Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Покупка на Xiaomi MI3

За телефони мито не се дължи.
Цитирай
Аксесоари

@anatol06, приказките ми "наизуст" за допълнителни такси, както се изрази,  достатъчно ясно са подкрепени в темата за Xiaomi MI4, където съм постнал част от преписката си точно по този въпрос със съпорта на ibyugou. След като оспорваш думите ми, достатъчно е да отвориш тикет там и да ги попиташ лично, може и да се окаже, че пък те пишат на клиентите си "наизуст", само и само да се набутаме да ползваме техния EU Direct  вместо да си ползваме DHL и да платим само таксата + 20% ДДС тук?

 
Цитирай

Значи все пак излиза най изгодно да се поръча от ibyugou и да се плати 20% ДДС на куриера при доставката вместо да се поръча от honorbuy.com или xiaomiforsale.com където цените са с около 50$ по високи + 10$ за доставка и поръчката се доставя около 10-14дни, докато от ibyugou доставят пратката за 4-5дни. Така ли излиза или не съм разбрал нещо правилно?
Цитирай

@bektop, правилно си разбрал. От ibyugou ще доставят пратката за 4-5 дни. Но....

1. Цитат от преписката ми с съпорта им (агент Skiya) :
"... Hi........., According to our experience,DHL also has handing fee over 100USD . Are you ready? "
2. Надявам се, че сега всичко ти ясно и можеш смело да си поръчваш оттам, щом имаш излишни пари за харчене. Visslar

 
Цитирай

Пробвай да се разбереш със сайта да го обявят като МР4 плеър с цена $15, за да си под 30лв .
Това е шанса да избегнеш ДДС-то, ако се стигне до митница ще ти искат извлечение от плащането и ще си платиш 20%. Със стойност 15$ има шанс да се разминеш, защо да не пробваш ще спестиш прилична сума Smile

Xiaomi Mi3 16GB --> Meizu m2 --> LeEco le Max 2
Цитирай

@uBo, поръчка за телефон от ibyugou се извършва с DHL From China или FedEx From China и няма опция Free Shipping. При наличие на куриер и тракинг номер пратката задължително ще мине през митницата за проверка та дори да е писано, че стойността е 1$. Мойта от еврозоната пак мина митнически контрол, какво ли остава за пратка, която идва от Китай. Visslar

 
Цитирай

Моя го поръчах точно преди година, долара беще около 1,45лв беше обявен MP4 плеър с цена $20. Доставката беше през DHL и ми го донесоха на място на 3-тия ден.

Като даде дефект в началото на тази година и се наложи да ползвам гаранция го изпратих по пощата, а ми го върнаха пак с DHL, курса на долара беше ~1,80лв. и пак беше обявен като при купуването MP4 плеър с цена $20. След дълга разправия и познат в митница успях да се уредя да платя ДДС само на втората доставка ($25) - та платих 13-14лв.
Половината от форума си купиха телефоните от Китай с DHL и нямаше митница, но тогава долара беше евтин, след това случаите с митница зачестиха.

Xiaomi Mi3 16GB --> Meizu m2 --> LeEco le Max 2
Цитирай

Абе нали сме поръчвали оттам. Аз 2 телефона имам поръчани. Не съм гледал какво пишеше на пратката, щом пристигна не ме интересува. А за мито нали беше над 300 $ ако ме се лъжа. Това, че не се дължи за телефон не бях го чувал

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай

(2015-06-26, 19:30:27)uBo написа:  ...Половината от форума си купиха телефоните от Китай с DHL и нямаше митница, но тогава долара беше евтин, след това случаите с митница зачестиха...
Въпросната половина, която цитираш, си ги беше закупила преди 7-8 месеца, а от тогава много неща се промениха, така че недей лежа на таз кълка и сега. Big Grin

 
Цитирай

Разликата между ibuygou и honorbuy(EU warehouse) беше 20$,когато купувах моя Mi3+Mi piston+Mi Band.За тва и реших,че няма смисъл да си троша неврите и да се надявам да мина между капките.Дойде точно за 3 дена.От Италия до Кьолн след това със самолета до София.

