Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[УРОК] ФЛАШ НА ОФИЦИАЛЕН FIRMWARE с Odin v.3.09

Arkadietz написа:..Може ли проблема да е в boot loader-а ( да е по-стар или по-нов и затова да не иска) или де да знам и аз вече?
Я кажи с коя версия на Odin си?

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
Аксесоари

При 9500 окта кор ще работи ли тази гимнастика с Один и файловете за които има линкове в началото на темата. Моя е за Тринидат и Тобаго , където и да са тия двамата. :facepalm:
Цитирай

За 9500 НЕ флашвай нищо от линковете в тази тема.
Цитирай

Май ми беше тъп въпроса, знам че са различни с 9005 ама понеже не видях в темата за кой модел е затова попитах .
Цитирай

Тука си избираш модела и държавата и вече съответния флаш който искаш
http://www.sammobile.com/firmwares/
Цитирай

От къде мога да сваля стоков 4.2.2 андоид за S4 и ако го кача на стоков 4.4.2 ще тръгне ли ?
Цитирай

carbon написа:От къде мога да сваля стоков 4.2.2 андоид за S4 и ако го кача на стоков 4.4.2 ще тръгне ли ?
https://www.androidbg.com/forum/post1113...l#p1113126

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

carbon написа:От къде мога да сваля стоков 4.2.2 андоид за S4 и ако го кача на стоков 4.4.2 ще тръгне ли ?

Освен да си прецакаш гаранцията друго нищо няма да направиш. Чети!
Цитирай

Помощ !
Реших да сложа немски официален ром и следвах всичко по предписание. Но малко преди края на инсталацията се появи FAIL и като се опитам да вляза в рекавъри режим ми изписва : Firmware upgrade encountered an issue . Please select recovery mode in Kies and try again.

Оттук насетне какво ли не правих, какви ли не официални ромове от 1 файл, 3 одина, както и един ром с 4 файла. НИЩО НЕ СТАВА !
Опитах и през Кийс, рекавъри, но ми иска някакъв код. КАКВО ДА ПРАВЯ, ПОМОООЩ Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry

Samsung Galaxy S10
S10e, S7, Huawei P9; Xiaomi mi5; Lenovo P2, Lenovo A5500H
Galaxy S2, Note2, S4
Цитирай

Опитал си се да сложиш ROM с по-ниска версия на bootloader-a и затова ти е дало тази грешка и 99% съм сигурен, че и KNOX-а си прецакал.
За да го оправиш трябва да използваш ROM с по-нова версия на bootloader-a или същата, с която си бил преди да правиш опити.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

centur написа:Опитал си се да сложиш ROM с по-ниска версия на bootloader-a и затова ти е дало тази грешка и 99% съм сигурен, че и KNOX-а си прецакал.
За да го оправиш трябва да използваш ROM с по-нова версия на bootloader-a или същата, с която си бил преди да правиш опити.


Не е това. Кнокса е 0 * 0 слава богу, а вече няколко и по различни начини пробвах да сложа същата версия, с която беше- официалния чист за бг ром и НЕ СТАВА Sad((

Samsung Galaxy S10
S10e, S7, Huawei P9; Xiaomi mi5; Lenovo P2, Lenovo A5500H
Galaxy S2, Note2, S4
Цитирай

Имах го същия проблем с с4ката на един колега. И аз се видях в чудо, хем не беше моята. Добре че бях свалил същата киткат версия, от sammobile, официалния фърмуер, същата бг глобул версия, флашнах го с один и стана. И аз така пробвах да кача стара версия 4.3, и ми даде като на теб съобщение. Псувах яко самсунг, на стария с2 няма проблеми да флашваш стар официален. Не му се качи кнокс брояча. Просто флашнах точно същата версия с която е работил преди това и стана, с Один-а.
Цитирай

имам проблем в ODIN, сложих файла, и не ми изписа горе PASS, какво да правя ?

