Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Root и повече вътрешна памет за PMP3970B (или Prestigio Multipad 7.0 HD)
#1

ПРЕДИ ДА НАПРАВИТЕ КАКВОТО И ДА Е С ТАБЛЕТЪТ СИ , АЗ НЕ НОСЯ ОТГОВОРНОСТ ЗА БРИКНАТИ У-ВА ПО НЕВНИМАНИЕ !!!
ГАРАНЦИЯТА ОТПАДА ПРИ УСТАНОВЕН РУУТ !!!


Prestigio 7.0 HD фабрично идва с 1.44 ГБ вътрешна памет което е крайно недостатъчно за инсталация на игри като :
Real racing 3 , GT racing 2 , Modern combat 4 и тн. Затова Руснаците са намерили лесен фикс който се състои от :

1. Root:
За да се руутне у-вото са нужни 2 фаила :
АБД драйвери : http://dox.bg/files/dw?a=4bba07dc34
Програма за лесен руут : http://dox.bg/files/dw?a=c9305f5bdb

Инсталирате абд драйверите след което в таблетът влизате в настройки отбелязвайки отстраняване на грешки при свързано УСБ . Разархивирате RooT след което избирате Run.Bat . След около 1-2 мин руута е готов и таблетът трябва да се рестартира . С програмата от маркета Root checker давате Enable на руута . При инсталирани драйвери и следване на инструкциите имате руутнат таблет .

В случай , че играете по-големи и тежки игри :

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО Е ДА ИМАТЕ СД КАРТА С ПАМЕТ (ГОЛЕМИНА ПО ИЗБОР НО ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО НАД 4ГБ)

След успешен руут сваляте от маркета : Root browser - на които гарантирате руут права .

В папка system/etc се намира файл с името vold.fstab

Замествате файлът с модифициран фаил : http://dox.bg/files/dw?a=4432ec9e83

При смяна на файловете паметта от у-вото ( 1.44 ГБ ) се сменя с паметта на картата с памет която сте поставили ( в моят случай паметта нарасна до 7.2 ГБ ) .

Файловете оригинално са за друг престижио таблет , но е тествана от мен и няма проблем на 2 устройства .
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвах го този метод на 3870с и сега не ми отчита сд картата все едно няма въобще такава,и всички приложения ми ги няма...
Цитирай
#3

Може да модифицираш оригиналният vold.fstab проблема най-вероятно е в него . По принцип имам 2 таблета 3970B при които нямаше проблем . Все пак руута става и за твоя модел , но самият vold.fstab трябва да бъде модифициран за твоят конкретен модел . Сложи оригиналния фирмуер и приложенията и бъговете ще се оправят .
Цитирай
#4

Обясни малко по-просто,защото ми е първия таблет,но имам обща за андроид и т.н.
Цитирай
#5

Сега не иска и да ми отвори в настройки хранилище и приложения връщам го във фабричното състояние пак не иска да ми ги отваря........
Цитирай
#6

Съветвам те да смениш vold.fstab с моя файл . Оригинален фирмуер би било добро решение но от сайта на престижио не са го оставили за сваляне . Пиши ако се пак има развитие аз ще изпратя запитване за фирм . Поздрави .
Цитирай
#7

Няма нужда благодаря ти все пак за 10 лв се оправи проблема Wink
Цитирай
#8

Vlado1995 написа:Няма нужда благодаря ти все пак за 10 лв се оправи проблема Wink
Кажи как се оправи,защото аз имам същият проблем,не ми вижда сд картата
Цитирай
#9

Ами платих си 10 лв и ми го оправиха не знам какво са правили...
Цитирай
#10

Каде е това Root checker?

Galaxy S3
Цитирай
#11

Здравейте!
Също замених волд файла на престижио пмп7170 и не може да открие сд картата вече.
Някой намерил ли е решение на проблема?
Цитирай
#12

роотнах си таблета ама не по този начин и като се вклучи паметта на вътрешното хранилище я нямаше и неможе да се инсталва нешто пише че няма памет какво да правя кажете спешно ми е много :confused: :confused: :confused: :confused: Sad Sad Sad Sad благодаря предварително
Цитирай
#13

Благодаря за фикса за паметта.Вече имам 30GB за приложения Lol !Руута си го направих без компютър,инсталирах с руут за един друг таблет в рековъри мод.Като цяло целия процес с паметта и руута ги направих без компютър Big Grin който има проблеми да чете Angry !!!Сега единтвено ни трябва по-нова и бърза версия на андроид.Ако някой има идея дали CM11 или CM12 ще бачка да каже.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)