п.п. Сега е 25$ от honorbuy(EU) ,което пак е по-малк от 20% на 250$(или 50$),ако има ходене по мъките.
Цитирай

В honorbuy няма в наличност 64GB а и цената му спрямо ibuygou е 60$ отгоре + 19$ т.е 309$ нормална доставка с Air Mail 10-15 дни /няма опция за доставка с DHL/
За момента вариант е да поръчам от xiaomiforsale.com където има 64GB и е 278$ + 10$ доставка с GLS за 3-5 дни.

Някой има ли представа от Европа ли пристигат телефоните от xiaomiforsale.com и до врата ли ги доставят???
Цитирай

http://****/community/threads/1499/
Цитирай

bektop@ Да от Европа, по-точно от Чехия ги пращат и в рамките на тези 3-5 дена идва телефона право у вас.

Само след като го платиш им пиши ведна га на съпорта, че вече си го платил и да го пращат.
Аз направих така и ми го шипнаха 2-3 часа след като го бях платил.
Цитирай

(2015-06-30, 14:02:03)rumo написа:  bektop@ Да от Европа, по-точно от Чехия ги пращат и в рамките на тези 3-5 дена идва телефона право у вас.

Само след като го платиш им пиши ведна га на съпорта, че вече си го платил и да го пращат.
Аз направих така и ми го шипнаха 2-3 часа след като го бях платил.

ОК Благодаря Tummenupp
Цитирай

от xiaomiforsale, имам 2 доставки за момента, и двете са дошли в рамките на 4-5 работни дни, без абсолютно никакъв проблем
Цитирай

Искам да ви попитам, дали си заслужава да си закупя ми3 и да се ползва още около 2 години?
Знам, че ще спрат поддръжката, но гледам, че в xda е пълно с ромове на най-новия андроид.
П.П Как да разбера, дали това е от  EU warehoues, понеже цената е доста ниска - http://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi3-snap...-5517.html
Цитирай

Ако те интересува само дали ще е винаги с последният софт - може би, дори и официално да го поддържат ( може да не са базирани на поседна версия на андроид, но нови ромове сигурно още дълго ще има),  но колко тежки неща ще вървят на него след 2г е друг въпрос.
Иначе като телефон, за и-нет, фейсбуци, пощи и други такива основни неща ще можеш да си го ползваш още дълго.

Тази версия от 16гб е в Китай, другата от 64гб е в евроейски склад. Ще ти излезе само с 20$ по-скъпо като цена на телефона - ( имат 10$ намаление в момента) което мисля е добра цена.
Но доставката им от Европа е 43$, което си е бая
Цитирай

@rdlegy, като си решил да минеш на "другия бряг", тогава препоръчвам направо MI4. Smile

 
Цитирай

Тоест цената става 240 $
НЕ знам, но ми4 на характеристики е същия като ми3 и не знам дали си заслужава 80 лева отгоре
Цитирай

@rdlegy, ами ако те устройват 2 GB RAM и други дребни различия от MI4, тогава взимай него.Smile

 
Цитирай

Ще имам ли проблеми с митницата, ако го поръчам от eu warehouse от xiaomiforsale.com
Цитирай

Те са базирани в Европа, при тях всичко е от Европа и няма митница.
Цитирай

Супер, благодаря
Цитирай

Грешен пост

Търговец
Цитирай

Ето обявата от ibuygou - http://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi3-snap...-5517.html
С отстъпката излиза почти 50 лева по-евтино и пак идва от Европа.
Пробвах да поръчам, но на опцията за доставки ми излиза dhl from China и fedex from China. Защо не ми излиза нищо за EU warehouse, като на самата обява си е написано EU DIRECT?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)