Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[FTF] [T] Официални Български фърмуери
#1

Смятам, че ако тук съберем всички налични български фърмуери ще бъде полезно.

Globul

Globul 9.1.A.1.141 - JB 4.1.2 http://www.4shared.com/file/3yyKygSKba/L...LOBUL.html

Mtel
....

Vivacom
....

Ако е възможно колегите, ползващи брандирани телефони на Мтел и Виваком също да предоставят ftf файлове.

Тук подробно е описано как може да се създаде ftf файл: https://www.androidbg.com/forum/post304613.html#p304613

Начин на флашване на фърмуера:

- Необходим ви е Flashtool http://uploaded.net/file/3kjpyj70

- Следвайте инструкциите https://www.androidbg.com/forum/topic205...shche.html

Xiaomi Mi 10T, Xiaomi Mi 9, Xperia Z Ultra White
Цитирай
Аксесоари
#2

Как да разбера моя към кой оператор е брандиран като е взиман от Office 1 superstore?


Samsung A5 2016 Black
Цитирай
#3

Ако е кодиран към Мтел, значи е Мтелски.

До колегата автор: Ако темата мислиш да е само а Т е хубаво в заглавието да го има. Ако ще е и за V, може би трябва да се преработи първия пост и да вмъкнеш и V Smile
Цитирай
#4

Не е кодиран към мтел, работи със всички оператори. Има ли някакъв начин да разбера дали е брандиран?


Samsung A5 2016 Black
Цитирай
#5

Едва ли има глобулско ftf за V тъй като не се е предлагал от операторите или това няма значение?

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#6

krasimiretov написа:Едва ли има глобулско ftf за V тъй като не се е предлагал от операторите или това няма значение?

И аз това смятах да кажа. Вече съм оправил заглавието.

Xiaomi Mi 10T, Xiaomi Mi 9, Xperia Z Ultra White
Цитирай
#7

darthhvader написа:Не е кодиран към мтел, работи със всички оператори. Има ли някакъв начин да разбера дали е брандиран?

Кажи ми какъв ти е si номера (от кутията) и ще се опитам да ти намеря региона.
Цитирай
#8

Ето го: 1267 - 9810.2 срещу него пише BG,RO. Според мен значи, че е предназначен за българия и румъния.


Samsung A5 2016 Black
Цитирай
#9

Ето, сам си отговорил на въпроса си. Не е брандиран за оператор а е за България-Румъния предназначен.

Ако мога те помоля да погледнеш още нещо.

Влизаш в сервизното меню *#*#7378423#*#*
Там в Service info > Software info и даваш там където пише Customization Version (пак номер от две групи цифри)
Цитирай
#10

Ето и другите цифри: 1267 - 4649_R11


Samsung A5 2016 Black
Цитирай
#11

По първия номер излиза това:

Код:
LT30 - 1267-9810 - LT30p/Mobile Phone/Customized CE4/Black

CE - Central Europe - от тук http://mobilewiki.shoutwiki.com/wiki/Son...ct_Numbers

По втория ми намери тази тема: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2128281 където пише, че отново е Централна Европа.

Което ще рече отново не брандиран.
Цитирай
#12

Благодаря, ти за отделеното време.


Samsung A5 2016 Black
Цитирай
#13

Ако може някой да постне тука м-телски фърмуер.благодаря предварително Smile

Sony Xperia XZ2
Цитирай
#14

Ако флашна телефона с 4.3 фтф Ще го получа ли после през пц компанион ?

SONY XPERIA T LT30p black
SONY XPERIA L C2105 black
Sony Xperia Z3 D6603 black


Цитирай
#15

Колега, нали именно 4.3 искаш да флашнеш, как тогава искаш и през компанйона да получиш ъпдейт на версия, с която вече си? Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#16

monipeev написа:Колега, нали именно 4.3 искаш да флашнеш, как тогава искаш и през компанйона да получиш ъпдейт на версия, с която вече си? Smile
Даде ама ако сам с Vodafone UK мога ли по някакъв начин да го върна след време нa 4.1 и след това да го ъпдейтна пак на 4.3 през pc companion ?