Samsung Galaxy S7 Edge Black Sapphire
Цитирай

Дай повече информация че така нищо не се разбира.....
Цитирай

излиза ми това http://gyazo.com/6e3347f390b44b3e5b63c221085dd9a9 ... как да го поправя

Samsung Galaxy S7 Edge Black Sapphire
Цитирай

Качи снимката в нормален сървър като снимка бг.
Цитирай

Ето http://picbg.net/img.php?file=c76e116bd8d7f158.png , написал съм тема във секцията за с4-ките, там има повече информация

Samsung Galaxy S7 Edge Black Sapphire
Цитирай

Хора, значи взех си S4 от Англия заключен към техен оператор (O2). Дадох го на един човек да ми го отключи и ми е сложил някякъв Android + root и не мога да получавам ъпдейти. Въпроса ми е дали, ако флашна с Odin последния Android Smile от sammobile дали ще се заключи или да му се изгуби IMEI кода, както стана със S2-ката ми. Smile
Цитирай

Здравейте колеги, искам да ви споделя следния проблем, който имам понеже виждам, че тук сте много добре запознати с руут-ване и т.н. А проблемът ми е следния:
Преди може би около седмица телефонът ми /Samsung Galaxy S4/ въпреки, че беше с андроид 4.4.2 си свали някаква актуализация от самсунг около 17МВ/телефона е с оригинален софтуер и не е руутван/. От тогава забелязах, че Wi-Fi-то значително намаля обхвата си. Брат ми има S4 Mini и при него всичко си работи перфектно и обхвата на Wi-Fi-я е почти пълен. Сравних го и с други телефони, при които има супер обхват на Wi-Fi-то, а моят едвам се свързва. Смятам сега да го руутна с последния файл от sammobile. Мислите ли дали това ще помогне с нещо или проблема е друг и ако знаете някакво решение, моля помогнете :capitulation: .

Извинявам се ако мястото на темата не е тук!
Благодаря предварително

Samsung Galaxy S4 GT-I9505 Android 4.4.2
Цитирай

Колеги , след заводкси настройки на тела пак има голям процент Система Андроид - 24-25% . 
Искам да питам ако флашна с Один 4.4.2 ( в момента съм със същия-- 4.4.2) KNOX-a ще остане ли на 0 ?

LG G2 16GB with OrionOS -2.2
Цитирай

(2015-01-05, 21:41:20)Pepifness написа:  Колеги , след заводкси настройки на тела пак има голям процент Система Андроид - 24-25% . 
Искам да питам ако флашна с Один 4.4.2 ( в момента съм със същия-- 4.4.2) KNOX-a ще остане ли на 0 ?

Стига да не се опитваш да го "върнеш" на по-стара версия - няма нищо да му стане на KNOX-а.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

(2015-01-05, 21:41:20)Pepifness написа:  Колеги , след заводкси настройки на тела пак има голям процент Система Андроид - 24-25% . 
Искам да питам ако флашна с Один 4.4.2 ( в момента съм със същия-- 4.4.2) KNOX-a ще остане ли на 0 ?

Изтрий дата и кеш на Услуги на гоогле. За да не го търсиш, просто задръж в менюто с приложенията иконата за настройки на гугъл, и го плъзни до инфо за приложението. Триеш, рестартираш и ако има да се ъпдейтва после то само ще се ъпдейтне. Влез и си нааатрой пак настройки на гугле, синхронизации и проие и го остави един ден да се нормализира. Аз обикновенно така го опрвям, но в последните ромове забелязвам, че е за кратък период и пак се започва, без да пипам друго, само употреба.

Сега съм с 5.0 CM12 и ги нямам тези проблеми, но до последно тъчуиза ми излизаше с подобни глупости.

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай

Ами слеф заводските настройки засега батерията се държи нормално. Не се бях сетил да изтрия данните на Google.

LG G2 16GB with OrionOS -2.2
Цитирай

Здравейте.
Изгубих гаранцията си поради счупено стъкло..та сега ме сърбят пръстите за къстъм.. иначе имам руут отдавна..Въпроса е, че сега си работи сравнително добре, но малко бавно... Та мога ли да си направя нещо като пълен бекъп..?
В смисъл ако не ми хареса рома да си сложа пак този но в същия му вид като сега. без да се занимавам 10 часа , че наистина имам много програми и настройки около тях.. Знам за титаниум, но трябва ли да му правя по специални настройки ?

Samsung Galaxy S4 Black Mist : 32 GB Samsung microSDHC Plus Class 10 UHS-1
Цитирай

Custom Recovery (CWM & TWRP) има Backup and Restore >> https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1072360

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)