Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[УРОК] ФЛАШ НА ОФИЦИАЛЕН FIRMWARE с Odin v.3.09

Титаниум няма да ти въздтанови рома. Титаниума възстановява само приложенията. След като нямаш гаранция си сложи къстъм рековерито на PhilZ и от там може да си направиш бекъп на рома и всичко както е било ще се върне ако решиш. Трябва ти поне 4+GB на паметта или на картата с памет. Ако има нещо свързано с рековерито което не ти е ясно пиши в неговата тема.
Цитирай
Аксесоари

(2014-01-25, 11:31:12)degman написа:  Готово, ако има нещо друго казвай Smile

Здравейте,аз съм нов и искам да питам драйверите след инсталацията ли се инсталират и как става .Имам инсталиран КИЕС.Благодааря предварително
Цитирай

Ами прочети първото мнение.
Цитирай

Здравейте на всички!
Опитах се да "сложа" /или както се казва/ Android L - този от изтеклия от Германия, но нещо не се получава. Odin3 v3.09 /пробвах и v3.10/ не открива телефонът ми. Полето ID:COM седи празно. Пробвах да възстановя фабричните настр. на тела, но нищо, пробвах всички USB, пробвах с др. кабел и нищо... Иначе се отваря паметта и картата и през Kies се отваря.
Като стартирам телефона в download mode и ъгъла пише:
ODIN MODE
PRODUCT NAME: GT-I9505
CURRENT BINARY: Samsung Official
SYSTEM STATUS: Official
KNOX KEANEL LOCK: 0x0
KNOX WARRANTY VOIO: 0x0
CSB-CONFIG-LSB: 0x30
WIRE PROTECTION: Enable
EmC BURST MODE enable
Не знам всичко ли е наред, ако имате идеи???

Samsung SGH-C200 > Samsung SGH-E900 > Samsung SGH-D780 > Samsung Galaxy S2 GT-I9100 > Samsung Galaxy S4 GT-I9505
&
Lenovo A5000
Цитирай

(2015-03-08, 11:04:11)KOCTOB написа:  Здравейте на всички!
Опитах се да "сложа" /или както се казва/ Android L - този от изтеклия от Германия, но нещо не се получава. Odin3 v3.09 /пробвах и v3.10/ не открива телефонът ми. Полето ID:COM седи празно. Пробвах да възстановя фабричните настр. на тела, но нищо, пробвах всички USB, пробвах с др. кабел и нищо... Иначе се отваря паметта и картата и през Kies се отваря.
Като стартирам телефона в download mode и ъгъла пише:
ODIN MODE
PRODUCT NAME: GT-I9505
CURRENT BINARY:  Samsung Official
SYSTEM STATUS: Official
KNOX KEANEL LOCK: 0x0
KNOX WARRANTY VOIO: 0x0
CSB-CONFIG-LSB: 0x30
WIRE PROTECTION: Enable
EmC BURST MODE enable
Не знам всичко ли е наред, ако имате идеи???

А имаш ли инсталиран последният Киес и драйвърите ,които вървят към него?
USB Debugging от опциите на програмиста пуснат ли е ?

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай

(2015-03-08, 11:11:03)genchoili написа:  
(2015-03-08, 11:04:11)KOCTOB написа:  Здравейте на всички!
Опитах се да "сложа" /или както се казва/ Android L - този от изтеклия от Германия, но нещо не се получава. Odin3 v3.09 /пробвах и v3.10/ не открива телефонът ми. Полето ID:COM седи празно. Пробвах да възстановя фабричните настр. на тела, но нищо, пробвах всички USB, пробвах с др. кабел и нищо... Иначе се отваря паметта и картата и през Kies се отваря.
Като стартирам телефона в download mode и ъгъла пише:
ODIN MODE
PRODUCT NAME: GT-I9505
CURRENT BINARY:  Samsung Official
SYSTEM STATUS: Official
KNOX KEANEL LOCK: 0x0
KNOX WARRANTY VOIO: 0x0
CSB-CONFIG-LSB: 0x30
WIRE PROTECTION: Enable
EmC BURST MODE enable
Не знам всичко ли е наред, ако имате идеи???

А имаш ли инсталиран последният Киес и драйвърите ,които вървят към него?
USB Debugging от опциите на програмиста пуснат ли е ?

Ами да Kies се ъпна вчера, не знам какви драйвъри други :/ a с USB debug не съм пробвал, след като му възстанових настройките. Ще пробвам отново.

Samsung SGH-C200 > Samsung SGH-E900 > Samsung SGH-D780 > Samsung Galaxy S2 GT-I9100 > Samsung Galaxy S4 GT-I9505
&
Lenovo A5000
Цитирай

Пробвай с някой стар Один и на друг компютър! КАто качваш драйверите и рестартираш компа, слагаш телефона и пак рестарт след като си намери драйверите. Тогава флашваш.
Цитирай

Пак не става. Явно ще чакам да пуснат офиц.ъп за България.

(2015-03-08, 11:22:19)degman написа:  Пробвай с някой стар Один и на друг компютър! КАто качваш драйверите и рестартираш компа, слагаш телефона и пак рестарт след като си намери драйверите. Тогава флашваш.