SONY XPERIA T LT30p black
SONY XPERIA L C2105 black
Sony Xperia Z3 D6603 black


Цитирай
#17

Разбира се, че ще можеш.
Флашваш 4.1, а когато ти индикира през пс-то за 4.3, то отново ъпдейтваш към тази версия. Нормално...

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#18

Здравейте днес флашнах до 4.3 с фтф ,но сега се сетих ,забравих да натисна тикчето на No final verification това проблем ли е и ако да как се процедира ?

SONY XPERIA T LT30p black
SONY XPERIA L C2105 black
Sony Xperia Z3 D6603 black


Цитирай
#19

Не е проблем.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#20

Извинявам се за глупавият въпрос ,но когато реша да върна 4.1 ftf има ли някакаво значение за получаването през PCC смисъл ако флашна примерно този [Изображение: cd20bbd64cf19988.jpg] ще получа този за България нали ?
Или накратко с 2 думи ако съм флашнал примерно 4.1 италиански генерик като ме идикира рез PCC за 4.3 пак ли ще е италиански или вече български ?

SONY XPERIA T LT30p black
SONY XPERIA L C2105 black
Sony Xperia Z3 D6603 black


Цитирай
#21

d0minat0ra написа:Извинявам се за глупавият въпрос ,но когато реша да върна 4.1 ftf има ли някакаво значение за получаването през PCC смисъл ако флашна примерно този [Изображение: cd20bbd64cf19988.jpg] ще получа този за България нали ?
Или накратко с 2 думи ако съм флашнал примерно 4.1 италиански генерик като ме идикира рез PCC за 4.3 пак ли ще е италиански или вече български ?
С италиански ще бъдеш.

Xiaomi Mi 10T, Xiaomi Mi 9, Xperia Z Ultra White
Цитирай
#22

Благодаря,ако има някой с този (cust nr) SI 1267-9810.2 ще е много добре ако предостави един ftf файл,или вивакомско също ще е добре да има. Smile

SONY XPERIA T LT30p black
SONY XPERIA L C2105 black
Sony Xperia Z3 D6603 black


Цитирай
#23

Не съм сигурен дали въпросът ми е за тази тема или за "Проблеми и въпроси ...." но виждам че тук се разисква затова го задавам тук.
Та, какво означава това, че телефона е брандиран. Имах проблем и носих телефона (xperia T) на сервиз. Там са ми сложили софтуер който се различава от оригиналния. В момента е брандиран към ирландския O2 и има куп техни приложения които ме дразнят. По съветите на колегата GH0STFACE за software info-то открих следното:

Generic Trade O2 Ireland (4.0.4) (1266-1023)

Дайте, моля, повече информация какво означава това. А също ще съм благодарен и ако подскажете как да разчитам другата информация от software info
Цитирай
#24

Ще цитирам един текст от сайт, където се обяснява доста сложно с икономически термини, какво е това бранд.
"Walter Landor, един от великите на рекламната индустрия, казва:
"просто казано, бранда е чисто в обещание, чрез идентифициране и удостоверяване на даден продукт или услуга, които дава на удовлетвореност и качество."

В превод думата Brand, означава просто марка или маркиран, като тук се има в предвид, че даден апарат е брандиран към даден оператор в случая, смисъл телефона е с модериран софтуер, доколкото може да се нарече модериран, като са му добавени опции, приложения, функции дори, които са достъпни само за конкретния оператор, също и настройки за нет, ммс, смс и т.н.

Например Мтел обикновено си кодират така по-скъпите апарати, че телефоните им да бъдат използвани само с техни сим карти, точно мясно да се нарече брандиран апарат, като има някои приложения, които са достъпни само в тяхната мрежа. Подобно е и при другите оператори, наши или чужди. Обикновено и интернет браузъра например, се отваря с тяхна/на оператора/ рекламна страница или сайт с "полезни" услуги за потребителя на телефона.....

В общи линии с "две" думи, така би могло да се пообясни този термин. Wink

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#25

Благодаря, monipeev
Понятието бранда като цяло ми е ясно. Не знаех какво означава в случая и се притеснявах, че това по някакъв начин може да ме "ограничава". Но сега и това е изяснено Smile
Ако правилно разбирам, нямам никакви основания да се притеснявам че Андроида е брандиран. Просто трябва да си изключа всичките нахакани приложения.
Полезна и подробна информация! :thumbup:
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)