Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sensation XE Проблем с тъча
#1

Здравейте приятели . Имам следния проблем с тъча - например работи , работа отчита си нормално и изеднъж започва да си прави , каквото си иска зумва ,отзумва премества от единия начален екран в другия .. И в този момент дори и да се докосва , нищо не става , не отчита нищо . Дори я няма и вибрацията , която е характерна при докосването в този момент . Телефона е с оригиналния ром , без каквито и да било интервенций по него s-on е . Давах го 2 пъти на ремонт в Мост единия път преинсталиран ром , другия път сменена батерия , но уви пак си е същото ... Не знам вече , какво да го правя . Ако някой има идея от какво може да е да каже .

п.с: забравих да спомена ,че при заключване и отключване се оправя на момента

hTC One M9 > Galaxy S7
Цитирай
Аксесоари
#2

https://play.google.com/store/apps/detai...utu.tester
https://play.google.com/store/apps/detai...ls.hwtests

Може да покажат някакъв недостатък по хардуера. Може инсталация на нов Stock ROM RUU от hTC.
Цитирай
#3

Благодаря сега пуснах теста на хардуера . И забелязах нещо странно , като пусна тест на мулти-тъч и сложа 3те пръста на екрана и започва да се появява кръгчето за 4ти пръст ( докосване ) . Дали може това да създава проблем ? А иначе сток ром при тях е инсталиран 2 пъти вече .

пс: дали е възможно ,ако сложа друг ром вайпър или някой друг да се оправи ?

hTC One M9 > Galaxy S7
Цитирай
#4

Пичове след двуседмично дебнене с телефона го победих и успях да заснема , какво се случва . А ето го и него теста , дето vickfred ми предложи [Изображение: 2eq52zp.jpg] това е при положение ,че тъча не е докосван и ето това си отчита сам .. Не знам вече софтуерно ли е ? Или тъча си отива ..

hTC One M9 > Galaxy S7
Цитирай
#5

В крайна сметка какъв се оказа проблема ? Моят тъч хваща на места и понякога като натисна на едно място то цъка на две и от време на време откача като твоя натиска сам някакви неща. Давайте съвет за нов тъч ли съм или нещо софтуерно ???

пуснах местоположение на показалеца и ето погледнете натискам веднаж а то отчита на две места.....
Цитирай
#6

И аз имам същия проблем колеги.Някой намерил ли е решение на проблема с тъча?
Цитирай
#7

@dimos75
Според мен решението е ясно - нов дисплей с тъч. Не мисля, че проблема е софтуерен, ако телефона е ресетван (поправете ме ако греша)...Но все пак може да се пробва варианта S-OFF и някой Custom ROM....

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)