Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Сваляне на APK от Google Play на компютъра, БЕЗ да се налага инсталация н?
#1

Повечето тук знаем, че има extension за браузъра Google Chrome, който прави възможно свалянето на приложения (APK файлове) от маркета, най-вече с цел инсталацията им на устройства, за които Google Play пише, че по някаква негова си причина са несъвместими с даденото приложение.

Хубавата новина е, че от доста време във форума на XDA се разработва едно приложение, което върши точно това, но самостоятелно - без да има нужда да се инсталира не особено харесвания от доста хора Chrome.

Приложението се казва Real APK Leacher и по-надолу ще преведа инструкциите за работа с него, за удобство и улеснение на всички.

- необходимо е да имате инсталирана JAVA
- свалете последната версия на Real APK Leacher - 1.3.6.
- разархивирайте RAR файла - ще получите директория с име Real APK Leecher v1.3.6
- влезте в директорията и стартирайте файла RealApkLeecher.exe
- отворете менюто Edit > Options
--- в полето Email въведете ТОЧНИЯ e-mail адрес, с който сте конфигурирали Google акаунта на телефона или таблета си.
--- аналогично - в полето Password въведете точната парола за този акаунт (Обяснението е, че програмата всъшност е ограничен ЕМУЛАТОР на android телефон, по-точно в онази част на приложението Google Play, която отговаря за сваляне на приложения)
- сега ви трябва да въведете уникалния Google Device ID. За целта:
--- ако сте с телефон или 3G таблет, то от клавиатурата за набиране на телефонни номера въведете кода *#*#8255#*#*. Ще се появи служебен прозорец на операционната система, в който ви интересува първия ред - Device ID. Препишете ВНИМАТЕЛНО този буквено-цифров идентификатор!!!
--- ако сте с таблет или друго устройство, което няма клавиатура за телефонно набиране, то си инсталирайте приложението DeviceID от маркета, което върши същата работа.
- въведете идентификатора в полето Device ID на Real APK Leacher
- задайте удобни за вас директории за сваляне (downloaded apps) и за проверка на версията (scan apk version) на приложенията, които ви трябват от маркета.
- натиснете [Save], затворете Real APK Leacher и после я стартирайте отново.
- в полето Search Android Market by изберете третата опция - ¤ Custom, а под нея, в полето за търсене въведете името на играта/програмата, която ви трябва, или дори само част от него.
- изчакайте 3-4 секунди и ще ви се покажат резултатие от търсенето, подредени по "адекватност". Например, при търсенето на играта Sonic Dash, тя излиза най-отгоре, а под нея - десетина игри, които имат думата Sonic в името си, последвани от още десетина - с Dash в името.
- изберете играта/приложението, което ви трябва, щракнете с десния бутон на мишката и от появилото се меню изберете Download this app. Ако приложението е безплатно, свалянето на APK-то ще започне веднага. Ако е платено - ще получите препратка към маркета, за да го купите и едва тогава ще можете да го свалите.

Нататък е ясно - сваленото APK ще намерите в директорията за сваляне, която сте попълнили при настройката на опции - копирате го на телефона/таблета и инсталирате!

И още един път - вписвайте МНОГО внимателно Device ID - при неправилен запис после може да имате проблеми с Google Play!

NB - програмата зависи от натовареността на сърверите на Google Play, затова понякога е възможно при стартирането й да получите съобщение - Cannot connect to server. Няма страшно - просто опитайте пак след 2-3 минути.
Цитирай
Аксесоари
#2

Потвърдено - бачка, че и бг има, само кода дето не се получи при мен, но апп-а свърши работа +1 :cheers:

Redmi Note 4 4/64
Цитирай
#3

Перфектно....Много добре обяснено ...Браво :thumbup: :cheers: Rock Dance

П.П.

Дава ми това ,когато искам да изтегля апк колкото и пъти да пробвам

[Изображение: 6558934c1acd16e2.png]

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#4

rado__8 написа:Дава ми това ,когато искам да изтегля апк колкото и пъти да пробвам

Днес и при мен е така :unknw: Дано да е нещо от сърверите на Google, което да оправят в най-скоро време.

ДОПЪЛНЕНО: ОПРАВИ СЕ! Dance
Цитирай
#5

При мен пак не става :mad: :angry:

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#6

rado__8 написа:При мен пак не става :mad: :angry:

Съвет от XDA: Пробвай да свалиш нещо, което вече имаш инсталирано на телефона. След това приложението се "отпушва".
Цитирай
#7

Пробвах 5 приложения,коита са ми инсталирани на телефона и не става....да не би да е ,че имам кракнат гугъл плей на Chelpys на телефона ...има ли някаква връзка

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#8

rado__8 написа:Пробвах 5 приложения,коита са ми инсталирани на телефона и не става....да не би да е ,че имам кракнат гугъл плей на Chelpys на телефона ...има ли някаква връзка

Честно казано - не знам. Не би трябвало да има връзка между това, което става на телефона и приложението, но и не съм сигурен, как точно работи маркета и дали хакнатият маркет не играе някакви номера. Във всеки случай, сложих програмката на още два компютъра и я активирах за акаунтите на синовете ми (и аз и те сме с "нормален" маркет) - всичко си работи.
Цитирай
#9

:mad: :angry: Благодаря...явно нещо пречи....да не е от сървъра който ползвам тук в Испания.... :unknw:

ако ми се наложи апк ще пиша в темата ,някой да ми го сподели.... :cheers: :thumbup:

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#10

rado__8 написа::mad: :angry: Благодаря...явно нещо пречи....

О-па! В XDA излезе още един съвет:

Код:
when u face the problem like " some error occured! close and try again!
you have to double click on desired apk(every time) and then right click. thats it

Превод:

Код:
Когато срещнете проблем като "some error occured! close and try again!"
трябва да направите двойно щракване с мишката на желаното приложение (всеки път) и (едва) след това да
щракнете с десния бутон. Това е.
Цитирай
#11

Хаааа стана...два пъти върху Download и после десен бутон Download app и стана .... :bow: :thumbup: :cheers: Big Grin

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#12

Браво,колега,добра тема!При мен всичко се получи от раз! :thumbup:

Samsung SM-N975F Galaxy Note 10 Plus; Samsung SM-N9005 Galaxy Note III LTE Phronesis Rom N7 v7.0-Android 6.0.1

Цитирай
#13

Не тръгва...
Изписва ми: cannot load the list of apps.HTTP Code 404:https://developers.google.com/accounts.docs/AuthForInstalledApps
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)