Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[УРОК] ФЛАШ НА ОФИЦИАЛЕН FIRMWARE с Odin v.3.09
#26

Най-добре да си ги направиш след флаша с Odin ...за да се нареди всичко на чисто ...wipe data factory reset (фабрични настройки) wipe cache partition (изчистване на партитишъна за по добър GSM обхват и подреждане на системните файлове)

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
Аксесоари
#27

Здравейте,имам едно питане имам S4-I9505 как мога да възстановя оригиналния продуктов код на телефона или сиреч оригиналния РОМ с който е бил,преди да го ъпдейтна с ODIN.
Цитирай
#28

Освен пак с Один

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#29

Ок но как да разбера с кой е бил преди това.
Цитирай
#30

rumenborko написа:Ок но как да разбера с кой е бил преди това.
От къде си го купил?

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#31

От магазин в Лондон.
Цитирай
#32

rumenborko написа:От магазин в Лондон.

Значи най-вероятно си бил с BTU: http://terafile.co/84141f849820/I9505XXU...A5_BTU.zip

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#33

Качих сега този--http://terafile.co/84141f849820/I9505XXUENA4_I9505YXXENA5_BTU.zip но ми се вижда малко различен,картините за десктопа са само в черно,и ми дърпа малко повече РАМ... Но мисля ако излезе 4.4 даго флаш на през КИЕС и мисля че ще си дойде на място.Благодаря за бързия отг.
Цитирай
#34

Искам да ви попитам дали мога да се върна към стоков фирм 4.3 и да си чакам официалния ъпдейт за КитКат (през Kies или OTA) ? В момента съм със CyannogenMod 11 (4.4.2). Моля ви за точен отговор.

Преди да почна с флашването бях със 4.3 (I9505XXUEMK9).

Samsung Galaxy S4 Black / AndroidOS 4.4.2 KitKat
Цитирай
#35

Флашваш с Один .....ресетваш и чакаш...щом ти се чака

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#36

Извинявам се за тъпия въпрос но тава ще изтрие ли всички данни от телефона?
Цитирай
#37

Valentina.K написа:Извинявам се за тъпия въпрос но тава ще изтрие ли всички данни от телефона?
Ако ROM-а е от 1 файл - не.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#38

Имам проблем. Телефона ми не се разпознава от Один когато влезна в рекавърито . Преди да зареди ми изписва "
1. RECOVERY BOOTING (in blue),
2. RECOVERY IS NOT SEANDROID ENFORCING (red)
3. Set Warranty Bit: recovery (yellow)"
Иначе като е включен нормално телефона си го разпознава и си сваля и инсталира драйверите му. Дори ги махнах и инсталирах ръчно Samsung драйвери и пак не го разпозна във флаш мод. Какво да правя, ако дам старт на Один и инсталирам рома ще направя ли поразия ?

Black Samsung Galaxy S IV (with stock 4.3 Jelly Bean)
Цитирай
#39

За Odin ти трябва download режим, а НЕ recovery!

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#40

centur написа:За Odin ти трябва download режим, а НЕ recovery!
Така де, в който се влиза с комбинацията от трите копчета нали? След което ми изписва съобщението.

Black Samsung Galaxy S IV (with stock 4.3 Jelly Bean)
Цитирай
#41

valkata88 написа:Така де, в който се влиза с комбинацията от трите копчета нали? След което ми изписва съобщението.

Не, две копчета: Volume minus и Power (за да влезеш в download ще ти изпише да натиснеш Volume up).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#42

centur написа:
valkata88 написа:Така де, в който се влиза с комбинацията от трите копчета нали? След което ми изписва съобщението.

Не, две копчета: Volume minus и Power (за да влезеш в download ще ти изпише да натиснеш Volume up).
Да стана в мен е било грешката. Огромни благодарности !

Black Samsung Galaxy S IV (with stock 4.3 Jelly Bean)
Цитирай
#43

Сложих си 4.4.2, но сега как мога да си върна стария без да ми се качва брояча, защото така и така не ми се оправи проблема с wi-fi дори и с нов ROM Sad
Цитирай
#44

Presso написа:Сложих си 4.4.2, но сега как мога да си върна стария без да ми се качва брояча, защото така и така не ми се оправи проблема с wi-fi дори и с нов ROM Sad

Вече няма връщане назад - ще чакаш официалната версия на 4.4.2 за България.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#45

А ако сега си дам телефона на ремонт за този wi-fi дали ще ми го покрие гаранцията като видят, че не съм с официален ром. Преди бях слагал руут, но мисля, че съм изчистил всичко.
Цитирай
#46

Presso написа:А ако сега си дам телефона на ремонт за този wi-fi дали ще ми го покрие гаранцията като видят, че не съм с официален ром. Преди бях слагал руут, но мисля, че съм изчистил всичко.

Зависи какво ще им кажеш като го оставяш за ремонт (трябва да ги излъжеш по някакъв начин), а и самите обслужващи хабер си нямат как трябва да изглежда даден телефон с еди коя си версия на Android.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#47

Няма какво да се притесняваш....казваш,че си получил актуализация по WiFi и след като се е инсталирала ти прави този проблем...ако започнат въпроси ... казваш,че не разбираш....

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#48

От CM 11 искам да се върна на стоков 4.4.2 правя всичко но когато ID:COМ в Odin трябва да стане син и да стартирам,не се променя цвета и го няма Added.Пробвах няколко версии на Один и все едно също.
Цитирай
#49

Флашни си друг къстъм РОМ който няма бъг с драйвъра само и само да ти го разпознае Один

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#50

Едва ли проблема му е в рома...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)