo! Connected TV цъкаш на него и после Connected TV и ще ти излезе App Store.
Виж си ЛС ако може

This user is property of the Umbrella Corporation.        YouTube
Umbrella Corporation™ - our business is life itself.        Twitch
Цитирай
#24

Когато си взимах телевизора ми казаха, че може чрез някаква карта да не ползвам 2 дистанционни, а само това на телевизора, но не мога да намеря къде се слага тази карта и къде се намира.
Телевизорът е F6400

SGSIII Lollipop 5.0.2
Tempered glass screen protector i9300 - 25лв инфо - ЛС
Цитирай
#25

Трябва ти модул, който вкарваш в телевизора и чак тогава в него вкарваш картата от оператора ти. И на този телевизор това важи само за кабелна цифрова телевизия, а ако си на Булсатком или Виваком няма как да стане работата, щото нямаш сателитен тунер.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)