кои драйвери /извинявам се за въпроса, но съм малко бос/ имали други освен Kies? И Odin и файловете на андроида трябва ли да са в една папка?

(2015-03-08, 11:25:37)KOCTOB написа:  Пак не става. Явно ще чакам да пуснат офиц.ъп за България.


(2015-03-08, 11:22:19)degman написа:  Пробвай с някой стар Один и на друг компютър! КАто качваш драйверите и рестартираш компа, слагаш телефона и пак рестарт след като си намери драйверите. Тогава флашваш.

кои драйвери /извинявам се за въпроса, но съм малко бос/ имали други освен Kies? И Odin и файловете на андроида трябва ли да са в една папка?

Стана БЛАГОДАРЯ! Big Grin Вече го пуснах да се инсталира Smile

Samsung SGH-C200 > Samsung SGH-E900 > Samsung SGH-D780 > Samsung Galaxy S2 GT-I9100 > Samsung Galaxy S4 GT-I9505
&
Lenovo A5000
Цитирай

Сега ще е хубаво да се направи една нова тема как да се премине от 4.4.2 към 5.0.1. След това да е описано, ако веднъж имаш да рече, 5.0.1 , как да го смениш с друг 5.0.1 Smile

Genius at work!

Цитирай

Ами направи.

Реално няма смисъл обаче, сети се сам защо.
Цитирай

Така да си кажа мъката, която я бях казал малко по-рано в тази тема.


Цитат:<ID:0/003> Added!!

<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> I9505XXUHOB7_I9505YXYHOB5_I9505XXUHOB7_HOME.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/003> Odin v.3 engine (ID:3)..
<ID:0/003> File analysis..
<ID:0/003> SetupConnection..
<ID:0/003> Initialzation..
<ID:0/003> Get PIT for mapping..
<ID:0/003> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)
<ID:0/003> Removed!!

Инфо за телефона:

[Изображение: GIHjsOsl.jpg]

Ползвам Odin 3.10
Последните драйвъри от тук http://developer.samsung.com/technical-d...T000000117 
Кабела, който ползвам не е оригиналният за Galaxy S4, а от Galaxy S5. И тука идва вече голямо питане има ли въобще разлика в кабелите? 
На мен това ми вади. Колегата rad__8 , каза, че може да е от кабела или от USB порта. Искам да видя и вие, какво ще кажете. 

Genius at work!

Цитирай

От къде да изтегля официалния ром за Глобул? Ликовете от първият пост не работят.
Цитирай

(2015-03-16, 23:57:59)positive написа:  От къде да изтегля официалния ром за Глобул? Ликовете от първият пост не работят.

Ами защо гледаш тези за 4.3, след като е много стара версия, а много по-добре ще е да сложиш 4.4.2 и за него линковете си работят.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

нещо имам проблем със изтеглянето и на 4.4.2
2. Globul (GBL): http://samsung-updates.com/details/34024...UGNG8.html
от тук само единият мирор работи, но ми сваля един 3мб файл

4. Bulgaria (BGL - чиста версия, която не е към никой оператор): http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=33795
Линка не раобти
Цитирай

(2015-03-17, 00:12:46)positive написа:  нещо имам проблем със изтеглянето и на 4.4.2
2. Globul (GBL): http://samsung-updates.com/details/34024...UGNG8.html
от тук само единият мирор работи, но ми сваля един 3мб файл

4. Bulgaria (BGL - чиста версия, която не е към никой оператор): http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=33795
Линка не раобти

Тогава го изтегли от тук: http://www.sammobile.com/firmwares/downl...LGNG1_GBL/ (изиска регистрация).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Или си избери от тук >> http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=41072392

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Благодаря много, свалих си този от sammobile, и го инсталирах.
Цитирай

 Здравейте колеги, днес ми се случи доста странен проблем който и до момента не намирам начин да реша и ще съм много благодарен на някой който е запознат да помогне със съвет. Телефона ми GALAXY S4 N9505 днес както ми беше в джоба извибрира и се изключи. Пробвах да го включа но зарежда само до началното лого и не тръгва. Извадих му батерията за един час пак пробвах да го включа и се включи но след 15 минути сам се изключи след което при нов опит за включване пак замръзва на логото и до там. Опитах се да вляза в рековъри но и там не иска да влезе и вече изобщо не мога да го стартирам. Да поясна, че телефона е със стоков андроид 4.4.2 и не е рутван.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

@GT направи ли си труда да прочетеш (подробно) първи пост и да направиш всичко по описанието?

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Както написах по горе телефона е със стоков андроид и не е флашван или рутнат!

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

А направи ли това което колегата ти е написал?!
Цитирай

Ами телефона не иска да влезе нито в Recovery нито в Download Mode. Тръгва да влиза и пак изписва началното лого и замръзва на него и до там.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Махни батерията и пробвай директно да влезеш.
Цитирай

За сега тръгна телефона Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Искам да флашна телефона на приятелката ми с 5.0.1 знам как става но имам едно питане.. телефона е I9505 купен от BG от магазин отключен към всички оператори, но е брандиран TMobile , въпроса е мога ли да флашна официалния за България който е излязъл видях че го има в sammobile , притеснява ме това че е брандиран
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)